Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими @koord_shtab Channel on Telegram

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

@koord_shtab


Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) утворений 11 березня 2022 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України №257

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (Ukrainian)

Ласкаво просимо до Telegram-каналу 'Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими' (@koord_shtab). Цей канал був утворений 11 березня 2022 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України №257. Координаційний штаб займається важливими питаннями поводження з військовополоненими на території України. Вони координують дії та надають необхідну допомогу воїнам, які опинилися у цій складній ситуації. Канал постійно оновлюється і надає свіжу та достовірну інформацію про роботу штабу, його досягнення та спільні зусилля на користь військовополонених. Приєднуйтесь до цього каналу, щоб бути в курсі останніх подій та допомогти підтримати наших захисників. Разом ми сила!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 Jan, 14:45


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родин бійців 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

➡️З родичами полонених та зниклих безвісти морських піхотинців спілкувався представник Коордштабу. Він окреслив поточну ситуацію в переговорному процесі та розповів про те, яким чином формуються запити до ворожої сторони. Варто зауважити, що країна-агресорка не надає офіційної інформації про полонених українських Захисників, стан їхнього здоров’я, місця й умови утримання.

Окремі питання стосувалися комунікації між військовополоненими та їхніми родинами, зокрема через листування, а також про відвідування колоній представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, як це передбачено нормами міжнародного гуманітарного права.

Серед іншого, звернули увагу на можливі механізми визволення Оборонців, стосовно яких порушені “кримінальні справи” або винесені “вироки судів” як на території російської федерації, так і на тимчасово окупованих територіях України.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 Jan, 13:42


‼️Дякуємо дітям та дорослим, які стали частиною нашої неймовірної подорожі до резиденції Залізного Миколая в рамках проєкту "Люди майбутнього". Учасники заходу насолодилися казковою поїздкою з магією та анімацією, отримали незабутні враження від спілкування.

➡️Дитячі посмішки та радісні емоції стали найкращою частиною цього святкового заходу. Нехай ці святкові миті зігрівають ваші серця.

Особлива подяка партнерам проєкту, БФ "Олександра Пікалова" за організацію заходу, компанії "DTEK" за спонсорську підтримку та БО "GURU FUND" за опрацювання запитів на захід!

Чекаємо дітей та дорослих на наступних заходах проєкту!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 Jan, 13:09


‼️З ініціативи ГО «НЕЗЛАМНІ ПАТРІОТИ “Пошук-полон”» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених та зниклих безвісти Оборонців.

➡️Із присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувався представник Коордштабу, який детально розповів про формування запитів для подальших обмінів та про байдуже ставлення країни-агресорки до своїх військових, які перебувають в українському полоні.

Учасників зустрічі цікавило, з яких джерел надходить інформація про місця утримання та стан здоров’я наших Захисників у ворожій неволі, чому не видно результатів діяльності МКЧХ, які нейтральні країни сприяють організації великих обмінів і на яких умовах це відбувається, та чи існують реальні перспективи покращення ситуації завдяки політичному впливу нової адміністрації США.

Також обговорили несистемне передавання посилок і листів військовополоненим, плюси й мінуси проведення вуличних акцій, вичерпний перелік документів, які має отримати родина безвісти зниклого військового, та низку інших актуальних питань.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

11 Jan, 15:33


‼️Пошук Оборонців та розширення роботи приймалень Коордштабу - серед основних тем зустрічі з членами сімей військовослужбовців, зниклих безвісти за особливих обставин.

Захід відбувся під головуванням заступниці керівника Офісу Президента України Ірини Верещук.

➡️ Передусім учасники зустрічі обговорили можливості пошуку полеглих воїнів на ТОТ та повернення їх в Україну. Вони обговорили шляхи пришвидшення процесу репатріації тіл Оборонців, які після бойового протистояння залишилися на території, підконтрольній противнику.

