PRAGMATIKA @pragmatikamedia Channel on Telegram

PRAGMATIKA

@pragmatikamedia


Усе, що варто знати про архітектуру, дизайн та урбаністику в культурному контексті.

Якщо ви хочете запропонувати новину, надати коментар чи поділитися своїм проєктом, якщо ви архітектор або дизайнер, пишіть @butko_christina

PRAGMATIKA (Ukrainian)

PRAGMATIKA - це Telegram-канал, який присвячений архітектурі, дизайну та урбаністиці в культурному контексті. Тут ви знайдете усе, що варто знати про ці теми, незалежно від вашого досвіду чи професії. Всім, хто цікавиться архітектурою та дизайном, цей канал стане надійним джерелом корисної та цікавої інформації. Якщо у вас є новини, коментарі або власні проєкти, ви можете поділитися ними, зв'язавшись з @butko_christina. Приєднуйтеся до PRAGMATIKA, щоб бути в тренді з останніми тенденціями в архітектурі та дизайні!

PRAGMATIKA

28 Nov, 13:02


🏗 Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects

Катерина Ярова, засновниця архітектурного бюро IK-architects, розповіла про те, якими можуть бути багатоповерхівки в сучасних містах, в яких хочеться мешкати. Команда розробила проєкт багатоквартирного будинку NORDIC NEST у Київській області, який відображає їхнє бачення, як має виглядати сучасна людиноцентрична архітектура.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

28 Nov, 12:12


🏗️“Мінімалістичний білий корпус”: у Познані визначились із проєктом розширення лікарні

У Познані пройшов архітектурний конкурс на найкращий проєкт розширення вже існуючої будівлі Великопольського онкологічного центру. Обрали проєкт варшавської студії WXCA.

В новій будівлі розміститься амбулаторія онкології, профілактики, молекулярної діагностики та візуалізації.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

28 Nov, 10:43


OMA завершили Галерею королів у Єгипетському музеї

Галерея королів, де зібрана колекція величезних статуй зі стародавнього єгипетського міста Фіви (сучасний Луксор), завжди була ключовим об’єктом для відвідувачів Museo Egizio.

У 2006 році сценограф Данте Ферретті перетворив галерею на витончену «чорну коробку». Проте до 200-річчя музею виникла ідея оновлення галереї, що підняло важливі питання: чи можна зберегти оригінальний контекст артефактів, підкресливши їхню історичну цінність, і водночас зацікавити широку аудиторію?

Проєкт оновлення галереї від OMA націлений на відновлення зв’язку статуй із їхнім первісним контекстом у Фівах, а не лише на створення сучасного видовища. Нова концепція експозиції відображає перехід від темряви до світла, що символізує процес творення в стародавньому Єгипті, пов’язаний із фараонами та богами.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

28 Nov, 10:10


🎄Новорічні свята у Києві пройдуть без масових заходів

Рада оборони столиці ухвалила рішення про проведення новорічних заходів із дотриманням безпекових вимог і режиму обмеження використання електроенергії.

Як і в попередні роки, головна ялинка України стоятиме на Софійській площі. Встановлювати ялинку розпочнуть 2 грудня. Урочисте відкриття заплановано традиційно на День святого Миколая, 6 грудня.

Окрім того, на Софійській установлять два будиночки для реалізації сувенірної продукції. Будуть також локації для відвідувачів, передбачено туалетні модульні кабіни, зокрема для осіб з інвалідністю.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

28 Nov, 09:28


“Укрпошта” випускає спеціальну марку до Міжнародного дня волонтера

Ескіз для благодійної марки обирали на Всеукраїнському конкурсі, який тривав з 2 до 26 вересня 2024 року.

Найбільшу кількість балів здобув ескіз Анастасії Бондарець — авторки поштової марки “Доброго вечора, ми з України!”.

На поштових марках зображене авто, яке мчить дорогами країни, щоб доправити все необхідне.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

28 Nov, 09:02


🏛️У Києві відновлять будівлю Поліцейської дільниці 1902 року

Проєкт реставрації історичної будівлі на вулиці Січових Стрільців, 91 розроблено архітектурним бюро Viharev Restoration. Проєкт вже підтримано консультативною радою КМДА.

