Департамент освіти Житомира @osvitazt Channel on Telegram

Департамент освіти Житомира

@osvitazt


Найсвіжіші новини в сфері освіти Житомирської ОТГ, важливі повідомлення, комунікація з батьками та учнями.

Сайт департаменту освіти
https://do.zt.ua/

Facebook
https://www.facebook.com/profile.php?id=100088823928465

Департамент освіти Житомира (Ukrainian)

Департамент освіти Житомира пропонує найсвіжіші новини в сфері освіти Житомирської ОТГ. Цей канал створений для того, щоб бути відкритим і доступним для всіх батьків та учнів. Тут ви знайдете важливі повідомлення, сповіщення про події та інші корисні матеріали.

Долучайтеся до нашого каналу, якщо вам цікава освітній процес в Житомирі. Ми працюємо для того, щоб зробити освіту якісною та доступною для всіх. Ви також можете відвідати наш сайт департаменту освіти за посиланням https://do.zt.ua/, а також слідкувати за нами на Facebook за цим посиланням https://www.facebook.com/profile.php?id=100088823928465. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі всіх подій та новин у сфері освіти Житомирської області!

Департамент освіти Житомира

05 Feb, 12:19


🏫 Робоча група з питань розвитку професійно-технічної освіти відвідала Професійний коледж технічних інновацій (Центр професійно-технічної освіти Житомира раніше), щоб оглянути матеріально-технічну базу та ближче познайомитися з закладом.

Коледж технічних інновацій - потужний заклад, що розвивається.

Він має 3 напрямки навчання: будівельний, слюсарний, сільськогосподарський.

💡У квітні буде відкритий оновлений центр для навчання електриків. Реконструкція відбувається в рамках міжнародного проєкту з EdUp за співфінансування міської ради. Ремонт виконується силами учнів в межах виробничого навчання. Після відкриття центру, окрім основної програми, також будуть навчати встановлювати сонячні батареї.

🪴Цьогоріч у коледжі була відкрита нова професія озеленювача і набрана одна група учнів.
У планах відкрити професію оператора верстатів з програмним керуванням.

Коледж активно оновлює матеріально-технічну базу, а також збільшує розмір укриття.

Протягом зустрічі також була можливість обговорити необхідність посилення співпраці закладів професійно-технічної освіти з комунальними та приватними підприємствами міста.

Департамент освіти Житомира

05 Feb, 12:03


Із 1 лютого група учнів ліцеїв №12 та №25 перебуває з візитом в Японії 🇯🇵 🇺🇦

Метою поїздки є осмислення уроків трагедії на Чорнобильській АЕС та ядерної катастрофи на АЕС Фукусіма Даїчі.

У перший день візиту члени делегації взяли участь у польових дослідженнях у місті Мінамісома та відвідали місцеву початкову школу.

Наступного дня відбулася зустріч із учнями середньої школи у місті Івака та екскурсія до Морського наукового музею у місті.

Детальніше дізнавайтеся у наших подальших дописах.

Департамент освіти Житомира

04 Feb, 07:31


🏆 Вітаємо переможців щорічного загальноміського конкурсу зі швидкочитання

Цьогоріч участь у конкурсі брали участь 55 учнів 4-5 класів закладів загальної середньої освіти.

За результатами двох етапів конкурсу визначено переможців:

🥇І місце здобули:

Софія Степанова, учениця 5 класу ліцею №17

Лілія Коваль, учениця 4 класу ліцею №16

🥈ІІ місце здобули:

Матвій Карпович, учень 5 класу ліцею №31

Єгор Демус, учень 5 класу ліцею №34

Марія Куценко, учениця 4 класу ліцею №3

Владислав Коробійчук, учень 4 класу ліцею № 28

Єлизавета Корбут, учениця 4 класу ліцею №32

🥉ІІІ місце отримали:

Мирослава Платонова, учениця 5 класу ліцею №8

Кароліна Усик , учениця 5 класу ліцею №24

Яна Стояк, учениця 5 класу ліцею №15

Мілана Шмигидира, учениця 4 класу ліцею №5

Софія Нєізвєстна, учениця 4 класу ліцею №7

Артем Лесик, учень 4 класу ліцею №21

Основна мета проведення конкурсу - це популяризація читання серед школярів, популяризація української мови, вміння працювати із текстом, критично мислити та висловлювати власну думку.

Щиро дякуємо членам журі за фахову оцінку робіт учасників, а також ліцею #17 за створення комфортних та безпечних умов для роботи конкурсантів.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів! 🎉

Департамент освіти Житомира

28 Jan, 07:21


Міжнародний благодійний фонд «SavED» провів зустріч з освітянами Житомирщини щодо змісту реформи старшої профільної школи

До заходу, який відбувся на базі ліцею #12, долучилися вчителі та директори ліцеїв Житомира та області.

Мета заходу - підвищення обізнаності педагогів у впровадженні реформи старшої профільної школи, головних змінах, що торкнуться змісту освіти, підходах до викладання і взаємодії з підлітками та розроблення навчальних матеріалів.

🔸Реформа передбачає можливість продовжити навчання після 9-го класу або в академічному ліцеї, або в закладі професійно-технічної освіти.

Пілотування реформи в 10 класах має розпочатися з 2025–2026 навчального року, а з 2027–2028 навчального року – масове впровадження по всій Україні.

Житомир – третє місто після Львова та Рівного, де проводиться така зустріч. Загалом їх планують близько 12-ти у різних куточках України.

Проєкт «Розроблення модельних програм і навчально-методичних матеріалів для вчителів в межах реформи старшої профільної школи» впроваджується міжнародним благодійним фондом savED за фінансової підтримки міжнародної неурядової організації Finn Church Aid Ukraine (FCA) у межах ініціатив гуманітарного реагування.

Департамент освіти Житомира

27 Jan, 09:08


Навесні в Україні триватиме основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025

У межах основного етапу PISA у 2025 році буде проведено тестування та анкетування 15-річних підлітків як цільової категорії дослідження, а також анкетування керівників із тих закладів освіти, що потраплять до вибірки. 

