Dibrov.talks

@sd_talks


Друзі Сергія Діброва

Dibrov.talks

17 Oct, 10:31


НІКОЛИ ТАКОГО НЕ БУЛО...

Не встиг я відповісти на питання стосовно (не)безпеки використання сервісу Телеграм, як надійшло чергове повідомлення про чергові проблеми.

Цього разу за допомогою Телеграма було викрадено дані з пристроїв користувачів програми Резерв+, тобто українських військовозобов'язаних та резервістів

Хтось скаже: "До чого тут Телеграм, зламати акаунт могли в будь-якому месенджері". Так, могли. Але ж вкрадений офіційний акаунт у Фейсбуці можна швидко заблокувати, а потім повернути власнику.

Dibrov.talks

14 Oct, 18:35


ГУМАНІТАРНА НАУКА

Наприкінці 2022 року Верховна Рада ухвалила закон про посилення відповідальності за військові злочини - СЗЧ, дезертирство, невиконання наказу.

Той закон скасував можливість покарання з випробувальним терміном (умовне), або покарання менше мінімального.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2839-20

Особисто я вважав це ляпасом не лише військовослужбовцям, але й всьому правосуддю.

Потім зненацька з'ясувалося, що таке не працює. Верховна рада розпочала зворотній процес.

Спочатку декриміналізували перше СЗЧ. Зараз мова йде про ще більше пом'якшення.

Стосовно цього закону у мене теж є своя думка, але зараз я про інше.

Одним з вирішальних чинників при ухваленні першого закону стала позиція тодішнього Головнокомандувача генерала Залужного, який 19 грудня 2022 року його підтримав.
https://suspilne.media/342054-zaluznij-pidtrimav-posilenna-vidpovidalnosti-za-dezertirstvo-ta-nepokoru-nakazam-komandiriv/

Через рік генерал Залужний захистив дисертацію.

Ключові слова з анотації - "дисципліна, службова дисципліна, військова дисципліна, військовослужбовці, дисциплінарний проступок, дисциплінарне стягнення, морально-психологічне забезпечення, бойовий імунітет, військова юстиція".

Дуже прикро, що назва і тема дисертації засекречені. Я б з великим задоволенням її прочитав.

Dibrov.talks

12 Oct, 19:09


Людоньки, порадьте!

Студент ставить на свій комп скачану з сайту Microsoft інсталяцію MS Access і отримує таке повідомлення.

Викладач нічого запропонувати не може, окрім власного глибокодумного спостереження: "У всіх працює, у тебе не працює". Щиро дякуємо, але вже помітили, що не працює.

Хтось допоможе перекласти це на людську мову?

Dibrov.talks

08 Oct, 17:42


FACEPALM

Це "офіційний телеграм-бот ГУР МО".

Вони не приймають дзвінки та СМС, тому що це небезпечно. Вони не приймають листи з Яндекс пошти та мейлру, тому що це небезпечно. І пропонують писати правду-матку "прямо здєсь", в Телеграмі.

Про те, що навіть якщо нічого не писати, а просто зайти до цього чату для росіянина то вже є зашквар і палєво - вони, схоже, не в курсі.

Я у захваті.

Dibrov.talks

06 Oct, 20:42


Дванадцять років тому це ще не було мейнстрімом

Dibrov.talks

12 Sep, 00:57


(Продовження. Початок історії тут)

Ну, розвели ми ту склянку 50/50, випили по соточці, закусили апельсинами та чим Бог послав. Настрій покращився, життя стало взагалі чудовим.

Наступного дня я пішов до лікаря, закрив лікарняний і подарував інструкцію до неовіру. З інтернетом та сном став обережним і одразу замовив собі встановлення прямої телефонної лінії.

З того часу пройшло багато років. Одного дня розмовляв з дружиною та донькою, згадував свою буремну КВНівську молодість, деяких подробиць якої вони, на щастя, не знали. Серед іншого натякнув, що стосунки з алкоголем у нас були досить добрі та дружні.