Концепція передбачає збереження автентичності об’єкта, що включатиме комплекс робіт із відновлення фасадів, перекриттів, інтер’єрів та інженерних мереж.

Будівля може отримати статус пам’ятки архітектури вже найближчим часом.

Візуалізації: Viharev Restoration

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

27 Nov, 16:08


♻️ В Одесі впровадять пілотний проєкт з управління відходами

Програма передбачає, зокрема, обмін досвідом з шведськими містами, а також прямі інвестиції в утилізацію сміття.

Вже найближчим часом мерія планує підписати меморандум про співробітництво й розробити разом з партнерами нові плани управління відходами.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

27 Nov, 15:24


М’які текстури та теплі кольори Середземномор’я: новий простір GxBar в Барселоні від HVYLYA design

HVYLYA design розробили дизайн нового проєкту для відомого українського б’юті-бренду GxBar у Барселоні. Простір площею 98 м², розташований на Av. de Sarrià, 21, неподалік від вулиці Diagonal, відображає поєднання локального контексту та індивідуального характеру бренду.

Дизайн інтер’єру був натхнений атмосферою Барселони: піщані фасади будинків, м’які текстури та теплі кольори Середземномор’я стали основою для колірної палітри проєкту. Бежеві тони поєднуються з насиченим синім і блиском металевих акцентів, створюючи відчуття сучасного, але затишного простору.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Nov, 16:01


🏗🏘 У Німеччині створили екологічне «стартап-селище» з модульних офісів

Startup Village Jülich,
розташоване в Німеччині, стало новаторським підходом до організації робочого простору.

Проєкт, розроблений Julius Taminiau Architects, побудовано на основі гнучкої шестикутної сітки. Архітектори надихнулися ренесансною цитаделлю міста Юліх, переосмисливши її історичну форму у відкритий і дружній простір для творчості та інновацій.

Модулі виготовлені з місцевої деревини, яка скріплюється дерев’яними цвяхами, що полегшує майбутній демонтаж і переробку. Великі вікна забезпечують природну вентиляцію та енергоефективність, а зелені дахи й рослини сприяють збереженню біорізноманіття та покращують екологічний баланс території.

Перша фаза проєкту вже завершена, і всі модулі знайшли своїх орендарів. Успіх першої черги став основою для запуску другої фази, яка запланована на 2025–2026 роки.

📷: ​Norbert Wunderling & Julius Taminiau

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Nov, 14:59


«Скляні фасади розмивають кордон між зовнішнім і внутрішнім середовищем, між людиною та природою. Сьогодні важко уявити сучасний заміський котедж без широкоформатних розсувних дверей або вітражів із панорамним склінням».

Ле Корбюзьє, Френк Ллойд Райт, Міс ван дер Рое та їхні послідовники задали потужний імпульс концепту безперервності внутрішніх і зовнішніх просторів та продемонстрували, як скло дозволяє досягти практично повного їх злиття.

На прикладі двох нових громадських культурних будівель разом із Schüco Ukraine розповімо про те, як скляні фасади стали провідниками цієї ідеї та допомагають втілити її в реальність

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Nov, 14:21


“Безпека навіть у блекаут”: Ajax Systems представила нові продукти компанії

Український виробник систем безпеки Ajax Systems представив шість нових пристроїв під час своєї щорічної презентації Special Event 21 листопада. Серед нових продуктів - відеозвінок та камера із ШІ, автономний хаб та розумні розетки для ринку США.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Nov, 13:38


🪑«Ікона №14». У львівському бізнес-хабі PROSTIR проходитиме виставка предметів із гнутого дерева

«Віденське крісло», як його ще часто називають, стало іконою серед гнутих меблів і найпопулярнішою моделлю кінця XIX — початку XX століття. Його автор — всесвітньо відомий німецький виробник гнутих меблів Міхаель Тонет, перший, хто впровадив нову технологію виробництва та своїми інноваційними рішеннями змінив сам принцип гнуття деревини.

SCHEBENTWOOD — бюро гнутих меблів, разом із фундацією Юрія Сташківа «ЧервонеЧорне» вперше організовують виставку предметів бентвуду з історією, які зібрані з усіх куточків України та міст Європи.