☝️Варто зауважити, що вибірку закладів для нашої країни, як і для інших країн та економік — учасниць PISA, формує міжнародна агенція Westat.

Ця організація гарантує, що відібрані заклади будуть «маленькою моделлю» системи закладів освіти нашої держави, у яких навчаються 15-річні. 

🔸В циклі PISA-2025 у фокусі уваги буде природничо-наукова освіта, яка до цього була в центрі уваги у циклах 2006 та 2015 років. Крім цього, традиційно будуть оцінюватися компетентності 15-річного учнівства в галузі математики та читання — ще двох ключових галузей поряд із природничо-науковою. 

🔸Інноваційною галуззю цього циклу стане навчання в цифровому світі, що передбачає оцінювання здатності 15-річних учнів використовувати цифрові інструменти для досягнення життєвих цілей. 

🔸Також у циклі 2025 року Україна візьме участь у додатковій опції PISA — оцінюванні з іноземних мов, а саме англійської. Долучення до цього оцінювання стало можливим завдяки фінансовій підтримці ЮНІСЕФ.

За підсумками етапу PISA-2025 ми зможемо вже у 2026 році отримати актуальні дані, які допоможуть нам побачити, як повномасштабна війна позначилася на успішності нашого учнівства, а власне — на нашому майбутньому. 

З результатами PISA-2022 можна ознайомитися у дайджесті фахівців УЦОЯО «PISA-2022: резюме досліджень 2024 року».

Департамент освіти Житомира

23 Jan, 16:03


Педагогам Житомира збільшено заробітну плату: з міського бюджету виділили понад 15 мільйонів гривень

Депутати Житомирської міської ради ухвалили рішення про виділення коштів із міського бюджету для доплат педагогічним працівникам. На підтримку освітян спрямували 13,6 млн грн для працівників дошкільних навчальних закладів, 0,9 млн грн — для педагогів приватних шкіл та 0,5 млн грн — для наукових ліцеїв.

Ці кошти дозволять педагогам отримувати додаткові 1300 гривень до заробітної плати впродовж першого півріччя 2025 року (січень-червень).

“Освітяни — це основа нашого суспільства, і ми вдячні їм за їхню працю, особливо в нинішніх умовах. Доплати — це ще один крок до того, щоб підтримати їх фінансово та стимулювати якісну роботу”, — зазначила Галина Шиманська секретар міської ради.

Доплати торкнуться:

✔️ педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів;
✔️ педагогічних працівників приватних шкіл;
✔️ викладачів наукових ліцеїв.

Департамент освіти Житомира

23 Jan, 15:57


Міжнародний благодійний фонд savED за фінансового сприяння міжнародної організації Finn Church Aid (FCA) у рамках проєкту «Реформа старшої школи в Україні» та за підтримки Міністерства освіти і науки України запрошує вчителів
на захід «Презентація модельних програм і навчально-методичних матеріалів».


📍Дата та місце: 27 січня, ліцей №12 міста Житомира

Разом із провідними освітніми експертами опрацьовуватимуть питання щодо пілотування оновленого змісту реформи старшої профільної школи.

Будуть представлені програми та навчально-методичні матеріали з української мови, української та зарубіжної літератур, курс практичної математики для непрофільного навчання, інтегрований курс історії та інтегрований курс природничих наук.

Поспішайте зареєструватися за посиланням.

Департамент освіти Житомира

22 Jan, 17:43


22 січня - День Соборності України!

Цей день відзначили сьогодні в усіх закладах освіти Житомирської міської територіальної громади.

Більше 1000 учнів та педагогів ліцеїв #16 та #28 взяли участь у заходах на подвір’ях закладів.

Хвилина мовчання, спільне виконання Державного Гімну України, патріотичні флешмоби, де гордо майоріли синьо-жовті прапори.

По завершенню заходів учні ліцеїв утворили живі ланцюги єдності!

Україна - вільна, незалежна, соборна, суверенна держава!

Департамент освіти Житомира

22 Jan, 12:37


105 вихованців закладу дошкільної освіти №42 спільно з вихователями утворили живий ланцюг єдності.

Захід відбувся напередодні Дня Соборності України.

Окрім цього відбувся великий патріотичний флешмоб присвячений 106-тій річниці Акту Злуки Західноукраїнської та Української народної республік.

Україна - єдина! 🇺🇦

Департамент освіти Житомира

21 Jan, 10:17


У дитячих садочках Житомирської міської ради функціонує 117 груп для дітей з особливими освітніми потребами.

Робота груп не лише сприяє соціалізації дітей, а й забезпечує їм доступ до якісної освіти у комфортному середовищі.

Головна спеціалістка департаменту освіти Зоя Грачова розповіла про розвиток інклюзивної освіти у місті, результати роботи та перспективи на майбутнє.

“Якщо на початку впровадження інклюзії в місті було лише кілька інклюзивних груп, то сьогодні їх уже 117 у 29 закладах, і в них виховується 256 дітей”, – зазначила Зоя Грачова.

Інклюзивна група – це група загального розвитку, де разом навчаються діти з типовим розвитком і діти з особливими освітніми потребами.

Середовище сприяє адаптації, розвитку комунікативних навичок та створює рівні можливості для всіх дітей.

У всіх закладах, де діють інклюзивні групи, створені спеціальні ресурсні кімнати або осередки.

Ці приміщення оснащені корекційними засобами для роботи з дітьми різних категорій.

“Ми дбаємо про те, щоб діти отримували корекційну допомогу у належних умовах. Крім того, з дітьми працюють фахівці з дефектології, логопедії, асистенти вихователів. Всі вони мають відповідну освіту”.

Інклюзивні групи довели свою ефективність. Батьки задоволені рівнем розвитку дітей та результатами їхньої адаптації. У деяких випадках діти, які починали навчання в інклюзивних групах, згодом переходять до масових груп загального розвитку.

Інклюзивні групи створюються за запитом батьків, враховуючи місце проживання та потреби дитини.