"Та все я знаю, - відповіла дружина. - Коли тобі антибіотики кололи, ти їх спиртом з флакону, з якого тобі дупу протирали, запивав. Я все знаю, мені розповіли добрі люди"...

Dibrov.talks

12 Sep, 00:57


Лікар Євген Ігорович Дубровський обговорює новину про смерть китайського будівельника, який пропрацював без вихідних 104 дні.

А я в коментарях згадав власну історію, яка відбулася майже 30 років тому.

* * *

Це сталося в буремні 90-ті. Одного дня у мене вдома з'явився Інтернет. То був dial-up, тобто - зв'язок через модем телефонною лінією на фантастичній швидкості 56к, тобто разів в тисячу повільніше, ніж зараз.

Телефонна лінія у мене була стара, на блокираторі. Це означає: якщо розмовляли ми, то в сусідньому стоматологічному кабінеті телефон не працював, і навпаки. Тобто - вдень сидіти в інтернеті було неможливо, лише вночі. Тому я придбав швидкісний модем та замовив безлімітний нічний тариф.

У мене почалося нове життя. Вдень - робота, а з 22:00 до 8:00 - інтернет. Навіть тоді, в середині 90-х, він був набагато цікавіший за FIDO.

Після тижня життя в такому режимі я став відчувати головний біль, але якось не зв'язав його з тим, що вже тиждень майже не сплю.

Ще за тиждень головний біль став сильнішим. Але я відчув, що якщо стукнутися головою об стінку, біль зменшується, в продовжив радіти життю.

Наступного дня колеги знайшли мене цілком працездатним. Але поводив себе дивно: періодично, раз на хвилину, бився головою об стіну. Це їх чомусь насторожило.

А тим часом на моїй голові з'явилися такі довгенькі вузенькі виразки - ні, не від ударів. То вірус herpes zoster скористався тим, що через систематичне безсоння у мене впав імунітет, виліз з нервів назовні і почав розмножуватися в тканинах шкіри.

Я звернувся до лікаря. Він дав мені лікарняний, прописав вітамін С, ехінацею пурпурну і - сон, багато сну. Прийти сказав за два тижні.

За два тижні нічого не змінилося. Я спав, в інтернет не ходив, але голова боліла, виразки не зменшувалися. Лікар сказав, що є дуже дієвий засіб, та прописав примочки з сіллю Мертвого моря. І продовжив лікарняний ще на тиждень.

Сіль Мертвого моря виявилася як мертвому припарки, перепрошую за каламбур. Тому ще за тиждень лікар вирішив, що пора підключати важку артилерію, і прописав антибіотики.

Якщо лікар сказав "антибіотики", то так і треба, я самолікуванням не займаюся. Легше все одне не ставало (от же ж знайшов проблем на свою голову, дурень!)

Тим часом серед моїх друзів поширювалися чутки про те, що в мене все погано. Три тижні лікування без результатів - варто йти прощатися з Дібровим, поки він ще здатний розмовляти та впізнає людей.

Десь на третій день антибіотикотерапії до мене прийшов мій майбутній кум, кінематографіст Юрій. Він уважно вислухав досить кумедну (погодьтеся) історію моєї хвороби, побачив антибіотики і поцікавився, чи дійсно людина, яка лікує мою вірусну інфекцію, є лікарем.

Юрій порадив препарат "Неовір". Досить дорогий для тих часів, гривень 80, але інструкція була прикольна, мені сподобалася.

Я подзвонив до лікаря, кажу, так і так, мовляв, давайте перед тим як йти до комісії, щоб продовжити лікарняний ще на місяць, спробую цей цікавий препарат.

Лікар, схоже, давно поставив на мені хрест (в переносному сенсі, звісно) і сказав - можеш робити все що хочеш. Я захотів зробити п'ять ін'єкцій з інтервалом два дні. Придбав Неовір, шприци, спірт, вату.