«Ікона №14» — виставка, присвячена одній моделі культового крісла, а саме моделі №14. Вона триватиме до 15 грудня в інклюзивному бізнес-хабі PROSTIR. Детальніше про захід — за посиланням.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Nov, 13:07


🏛️⚒️ У КМДА показали, який вигляд може мати «Будинок з комахами» після відновлення

Попередню концепцію розглянули на засіданні Консультативної ради при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА. Вона передбачає збереження оригінального архітектурного вигляду, відновлення ключових історичних деталей і гармонійне включення будівлі в сучасний міський простір.

Зазначається, що вже була проведена низка робіт із захисту будівлі від руйнування. Наступним етапом стане затвердження проєктної документації і початок реставраційних робіт.

Візуалізації надані КМДА

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

15 Nov, 12:55


⚒️У Кривому Розі демонтували памʼятники Пушкіну та Лермонтову

Пам’ятники Лермонтову було знесено на проспекті Центральному, своєю чергою Пушкіна прибрано з вулиці Гірничих інженерів.

Раніше з усіх пам’ятників у місті було демонтовано лише письменнику Максиму Горькому, що розташовувався біля школи №71.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

15 Nov, 12:28


📘В Україні розробили посібник «Новий профтех. Путівник з ремонтних робіт у закладах професійної освіти»

Сьогодні кожен заклад професійної освіти самостійно проводить ремонтні роботи, зазвичай — точково. Це призводить до того, що приміщення відрізняються одне від одного і загальним станом, і стилем. Тому посібник містить практичні та зрозумілі інструкції, які допоможуть підходити до ремонту системно, трансформувати застарілі приміщення у нові простори в єдиному стилі.

Посібник створено Swisscontact за підтримки Міністерства освіти і науки України. Розробила його команда урбан-бюро Big City Lab спільно з агенцією «ARC Wayfinding Systems».

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

15 Nov, 11:22


⚒️Мінкульт виступає проти будівництва паркінгу поблизу Пейзажної алеї

Паркінг на 320 машиномісць КМДА планує створити за адресою провулок Киянівський, 13–21, в межах кількох археологічних памʼяток: “Культурний шар міста Ярослава”, “Копирів кінець”, “Поселення та могильник на горі Дитинка” та “Історичний ландшафт київських гір”.

Попри незгоду суспільства та зауваження зі сторони деяких депутатів КМДА, 14 листопада на засіданні земельної комісії підтримали будівництво підземного паркінгу на Пейзажній алеї. Проти цього будівництва виступив й Мінкульт.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

15 Nov, 09:23


🏗️🌆 В Україні стартує пілотний проєкт із будівництва 6,2 тисячі соціальних квартир

В Україні розпочинається масштабний пілотний проєкт із будівництва соціального житла. Цього року планують розпочати зводити будинки, які вміщуватимуть 6,2 тисячі квартир.

Загалом першим етапом проєкту передбачено будівництво 50 тис. квартир. Вони будуть побудовані в центрі та на заході України.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

15 Nov, 08:10


😡 Росіяни вночі обстріляли Одесу — загинула 35-річна жінка

Ще десять людей постраждали. Через обстріл пошкоджено трубопровід у декількох місцях.

Понад 40 тисяч, медичні та соціальні заклади залишились без опалення. Ремонтні роботи вже завершили. Опалення мають незабаром відновити.

Фото: Геннадій Труханов

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

13 Nov, 16:06


⚒️Ремонт парку “Нивки” обійшовся Києву в 15 млн гривень, проте обʼєкт досі не готовий

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

13 Nov, 15:39


🏗🌆 Для мегапроєкту NEOM призначили команду архітекторів для першого етапу будівництва The Line

Австралійська студія Delugan Meissl Associated Architects (DMAA) розроблятиме концепцію та генеральний план міста, студія Gensler стане консультантом з міського планування, а британська інженерна компанія Mott McDonald буде інженером з інфраструктури.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

13 Nov, 15:09


🚃 У Варшаві відкрили нову трамвайну лінію до району Miasteczko Wilanów

Це перша повноцінна нова лінія за останні 70 років, а трамваї не курсували до Вілянува вже 50 років. Лінія має довжину 6,5 км і є найдовшою серед збудованих у місті за останні десятиліття. Загальна інвестиція у проєкт із фондів ЄС склала 518,27 млн. злотих, а курсують тут двосторонні 33-метрові трамваї Hyundai.