Департамент освіти Житомира

17 Jan, 06:38


⚡️НМТ-2025: Затверджено характеристики предметних тестів

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

У 2025 році сертифікаційна робота НМТ міститиме чотири тести, три з яких - обов’язкові, а четвертий - на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети:
🔸українська мова
🔸математика
🔸історія України

На вибір:
🔹українська література
🔹одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська)
🔹біологія
🔹хімія
🔹фізика
🔹географія

Предмет, тестування з якого вступник/вступниця бажає пройти на вибір, він/вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Комп’ютерний формат проведення передбачає, що учасник я всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи:
👉 перший (120 хвилин) - виконання завдань з української мови та математики
👉 другий (120 хвилин) - виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.

Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів.

☝️Зауважуємо, що зміст завдань з історії України охоплюватиме всі теми, що стосуються історії України від найдавніших часів до подій початку ХХІ ст.

Докладніше про зміст та структуру тестів із кожного предмета НМТ й оцінювання читайте у відповідному розділі.

#Все_про_НМТ

Департамент освіти Житомира

16 Jan, 07:30


Пресконференція про нововведення, які передбачені Законом України «Про дошкільну освіту» відбулась у пресцентрі міської ради

Один із ключових пунктів закону є оптимізація робочого часу педагогічних працівників. Зокрема, встановлено такі норми:

🔸Для вихователів, практичних психологів та інших педагогів тривалість робочого часу за одну тарифну ставку становить 30 годин на тиждень.

🔹Норма педагогічного навантаження, безпосередня робота з дітьми, для вихователів становить 25 годин на тиждень.

🔸Ще одним нововведенням є можливість подовження часу перебування дітей у закладах дошкільної освіти.

Діти зможуть перебувати в дитячих садках до 11 годин на день.

Режим роботи груп буде змінений відповідно до потреб батьків. Це дозволить враховувати індивідуальні запити сімей.

🔹У 2025 році Житомирська міська рада виділила 690 мільйонів гривень на дошкільну освіту:

500 млн грн – на заробітну плату працівникам.

100 млн грн – на комунальні послуги.

40 млн грн – на харчування.

Залишкові кошти використовуються на товари й послуги для утримання закладів.

У Житомирі функціонує 45 закладів дошкільної освіти. На сьогодні у цих закладах діє 405 груп, які забезпечують освітні потреби 7 873 дітей.

Заклади повністю відповідають вимогам нового закону та зберігають існуючі групи для дітей з особливими освітніми потребами.

Департамент освіти Житомира

15 Jan, 13:29


Які предмети будуть обов’язковими в старшій школі: роз’яснення МОН

Реформа, яка розпочнеться 2027 року, покликана змінити застарілі підходи до освіти, підвищити її якість і надати учнівству більше можливостей, пояснюють в МОН.

Школа стане профільною, що передбачає три рівні вибору:

Вибір профілю навчання — профільні предмети й курси учнівство вивчатиме поглиблено.
Вибір предметів / курсів у межах профілю — щоб індивідуалізувати вивчення обраного профілю.
Вибір предметів / курсів поза профілем для врахування різних зацікавлень учнівства.

Отже, старшокласники і старшокласниці зможуть навчатися в ліцеях за обраним профілем, самостійно обирати предмети для поглибленого вивчення, а також курси, не пов’язані з профілем. 

Варіантів профілів — багато. Проте є три тематичні кластери, у межах яких формуватимуть профілі навчання:
🔸Мовно-літературний: українська мова й література, іноземні мови й літератури тощо.
🔸STEM: природничі науки, ІТ, математика тощо.
🔸Суспільно-гуманітарний: історія, правознавство, психологія, соціологія тощо.

Водночас учні вивчатимуть не лише обрані профільні предмети / курси, а й обов’язкові для всіх дисципліни.

Обовʼязковими залишаться:
Українська мова та література
Історія України
Англійська мова
Математика
Фізична культура
«Захист України»

Департамент освіти Житомира

10 Jan, 09:16


У грудні представники чотирьох садочків Житомира пройшли навчання в Естонії методиці "Я смілива та корисна людина". Як навчити дітей дошкільного віку першій допомозі через виховання цінностей та практичну діяльність. 

Проєкт покликаний навчати дітей помічати небезпечні ситуації, піклуватися один про одного через навчання та гру, що засновані на цінностях, надавати першу допомогу тому, хто її потребує.

У листопаді 2024 року частина садочків нашого міста вже опанувала цю програму, а діти вже активно залучені до практики. Після навчання представників наших садочків в Естонії, буде проведена додаткова серія тренінгів для закладів, які поки що не залучені в проєкт. 

Для реалізації програми та навчання дітей Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV) виготовив спеціальні методичні кейси, які містять ситуаційні картки, буклети та посібники з надання першої медичної допомоги. 

Департамент освіти Житомира

09 Jan, 06:37


Упродовж 2 тижнів педагогами Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді проведено 27 цікавих та корисних майстер-класів.

Діти власноруч створювали тематичні святкові сувеніри та подарунки для рідних, друзів, це і новорічні прикраси на ялинку, паперові янголи, різдвяні та новорічні листівки, малюнки, брелоки, адвент-календарики, сувеніри з текстилю, гудзиків, капелюшки, казкові будиночки, різдвяні шопки.

Проведено низку майстер-класів науково-технічного змісту, де юні майстри мали змогу проявити свої технічні вміння та здобути нові корисні навички.

Так діти знайомилися з електронікою за допомогою конструктора «Знаток», займались моделюванням літачків та корабликів.

Школярі поринули в дивовижний світ творчості і створили неймовірну красу та цікаво провели час, а головним секретом та результатом успішного проведення усіх майстер-класів став створений святковий настрій.

Департамент освіти Житомира

08 Jan, 14:36


Застосунок «Мрія» незабаром запрацює в усіх школах

У 2025 році Міністерство освіти і науки України спільно з Мінцифрою планує масштабне впровадження цифрової екосистеми “Мрія”.

“Мрія” це освітня платформа, яка поєднує технології, штучний інтелект і персоналізований підхід до навчання.

Вона складається з вебпорталу та мобільного застосунку.

🔹Для шкіл і вчителів буде доступний автоматичний конструктор розкладу для всього педагогічного колективу, цифрові навчальні плани та електронні журнали, домашні завдання учнів, розклад кожного класу, бібліотека контенту та чати на базі Signal. 

