Культуртригер

@culturetrigger


Культуртригер

19 Oct, 19:37


Автопортрет українського художника і чумака із тієї самої Суджі, учня Аполона Мокрицького, дивного, нетипового і незручного митця, який постійно жив у бідності і який помер 1883 року від туберкульозу на тлі алкоголізму. Запам'ятайте це ім'я, колись плануємо сюжет і про нього.

Леонід Соломаткін

Культуртригер

19 Oct, 12:34


🧑🏼‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб привласнення діячів української науки та культури, які їй не належать. Важливим прикладом такого явища є прославлений київський іконописець та мозаїст, православний святий Аліпій Печерський.

росіяни називають його найдревнішим «російським живописцем», хоча Аліпій Печерський жив та працював саме в Києві – столиці української середньовічної держави Київська Русь. І на той момент, найпевніше, взагалі не існувало москви, тож до росії святий не має взагалі жодного стосунку.

Аліпій Печерський є засновником Києво-Печерської іконописної школи, яка діяла з ХІІ століття, суттєво докладаючись до процесу поширення християнства на Русі. Тому чимало російських міфів довкола постаті іконописця повʼязані з їхнім прагненням привласнити історію української середньовічної держави Київська Русь.

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні одноосібно «привласнити» Аліпія Печерського, читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

#ЦПД_ілюструє

🪽 Центр протидії дезінформації

Культуртригер

13 Oct, 16:08


🔹 Українська столиця може похизуватися мистецькою спадщиною, створеною понад тисячу років тому. Безцінні мозаїки Михайлівського Золотоверхого витримали не одне століття ворожих набігів, релігійних чвар і простого недбальства, проте це не врятувало їх від загребущих рук росіянців, які вирвали їх з рідних стін і залишили в себе у тридцятих роках минулого століття.

🔹 Саме так – на додачу до сотень зруйнованих храмів, зокрема й справжніх шедеврів українського зодчества, - до тисяч перетворених на склади та конюшні церков, «большевики» ще й безсоромно грабували українські храми. Ну як
«большевики», – зазвичай це були громадяни з «московской» або «лєнінградской пропіской».

🔹 Спершу поговоримо про те, в чому ж унікальність давньоруських шедеврів, а тоді дізнаєтеся про перипетії михайлівських мозаїк – усе це розбираємо в черговому сюжеті авторського блогу «РОЗКУЛЬТУРЕННЯ», який веде на каналі Центр дослідження мордоRU соціолог культури Богдан-Олег Горобчук.
 
🇺🇦Випуск за посиланням: https://youtu.be/xMAds4XoZFY?si=Az2ue0bgPVu1hQdx
 
Підписуйтеся на соцмережі «Центру дослідження мордоRU»:
 
👉YouTube
 
👉Instagram
 
👉TikTok
 
Приєднуйся, підписуйся, дивись і коментуй: буде цікаво та яскраво!

Культуртригер

13 Oct, 08:35


Комікси - книжечки 📚 з мальованими картинками. 🖌
Ще з моменту своєї появи на прилавках магазинів 🏬 та кіосків з пресою 🗞 вони захоплювали й спокушали уяву кінематографістів. 🎥 Адже саме ці динаміка 🧨 рухів, гра фарб 🎆, гротеск 🎭 ракурсів неабияк підходили сьомому мистецтву, якнайкраще віддзеркалювали його синтетичну 🧪 природу. Лише кіно 🎞 могло по-справжньому вдихнути життя в ці барвисті образи на папері. 📝

🖍 Йшли роки, й із забавки для дітей, комікси переросли у дещо більше, повноправний вид мистецтва, який за допомогою своїх зображальних засобів зміг наблизитися до рівня серйозної літератури. Та й кінематографісти🏃‍♂‍➡️ не сиділи на місці, переосмисливши свій підхід до екранізації 📺 мальописів 🦸‍♀і таким чином породивши метажанр "кінокоміксу". 🦹‍♀

📕 Найбільш неординарні зразки котрого ми й пропонуємо вам переглянути у нашій жовтневій програмі "З коміксу на плівку",
аби порівняти славні діньки жанру з його нинішнім, прикрим станом.

📽 Й нарешті з'ясувати, чому сучасні кінокомікси таке безбожне ЛАЙНО.

Культуртригер

13 Oct, 07:27


👨🏻‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб привласнення діячів української науки та культури, які їй не належать. Важливим прикладом такого явища є видатний український науковець і ракетобудівник, конструктор у галузі космонавтики, вчений світового рівня – Сергій Павлович Корольов.

▫️ росіяни називають його «російським» та «совєцьким» конструктором, стверджуючи, що єдиний його звʼязок з Україною – це народження в Житомирі. Однак він не лише мав українське походження, виховувався в українському середовищі та навчався в Україні, він мав також українську самосвідомість.

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні одноосібно «привласнити» Сергія Корольова, читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

#ЦПД_ілюструє

🪽 Центр протидії дезінформації