Тут ще продовжуються роботи з облаштування малої архітектури, а частина колії потребує фінальних робіт із викладення покриття.

Після закінчення усіх будівельних робіт, на перехрестях траси буде введений пріоритет для трамваю, що дозволить зменшити час поїздки з кінцевої зупинки до центру міста до 25 хвилин (наразі маршрут триває близько 30-35 хвилин).

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

13 Nov, 14:39


😍 Мозаїчний павільйон зупинки села Антонівка поблизу Тлумача

У цьому селі народився і виріс Стефан Терлецький, радник Маргарет Тетчер. Його вчителькою була Марійка Підгірянка – українська поетеса початку ХХ століття, котра писала книги переважно для дітей.

Джерело і фото: Ne:Urban

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

13 Nov, 14:02


💡Новий проєкт освітлення від LOFU: в Києві відкрився шоурум компанії VIYAR

13 листопада відбулося офіційне відкриття найбільшого шоуруму VIYAR — мультибрендового постачальника меблів, сантехніки, меблевої фурнітури й аксесуарів.

Зміну яскравості світла в проєкті шоуруму виконала компанія LOFU (Lights of Ukraine). Проєкт був комплексний: фахівці компанії розробили сценарії освітлення інтер’єрів, фасадів, а також підсвічування прилеглої території включно з клумбами, місцями відпочинку й зеленими насадженнями.

Освітлення офісних приміщень у будівлі також облаштоване за рахунок використання лінійних і трекових систем, однак додатково для цих приміщень компанія розробила й виготовила світильники індивідуальної конструкції.

Шоурум компанії VIYAR розташований у Києві за адресою: бульвар Вацлава Гавела, 23. Презентація нового простору триватиме 5 днів — із 13 по 17 листопада.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

08 Nov, 12:32


VІ-й Міжнародний BIM-Форум «HORIZON 2030»

19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, новини, досвід, проблеми, упередження, лайфхаки тощо. Захід традиційно організовує The WALL UKRAINE спільно з EU BIM Task Group.

The Wall Ukraine представить п’ятирічну візію, щоб допомогти зрозуміти перспективи найближчого майбутнього ВІМ в Україні та світі, яких інновацій очікувати під час трансформації та розвитку будівельної сфери до 2030 року.

Під час заходу пройде Другий BIM – EDUCATION SUMMIT, де окреслять еволюцію BIM-освіти Україні та її можливості до 2030 року, представлять актуальні програми навчання та нададуть загальні рекомендації менторів та практиків.

📍Місце зустрічі – UNIT.City (Київ, вул. Дорогожицька, 3), кампус B12.

Встигніть потрапити на подію – бронюйте квитки вже зараз за лінком

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

08 Nov, 12:10


⚒️🚇 У Києві відновили будівництво метро на Виноградар

Будівництво здійснює новий підрядник — тендер виграла компанія Autostrada. Ділянку від «Сирця» до «Мостицької» прокладатимуть тунельним методом, а від «Мостицької» до «Проспекту Правди» – відкритим способом. Загальна протяжність будівництва — 3,78 км.

На ділянці “Мостицька” - “Проспект Правди” заплановане спорудження унікального для України двоярусного прямокутного монолітного тунелю. Така конструкція зумовлена специфікою щільно забудованого житлового району.

У компанії зазначають, що спорудження метро на Виноградар Autostrada розпочала за власні обігові кошти, без жодних авансів.

📷: Autostrada

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

08 Nov, 11:52


🚌 У Тернополі планують оновити громадський транспорт

Тернопільська міська рада планує суттєво оновити громадський транспорт у місті, придбавши 39 сучасних енергоефективних тролейбусів.

Нові тролейбуси матимуть низький рівень підлоги для зручності пасажирів та зможуть працювати автономно на відстані до 2 км, що дозволить уникати заторів у разі відключень електропостачання.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

08 Nov, 10:44


У реаліях війни, коли десятки будівель по всій країні щодня зазнають пошкоджень, роль архітектора-реконструктора набуває особливого, навіть історичного значення. Завдання реконструкторам ускладнює пострадянський урбан-простір із застарілим житловим фондом та архітектурою модернізму, яка давно потребує дбайливої модернізації.