Після першої ін'єкції закінчилися болі. Після другої - почали зменшуватися виразки. Після третьої вони почали зникати. Після четвертої відчував себе здоровою людиною.

Чи то допоміг неовір, чи то співпадіння - не знаю. Може, солі Мертвого моря наздогнали, не в курсі. Але факт є факт.

Після п'ятого уколу мене прийшов провідати мій приятель Олександр Осташко. Приніс, як зазвичай приносять безнадійно хворим, декілька апельсинів та скорботний вираз обличчя.

Але у мене на той час настрій був не дуже сумний - на цвинтар вже не збирався. Більш того, я знав, що неовір - не антибіотик, виводиться через нирки. Тому запропонував Олександру випити за моє здоров'я. Він здивувався, але погодився. Остання воля і все таке.

З випивки була хіба що та склянка з медичним спиртом, який до того використовувався за прямим призначенням для п'яти уколів, а тепер став зовсім непотрібним.

(Продовження історії тут)

Dibrov.talks

11 Sep, 06:25


Розв'яжіть ребус на моєму броніку 🙄

Dibrov.talks

04 Sep, 05:44


СПАСІБО ДЄДУ?..

Кошти, які Конгрес виділив на постачання зброї для країн-партнерів, і які не були використані президентом Байденом:

2022 рік - 1.6 млрд (згоріли 30.09.2022).

2023 рік - 4 млрд (були заявлені як такі, що будуть використані після 30.10.2023).

2024 рік - 6 млрд (можуть згоріти 30.09.2024).

Деталі та пояснення.

1. Ці кошти не призначені для перерахування до України. Це сумарна ОСТАТОЧНА вартість військового майна, яке президент може своїм рішенням направити до нас зі складів Пентагону - з того, що вже є в наявності.

2. Протягом всього часу, коли на початку року Конгрес не приймав закон про допомогу Україні (наразі відомий як "закон про 60 млрд"), коли ЗСУ були в катастрофічному стані через брак боєприпасів, у Байдена була заначка: він міг в будь-який момент відправити до України зброї на 4 млрд, але не зробив цього досі.

3. "Законом про 60 млрд" були передбачені повноваження Байдена передати Україні до кінця фінансового року, тобто до 30.09.2024, зброї на 7.8 млрд доларів.

4. З цієї суми з початку року до України було надіслано озброєння сумарно на 1.8 млрд. Тобто "закон про 60 млрд" Байдену взагалі не був потрібен - він не використав навіть половини з того, що в нього залишалося ще з минулого фінансового року.

5. Шість мільярдів, що залишилися невикористаними з початку року, згорять наприкінці місяця, якщо Байден не заявить Конгресу про намір їх використати. Якщо заявить - то він або наступній президент зможуть використати ці гроші для військової допомоги Україні в майбутньому.

6. Аудитор Пентагону з'ясував, що в попередні роки зброя, що поставлялася до України, рахувалася не за остаточною вартістю, а за первинною. По підсумку перерахунку до невикористаних грошей додалося ще кілька мільярдів.

Деталі та подробиці поточної ситуації від організації Protect Ukraine Now:

https://youtu.be/Hhxh_8JXbRY

7. Що можна зробити, щоб ці мільярди не згоріли, а все ж таки колись були спрямовані на військову допомогу Україні?

Громадяни України можуть поширити цю інформацію.

Громадяни та легальні мешканці США можуть звернутися до свого представника в Конгресі та до адміністрації президента. Як це краще зробити - також дивиться на відео.

Dibrov.talks

24 Aug, 17:05


Служу українському народові!

Зі святом, друзі!

