46 оаембр. Резерв. @oaembr46zsu Channel on Telegram

46 оаембр. Резерв.

@oaembr46zsu


Резервний канал "46 бригада (46 оаембр)"

Основний канал https://t.me/odshbr46

Зворотній зв'язок и надіслати свій медіаконтент https://t.me/oaembr_46_bot

46 оаембр. Резерв. (Ukrainian)

Ласкаво просимо до резервного каналу "46 бригада (46 оаембр)"! Цей канал створений для учасників основного каналу https://t.me/odshbr46, щоб мати можливість отримувати додаткову інформацію та уникати пропускання важливих оголошень. nnКанал призначений для зручності спілкування та обміну медіаконтентом учасників бригади. Тут ви знайдете актуальні новини, анонси подій, фото- та відео-репортажі та багато іншого від справжніх професіоналів. nnЯкщо ви хочете долучитися до спільноти та надіслати свій медіаконтент, використовуйте можливість зворотнього зв'язку чи скористайтеся послугами бота https://t.me/oaembr_46_bot. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі всіх подій та ділитися своїм досвідом з колегами!

46 оаембр. Резерв.

20 Nov, 08:09


Просимо підтримати акцію!🫡🇺🇦

46 оаембр. Резерв.

19 Nov, 10:34


Bloomberg вже написали, що Сили оборони сьогодні вночі уперше завдали удару по території РФ системами ATACMs. Ціллю був 67-й арсенал ГРАУ у Карачеві (Брянська область)

In Factum | Support channel | Чат

46 оаембр. Резерв.

19 Nov, 10:00


Зеленський представив «план стійкості» у Верховній Раді: включає 10 пунктів.

46 оаембр. Резерв.

11 Nov, 07:33


Генштаб ЗСУ пояснив необхідність створення нових бригад замість поповнення особового складу наявних

Речник Генерального штабу ЗСУ Дмитро Лиховій роз'яснив необхідність створення у Збройних силах України нових бригад і посилення районів оборони бригад батальйонами з інших військових частин.

"З цього приводу треба зробити такі роз'яснення. Останнім часом ворог збільшив кількість полків, бригад і дивізій та чисельність свого особового складу майже на 100 тисяч людей. Також збільшилася протяжність лінії фронту. Для того щоб закривати фронт, у складі ЗС України й треба створювати нові бригади", - сказав речник.

Лиховій наголосив, що іншого дієвого способу протидіяти противнику, який переважає, просто немає, оскільки на сьогодні є 1300 км протяжності фронту з активними бойовими зіткненнями.

У Генштабі також зазначили, що на лінії бойового зіткнення російські окупанти мають значну перевагу, іноді п’ятиразову.

"Тому, коли під час бойових дій виникає загроза втрати позицій і рубежів оборони певних бригад, задіюють передислокацію сюди окремих батальйонів інших військових частин. Це логічний і унормований статутом спосіб дій для посилення оборони: коли на проблемних ділянках фронту є загроза прориву, на нього переводять підрозділи з неатакованих ділянок", - розповів Лиховій.

Він зазначив, що в умовах недостатності сил і засобів це оптимальний спосіб протидії силам противника, які переважають, у такий спосіб зменшується ризик прориву. Також, за словами речника, треба враховувати, що на сьогодні у Збройних силах немає можливості оперативно поповнювати бригади особовим складом.

Така потреба розписана на місяць наперед. Також треба розуміти, що люди, які поповнюють підрозділ, мають пройти в ньому адаптацію та злагодження, а на це потрібен час. Саме тому для посилення ділянки фронту, де виникає загроза прориву, задіюють уже сформований підрозділ, який готовий виконати завдання в стислі терміни", - пояснили в ЗСУ.

Крім того, Лиховій наголосив, що для ротації та заміни вже наявних бригад також потрібні бригади.

"Простим поповненням бригад, які зазнали значних втрат, теж не можна обмежитися - бо вони потребують бойового злагодження. Для їх заміни й виведення з району бойових дій потрібні нові бригади", - додав речник.

46 оаембр. Резерв.