Design & Architecture Summit, що виник як колаборація PRAGMATIKA.MEDIA та Ukrainian Design and Innovation Week, 18 жовтня виніс цю проблематику в окрему панельну дискусію, участь в якій узяли відомі українські архітектори та реставратори: Дмитро Аранчій (Dmytro Aranchii Architects), Олександр Кумейко («Кумейко Архітектс» та «Едельбург Архітектс»), Богдан Проців (abmk), Аліна Головатюк та харківський дослідник архітектури Максим Розенфельд.

Із власною доповіддю також виступив комерційний директор Schüco Ukraine Олексій Сверчков, який розповів про сучасні технології скління та як вони впливають на архітектуру XXI століття.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

08 Nov, 09:58


У Києві встановили першу міні-ТЕЦ потужністю 1,5 МВт

Місто вже замовило ще 15 подібних міні-ТЕЦ, які нададуть додаткові 170 МВт потужностей і надходитимуть партіями протягом року.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

08 Nov, 09:11


⚒️🏛️ Активісти запропонували відновити історичну садибу Зеленських

Волонтери прагнуть максимально зберегти автентичність садиби, повторно використовуючи історичну жовту цеглу для фасаду. Дерев’яні балки, що були демонтовані раніше, повернуть на своє місце у перекриттях, а саму будівлю пропонують зробити одноповерховою.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

07 Nov, 16:03


На Черкащині знесуть памʼятники Чайковському та Пушкіну

Відповідний дозвіл днями видало Міністерство культури та стратегічних комунікацій. Наказ також стосується памʼятнику декабристам та стелі декабристів.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

07 Nov, 15:31


Одна з головних проблем еволюції сучасних міських ландшафтів — трансформація неактивної забудови, яка втратила своє призначення. Що з нею робити: зносити чи зберігати й повторно використовувати, надаючи нову функцію? Для України це особливо акутально, адже фабрики та заводи були основою радянського містопланування й міцно вплелись у нашу міську мозаїку.

Про те, як працювати з індустріальним спадком українських міст у контексті війни під час Design & Architecture Summit розповів український урбаніст і засновник Restart Agency Олександр Шевченко.

Головним спікером у межах цієї теми стала архітекторка нью-йоркської студії Practice for Architecture and Urbanism (PAU) Ручіка Моді — вона показала, які працюють сучасні підходи до повторного використання спадщини на прикладі проєкту реновації цукрового заводу Domino Sugar у Брукліні. Читайте в матеріалі головні тези спікерів

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

06 Nov, 16:00


"Коли заходить мова про енергодефіцит і відключення світла, окремою проблемою постає зберігання продуктів у холодильниках і морозильних камерах". Дискусіям про енергоефективність в українському інфопросторі нині додають актуальності конкретний дефіцит в енергосистемі і зима, що насувається. Чи готові ми до цієї зими? Чи готова до неї наша побутова техніка?

В цьому матеріалі говоримо про енергоефективні інновації, що стануть у нагоді, і детальніше розглядаємо напрацювання Liebherr, які забезпечать більш ощадливе споживання електроенергії.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

06 Nov, 15:25


Виставка фотоархіву Євгена Нікіфорова «Чипси: Українські наївні мозаїки»

З 7 по 19 листопада 2024 року у thesteinstudio (Київ, Лютеранська, 6) відбудеться виставка фотоархіву українських мозаїк невідомих авторок і авторів, які були зібрані фотографом Євгеном Нікіфоровим протягом 2013–2023 років та задокументовані у книзі «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90», яка видана у співавторстві Євгена з історикинею Поліною Байцим видавництвом ist publishing.

Фокус виставки спрямований на практики архівування, які також видозмінюються, нашаровуючись: неможливість відновлення імен авторів мозаїк трансформується у фіксацію їхньої творчості, а знищення просторів України — у фотографічне занотовування любові та прив’язаності до них.

Також в день закриття виставки, 19 листопада, відбудеться онлайн-трансляція презентації фотокниги «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90».