Dibrov.talks

15 Aug, 16:38


Нарешті підбили волонтерські підсумки липня.

https://www.facebook.com/21ombr/posts/pfbid0v6UjkEkDXrNpZKdkrUB5g5yasCCkjKmLapZnrAkED2yzh2hYwUMe17RUgch6B6ZMl

Пані Інно Е. з Одеси, пані Наталя К. з Києва, пан Петро О. з Одеси! Я знаю, що ви тут є. Є приємне особисте питання.

І продублюю прохання. Якщо зробите внесок - напишить, будь ласка, про це мені в приватні. Дуже прикро, коли бачу переказ без імені відправника. Це як дозакінчена пісня, скажімо так :)

Про всяк випадок - реквізити:
🍯 https://send.monobank.ua/jar/3u7pFacP4k
💳 Або номер картки: 5375 4112 1614 3714
💰 Сервіс PayPal: [email protected] (USD, EUR, GBP, CAD, w/o fees)

Всім щиро дякую!

Dibrov.talks

15 Aug, 08:29


Зустрівся з волонтерами, переглянув надходження коштів на волонтерську банку нашої бригади.

Таке враження, що читаю свою френдстрічку!

Дуже радий був бачити рідні імена. Юлія, Олександр, Наталія, Інна, Ростислав, Петро. Вячеслав, Тетяна, Ольга, Олена, Маріна, Валерій, Оксана, Ігор, Дмитро, Каріна, Юрій, Микола, Іван, Олексій...

Ще є багато надходжень з Привату, Востоку, Укрексиму, через GPay, по яких я не бачу відправників, але здогадуюся, хто це може бути :)

Ми тут тепер будемо думати, як красивіше подякувати найактивнішим з учасників, але розумію, що це буде досить складно. Може, будемо монетку підкидати або random.org використовувати. Але в будь-якому разі не ображайтеся. Всіх люблю!

Dibrov.talks

13 Aug, 07:52


ОКУПАЦІЯ

Станом на сьогодні Україна контролює 1000 квадратних кілометрів території іншої країни. На цій території знаходиться кілька тисяч іноземців.

Україна, як цивілізована країна, має дотримуватися вимог Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_154

Там багато цікавого та для багатьох несподіваного. Наприклад, Україна в загальному випадку повинна забезпечити роботу на окупованій території російських органів влади, поліції та судів, щоб підтримати чинність російського законодавства. Але тут є нюанси, на які треба зауважити.

Також за приписами тієї ж конвенції вже зараз треба формувати окупаційні органи, в тому числі українські суди, які будуть розглядати злочини проти української влади. Щоб це зробити, треба вносити зміни до законодавства, визначати юрисдикції, норми матеріального та процесуального права, які мають застосовуватися.

В цілому - якщо ми є цивілізованою країною, то повинні провести досить об'ємну роботу, щоб окуповані російські території не перетворилися на зону свавілля та беззаконня.

І наостанок. В поточній ситуації слова "окупація" соромитися і боятися не треба.

Dibrov.talks

08 Aug, 05:58


Медична реформа. Британський досвід.

Раджу переглянути.

https://www.facebook.com/share/v/5pdTXXzP7mMMirDs/

Dibrov.talks

06 Aug, 08:14


І ще треба про олімпіаду щось накидати. Куди ж без цього.

ЯК НАМ ВІДНОВИТИ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДУХ

Коли я чую "спортивний олімпійський дух Давньої Греції", мені смішно.

Давньогрецькі олімпіади взагалі не мають стосунку до спорту. Вони мали виключно військово-прикладний сенс. Фактично це були військові маневри, на яких визначали найбільш тренованих воїнів.

Програма змагань на Олімпі містила виключно військові дисципліни - стрибки, біг, потім біг зі зброєю (легкі атлети, тобто легкі піхотинці), боротьба та кулачний бій (важкі атлети, тобто важка піхота), кидання спису та диску на дальність, перегони на колесницях.

Саме тому, власне, припинялися війни — тому що найсильніші військові Греції збиралися на цей турнір.