30 Oct, 08:42


Початок тут
"...1. Постійна зміна постачальників, договорів, збільшення обсягу документообігу, некомпетентність бухгалтерів ДОТу – це треш. Деяким з моїх батів ДОТ не повернув підписані документи ще за весняні періоди (документи «курсують» тепер не між постачальником-військовою частиною, а між постачальником-в/ч-ДОТ-в/ч). Армія – це сувора звітність. Це певна специфіка ведення документації. Це злагодженість роботи фінансової, продовольчої, логістичної, стройової служб, в яких траблів і так багато. Зараз кінці з кінцями взагалі не звести.
2. Програми «ZSUProd_2022/2024»(S_FAS) та ІКС Dot-Chain сирі і мають безліч прогалин.
3. Комунікація ведеться, як і до цього, з постачальниками. Постачальники, як і раніше, можуть спокійно «не довезти», привезти «згнивше» або взагалі не по замовленню. А ще, у постачальника є підрядник, наприклад, «Глобино» у «ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ». А у того «Глобино» ще свій підрядник. Уловлюєте? Ланка тягнеться кудись у далечінь.
4. Вишенька на тортику від продслужби. Знаєте, скільки вартує прод.комплект військовослужбовця наразі? Трохи більше, ніж 106 грн. Це в тилу, коефіцієнт 1,0. На фронті - коефіцієнт 1.2. Трохи є різниця у вартості в залежності від договору і постачальника. Ну ок, може бути 118 грн. Для прикладу, на початку 2023 року вартість була 145,80 грн. Норма за військовим законодавством на добу – 3.500-6000ККал. Уявіть собі, як воно, змогти нагодувати бійця повноцінно на 106 грн. А як постачальникам – забезпечити продукти за такими цінами? Замкнуте коло.
Начпрод одного с батів моєї бригади, що знаходиться на Кураховському напрямку, вимушений видавати продукти в полі під мінометним обстрілом. Бо по прод.складу прилетіло. А інший склад – зайняли вже підари. Будем чесними – це взагалі супер, коли є змога хлопцям на позиції доставити їжу та воду. Його нач. складу разом з ним (обидва бойові хлопці, з проблемами зі здоров`ям через поранення) видають, розвозять, грузять величезні об’єми продукції (о, так, серед якої, вірогідно, виявиться цвілий хліб). Людей катастрофічно не вистачає. Коли нач. складу має електронним підписом підписувать накладні? А начпрод писати прокламаціюна гнилу картоплю, пліснявий хліб, недовезене м’ясо, щоб ДОТ розглянув проблему з постачальником? (не усунув, а розглянув, якщо набереться достатньо прокламацій). Думаю, між підарською мінометкою і артою. Але до КАБів. Так, пане Жумаділов?)
"

46 оаембр. Резерв.

30 Oct, 08:42


До чергової проблеми з ДОТ попросили нашого підписника - тиловика однієї з бригад на курахівському напрямку розповісти про свій досвід взаємодії з ДОТом:
"Жодне військо не буде функціонувати без тилового забезпечення. В тому числі – без продовольчого забезпечення. Хто не в курсі, може подумати, що продслужба – «найсмачніша», найлегша. Ні. В тиловиках розгільдяїв вистачає, але ті, хто тягнуть цей пласт роботи, підтвердять обсяг геморою через специфіку служби. І в розпал війни ми робимо шо? Правильно – нововведення. ДОТ. Можна довго сперечатись, нащо насправді той Державний оператор тилу. В теорії ідея прогресивна - ДОТ героїчно вигриз у старих (звичайно ж, корумпованих) постачальників право збирати замовлення з військових частин. Корупційний ланцюг мав розірватись, недобросовісні начпроди та постачальники згортають свої «мутні схеми» з фіктивними поставками тощо. Впроваджується систематизація, ДОТ налагоджує своїми силами логістику поставок, відбувається цифровізація, автоматизація, оптимізація (далі придумайте самі) процесів. Перехід від «паперової армії» до світлого майбутнього.
По факту – маємо додатковий прошарок, ланку між постачальниками, державою та в/ч. Здогадатися, чим і кому це фінансово вигідно – неважко. В співробітників ДОТу абсолютно відсутнє розуміння задач складнощів продовольчих служб армії, особливо, в умовах активної фази війни. Онлайн бріфінги, відеоконференції, «як підписати накладні онлайн спеціальною печаткою без реєстрації та смс».
Про корупційні схеми, вибірковість до постачальників, абсолютну відсутність контролю за ЯКІСТЮ продукції, умовами її зберігання, відсутність відповідальності за зірвані строки поставки, знайдені голки в сирому м’ясі тощо писати не буду – то довго. Почитати можна
тут і тут.
Розкажу лиш трошки спостережень з досвіду роботи
:..."
Продовження тут

46 оаембр. Резерв.