💬Торкнулися питання створення змішаних медичних комісій. “Ми готові використовувати цей механізм. Згідно з Женевськими конвенціями Україна в односторонньому порядку здійснила кілька спроб передати важкопоранених полонених росіян, проте були випадки, коли ворожа сторона відмовилась їх забирати, - зазначив представник Коордштабу. - В цьому процесі має бути дієва третя сторона, яка б стала гарантом рішень змішаних медичних комісій.”

Також мова йшла про організацію роботи Громадської ради Координаційного штабу.

У заході також взяли участь Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей Ольга Кобилинська, представники Національної поліції України, Об’єднаного центру СБУ, Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Міністерства внутрішніх справ, Міноборони, Генерального штабу ЗС України, Офісу Генерального прокурора, ДНДЕКЦ МВС України, Мінветеранів, МКЧХ та громадських організацій, які представляють інтереси родин військових.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

11 Jan, 10:03


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 210-го спеціального окремого штурмового полку, що входить до складу Сухопутних військ Збройних сил України.

На запитання родичів полонених Оборонців відповідали представники Коордштабу, Об’єднаного центру СБУ, командування Десантно-штурмових військ ЗСУ, військової частини та Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

➡️ Низка питань, порушених під час зустрічі, стосувалася отримання відомостей про полонених військовослужбовців. Слід зазначити, що країна-агресорка не надає офіційної інформації про стан здоров’я військовополонених, місця й умови їхнього утримання та ймовірні переміщення в інші колонії. Такі дані отримуються з інших джерел, зокрема від визволених з російської неволі Оборонців.

Також під час заходу торкнулися проблем, пов’язаних із взаємодією різних державних структур, що залучені в процеси пошуку й повернення військовослужбовців, та обговорили механізми комунікації з родинами бійців.

Окремі консультації родичам Захисників надали представники військової частини. Йшлося, зокрема, про особливості несення служби після визволення з полону, реабілітацію, процедуру звільнення з військової служби, поновлення втрачених документів тощо.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

10 Jan, 14:23


‼️З ініціативи ГО «НЕЗЛАМНІ ПАТРІОТИ “Пошук-полон”» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.

Із присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувалися представники Коордштабу, Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України та військової частини.

➡️ Обговорювали питання, пов’язані з роботою ДНДЕКЦ, в яких випадках виникає потреба повторного здавання ДНК-зразків, як це зробити за кордоном, чому процес ідентифікації є таким тривалим, чому недостатньо лише візуального опізнання репатрійованого тіла полеглого Героя та як покращити комунікацію зі слідчими, які ведуть відповідні кримінальні провадження.

Йшлося і про повернення рідним особистих речей зниклих безвісти Воїнів і чому не завжди це можливо зробити, чому під час мобілізації не завжди відбирають ДНК-зразки у призовників та не допускають волонтерів до співпраці з моргами і експертами.

Також спікери відповіли на низку запитань, які виникли у процесі зустрічі та домовилися про напрямки подальшої співпраці з військовою частиною.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

08 Jan, 08:20


‼️Секретар Коордштабу Дмитро Усов зустрівся з родичами полонених та зниклих безвісти Оборонців.

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 47-ої окремої механізованої бригади «Маґура», що входить до складу Сухопутних військ Збройних сил України.

Участь у заході взяли представники Коордштабу, Головного слідчого управління Національної поліції, Центрального управління ЦВС Генштабу ЗСУ, Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та військової частини.

➡️ Низка порушених під час зустрічі питань стосувалася відомостей про зниклих безвісти та полонених Захисників, особливостей переговорного процесу, формування запитів до ворожої сторони, механізмів підтвердження полону тощо. Слід зазначити, що країна-агресорка не надає офіційної інформації про українських військовослужбовців, стан їхнього здоров’я, місця та умови утримання.

Серед іншого, обговорили взаємодію між різними структурами, залученими в процес пошуку й повернення військовослужбовців, комунікацію з військовими частинами та співпрацю з міжнародними організаціями й третіми країнами.

За словами Секретаря Штабу, процес переговорів із ворогом надзвичайно складний, проте Україна шукає й використовує різні інструменти для того, щоб отримати інформацію й визволити з російського полону наших Оборонців.