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

06 Nov, 15:05


🏛 ЮНЕСКО готові пришвидшити процедуру внесення Держпрому до Списку всесвітньої спадщини

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

06 Nov, 14:28


😡 У Маріуполі окупанти планують “переробити” храм, який увійшов до Книги рекордів України

Маріупольський храм святого Петра Могили і собор Успіння пресвятої Богородиці увійшов до Книги рекордів України, як єдиний храм у світі, повністю розписаний петриківським розписом.

Тепер окупанти вирішили “привести храм до відповідності канонам РПЦ”. Для цього до міста відправили “православних волонтерів”. Вони будуть змінювати оздоблення будівлі.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

06 Nov, 13:45


🌳🌱 Дивіться, як реконструювали Площу Бачинського в польських Тихах, замінивши асфальт на озеленення

Влітку на цій центральній площі організовують регулярні культурні заходи, а взимку — різдвяний ярмарок. Тут гуляють жителі, радує око великий фонтан у формі кульбаби.

У 2008-2009 роках площа була перебудована за проєктом Войцеха Класи. Потім було відремонтовано фасади будівель навколо. Наступні роки показали, що тут занадто багато твердого покриття і влітку створюється ефект «теплового острова».

Тому міська влада вирішила видалити частину асфальтового покриття — 665 кв. м бетону замінили на дерева та кущі. Також розширено зелені смуги навколо дерев, які вже ростуть. Завдяки цьому вони отримали більше місця. На всі роботи витратили $120 тис.

📷: мерія Тихи

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

06 Nov, 13:10


Сучасний мінімалізм і стримані кольори: дизайн інтер'єру апартаментів від Yousupova design studio

У інтер’єрі просторих апартаментів у Києві площею 137 кв. м поєднали контрастні матеріали: холодний метал і скло з теплим деревом та елементами зі шкіри. Загалом у квартирі є дві спальні, вітальня-їдальня, кухня та два санвузли.

Стиль, від якого відштовхнулася команда, — сучасний мінімалізм, доповнений класичними деталями. Кольорова гама стримана, тому інтер’єр діє на людину заспокійливо.

В інтер’єрі домінує дерево. Цей матеріал використали для підлоги, вклавши дубовий паркет, а також для панелей на стінах і меблів. Детальніше про об'єкт — за посиланням

📷: Andrii Shurpenkov

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

06 Nov, 12:35


В Маріуполі окупанти знищили композицію з п’яти сграфіто авторства Сергія Баранніка та Ахмета Фатхі

Панно були створені в актовій залі школи № 7 у 1990 році. Це були чудові і нечисленні приклади інтервенції авангардистів в монументальне мистецтво. Зараз в актовій залі голі білі стіни.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

06 Nov, 12:00


🌱У всіх десяти районах Києва з’явилися нові мінісквери

Для їхнього облаштування вибрали локації з урахуванням потреб киян. Перевагу віддавали місцям поблизу густонаселених житлових комплексів, офісних центрів і закладів освіти.

Для озеленення вибирали стійкі до міських умов рослини, декоративні злаки, багаторічні квіти. У деяких мініскверах передбачені дитячі або спортивні майданчики, а також спеціальні зони для вигулу домашніх улюбленців.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

25 Oct, 15:34


📕 Рідкісний примірник “Маленького принца” із правками Екзюпері продають за $1,25 млн

Ця книга створена на друкарській машинці і має рукописні правки від автора. Більшість сторінок мають виправлення й доповнення, а серед головних змін — вилучення згадок про Нью-Йорк, які автор замінив на універсальніші образи.

На продаж видання виставив колекціонер Пом Гаррінгтон, син відомого лондонського книжкового дилера Пітера Гаррінгтона.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

25 Oct, 15:05


Французький вуличний художник OakOak @oakoak_street_art [IG] нагадує, що мистецтво всюди і що мистецтво приходить звідусіль...

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

25 Oct, 14:16


Театр Франка презентує нову айдентику, розроблену агенцією ANGRY

Креативна агенція ANGRY займалась створенням логотипу, кольорової палітри, фірмового шрифта, брендбука, а також пошуком деяких партнерів для реновації театру.

