HoReCaНець

@hrcnc


Must-have канал для шефів, рестораторів і всіх, хто є дотичним до гастрономічної сфери.

✔️Тренди
✔️Коментарі експертів
✔️Що роблять українські та світові шефи?
✔️Як шефам ставати відомими?
✔️Огляд вигідних пропозицій від METRO для HoReCa-клієнтів

HoReCaНець

22 Oct, 15:19


🦞 Лангустин із соусом Ocean à la Crème. Це соус-гордість Noma, дуже масляний, з карамельним смаком, зроблений з garum (вигаданий греками рибний соус, проте Noma його зробили з грибів), солі зі смажених водоростей (kelp) та олії koji (koji — це пліснява або, по-розумному, цвілевий гриб, який використовують для виробництва соєвого соусу, місо, саке тощо).

🦪 Стейк із морського гребінця — величезний норвезький морський гребінець, вкритий карамелізованим маслом із водоростей і тертим хроном. Морські гребінці, до речі, зберігаються живими до моменту подачі, що підкреслює свіжість інгредієнтів.

🦔 Морський їжак із кремом із ліщини.

🩵 Блакитна мідія, мʼясо якої огорнуте запеченим золотистим буряком із карамеллю на основі мідії.

👁️ «Око» блакитної мідії — мариноване та копчене перепелине яйце подається всередині мушлі мідії + крапля гострої олії (імітація ока). Окрім цього, на завершення страву прикрашають сумішшю з 15 інгредієнтів, серед яких переважають гриби. Ці 15 інгредієнтів висушують та посипають ними мушлю, щоб додати страві солоності та умамі.

🐌 Хрумкий кебаб із морських равликів — у ньому чергуються морський равлик, молюски, трюфель (огорнутий ферментованою рідиною) + шафранове масло на основі молюсків та вінегрет із хвої (соснових гілок).

🧇 Вафлі з ікрою тріски — нарізана вʼялена ікра тріски на вафлі з маково-соняшникової граноли та листям васабі.

🦑 Кальмари, приготовані зі спорами коджі (koji) — данські кальмари, замариновані в осаді морських водоростей, бланшовані у воді із чорносливом і засолені з додаванням масла коджі. Доповнюють страву маком, який гість додає, струшуючи висушену квітку маку.

💥 Маринована ікра риби лемб — подається із соусом із яєчних жовтків, масла та підсмажених дріжджів, що створює складний смаковий профіль​.

🌰 Заморожений тарт із фундучного молока з ікрою та олією з водоростей.

🐠 Філе камбали з мусом із тріски, покрите соусом із віскі (XO), подається з капустою і соусом із ячменю та гірчичного насіння.

Це далеко не все, проте певну науку можна вже засвоїти. Так, повторювати страви з Noma в Україні наразі не потрібно — інші умови та поточні потреби людей. Проте можна користуватися логікою, за якою використовують продукти: подумати про використання всіх частин продукту, дріжджі в стравах, зерна гірчиці, дослідити буряк, погратися з українською ліщиною, вивчити потенціал продуктів Чорного моря та навіть річкової риби тощо.

А поки ви думаєте та експериментуєте, в METRO завжди є для вас safe choice у вигляді безпрограшного філе дорадо та сибаса.

HoReCaНець

22 Oct, 15:07


Noma анонсували Ocean Season 2025, і це стало для нас приводом зазирнути в океанські страви минулих років👇

HoReCaНець

20 Oct, 13:01


Тут кожен елемент викликає вау-емоцію:

🔥 Яйце та бекон у милій порційній чавунній пательні.

🔥 Пудинг — це кремовість та благодать (бо велика хмаринка вершків завжди дає відчуття, що тобі дали більше, ніж ти очікував). І взагалі, зверніть увагу, що десерти, які розтікаються від кількості крему, у тренді. Бо окрім благодаті, вони ще й про комфорт, елегантність і простоту (потреба, яку непогано драйвлять соцмережі), тож їхній вигляд максимально пінтерест-стайл.

🔥Хліб теж не будь-який, а пухкий та мʼякий (бріошеподібний). Бріош завжди про те, що тобі дали щось особливе.

Таке ото воно просте, але дуже добре продумане за смаками, потребами людини (зʼїсти солоне, а потім вирівняти смаковий баланс чимось солодким і ніжним) та зовнішнім виглядом.

🫦 Тут врахували і як людина їсть, і що в тренді, щоб вона й поділитися в соцмережах хотіла, і сприймала це як особливий сніданок, бо він виділяється поміж інших із яйцями. Окрім цього, зробили так, щоб пропозиція була обмежена в часі (те, що менш доступне, сприймається як більш цінне).

📩 Не забудьте зберегти кейс, щоб не загубити ідею (кидайте собі в збережені повідомлення).