🔹 Для дітей та їхніх батьків — план дня школяра, який буде доступний і батькам, домашні завдання та статуси їхнього виконання, результати навчання, Мрія ID (цифровий освітній документ у смартфоні, який дасть змогу легко та швидко ідентифікувати школярів), бібліотека контенту для всебічного розвитку та найбезпечніші чати на базі Signal.

Система та її підтримка є і буде абсолютно безкоштовною для користувачів.

Наразі пілотування застосунку у закладах із Запоріжжя, Миколаївщини, Одещини, Київщини, Івано-Франківщини, Дніпропетровщини та Києва показало вдалі результати.

Подати заявку на підʼєднання представники закладів освіти можуть за посиланням.

Департамент освіти Житомира

04 Jan, 10:00


Безоплатне харчування для учнів 1–4 класів продовжать у 2025 році.

У 2025 році учні початкової школи Житомирської міської територіальної громади й надалі отримуватимуть безоплатне гаряче харчування.

Рішення про розподіл державної субвенції у сумі 29,5 млн грн. було прийнято на засіданні виконавчого комітету міської ради.

Усі учні 1–4 класів будуть забезпечені одноразовим гарячим харчуванням. Це може бути або сніданок, або обід залежно від режиму навчання:

🔸сніданок — для учнів, які навчаються у першу зміну.

🔹обід — для тих, хто відвідує підзмінок або другу зміну.

Фінансування харчування відбуватиметься за змішаним принципом: 70% витрат покриватимуться за рахунок державної субвенції, 30% витрат фінансуватимуться з місцевого бюджету.

Учні початкових класів, які належать до пільгових категорій, отримуватимуть дворазове харчування:

🔸сніданок — за кошти місцевого бюджету.

🔹обід — за співфінансуванням: кошти державної субвенції та місцевого бюджету.

Учні 1–4 класів, які відвідують групи подовженого дня, харчуватимуться за кошти батьків.

#батькам

Департамент освіти Житомира

30 Dec, 12:25


Учень 11 класу ліцею №21 Грищук Дмитро, став учасником історичної події – першої української освітньої делегації Міністерства освіти та науки України та Малої академії наук України у Японії.

Завдяки реалізації програми Sakura Science, яку проводить Японське агентство з науки й технологій (JST), Дмитро отримав можливість представляти Україну на міжнародній науковій арені.

Програма об’єднує юних науковців із різних країн світу, надаючи їм унікальну можливість познайомитися з передовими науковими досягненнями, технологіями та культурою Японії.

Департамент освіти Житомира

27 Dec, 08:00


Днями у департаменті освіти відбулося урочисте нагородження обдарованої молоді.

Грошовими винагородами відзначено 121 переможця Всеукраїнських олімпіад та конкурсів із предметів: астрономія, фізика, математика, історія, інформаційні технології.

Премії також отримали успішні спортсмени та вихованці школи хореографічного мистецтва «Сонечко».

За підготовку переможців відзначено педагогічних працівників ліцеїв Житомирської міської територіальної громади.

Пишаємося нашою обдарованою молоддю та бажаємо подальших успіхів!

Більше фото на нашій сторінці у Facebook!

Департамент освіти Житомира

25 Dec, 07:21


Щиро вітаємо всіх з Різдвом Христовим! 💫

Бажаємо, щоб у кожному домі сяяв вогник добробуту, а серця були зігріті любов'ю та надією.

Дякуємо захисникам та захисницям, які мужньо боронять нашу державу!

Нехай це свято подарує всім добро, радість та переможний мир!

З Різдвом Христовим!

Департамент освіти Житомира

24 Dec, 09:37


НМТ–2025: УЦОЯО оприлюднив демонстраційний варіант тесту з історії України

Пройти тест буде корисно для майбутніх абітурієнтів під час підготовки до Національного мультипредметного тесту у 2025 році.

Завантажити тест можна за посиланням.

Нагадаємо, що Історія України є одним із трьох обов’язкових предметів на НМТ.

#НМТ2025

Департамент освіти Житомира

23 Dec, 07:54


Проведіть канікули весело та з користю 🫶

Від сьогодні розпочинається серія майстер-класів для учнів закладів загальної середньої освіти.

Шукайте цікавинки для себе в афішах Центру творчості дітей і молоді та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді!

Контакти вказано на афішах!

Департамент освіти Житомира

18 Dec, 16:33


Світлану Ковтуненко - першого заступника директора департаменту освіти Житомирської міської ради нагородили відзнакою «За заслуги перед містом Житомиром II ступеня».

Світлана Анатоліївна Ковтуненко понад 20 років працює в департаменті освіти, здійснюючи вагомий внесок у розвиток освітньої галузі.

За роки роботи неодноразово нагороджена державними та місцевими відзнаками за високий професіоналізм і відданість освітянській справі.

Колектив департаменту освіти щиро вітає Вас, шановна Світлано Анатоліївно!

Ця відзнака – заслужене визнання Вашої виняткової праці!

Департамент освіти Житомира

18 Dec, 06:26


⚡️ МОН спільно з групою IT-компаній Netpeak Group запустили безплатний курс «Від початківця до експерта в ШІ»

Ця програма допоможе освітянам, студентам і школярам набути практичних навичок використання ШІ для навчання, роботи та творчих завдань.

💡 Що вас чекає на курсі?
64 уроки в 6 модулях: від основ роботи з ШІ до створення агентів та асистентів.
Програму курсу адаптовано до оновлень, які впроваджують розробники ШІ-інструментів.

Основні теми курсу:
🔹Використання ШІ в текстах і зображеннях
🔹Робота з документами й таблицями
🔹Творчі завдання з ШI
🔹Створення ШІ-агентів та асистентів

🏫  Для педагогів курс стане інструментом автоматизації уроків, створення додаткових матеріалів. А для студентів і школярів — можливістю розвинути цифрові компетенції.

🏆 Отримані за результатами навчання сертифікати педагогічні та науково-педагогічні працівники зможуть використовувати для підвищення кваліфікації. Для перевірки дійсності сертифікатів створено єдиний реєстр. 