Дизайн відображає український авангард та імпровізаційний дух театру, а розроблений логотип натхненний давньогрецькою театральною архітектурою.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

25 Oct, 13:48


Серія вебінарів в рамках проєкту "Збереження архітектурної спадщини в час війни: українська модель"

Харківська школа архітектури розпочинає серію відкритих вебінарів для студентів/-ок, початківців, професіоналів/-ок та науковців/-иць у галузях архітектури, 3D лазерного сканування та збереження культурної спадщини в Україні.

Ця серія є частиною дворічного проєкту “Architectural Heritage Preservation in Times of War: The Ukrainian Model”.

Перший вебінар «Від цифровізації до глобальної взаємодії з культурною спадщиною» присвячений сучасним інструментам збереження культурної спадщини.

Спікери:

▫️Якуб Ванько представить програмне забезпечення RealityCapture – потужний інструмент для 3D-сканування та фотограмметрії, що використовується багатьма організаціями.
▫️Томас Флінн, експерт з 3D-технологій для культурної спадщини.

📅Коли? 25.10, 18:00 – 19:30, Zoom
🗣Мова: Англійська з синхронним перекладом на українську.
Реєстрація за посиланням.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

25 Oct, 13:01


🍌Банан зі скотчем виставили на аукціон за $1 млн

Той, хто придбає роботу художника Мауріціо Каттелана "Комік", отримає сертифікат справжності, який дає право демонструвати твір мистецтва і пояснює, як це правильно робити.

До того ж переможець аукціону отримає рулон клейкої стрічки та банан. Їх можна замінювати за потреби.

На аукціон пустять усіх охочих — він буде публічним. Sotheby’s розраховує, що це спровокує багато дискусій і діалогів навколо поняття цінності в мистецтві.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

25 Oct, 12:10


Вілла Sidonius від Stempel & Tesar Architekti — унікальне доповнення до житлового контексту

Розташування обʼєкта на крутому затіненому схилі пропонує як виклики, так і переваги для будівництва.

Архітектура має форму мосту на бетонних колонах, що нагадує сталевий пішохідний міст. Особливістю ділянки є приголомшливий вид на долину річки Бероунка, пагорби Чеського карсту та обриси Праги. Stempel & Tesar зорієнтували віллу так, щоб краєвид відкривався з кожного житлового приміщення.

Проєкт містить передові інновації, наприклад, швейцарські вікна air-lux із запатентованими ущільнювачами, а також системи опалення та охолодження, що працюють від теплових насосів.

До будинку можна потрапити через підземний тунель, з’єднаний із гаражем, де також розміщені студія та фітнес-зона. Тунель веде до ліфта біля основи однієї з опорних колон, забезпечуючи доступ до житлових приміщень.

Головний поверх містить вітальню, кухню та їдальню, що виходять на терасу, яка з’єднує будинок із садом із басейном.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

25 Oct, 11:43


У Львові оголосили всеукраїнський конкурс на проєкт православного храму

Храмовий комплекс має бути максимально інтегрований в ландшафт, тому передбачається розроблення цілого ареалу з опрацюванням всіх точок доступу, озеленення, громадськими просторами.

Нову церкву побудують на місці вже наявного тимчасового храму, що працює там від 2018 року. Благодійники церкви самостійно профінансують проведення конкурсу та її будівництво, тож місто лише організовує конкурс.

За найкращий проєкт храму переможці конкурсу отримають 250 тис. грн, за друге місце передбачили 150 тис. грн, а за третє – 100 тис. грн та дві заохочувальні премії по 50 тис. грн.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 14:01


♿️ У Києві цього року понизили понад 500 пішохідних переходів

У "Київавтодорі" відзвітували, що для зручності маломобільних груп дорожники влаштовують безбарʼєрні підходи до соціально важливих об’єктів – встановлюють тактильну навігацію і створюють доступний пішохідний маршрут від зупинки громадського транспорту до об’єкта.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 13:20


🎨Картину українського художника Володимира Манжоса продали на аукціоні Christie’s за €20 тисяч

Торги завершилися 19 жовтня в рамках заходу 20/21 CENTURY ART — Day Sale. Очікувана вартість була меншою — 6–8 тисяч євро.