💬“Для нас дуже важлива якісна й продуктивна співпраця з родинами наших Захисників, – наголосив Дмитро Усов. – Ми маємо одне пріоритетне завдання – знайти й повернути всіх наших поневолених громадян.”

Також під час зустрічі торкнулися питань, пов’язаних з механізмами пошуку й повернення тіл полеглих Оборонців, роботою евакуаційних груп, проблемами ідентифікації тіл, тривалості експертиз та взаємодії зі слідчими Нацполіції.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

07 Jan, 15:01


‼️До уваги родин звільнених з полону Захисників та Захисниць, ветеранів та цивільних українців, що пережили тортури під час перебування в полоні чи в окупації.

➡️ На сайті Коордштабу в розділі “Родинам” з’явилася інформація про онлайн-платформу комплексної підтримки людей “Вільний степ”. На сторінці платформи зібрані дані та контакти профільних організацій, фахівців та сервісів для ефективної соціальної, юридичної, психологічної та медичної допомоги українцям, які пережили полон та окупацію.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

07 Jan, 14:17


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 1-го окремого Феодосійського батальйону морської піхоти, що входить до складу 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

Із присутніми спілкувалися представники Координаційного штабу та ВМС України.

➡️ З’ясовували, з яких джерел можна отримати інформацію про стан здоров’я і місце утримання полонених, чи є перспектива для організації зв’язку з ними, зокрема в питанні надсилання медикаментів та предметів першої необхідності та створенні змішаних медичних комісій; в якому руслі тривають перемовини про подальші міждержавні обміни і чи беруть в них участь представники нейтральних країн.

Ще учасників зустрічі цікавило, чому країна-агресорка не бажає повертати з неволі жінок, важкопоранених та невиліковно хворих, чи існує запит на обмін колаборантів, засуджених в Україні, на протизаконно засуджених ворогами наших Захисників, та інші не менш важливі питання.

Також родичі морпіхів подякували представникам Коордштабу за плідну співпрацю і вручили їм відповідний сувенір.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

05 Jan, 08:07


‼️1358 звільнених і 11 обмінів: Координаційний штаб затвердив звіт за підсумками роботи у 2024 році.

Підсумкове засідання відбулося під керівництвом голови Координаційного штабу Кирила Буданова.

➡️У вступному слові очільник ГУР МО зазначив: “Рік, що минув, був для нас непростим, але результативним. Зокрема, звільнено з неволі на 356 людей більше, ніж у 2023 році, Координаційний штаб почав офіційно працювати з родинами цивільних, утворена Рада Координаційного штабу, у процесі створення – громадська рада. За нашої ініціативи подовжені терміни реабілітації та супроводу звільнених з російського полону, сталося чимало інших важливих змін”.

Заступник голови Коордштабу Андрій Юсов представив детальний звіт про діяльність Штабу у 2024 році: кількість проведених консультацій, групових зустрічей, опрацьованих запитів, взаємодію зі ЗМІ, міжнародну та адвокаційну діяльність, роботу Інформаційної системи Штабу та Особистого кабінету для рідних та близьких.

💬“Показники роботи Штабу в 2024 році суттєво зросли, – відзначив Андрій Юсов. – Зокрема, залучення родин до Особистого кабінету, кількість наданих послуг. Налагоджено роботу регіональних центрів Штабу у Львові, Вінниці, Харкові, Миколаєві. Під час перемовин вдалося домовитися про повернення втричі більшої кількості тіл наших Захисників. Це свідчить про те, що вдається більш успішно проводити пошук та перемовини”.

Розглянули також низку важливих та проблемних питань діяльності Координаційного штабу: зокрема, внесення змін до Положення про Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, взаємодію з міжнародними гуманітарними організаціями, а також інтенсифікацію обміну інформацією із залученими до діяльності Коордштабу організаціями та структурами.