👉 Дізнатися більше
👉 Розпочати навчання

Департамент освіти Житомира

16 Dec, 11:03


Більше 400 учнів ліцеїв Житомирської міської територіальної громади днями стали учасниками відкритого уроку «Захисту України».

Захід організовано департаментом освіти спільно із Житомирським військовим інститутом імені Сергія Корольова.

Начальник військового інституту полковник Андрій Слюсаренко познайомив старшокласників із особливостями роботи навчального закладу.

Ліцеїстам продемонстрували військову техніку, з якою працюють курсанти військового інституту та яка застосовується на полі бою.

"Сьогоднішньою подією департамент освіти міста запускає цикл відповідних заходів, які в першу чергу спрямовані на допомогу учням старших класів ліцеїв у їхній профорієнтації. Зокрема, Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова презентував для учнів перспективи вступу на військову спеціальність",- зазначила заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова.

Завершився захід виступом оркестру військового інституту.

Департамент освіти Житомира

06 Dec, 10:28


📚Міністерство освіти і науки затвердило графік складання НМТ у 2025 році

Іспити проведуть з 14 травня до 25 липня 2025 року.

Тест буде з чотирьох предметів, три з яких є обов’язковими для всіх вступників (українська мова, математика та історія України).

Четвертий предмет учасник НМТ обиратиме самостійно з предметів:
🔸українська література
🔸географія
🔸біологія
🔸хімія
🔸фізика
🔸іноземна мова

Формат НМТ залишиться таким, як і минулого року:
120 хвилин на виконання тестів з української мови та математики.
Після буде перерва на 20 хвилин та завдання з історії України та предмета за вибором.

Нагадуємо, що Національний мультипредметний тест - це іспит до закладів вищої освіти у форматі зовнішнього незалежного оцінювання.

Департамент освіти Житомира

06 Dec, 07:53


6 грудня Україна відзначає День Збройних сил України 🇺🇦

Наші захисники й захисниці щодня бережуть спокій мільйонів українців, мужньо боронячи рідну землю.

Ми щиро дякуємо за вашу мужність і незламність.

Нехай кожен український військовий буде захищений від небезпеки, а їхні рідні дочекаються їх цілими та неушкодженими.

Бажаємо вам міцного здоров'я, відваги, потужної підтримки від рідних та побратимів.

Бережіть себе, наші герої!

Разом до перемоги!

Департамент освіти Житомира

05 Dec, 08:03


Відповідальність, сміливість та небайдужість - саме такі позитивні якості виховують у дитячих садочках Житомира за допомогою програми «Я смілива та корисна людина». 
 
Цей проєкт було започатковано у дитячому садку Meelespea у Таллінні. Він покликаний навчати дітей надавати першу допомогу тому, хто її потребує через виховання цінностей і практичну діяльність.
 
Після навчання дошкільнята знатимуть як, наприклад, правильно викликати швидку допомогу, як перев’язати рану, навіть якщо ще не вмієш зав’язати вузлик, що робити, якщо раптово друг втратив свідомість.
 
Через навчальні ігри, які засновані на принципах турботи та взаємодопомоги ближньому, вихователі допомагають дітям розпізнавати небезпечні ситуації та швидко реагувати на них, навчать дітей бути сміливими та небайдужими, готовими допомогти іншим у складних ситуаціях. 
 
Допомагають втілювати цей проєкт спеціальні валізки з методичними матеріалами, які Житомиру подарував Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV) під час проведення серії тренінгів для працівників дитячих садочків нашого міста у жовтні цього року. 
 
Наразі 4 вихователя з садочків Житомира перебувають на навчанні в Естонській Республіці, щоб після повернення мати можливість поширити знання в садочках, які поки що не задіяні в цьому проєкті.

Департамент освіти Житомира

02 Dec, 10:55


Подбайте про безпеку дітей💡

Багато дітей самостійно пересуваються вулицями міста, їдуть до школи або гуртків.

Аби ввечері шлях дитини додому був безпечним, слід засвоїти три основні правила:

1) Дотримуватися правил дорожнього руху та переходити дорогу лише на зелений сигнал світлофора та на пішохідному переході.

2) Обирати верхній одяг світлого кольору. Завдяки цьому пішохода більш помітно у темну пору доби.

3) Подбати про світлоповертальні елементи на одязі. Це може бути жилет, наклейки на рюкзак або ж стрічки на руку, яку водій у темряві може побачити за 100 метрів.

Просимо батьків звернути на це увагу та подбати про те, щоб одяг дітей було видно у темряві.

Департамент освіти Житомира

02 Dec, 08:43


Закінчився навчальний візит української делегації в Естонській Республіці 🇪🇪🇺🇦
 
Навчання відбулося в рамках проєкту «Підтримка реформи професійно-технічної освіти м. Житомира» Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) наприкінці листопада.
 
Протягом чотирьох днів учасники більш детально ознайомилися з темою стратегічного планування професійної освіти, зокрема, в сфері співпраці з зацікавленими сторонами ринку праці, створення мережі закладів та створення навчальних програм, роботи з ресурсами. 
 
Окремою темою було винесено організацію професійної освіти – роботі адміністрації закладів, їхній комунікації з власником, тобто з містом, а також управлінню змінами. 
 
Особливу увагу організатори візиту приділили популяризації професійно-технічної освіти, роботі з майбутніми учнями та їхніми батьками. 
 
До складу делегації від Житомирської області входили, зокрема, перший заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко, перший заступник Житомирського міського голови Світлана Ольшанська та заступник Житомирського міського голови Марія Місюрова, перший заступник директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко, директор департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук, директор департаменту економічного розвитку Вікторія Сичова.
 
Однією з важливих тем у сфері професійної освіти Естонії є співпраця з роботодавцями. Саме тому до участі у навчальному візиті також було запрошено житомирських роботодавців, депутатів міської ради Людмилу Зубко та Олександра Раковича.
 