До речі, лицарські турніри середньовіччя ми ж не вважаємо спортом, так? І бойові мистецтва самураїв та монахів Тибету - це теж не спорт.

Взагалі-то "спорт" як явище виник лише в XIX сторіччі в середовищі англійських джентльменів, які мали час та натхнення для розваг.

Тому, якщо ми дійсно "відновлюємо олімпійський дух", то й програма олімпіади має бути відповідною.

Ніяких футболів та тенісів.

Біатлон! — і бажано танковий. Стрибки з парашутом — і з повною викладкою. Полоса перешкод. Орієнтування на місцевості. Радіоспорт. Практична стрільба, обов'язково з киданням гранат. Евакуація поранених, на дальність. Перегони на дронах, на точність.

Лише з такою програмою це дійсно буде "справжній олімпійський дух". А не ось це неподобство, що зараз.

Dibrov.talks

04 Aug, 21:29


Тенісист Новак Джокович свого часу відмовився вакцинуватися проти ковіду.

Причина відмови - небажання піддаватися примусовому медичному втручанню.

Спалахнув скандал, його двічі позбавляли австралійської візи, щоб демонстративно розправитися з "антиваксером", і прогнозували повний кінець спортивної кар'єри.

Сьогодні 37-річний Новак Джокович став олімпійським чемпіоном.

Мої вітання.

Dibrov.talks

04 Aug, 21:17


Стосовно одеської топоніміки - мої п'ять копійок.

Є дві історичні персони - Володимир (Зеєв) Жаботинський і Роман Шухевич.

Так, їх іменами було названо вулиці в Одесі. Не здивуюся, якщо ви про них навіть не чули.

Я не пропоную перейменувати на їх честь якусь центральну вулицю. Я взагалі проти повторних перейменувати і "перенесень назв".

Я пропоную інше.

Так, для увічнення пам'яті журналіста, літератора, політика Зеєва Жаботинського пропоную поставити пам'ятник.

Найкраще місце для нього - вулиця Єврейська, де він народився, на розі проспекту Українських героїв (колишній Олександрівський), де дуже стоять пам'ятники Івану Франко та Адаму Міцкевичу.

До фінансування такого монументу (на відміну від перейменування вулиць) можна запросити приєднатися єврейські громадські та навіть ізраїльські державні організації. Вважаю, що партія "Лікуд", ідеологом та фактичним засновником якої був Жаботинський, схвально сприйме цю ідею. До речі, Беньямін Нетаньяху - син Бенциона Нетаньяху, соратника та особистого секретаря Зеєва. Сам ізраїльський прем'єр свого часу був нагороджений медаллю (премією) Жаботинського - державною нагородою за видатні досягнення в літературі та науці.

Що стосується Романа Шухевича - впевнений, його ім'я має носити клінічний санаторій, який раніше носив ім'я Лермонтова. Тим більше, цей санаторій зараз підпорядкований Міністерству юстиції та використовується військовими, і це питання, як я розумію, до них.


Вважайте це моєю пропозицією.

Dibrov.talks

29 Jul, 19:41


Для одеситів і не тільки

Вулиця Святослава Караванського в центрі Одеси, колишня Жуковського - це фантастичне рішення.

Dibrov.talks

28 Jul, 18:55


ЗАКРИВАЄМО ТЕМУ

Щоб не було підстав для звинувачення у втручанні в американські вибори...

1. Дуже прошу моїх читачів, які є громадянами США, не читати моїх попередніх дописів про американські вибори. Посилання можу надати.

2. Цей допис теж не читайте.

3. Спробую надалі на цю тему не писати, проте обіцяти не можу.

І наостанок.
Є дві речі, яких я побоююся в контексті виборів президента США:
- можлива перемога демократів,
- можлива перемога республіканців.

Можлива перемога незалежного кандидата мене теж напружує, попри мою глибоку повагу до нього особисто і до його сина, який служив в Іноземному легіоні ЗСУ.