Секретар Координаційного штабу Дмитро Усов підкреслив, що запроваджена Штабом система роботи із захисниками, цивільними та членами родин передбачає повний спектр соціального захисту, правового та психологічного супроводу.

💬“Згідно зі змінами до Положення про Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, зокрема для формування узгоджених позицій утворена Рада Координаційного штабу як керівний орган. Також передбачено, що для виконання окремих завдань в областях посилюється представництво та утворюються місцеві робочі групи Коордштабу. Наразі опрацьовуємо документи, що регулюють діяльність Громадської ради представників громадських об'єднань”, – зазначив Дмитро Усов.

☝️Були згадані також успіхи окремих проєктів Координаційного штабу: “Люди майбутнього”, “Хочу жить”, “Хочу к своим”, “Хочу найти”. Зокрема, йшлося про те, що проєктом “Хочу найти” зареєстровано понад 50 тисяч запитів від російських родин про зниклих безвісти військовослужбовців армії країни-загарбниці.

На підсумковому засіданні були присутні представники Сил безпеки та оборони, міністерств та відомств – членів Координаційного штабу, Офісу Президента, Офісу Генерального прокурора, РНБО, народні депутати.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

04 Jan, 09:59


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 67-ої окремої механізованої бригади.

З родичами полонених та зниклих безвісти Захисників спілкувалися представники Коордштабу, Головного слідчого управління Національної поліції та військової частини.

➡️Низка питань, порушених під час зустрічі, стосувалася інформації про місця й обставини зникнення Оборонців, роботу евакуаційних груп та комунікацію родин з військовими частинами. Йшлося також про механізми пошуку й повернення тіл полеглих військовослужбовців, особливості проведення ДНК-експертизи та сповіщення членів сімей Захисників за результатами відповідних досліджень.

Окремо звернули увагу на роботу міжнародних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, та алгоритми офіційного підтвердження полону.

☝️Також обговорили координацію дій різних уповноважених структур, до функцій і повноважень яких належить пошук відомостей про зниклих безвісти бійців та визволення їх з ворожого полону.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

03 Jan, 13:22


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з рідними військовослужбовців різних бригад, які зникли безвісти чи потрапили в полон на Курському напрямку.

Із присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувалися представники Коордштабу, Десантно-штурмових військ ЗСУ та військових частин.

➡️ З’ясовували, як налагодити комунікацію родин з військовою частиною, як і скільки часу триває службове розслідування, які документи надаються через ТЦК рідним зниклого безвісті чи полоненого та коли і за яких умов їм виплачується грошове забезпечення.

Обговорювали процес пошуку й подальшої евакуації поранених і полеглих Воїнів, дослідження локацій їх ймовірного зникнення, використання фото- та відео-матеріалів, знятих із дронів, переваги та недоліки портретної експертизи, процес підтвердження факту перебування у полоні.

☝️Також спікери зустрічі розповіли, як відбуваються перемовини про обміни, які пріоритети пропонує українська сторона, як узгоджується перелік майбутніх звільнених захисників та відповіли на численні поточні запитання.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

03 Jan, 12:56


За 2024 рік нам вдалося повернути з російського полону додому в Україну 1358 своїх людей. Це наші воїни й цивільні.

У цих людей неоднакова доля, але однакова радість – бути вдома. Кожен і кожна, заради кого працювала велика команда України.

Маємо зробити все, щоб у 2025 році таких хороших новин і повернень наших людей було ще більше. Дякуємо партнерам, які допомагають!

🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

03 Jan, 10:45


‼️ Доступне протезування: як отримати протез в Україні?

➡️ Важлива та корисна інформація для тих, хто визволений з ворожої неволі та потребує протезування.