Водночас завдяки візиту у делегації від нашого міста була можливість налагодити співпрацю з колегами з міста Рівного та Львова, а також з Міністерства освіти на науки України, поділитися досвідом та обговорити майбутні спільні проєкти. 
 
Щиро дякуємо ESTDEV за можливість познайомитися з досвідом Естонії у сфері реформування професійно-технічної освіти. Особливо дякуємо старшому проєктному менеджеру Анні Сілем за організацію поїздки, проєктному менеджеру у сфері управління державними школами МОН Естонії Раулю Аммеру та раднику міського голови Таллінна Теету Тіко за повний супровід проєкту, який вже добіг до кінця. Дякуємо усім, хто приймав українську делегацію, ділився досвідом, знаннями та порадами. 
 

Департамент освіти Житомира

22 Nov, 07:14


Департамент освіти продовжує проєкт «Спецкласи»

Ми підготували серію відеоматеріалів в яких розповімо громадськості як відбувається освітній процес у спеціальних класах закладів освіти Житомирської міського територіальної громади.

З 1 вересня 2021 року було організовано роботу 1-го спеціального класу для дітей з інтелектуальними порушеннями на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 33.

Про спеціальні класи у ліцеї №33 детальніше дивіться у нашому відеоматеріалі.

Департамент освіти Житомира

19 Nov, 13:29


1000-на доба повномасштабного спротиву українців у війні із російським агресором!

Доземний уклін захисникам та захисницям, які захищають Україну, відстоюють державний суверенітет!

Світла пам'ять Героям, які дивляться на нас із небес.

Слава Україні!

Героям Слава!

Разом до ПЕРЕМОГИ!

Департамент освіти Житомира

19 Nov, 09:58


Вітаємо переможців міського етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика 🎉

Учасниками міського етапу стали більше 230 учнів закладів освіти Житомирської міської територіальної громади.

Захід відбувався на базі ліцею #23. Заклади представляли учні 3-11 класів.

🏆 Дипломи І ступеня здобули:

Яна Суходольська, учениця 3 класу ліцею № 28,

Владислава Галицька, учениця 4 класу ліцею № 6,

Софія Марченко Софія, учениця 5 класу ліцею № 4,

Анна Ничипорук Анна, учениця 5 класу ліцею № 27,

Мілана Бульча, учениця 6 класу приватного ліцею «Сяйво»,

Тетяна Андрійчук, учениця 6 класу ліцею № 24,

Ольга Литньова, учениця 7 класу ліцею № 23,

Костянтин Струков, учень 8 класу ліцею № 21,

Анастасія Грибан, учениця 9 класу ліцею № 5,

Віра Бабінова, учениця 10 класу ліцею № 23,

Соломія Кравчук, учениця 11 класу ліцею № 24.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у подальших етапах!

Департамент освіти Житомира

15 Nov, 10:46


Департамент освіти спільно з Центром життєстійкості організували тренінг для практичних психологів ліцеїв на тему «Долаємо гендерні стереотипи разом».

Психологи ознайомилися з роботою двох центрів психосоціальної підтримки для жителів громади: Центру життєстійкості та безпечного простору для підлітків «СвіТи».

Ці осередки надають можливості для емоційної підтримки, розвитку та зміцнення стійкості серед молоді та дорослих.

Також психологи отримали нові знання і практичні інструменти, які допоможуть їм краще підтримувати учнів, розвиваючи культуру рівності та взаємоповаги в навчальних закладах.

Проєкт «Центр життєстійкості» в місті Житомирі реалізується Міністерством соціальної політики за підтримки Благодійного фонду «BGV» і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.

Департамент освіти Житомира

13 Nov, 11:10


Делегація Житомирської територіальної громади бере участь у першому Європейському регіональному саміті шкільного харчування

Захід відбувається 12-13 листопада у Києві.

Подія зібрала 500 учасників з різних куточків світу та 20 міжнародних організацій, представників урядів та посольств.

Метою саміту є сприяння розвитку стійких, інклюзивних і здорових систем харчування для міського населення, що передбачають співпрацю між містами для покращення доступу до здорової їжі, зниження рівня харчових відходів, підтримки місцевого виробництва та вирішення питань продовольчої безпеки.

На заході секретар міської ради Галина Шиманська представила досвід роботи громади з питань якісного, збалансованого, безпечного харчування у закладах освіти та підписала Міланський пакт про міську продовольчу політику.

Перший заступник директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко, головний спеціаліст департаменту освіти Валентина Манько та вчитель англійської мови ліцею #3 Інна Яворська
у експозоні Житомирської міської територіальної громади представила досвід і кращі практики організації харчування у ліцеях та садочках Житомира.

Представники департаменту освіти обмінялися досвідом з іншими громадами щодо впровадження ефективних політик для покращення умов харчування у закладах освіти.

Департамент освіти Житомира

13 Nov, 07:31


Відбулося нагородження переможців Інтелектуального турніру «Математичний батл» для учнів 9-го класу.

За першість змагалися 17 команд ліцеїв Житомирської міської територіальної громади.

Учасники демонстрували свій інтелект упродовж трьох турів турніру у форматах ігор «Що? Де? Коли?», «Пентагон», «Ерудит-Квартет».

🏆 Абсолютні переможці – команда «Котангенс» Ліцею № 1

🥇І місце - команда «Яблуко Ньютона» Ліцею № 28

🥈ІІ місце – команда «Піфагори» Ліцею № 21

🥉ІІІ місце – команда «Вектор» Ліцею № 7

Подяками департаменту освіти відзначено ведучих батлу.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

Департамент освіти Житомира

12 Nov, 12:32


💻 НМТ з історії України у 2025 році міститиме завдання за весь шкільний курс

Національний мультипредметний тест - 2025 з історії України буде включати питання з усіх розділів і тем, передбачених чинною програмою.

Відтепер потрібно знати матеріал, починаючи з перших розділів програми. Майбутні вступники мають звернути увагу на такі розділи:

• “Вступ до історії України”
• “Стародавня історія України”
• “Русь-Україна (Київська держава)”
• “Королівство Руське (Галицько-Волинська держава). Монгольська навала”
• “Руські удільні князівства у складі іноземних держав у другій половині XIV – першій половині XVI ст. Кримське ханство”

Департамент освіти Житомира

08 Nov, 08:07


📚З 2027 року учні й учениці 10–12-х класів вивчатимуть 7 обов’язкових предметів

Станеться це з початком реалізації реформи старшої профільної школи.