Манжос створив цю картину у 2023 році. Це полотно розмірами 139,5 на 209,8 см, написане олійними фарбами. У композиції зображені людиноподібна істота, що біжить у колі, утвореному власними руками, людина з книгою та Сонце-Бог, що стоїть перед нею.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 12:44


💫 Швейцарський готель Belvedere має такий вигляд, ніби щойно зійшов зі стрічки Веса Андерсона

📹: Mauro Ger [IG]

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 12:06


🚎 У Києві заборонили рух тролейбусів-”гармошок” Повітрофлотським шляхопроводом

Стан Повітрофлотського шляхопроводу визнано аварійним. Саме там 19 червня обвалилась частина конструкцій.

Заборона розповсюджується на тролейбуси №8, 17, 19, 33 та 35, які курсують на ділянці шляхопроводу над лінією швидкісного трамвая.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 11:01


💄🎂 Український бренд Dott і «Київ Цифровий» випустили бальзам для губ зі смаком «Київського торта»

Лінійка бальзамів буде лімітованою і поки у постійне виробництво товар запускати не планують. бальзам для губ на 98% складається з натуральних масел, воску та вітаміну Е. Ціна косметичного «Київського торта» становить 349 гривень.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 10:21


⚒️ У Львові проводять воркшоп як правильно реставрувати цінні стінописи

Такий воркшоп не має на меті навчити учасників реставрації, але показати, що таке реставрація, в чому її цінність та чим вона відрізняється від ремонту. А також – пояснити мешканцям, що саме вони можуть робити самостійно, а коли потрібно залучати фахівців.

Цього тижня 25 учасників позмінно разом із професійними реставраторами працюватимуть у під’їзді будинку-пам’ятки на вул. Нечуя-Левицького, 19.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 09:58


🚄 Укрзалізниця переходить на євростандарти: який прогрес

Укрзалізниця у 2023-2024 роках розпочала реалізацію стратегічної програми розбудови в Україні колії євростандарту. Наразі триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом. Вже перекладено 3,5 км колій з 8,3 км необхідних. Ці роботи планується завершити вже цього року.

Крім того, вчора, 21 жовтня, уряд підтримав законопроєкт про реформу ринку залізничних перевезень. Нова модель передбачає рівноправний доступ до інфраструктури, створення системи безпеки та технічного регулювання.

Також планується відкрити навчальні центри для підготовки машиністів. ЄС виділить майже 43 мільйони євро на підтримку цих ініціатив.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 09:25


🌾🌱 У Полтаві почали замінювати однорічні рослини на багаторічники

Нині багаторічні рослини почали вирощувати та розмножувати працівники "Декоративних культур". Роблять це у спеціальних маточниках. На підприємстві цього року з’явилося близько 30 видів нових. Зокрема, лаванда, котовники, будлеї, ехінацеї, шавлії тощо. Рослини зможуть витримувати високі температури та засуху.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

22 Oct, 09:09


🏆 У Харкові визначили переможців конкурсу проєктів для відбудови Північної Салтівки

Конкурс було ініційовано містом спільно з Фондом Нормана Фостера. Призові місця посіли команди з Великої Британії, Китаю та Туреччини. Вже наступного року місто почне перетворювати ці проєкти на реальні дизайн-рішення, які потім втілять у будівництві.

Facebook 🔘 Instagram

PRAGMATIKA

21 Oct, 14:55


🏢 У Словенії колишню друкарню в стилі бруталізму перетворили на офіси

Йдеться про друкарню Mladinska Knjiga, яку було спроєктовано в 1966 році словенським модерністом Савіном Севером і яка вважається важливим прикладом післявоєнної словенської архітектури.

Над проєктом ревіталізації працювала місцева студія OFIS Arhitekti. Архітектори прагнули обережно модернізувати бетонну будівлю з мінімальним втручанням, щоб всередині можна було розмістити офіси відкритого планування.

Оскільки раніше теплові мости допомагали видаляти надлишкове тепло, яке виділялося друкарськими машинами, цей принцип довелося змінити. Для цього додали теплоізоляцію всередині будівлі та виконали додаткове скління, що дозволило зберегти оригінальні скляні призми на даху.

Всередині збереглися три окремі секції, які спочатку розділяли план уздовж: дві зовнішні зони використовуються для розміщення офісів відкритого планування з великими вікнами, а центральна зона перетворена на фітнес-клуб.

📷: Janez Martincic

Facebook 🔘 Instagram