21 Oct, 15:36


Основне з інтерв'ю військовослужбовців бригад, що обороняють Курахове, для іспанського видання El Paso.
1. Про причини відступу:
«Чому ми йдемо назад? Тому що у нас немає ротацій, ми не відпочиваємо, ми деморалізовані» - “Шкода”, офіцер 46 бригади.
2. Про причини СЗЧ:
«У мене був друг, ми звали його Англія. Він усю війну воював на нулі, у Роботині, Соледарі, Херсоні... Він був виснажений, не міг більше, а командири не давали йому відпочинку. Кілька днів тому він пішов, ось так просто» - Шкода.
3. Про відсутність ротації:
«Бійці можуть проводити на своїх позиціях до трьох місяців без відпочинку і ротації, тоді як рік тому максимальний термін становив один місяць. У перший рік війни основна ротація відбувалася кожні чотири дні» - сержант Чурбанов, 46 бригада. (Середній час перебування солдатів на позиціях у Кураховому становить 25 днів, за словами військових, з якими проводилися консультації).
4. Про нестачу особового складу:
«Росіяни мають перевагу в піхоті три до одного. Слава богу, у них немає точної інформації про те, як погано ми себе почуваємо в певних місцях» - “Бізон”, боєць 119 бригади ТРО.
5. Про силові дії ТЦК:
«На кожного, якого вони набирають таким чином, ми втрачаємо 40 осіб, які могли б до нас приєднатися»- “Дімсон”, військовослужбовець однієї з бригад у Кураховому.
6. Про відсутність мотивації у набраних силою мобілізованих:
«Мобілізація проходить погано, тому що люди налякані. Вони бачать, що вас силоміць забирають з вулиці і відправляють на фронт без жодної підготовки. Я не хочу, щоб поруч зі мною були такі люди, невмотивовані, тому що від цього залежить моє життя"- “Шкода”. «Дімсон» стверджує, що двоє з його товаришів по полону були недосвідченими і перебували на фронті лише три дні.
7. Про проблему з особовим складом від представників Міноборони:
«Зараз проблема не в зброї, а в людях. Ніхто не хоче йти в армію. Бригади кажуть нам, що вони не можуть ротувати, що вони виснажені. Скоро не буде достатньо людей, щоб воювати» - глава місії МО, з яким спілкувалися журналісти, попросив не називати його імені.
8. Про відсутність ротації на нулі:
"Є ще одна причина, через яку ротації відбуваються рідше, - це масована присутність безпілотних літальних апаратів, які ускладнюють пересування солдатів".
9. Про складнощі боїв БПЛА в Кураховому
«Спроба вести війну за допомогою дронів має недолік у міській обороні: цими безпілотними апаратами складніше маневрувати між будівлями, ніж на відкритій місцевості»
10. Про перспективи:
«Якщо ситуація не зміниться, росію не зупинити, якщо ситуація не зміниться, нашим онукам теж доведеться продовжувати воювати» - сержант Чурбанов, 46 бригада.

46 оаембр. Резерв.

19 Oct, 17:02


Абсолютно вірно. Прогрів.
Тим більше, коли основні «спонсори» бюджету країни вже про це прямо натякали.

Для продовження війни, якщо вона затягнеться, потрібна піхота. Так, обічна проста піхота. Потрібні ті, хто триматиме опорники, позиції, будівлі, посадки.
А їх зараз катастрофічно не вистачає. Коли кілька кілометрів тримає піввзводу, це не справа. Якщо ширина фронту не зменшується, а ще більше розширюється за рахунок нових плацдармів і напрямків, і замість ущільнення підрозділів, ми навпаки фронт розтягуємо, то питання укомплектування «старих» бригад стає стратегічним. Штампуванням «нових» бригад, це питання не вирішити.

46 оаембр. Резерв.

17 Oct, 08:45


З приводу сьогоднішньої заяви Рютте про те, що Україна стане 33 або 34 країною НАТО:

"Якось падишах видав указ, в якому повідомив про те, що хто навчить його віслюка розмовляти, отримає половину його багатства та житиме при палаці з щомісячним заробітком. Проте, якщо віслюк не стане розмовляти, вчителю відрубають голову.

Ходжа Насреддін погодився навчити його розмовляти за 20 років. Люди, які зустрічали його говорили про те, що дарма він погодився, оскільки мине час і йому відрубають голову. На це Ходжа відповів:

“Нічого вічного немає — за цей час або я помру, або падишах помре, або віслюк здохне!
“.

46 оаембр. Резерв.

16 Oct, 18:20


Давно не було хороших новин із цього напрямку. Можливо це не тільки одиничний успіх, а початок певної тенденції...

46 оаембр. Резерв.

16 Oct, 18:18


⚔️ ГУР вибив ворога в лісі північніше Липців

🦉 Успіх забезпечили підрозділи «Артан», “Kraken” та Міжнародного легіону. До того ж, у боях брали участь наші друзі з підрозділу ТГр "Реванш".

📍 deepstatemap.live/#13/50.2321084/36.4551229

Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат

46 оаембр. Резерв.