Про це розповіли у Міністерстві освіти і науки України.

Обов’язковим для вивчення буде все, що пов’язано з:

🔸українською мовою
🔸українською літературою
🔸історією України
🔸англійською мовою
🔸математикою
🔸фізичною культурою
🔸“Захистом України”

Інші дисципліни старшокласники й старшокласниці вивчатимуть залежно від вибраного профілю навчання.

Департамент освіти Житомира

07 Nov, 10:55


Збройні Сили України відстоюють нашу територіальну цілісність, а ми в свою чергу, продовжуємо їх підтримувати в тилу та наближати омріяну ПЕРЕМОГУ 🇺🇦

У межах реалізації загальноміського волонтерського проєкту «Крила допомоги», освітянській спільноті вдалося передати для військовослужбовців 46-ї бригади 24 РЕБи.

Військові використовують РЕБи в окопах, на позиціях, в бліндажах, а також на броньованій техніці та артилерії.

Вони надважливі для виконання бойових завдань на фронті.

До збору долучаються заклади освіти Житомирської міської територіальної громади.

Під час передачі цього важливого устаткування, слова вдячності військовим висловили представники батьківської спільноти, лідери учнівських самоврядувань, адміністрації закладів освіти.

Ми продовжуємо підтримувати ЗСУ, які відстоюють наше право жити у вільній, соборній, суверенній та незалежній державі.

Департамент освіти Житомира

06 Nov, 09:32


🔐Для кожної української школи створять електронний паспорт безпеки

Електронний паспорт безпеки буде доступний у програмно-апаратному комплексі АІКОМ.

Про відповідне рішення Кабінету Міністрів України у своєму Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Так, згідно з листом Міністерства освіти і науки України №1/7674-24 від 2 травня 2024 року, для створення електронного паспорту безпеки представники шкіл мають внести дані до 5 підрозділів:

• Відомості
• Місцевість
• Територія
• Засоби охорони
• Пожежна безпека

Документ також містить покрокові алгоритми дій для уповноважених працівників ЗЗСО та органів управління освітою. Щоб внести необхідну інформацію, заклади можуть використовувати свій стандартний доступ до АІКОМ.

За словами прем’єр-міністра України, доступ до електронного паспорта безпеки матимуть поліціянти та працівники ДСНС. Планується, що його запровадження сприятиме формуванню більш безпечного освітнього середовища й виправленню наявних проблем у закладах освіти.

Департамент освіти Житомира

05 Nov, 10:19


Департамент освіти розпочинає проєкт «Спецкласи» 🚀

Ми підготували серію відеоматеріалів в яких розповімо
громадськості, як відбувається освітній процес у спеціальних класах закладів освіти Житомирської міської територіальної громади.

Перший спеціальний клас для дітей з інтелектуальними
порушеннями було відкрито у 2017 році на базі закладу загальної середньої освіти № 14 м. Житомира.

Тоді вперше за парти у спецкласі сіли шість учнів.

Нині на базі ліцею № 14 функціонує чотири спеціальні класи.

Детальніше дивіться у відеоматеріалі.

Департамент освіти Житомира

01 Nov, 10:56


На посаду директора ліцею №27 призначено Віталія Колодницького.

За підсумками двох конкурсних днів, Віталій Колодницький набрав найбільшу кількість балів.

Віталій Колодницький працює вчителем історії та правознавства у ліцеї №27, з вересня 2023 року працював заступником директора ліцею №27, а з 1 липня 2024 року виконував обов’язки директора зазначеного закладу.

Пане Віталію, колектив департаменту освіти щиро вітає вас з призначенням!

Бажаємо примножувати традиції ліцею та дбати про подальший розвиток закладу!

Департамент освіти Житомира

31 Oct, 06:40


В департаменті освіти нагородили переможців загальноміського батлу «Я люблю українську» 🇺🇦

У батлі брали участь 80 учнів 10 класів, що представляли 20 закладів загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади.

За результатами визначено переможців:

🏆 І місце – команда ліцею №23,

🥈 ІІ місце – команда ліцею №22,

🥈 ІІ місце – команда ліцею №31,

🥉 ІІІ місце – команда ліцею №27.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів.

Щиро дякуємо членам журі за допомогу в організації конкурсу!

Департамент освіти Житомира

30 Oct, 12:21


Безпека дітей у закладах освіти - спільна відповідальність усіх учасників освітнього процесу.

На базі ліцею №23 відбулася нарада заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти.

Починаючи із серпня 2024 року у 15-ох закладах освіти Житомирської міської територіальної громади запрацював пілотний проєкт «Служба освітньої безпеки».

За час роботи інспектори провели понад 500 занять із учнями ліцеїв.

За словами начальника відділу «Служба освітньої безпеки» управління патрульної поліції в Житомирській області Юрія Донцова, планується розширення проєкту, щоб охопити всі ліцеї громади.

Під час наради розглянули питання розслідування нещасних випадків у закладі освіти, психологічних особливостей взаємодії інспекторів СОБ з учасниками освітнього процесу.

Дбаємо про безпечне освітнє середовище всіх учасників освітнього процесу.

Департамент освіти Житомира

30 Oct, 07:11


Верховна Рада України ухвалила важливі зміни до законодавства щодо державної підсумкової атестації (ДПА) і вступної кампанії в 2025 році 📜  

Згідно з новими правилами, усі учні, які завершують рівень загальної середньої освіти у 2025 році, звільняються від проходження ДПА. 

Як і торік, вступники складатимуть НМТ для вступу до закладів вищої освіти. Сам тест буде містити завдання з чотирьох предметів:

3️⃣ обов’язкових: українська мова, математика та історія України;
1️⃣ на вибір з переліку: українська література, іноземні мови, біологія, хімія, фізика та географія.