🔹 Протезування в Україні - безоплатне
🔹 Для отримання якісного протеза не потрібно чекати встановлення інвалідності
🔹 Після отримання направлення можна самостійно обрати протезне підприємство, яке виготовлятиме протез

☝️Хто має право на протезування? Які документи потрібні? Як та куди подати заяву на протезування? Скільки часу чекати на виготовлення протезу? На ці та інші важливі питання, ви можете отримати відповідь за посиланням.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

02 Jan, 15:43


​​🇺🇦 Україна стала 125 державою-учасницею Міжнародного кримінального суду

Україна стала повноправною державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

⚖️ Це стало важливим кроком, який продемонстрував прагнення України посилити боротьбу з міжнародними злочинами та забезпечити дієвість правосуддя.

Чому це важливо?
➡️ Римський статут – це вагомий інструмент для захисту прав українців та відновлення справедливості в умовах агресії Російської Федерації проти України. Він сприятиме:
▫️ Зміцненню верховенства права: Україна зможе залучати міжнародні механізми для розслідування таких злочинів, як геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.
▫️ Посиленню національної системи правосуддя: Українські правоохоронні органи та судова система використовуватимуть міжнародний досвід та стандарти для розслідування та переслідування осіб, підозрюваних у вчиненні найтяжчих злочинів.
▫️ Захисту прав людини: Це рішення забезпечить можливість притягнення до відповідальності осіб, які вчинили злочини, зокрема на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Що зміниться?
➡️ Україна отримає можливість повноправно співпрацювати з МКС. Це означає:
▫️ Повноцінну співпрацю з МКС: Участь у слідчих діях, обмін інформацією та доказами, сприяння арештам підозрюваних.
▫️ Більше впливу: Участь в Асамблеї держав-учасниць МКС, вплив на пріоритети діяльності суду та розробку змін до Римського статуту.
▫️ Зміцнення міжнародного авторитету України: Демонстрація прихильності до принципів верховенства права та міжнародного правосуддя.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

31 Dec, 13:26


‼️Координаційний штаб вітає з прийдешнім Новим роком!

Ми як велика родина, що об'єднує в горі та радості родини, представників Сил безпеки та оборони, Омбудсмана, державних установ, міністерств та інституцій, покликаних допомагати нашим людям -- як військовим так і цивільним -- повертатися з ворожої неволі.

У році, що минає, ми змогли забезпечити проведення 11 обмінів і повернули на 356 людей більше, ніж у 2023 році. Тому ми радіємо, що 1358 наших людей було врятовано, але водночас і печалимося, бо значно більше наших співвітчизників досі перебуває в російській ворожій неволі.

Коордштаб дякує всім партнерам, з якими плідно співпрацює: меценатам та благодійним фондам, які опікуються програмою для дітей "Люди майбутнього", лікарям з проєкту "Неопалимі", адвокатам і адвокатським об'єднанням, які постійно надають безкоштовну юридичну допомогу членам родин полонених, зниклих безвісти, цивільних бранців, дякуємо громадським організаціям та об'єднанням родин, міжнародним партнерам, підтримка яких є неоціненною.

Вдячні також психологам, які працюють зі звільненими, журналістам та медіа, які висвітлюють складну тему полону.

І, звісно, величезна подяка нашим чудовим співробітникам, які покладають весь свій час та зусилля для визволення всіх поневолених.

🇺🇦З Новим роком! Слава Україні!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

30 Dec, 16:07


‼️Після обміну всі звільнені з полону пройдуть медичний огляд, отримають необхідну психологічну допомогу, пройдуть курс реабілітації та реінтеграції в суспільство. Також будуть відновлені документи та банківські картки, звільнені зможуть отримати всі належні виплати.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

30 Dec, 15:34


‼️"Любіть Україну", вірш поета Володимира Сосюри декламує український військовослужбовець, щойно звільнений з полону.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

30 Dec, 15:28


‼️Довгоочікуваний обмін, щастя, сльози радості - новорічні дива бувають. Але ми пам'ятаємо про всіх, хто залишається у ворожій неволі. Робота зі звільнення триває.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

30 Dec, 15:19


‼️187 українських військовослужбовців та 2 цивільних повернулися з неволі напередодні Нового року.

