Всесвіт у кишені @universeinthepocket Channel on Telegram

Всесвіт у кишені

@universeinthepocket


🔥Найякісніший україномовний канал про Всесвіт! Цікаві факти, наукові відкриття та новітні досягнення у космічній області!

Канал адмініструється товариством популяризаторів астрономії «Шлях до Всесвіту».

Адміни: @Proto_star, @MasalovychNataliia

Всесвіт у кишені (Ukrainian)

🔥 Найякісніший україномовний канал про Всесвіт! Цікаві факти, наукові відкриття та новітні досягнення у космічній області! nnКанал "Всесвіт у кишені" є одним з найпопулярніших та найінформативніших україномовних каналів, присвячених Всесвіту. Тут ви знайдете цікаві та захоплюючі факти про космос, наукові відкриття та новітні досягнення у галузі астрономії. nnКанал адмініструється товариством популяризаторів астрономії "Шлях до Всесвіту", які дбають про те, щоб кожен підписник був поінформований та зацікавлений у темі космосу. nnНе пропустіть можливість долучитися до спільноти любителів астрономії, де ви зможете ділитися своїми враженнями та задавати питання висококваліфікованим адміністраторам каналу. Підпишіться на "Всесвіт у кишені" прямо зараз! nnАдміни каналу: @Proto_star, @MasalovychNataliia

Всесвіт у кишені

22 Nov, 07:01


🔥 Жодних потужних сонячних спалахів не видно, але справді вражаючі викиди корональноі маси та протонний шторм - є.

На першому відео з коронографів SOHO ви бачите щось на кшталт «снігу» - оце як раз заряджені частинки (протони та іони) на сенсорі. Шторм середньої потужності категорії S2 розпочався вчора приблизно о 19:55 (за Києвом) «без видимих причин».

Спеціалісти вважають, що він повʼязаний із групою плям AR3889, яка вже знаходиться у ~30° за західним лімбом - на зворотньому боці Сонця.
Частково зворотній бік бачить космічний сонячний телескоп STEREO-A, і на одному з його знімків стрілочкою позначений «винуватець».

Всесвіт у кишені | Ми на Facebook

Всесвіт у кишені

21 Nov, 19:18


☄️ Маленька кометка-одноденок, відкрита буквально сьогодні, грає з вогнем…

Карл Беттемс кілька годин тому повідомив про сьогоднішнє відкриття навколосонячної комети на знімках коронографу SOHO. Честь відкриття належить волонтеру - Zesheng Yang. Хоча це не очевидно, за мірками SOHO це доволі-таки яскрава комета 🤷

І ось що цікаво: вона зʼявляється начебто з нізвідки, а не впливає поступово в поле зору. З цього можна припустити, що ядро комети дуже маленьке, може кілька метрів, а саме відкриття стало можливим виключно завдяки спалаху, що був наслідком розпаду комети. Цілком імовірно, що ще до перигелію вона повністю випарується, як це було з кометою C/2024 S1.

Всесвіт у кишені | Ми на Facebook

Всесвіт у кишені

21 Nov, 11:17


🥶 Уран стає холоднішим. Але не весь.

Уран - дивовижна планета: він обертається навколо Сонця «лежачи на боці», що вважається наслідком дуже давнього зіткнення. Але ще більш дивовижна його особливість - гаряча термосфера («атмосферна корона»): на висоті до 50000 км температура сягає сотень градусів. Причому з часів вивчення планети «Вояджером-2» (1986 р) до 2018 року температура знизилася з ~700 К до ~450 К 🤯 Хоча температура більш глибоких шарів не змінюється.

Автори нещодавно опублікованого дослідження спробували пояснити цей феномен. Ніякого зв’язку ані зі зміною сезонів на планеті, ані з 11-річним сонячним циклом не було виявлено. Але вчені виявили, що надходження енергії в магнітне поле Урану від слабкого високошвидкісного потоку заряджених частинок від Сонця схожим чином зменшувалася впродовж десятиліть. Науковці вважають, що саме цей потік є причиною розігріву термосфери.

Всесвіт у кишені | Ми на Facebook

Всесвіт у кишені

21 Nov, 06:56


🎸 Воу! «Гітара-вогнемет» в космосі! 😎

Структуру, повʼязану із пульсаром PSR B2224+65 астрономи прозвали «Туманність Гітара» (Guitar Nebula) за її певну схожість з цим музичним інструментом. Там, де у справжньої гітари знаходиться голівка грифу, як раз і «мешкає» пульсар - нейтронна зоря, що залишилася після колапсу масивної зорі. Характерна форма туманності зумовлена бульбашками, які видуваються частинками зоряного вітру пульсару, прискореними його магнітним полем.

Перша анімація складається зі знімків, отриманих космічним телескопом Chandra у 2000-2021 рр. Динамічні червоні волокна, що простяглися на відстань до 2 світлових років - потоки частинок та античастинок.

Всесвіт у кишені | Ми на Facebook

Всесвіт у кишені

20 Nov, 19:13


🌀 Точно з ребра!

У фокусі «Хаббла» - спіральна галактика UGC 10043, розташована у 150 млн світлових років від нас, і орієнтована до нас дивовижно чітко ребром, що трапляється доволі-таки рідко.

Диск галактики надзвичайно багатий пилом, але що ще цікавіше - його краєчки трошки загнуті у протилежних напрямках. І, звичайно, привертає увагу центральне потовщення - так званий балдж (загалом характерна структура для спіральних галактик), який за іншої орієнтації «розчинився» би в структурі галактики. Незвичайно великий розмір балджа може свідчити про перекачування речовини із сусідньої карликової галактики.

Всесвіт у кишені | Ми на Facebook

Всесвіт у кишені

20 Nov, 14:17


🚀 6-й політ Starship і до чого тут банан

Цієї ночі відбувся вже 6-й випробувальний політ Starship Super Heavy - «монстра» SpaceX, який має доставити людей на Місяць, а в найсміливіших планах - і на Марс.

Якщо ви не змогли підключитися до стріму, його можна переглянути в запису, він був справді кльовий! 🔥

А поки що - кілька видовищних моментів:
🚀 Старт
🚀 Розділення ступенів
🚀 Приводнення бустеру Super Heavy у Мексиканській затоці
🚀 Приводнення Starship в Індійському океані

Загалом програму польоту було майже повністю виконано. Єдине що - видовищної ловлі прискорювача турботливими лапками Mechazilla ми так і не побачили. Маневр був скасований: автоматичні перевірки працездатності критичного обладнання на вежі призвели до переривання спроби посадки. Тому прискорювач сів на воду. На трансляції цього не показали, але після приводнення він епічно вибухнув, що зафіксували очевидці - напр. Andrew McCarthy.

🍌 А що ж банан? Навколо нього вирувало багато гіпотез, жартів та мемів. Але…банан був не справжнім, це просто зафіксована тросами у порожньому вантажному відсіку мʼяка іграшка - перший в історії Starship індикатор невагомості.

Всесвіт у кишені | Ми на Facebook

2,737

subscribers

3,723

photos

708

videos