У 2025 році тест з історії України зазнає змін: тепер він містить питання з усієї програми, тому учасникам варто підготуватися не лише до питань з другої половини XVI — початку XXI століття, але й з інших розділів.

Департамент освіти Житомира

29 Oct, 09:17


Профтехи продовжують розвиватися! 🔥

У ДНЗ "Центр сфери обслуговування" відкрито дві нові майстерні.

Майстерня смаку - новий осередок для майбутніх кухарів з сучасною технікою. Це місце, де відбуваються майстер-класи, проводиться навчання учнів та викладаються короткострокові курси.

Водночас це і кваліфікаційний центр, де кожен може підтвердити свою професійну кваліфікацію.

Також у закладі запрацювала Артстудія "Креативна гармонія" для учнів, які навчаються за професією "Кравець. Живописець. Закрійник".

До речі, на одному з фото ви можете побачити ученицю, яка робить розпис тканини вручну. Одяг з таким розписом виглядає, як справжній витвір мистецтва.

Департамент освіти Житомира

22 Oct, 13:42


Конкурсна комісія оголосила переможця на посаду директора ліцею №30.

За кількістю набраних балів у двох етапах, перемогу здобув Анатолій Шубін.

Анатолій Григорович працює вчителем фізики у ліцеї №30, а з серпня 2024 року виконував обов’язки директора зазначеного закладу освіти.

Шановний Анатолію Григоровичу, колектив департаменту освіти вітає вас з обранням та бажає успіхів!

Віримо, що ви примножите традиції ліцею та будете дбати про розвиток закладу!

Департамент освіти Житомира

18 Oct, 09:17


📚На платформі “Нова українська школа” з’явився розділ з освітніми можливостями та корисними матеріалами для педагогів дошкілля, які викладатимуть англійську мову.

Про це повідомило МОН.

Зареєструватися на платформі та отримати доступ до її ресурсів можна за посиланням.

Згідно із Законом “Про застосування англійської мови в Україні” з 1 вересня 2026 року викладання англійської мови для дітей 5–6–річного віку стане обов’язковим в усіх закладах дошкільної освіти.

Як пояснили в МОН, онлайн-простір англійської мови на порталі “НУШ” створили, щоб сприяти впровадженню “довгоочікуваної системи викладання іноземних мов” в дитячих садочках. Крім того, це має допомогти підтримувати зацікавленість дітей у вивченні англійської та сприяти ефективнішому засвоєнню матеріалу.

Розділ містить матеріали, узгоджені з освітнім стандартом, які експерти спеціально відібрали для вчителів дошкільної, початкової та середньої школи. А в структурі головного меню користувачі й користувачки зможуть знайти підрозділи з:

🔸корисною інформацією,
🔸посібниками,
🔸рекомендаціями,
🔸документами,
🔸ресурсами,
що стануть у пригоді педагогам під час планування занять й дадуть змогу заощадити час на підготовку планів занять.

Департамент освіти Житомира

17 Oct, 11:50


Школа «Синергія» запустила телеграм - канал для освітян

👋 Telegram - канал «Synergy Education» — спільнота з креативними ідеями, матеріалами та цікавими розробками до уроків. https://t.me/synergy_education_ua

➡️На каналі ви знайдете:
Інтерактивні матеріали та ідеї для проведення цікавих уроків.
Методичні рекомендації для сучасного викладання.
Готові робочі аркуші, презентації та інші ресурси, щоб полегшити вашу підготовку.

🤝Тут ви зможете знайти однодумців, отримати відповіді на питання, що хвилюють, та надихнутися новими підходами у викладанні.

Департамент освіти Житомира

16 Oct, 15:35


Перебуваючи із робочим візитом у Житомирській міській територіальній громаді міністерка освіти Естонії Крістіна Каллас спільно з делегацією відвідала ліцей #3.

Після екскурсії, яку гостям провели представники ліцейного самоврядування, розпочалось засідання круглого столу на тему «Впровадження реформи нової української школи».

Під час презентації представники Естонії дізналися про реалізацію реформи НУШ у Житомирській міській територіальній громаді.

На завершення заходу діти подарували власноруч створені картини на згадку про візит до ліцею.

Департамент освіти Житомира

15 Oct, 19:06


Житомир із робочим візитом відвідала міністерка освіти Естонії Крістіна Каллас.

Перебуваючи в Центрі професійно-технічної освіти посадовця представила новий спільний проєкт: «Інтеграція підприємництва в профтехосвіту».

Презентація відбулась за участі представників Естонії, заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького, керівництва міста та області.

У співпраці з Естонією, зокрема з Естонським центром міжнародного розвитку у п’яти професійно-технічних закладах Житомира впровадять проєкт «Інтеграція освіти підприємництва в українську професійно-технічну освіту».

Мета - допомога професійно-технічним навчальним закладам міста впровадити підприємницькі навички в освітній процес.

Проєкт впроваджуватиметься упродовж двох років і передбачає проведення експертизи науково-технічної бази, організацію тренінгів, семінарів і надання сучасних навчальних матеріалів, що сприятимуть покращенню освітнього процесу.

Департамент освіти Житомира

14 Oct, 15:47


У Житомирській міській територіальній громаді стартувала серія тренінгів з навчання першої допомоги.

Програма, яка має назву «Я смілива та корисна людина», була започаткована у дитячому садку Meelespea у Таллінні та покликана навчати дітей надавати першу допомогу через виховання цінностей і практичну діяльність.

Головна мета - не лише дати дітям знання про першу допомогу, а й розвинути у них відповідальність, сміливість та небайдужість.

Через навчальні ігри, які засновані на принципах турботи та взаємодопомоги, вихователі допомагають дітям розпізнавати небезпечні ситуації та швидко реагувати на них.

Основні цілі проєкту:

🔸Навчити дітей бути сміливими та небайдужими, готовими допомогти іншим у складних ситуаціях.

🔸Надати викладачам нові знання та навички роботи з темою першої медичної допомоги у дошкільних закладах.

🔸Створити практичні навчальні матеріали для ефективного навчання дітей.

Тренінги триватимуть впродовж трьох днів.

2,630

subscribers

3,335

photos

113

videos