HoReCaНець

20 Oct, 13:01


🍳 Минулого місяця ми розповідали про такий тренд, як breakfast boards, і знаєте що? Знайшли дуже вдало реалізований приклад у Токіо.

Що містить цей японський breakfast board (або в їхньому випадку — тарілка): напій на вибір (кава, ерл ґрей, улун, апельсиновий, грейпфрутовий або яблучний сік), пудинг, яйце з беконом, хліб.

Базово все дуже просто, але не будь-яка комбінація яйце — солодке — напій спрацює. Диявол у деталях, пані та панове. А точніше — у виконанні.

HoReCaНець

15 Oct, 13:56


Одна сториз, через яку довіра вашого гостя зросте:

🍎 Демонстрація продуктів, з яких ви готуєте страви.

Усе просто, але цього достатньо, щоб вплинути на довіру. Бо чесно. Бо так, як є. Бо ви показуєте те, що зазвичай ніхто не бачить. Наче таємницю. Усе ж таки «Ревізор» свого часу не просто так був популярним.

👀 То покажіть свіжі овочі, красиве мʼясо, яскравого лосося. Покажіть, як у вашому холодильнику все датоване. Покажіть свої унікальні знахідки.

Варіантів по формату може бути купа:

👉 Як із продуктів готується страва (глядач сам подивиться на продукти та оцінить їхню якість).

👉 Репортаж із закупки, де показані продукти та інформація про те, що з них буде готуватися: фото, відео без голосу та облич, відео з шефом, який про все розповідає.

👉 Фото свіжих продуктів.

👉 Фото відкритого холодильника.

👉 Огляд на певний продукт та аргументація, чому ви використовуєте саме його (наприклад, борошно для піци, імпортоване з Італії, трушний японський рис чи набір тайських спецій).

Бо те, що є очевидним для вас, не є очевидним для гостя.

А METRO — ваш постачальник якісних, українських чи унікальних імпортованих продуктів за цінами, які роблять добре. І такий, що:

🚙 Усе збере сам і безкоштовно привезе.

🕵️‍♂️ Тричі перевіряє якість (на виробництві, при транспортуванні та в торгових точках).

🍷 Має сомельє, який проконсультує ваш заклад.

🤓 Проведе для вас майстер-класи та освітні заходи, що допоможуть вашому закладу розвиватися.

🔥 Дасть додаткові знижки за програмою лояльності.

🗓️ Дозволить заплатити пізніше.

🍽️ Обіцяє, що посуд, який ви купите, 100 % буде у продажу протягом наступних 5 років, щоб ви могли відновлювати запаси та не втрачати стилістику.

Одним словом, дбаємо про українську HoReCa і маркетинговими порадами, і пошуком кейсів, які можуть допомогти, і своїм асортиментом, і умовами співпраці.

Бо хочемо, щоб ви були успішними 💙💛

HoReCaНець

14 Oct, 15:40


🎂🍅 Для натхнення: сендвіч у вигляді торта.

Коржі — японський молочний хліб (shokupan).

Усередині: мариновані томати, японський майонез Kewpie (він на жовтках, а в якості кислоти — рисовий або яблучний оцет), солоний крем на основі крем-сиру та вершкового масла.

Нехай це стане невеличким нагадуванням, що іноді треба просто знайти парадоксальну форму, щоб здивувати. Тож звертаємо увагу не лише на внутрішнє (смак), а й на зовнішнє (форму).

Бо іноді різниця між популярним продуктом та посереднім лише в тому, як вони виглядають.

👀 Тож розвивайте візуальний смак.

HoReCaНець

13 Oct, 09:44


Також ми знайшли топовий варіант, коли крампети карамелізуються, що, на нашу думку, дуже «зайде» в Україні (як карамелізовані липкі круасани).

❤️ Ну і з вас, як зазвичай, лайк за нове та цікаве.

HoReCaНець

13 Oct, 09:43


🥞 Конкуренти панкейкам, або що таке крампети та чи можуть вони витіснити з меню панкейки

Крампет (crumpet) — це пористий, обʼємний та маленький коржик (оладок / мініверсія панкейку) на основі дріжджів. Популярний у Великій Британії, Австралії, Канаді, Новій Зеландії та Південній Африці.

Особлива риса: через високу пористість круто всотує в себе різне. Тому крампети люблять їсти з вершковим маслом, що повільно тане на них, гаряченьких.

🤔 Чи можуть вони дійсно посунути панкейки? На старті, як щось нове, миле та прикольне — так. Як і всі інші позиції, якими будуть нехтувати на користь крампетів.

Чи варто це уваги? 100 %.

Як крампети подають:
— класика: масло та джем;
— мед або сироп;
— сир та марміт (британська липка, темно-коричнева, солона паста на основі дріжджів, що залишаються як побічний продукт у пивоварінні);
— яйця та авокадо;
— копчений лосось і крем-чиз + зелень;
— горіхові пасти.