Це 59-й обмін з початку повномасштабного російського вторгнення. Загалом за цей час Координаційному штабу за дорученням Президента України вдалося звільнити з російської неволі вже 3956 людей. Зокрема, у цьому році вдалося визволити 1358 наших людей -- як військових, так і цивільних.

У цьому році також були звільнені наші військовослужбовці, які отримали в рф так звані "вироки". Робота Координаційного штабу триває.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

30 Dec, 15:09


‼️ 189 українців повернулись з полону напередодні Нового року - деталі чергового обміну

Це один із найбільших обмінів, проведених Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, з моменту повномасштабного вторгнення. Загалом з російської неволі в рамках роботи Координаційного штабу за дорученням Президента України вже повернулося 3956 людей, з них у 2024 році – 1358.

Одинадцятий за ліком обмін у 2024 році дозволив звільнити:

🔷 87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 – ТрО),
🔷 43 – НГУ,
🔷 33 – ДПСУ,
🔷 24 – ВМС.

Також з неволі повернулися двоє цивільних.

Крім Маріуполя та острова Зміїного, звільнені захищали Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках, а нацгвардійці несли службу з охорони Чорнобильської АЕС. Також ми повернули тих, хто потрапив у полон на Курщині.

Чимало громадян України перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення.

Цього разу звільнено 173 рядових та сержантів та 14 офіцерів.

Традиційно висловлюємо подяку Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння в організації обміну.

Нагадаємо, що найбільше повернення додому наших Оборонців сталося 3 січня цього року. Тоді Координаційний штаб зміг повернути додому 230 людей.

На жаль, чимало українських громадян – як військовослужбовців так і цивільних – продовжують перебувати в російській неволі. Координаційний штаб робить усе можливе, щоби продовжувати перемовини і звільняти з полону наших людей. Ми пам'ятаємо про кожного і кожну.

🇺🇦 Слава Україні!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

30 Dec, 14:29


‼️У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців 3-ої окремої штурмової бригади ЗСУ.

Із рідними полонених та зниклих безвісти штурмовиків спілкувалися представники Коордштабу та військової частини.

➡️Були названі інструменти підтвердження перебування військових у полоні, описаний процес подання запитів для подальших обмінів. У Координаційному штабу систематизовують відомості, надані звільненими, про місця утримання полонених. Також ішлося про терміни ідентифікації репатрійованих тіл та способи інформування рідних про результати.

☝️Обговорювали проблеми комунікації потерпілої сторони зі слідчими Нацполіції, інформацію, яка надається у витягах із актів службового розслідування, ситуації, пов’язані з конкретними військовими, щодо яких тривають пошуки.

💬«Якщо локації доступні, там діють пошукові групи ЦВС, якщо ні – тіла полеглих можна отримати лише через репатріацію. Вони можуть супроводжуватись певними документами, інформацією, часто неточною, тому єдиним джерелом підтвердження особи залишається ДНК-експертиза», – серед іншого зазначив модератор зустрічі.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

30 Dec, 13:53


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців бригади Гвардії наступу «Буревій» (в/ч 3027). Родичі полонених та зниклих безвісти Захисників зустрілися з представниками Коордштабу та військової частини.

Основною темою зустрічі стала робота з встановлення місця перебування бійців, які потрапили у російську неволю, та уточнення умов, за яких відбуваються обміни військовополоненими.

➡️Представники Коордштабу пояснили алгоритм подання запитів до країни-агресора через міжнародні організації, такі як Міжнародний комітет Червоного Хреста. Йшлося також про процедури, що дозволяють отримувати інформацію про стан здоров’я полонених, їхнє місце утримання та правовий статус.

Родини цікавилися, чи ведуться так звані "кримінальні справи" проти українських воїнів у російському полоні.

Учасники обговорили важливі питання, зокрема:
• Репатріацію важкопоранених і хворих полонених;
• Статистику обмінів та динаміку їх проведення;
• Пошук та евакуацію тіл загиблих Героїв з районів бойових дій.