13 Oct, 07:51


Про нові бригади дискусія триває і в основному зводиться до питання «навіщо нові, якщо недостатньо укомплектовані старі».
Але є низка питань, не менш, а може і більш важливих, ніж факт простого недоукомплектування бригади. Це питання створення якісного та ефективного вертикального управління на рівні ОСУВ/ОТУВ/ОТУ. І тут знову розгорнулася дискусія на тему створення з'єднань дивізійного рівня, замість бригадного. А також проблема ефективності та неефективності новостворених армійських корпусів.
Досить компетентно про це висловився «Тавр». Є й трохи інша думка.
Тут на цю тему досить широко висловився Легіон. Ось думка Sternenko. З одного боку все це схоже на якусь кампанію, але загалом думки заслуговують на увагу. Рекомендуємо до ознайомлення.
І пропонуємо висловитися в боті небайдужих. Найцікавіші думки опублікуємо.

46 оаембр. Резерв.

12 Oct, 06:40


"Росія перекинула близько 50 тисяч військових до Курської області, послабивши свої позиції на інших напрямках фронту в Україні Такі дії РФ призвели до ослаблення російських угруповань на інших напрямках, зокрема в Запорізькій, Херсонській областях та Краматорському напрямку"- Сирський.

Можна посперечатися, що в планах ГШ під час формування мети і завдань Курської операції на першому місці був покровський напрямок, можливо, - курахівський. До чого тут херсонський, запорізький і краматорський? Жодної активності на зазначених напрямках росіяни протягом року не демонстрували, за винятком Часів Яру.

На херсонському напрямку - всі бойові дії зведені до боротьби на островах і дуелей дроноводів. Цей напрямок - тупикова гілка для обох сторін для будь-якого наступу.
На запорізькому - метушня на роботинському виступі.
Краматорський напрямок - орки якраз під час курського наступу перейшли канал Сіверський Донець-Донбас, який вони не могли форсувати кілька місяців. Зараз бої йдуть уже в мікрорайоні Жовтневий.

Навіщо головкому лукавити в загальновідомих і вже неприхованих навіть не фахівцям речах - питання риторичне.

46 оаембр. Резерв.

09 Oct, 17:41


Ситуація на полі бою створює серйозну можливість покласти кінець війні у 2025 році, — Зеленський

А ось це ось ваша можливість, вона зараз із вами в одній кімнаті, пане Президенте?
А яку конкретно ділянку фронту ви маєте на увазі?
На жаль, горизонт відповідальності чиновників будь-якого рівня за свої слова у нас у країні вимірюється не роками, не місяцями, і не тижнями, а одним ...інтерв'ю. Виплеснув у народ, а хто там потім згадає, що ти збирався і в Крим увійти, і Бахмут звільнити. Головне, що ОПшна сітка твої цитати рознесе, а народ отримає чергову надію до наступного...інтерв'ю. Завтра вже все це забудуть.

46 оаембр. Резерв.

09 Oct, 12:03


1. Про брак особового складу стали нарешті говорити.
2. Вирішення питання з поповненням бригад - на поверхні. І воно дуже непопулярне.
І такі відео - це звичайний прогрів перед цими самими непопулярними заходами.
З урахуванням нинішніх проблем із набором особового складу рішення криється в діапазоні «18-25». І інших варіантів немає.
Рішення про це ухвалюватимуть після листопадових відомих подій.

46 оаембр. Резерв.

09 Oct, 10:58


Тільки люди, які максимально далекі від війни і абсолютно нічого не розуміють про реальну ситуацію в армії з озброєнням, можуть ляпати, що нам треба експортувати безпілотники. Або ж ті, хто хоче рубати бабки, а не воювати.

Українській армії критично не вистачає дронів! Всі підрозділи постійно самостійно шукають можливості, аби забезпечити себе дронами. Величезна частина потреб лягає на плечі волонтерів, громад та бізнесу, що поставляють в бойові підрозділи дрони.

Як держава, ми не вийшли навіть і на половину від того, що потрібно сьогодні на фронті. Україна - перша у світі, хто зараз потребує безпілотники. Який може бути експорт в таких умовах?!

@MaksymZhorin 👊🏻

46 оаембр. Резерв.

09 Oct, 08:28


Важливість знищення цього складу буде відчутною одразу, особливо для оперативної групи "Північ", оскільки це вже 3-й підірваний впродовж місяця великий склад боєприпасів, який забезпечує дану оперативну групу.

Червоними позначками відмічені три склади, уражені українськими дронами/ракетами.

Червоні лінії - закриті залізничні колії через Курську наступальну операцію.

In Factum | Support channel | Чат