HoReCaНець

11 Oct, 14:34


Ще ми трохи покопирсалися в меню інших закладів і знайшли кілька позицій, вартих уваги:

👉 В кафе Марія прям бургера немає, але є дещо, що балансує між ним і людськими сніданковими потребами: біфштекс із яйцем, молодою картоплею конфі, печеними томатами, маринованими огірками, сирним соусом, домашнім хлібом на заквасці.

👉 У Bakehouse є бургер, але оскільки прям окремого сніданкового меню там немає, тому дозволимо собі додати його до свого переліку. Він трохи відрізняється від класичних уявлень про бургери. Отже: смеш-котлети, булка з тіста на халу, чеддер, гірчичний соус із солоними огірками, а також мікс зелені з морквяно-імбирною заправкою та насінням конопель.

❤️ — якщо робимо наступним огляд на французькі тости (солоні та солодкі) у меню сніданків?

HoReCaНець

11 Oct, 14:29


Сумно, погоджуємося. Тому ми вирішили шукати українські кейси. І тут усіх випереджає СПЕЛЬТА, бо вони створили хелсі-хіпстер-стайл (в усіх найкращих сенсах) адаптацію на улюблене та знайоме для всіх МакМафін-меню. Єдине, назвали свої позиції «пафінами», але в усіх асоціація зіграла та погріла душу думкою, що в СПЕЛЬТІ все якісно та за останніми фуд-трендами. Одним словом, ідея успішна, тож зазирнімо в неї.

База — цільнозерновий англійський мафін + вершкове масло. Далі йде розбивка за позиціями:

👉 Котлета з ферментованих бобів темпе (вегетаріанська версія, але без бейонд міт) + помідор + чеддер + соус ранч;

👉 Корн Біф (маринована та томлена яловичина) + огірковий реліш + чеддер + хешбраун + смажене яйце;

👉 Омлет + прошутто котто + чеддер + помідор + ранч + маринований огірок;

👉 Котлета з підкопченої свинини + яєчня + бекон + чеддер;

👉 Котлета з підкопченої свинини + помідор + айсберг + чеддер + ранч.

HoReCaНець

11 Oct, 14:20


🍔 Чи є бургери на сніданок десь окрім «Маку»?

Отже, пошук кейсів був складним і довгим. Або через те, що сніданкові бургери мають сенс лише в «МакДональдз» та подібних закладах, або інші бургерні місця не вбачають сенсу працювати в ранковий час, бо людям потрібні бургери на сніданок лише під час похмілля. Ми якось подумаємо про це, але іншим разом (ваші припущення в коментарях вітаються).

А ось що ми знайшли на Американщині. Інгредієнти їхніх сніданкових бургерів (окрім бази у вигляді булки та котлети):

🍳 яйце
🥓 бекон
🥔 хешбраун
🥩 є кейс, коли хлібні булки замінили на мʼясні

HoReCaНець

08 Oct, 16:31


🆕 Також були новинки від METRO Chef:

👉 Новий додаток для контрагентів, який значно полегшує процес замовлень. Так, можна просто замовити доставку всього подібного та зекономити купу часу (якщо ви ще не користуєтесь цим у своєму бізнесі, то чомууу?) Тим паче, що +200 нових автомобілів значно розширили зону доставки.

👉 Маст-тема для готелів із терасами — ліхтарі, що працюють до 8 годин без підзарядки.

👉 5 років гарантії на посуд (так, якщо розібʼється, то можна не панікувати, де шукати такий самий, щоб усе було ідеально).

На жаль, те, що ми не зможемо замінити дописом, — це нетворкінг. Бо бути на подібних подіях корисно не лише через знання, а й нові знайомства, які в майбутньому призводять до співпраць (запишіть собі це та не пропускайте події у світі HoReCa).

HoReCaНець

08 Oct, 16:28


👀 Огляд на Ukrainian Hospitality Conference — для тих, кому готельна тема важлива, проте змоги приїхати послухати не було. Л — любов та турбота.

Найцікавіші теми (зберігайте та досліджуйте їх, бо це те, що допоможе зробити ваш готель топовим):

Інклюзивність у готелях. Тема, яку ігнорувати не можна, бо рішення, як зробити бізнес доступним для всіх гостей, потрібні вже зараз.

Інвестиції в готельну нерухомість. Що досліджувати тут: стратегії розвитку, залучення капіталу та перспективи зростання.

Токенізація (заміна конфіденційних даних на унікальний шифр) у готелях.

Інтеграція українських готельєрів у міжнародну спільноту (гугліть: UHRA — Ukrainian Hotel & Resort Association).

• Факт: молоде покоління більше зацікавлене в подорожах (тож готелям варто подумати, як адаптувати свої пропозиції під їхні смаки).