☝️Представники Штабу підкреслили, що процеси пошуку та репатріації полеглих військових відбуваються регулярно завдяки злагодженій роботі державних структур та міжнародних партнерів.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 Dec, 14:50


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родин бійців 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

На запитання родичів полонених морських піхотинців відповідав представник Коордштабу.

➡️ Він пояснив, у який спосіб і з яких джерел отримуються відомості про поневолених Оборонців, стан їхнього здоров’я, місця й умови утримання. Слід зазначити, що країна-агресорка не надає офіційної інформації про полонених українських військовослужбовців.

Серед іншого, обговорили інструменти й механізми, які використовує Україна для визволення наших Захисників, у тому числі залучення третіх країн та міжнародних організацій до переговорного процесу. Родичі полонених захисників Маріуполя звернули увагу на тривалі терміни перебування своїх близьких у неволі, що разом із неналежними умовами утримання та відсутністю медичної допомоги вкрай негативно впливає на стан їхнього здоров’я.

☝️Окремі питання стосувалися особливостей несення служби після звільнення з полону, соціального захисту, реабілітаційних та реінтеграційних заходів, що передбачені для визволених Оборонців.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 Dec, 12:58


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють».

На запитання учасників відповідали представники Коордштабу, Головного слідчого управління НПУ, Служби безпеки України (Об’єднаного центру), Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС та військової частини.

➡️ Обговорювали перебіг пошуку безвісти зниклих та полонених поліцейських, формування запитів для перемовин про їх звільнення та періодичність подання пропозицій супротивній стороні, з’ясовували, чи відрізняється цей процес від пошуку представників інших родів військ, та чи існує можливість прискорити саму процедуру обміну.

☝️Також учасники зустрічі дізналися, чому у витягах зі службових розслідувань вказується лише загальна інформація, яка не завжди відповідає дійсності, чи є серед нещодавно репатрійованих тіл марковані належністю до конкретних населених пунктів, які види державної допомоги передбачені для сімей зниклих безвісти поліцейських, та отримали відповіді на інші не менш важливі запитання.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 Dec, 10:13


‼️Особистий кабінет — це ключовий онлайн-інструмент Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими для допомоги родинам військових та цивільних українців, що перебувають в російській неволі.

➡️ Особистий кабінет слід обов'язково завести кожній родині, яка отримала звістку про потрапляння в полон, незаконне затримання або зникнення безвісти близької людини. У формі багато полів для інформації, які слід заповнити. Чому це так важливо - розповів керівник Секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко.
https://youtu.be/lvm2O5gh21M?si=eutWosnWpY5MjAkN

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 Dec, 09:23


‼️Команда Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими спільно з партнерами продовжує реалізацію проекту «Люди майбутнього», метою якого є надання підтримки дітям Захисників України, які потрапили у полон або зникли безвісти.

Так, за сприяння Обласного палацу культури проведений майстер-клас з виготовлення поробок «Підсвічники в баночках».

За допомогою фахівців Миколаївського обласного еколого-натуралістичного центру (ОЕНЦУМ) більше 20 дітей Захисників долучилися до виготовлення Новорічної ялинки з фарбованих шишок та іграшки-підвіски Святкова Зірка у патріотичних кольорах.

Шановні друзі! Запрошуємо Вас до участі у наших заходах. Ми маємо дбати про наших дітей. Команда Центру робить і робитиме усе можливе, щоб діти наших Героїв мали можливість спілкуватися з ровесниками, розвивати комунікативні навички, відчувати себе потрібними та своєчасно отримати підтримку психолога.

Для участі у заходах просимо реєструватися за телефоном
☎️ +380 50 218 2504 або надсилати повідомлення на WhatsApp за номером
☎️ +380507296759.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

08 Dec, 16:14


‼️Сьогодні виповнюється два роки, як у Вінниці розпочав свою роботу Центральний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

➡️Вітаємо усю команду та дякуємо вам за професіоналізм та чуйність у роботі, спрямованій на підтримку родин військовополонених та зниклих безвісти Оборонців. Ви стали для багатьох родин надійною опорою та надаєте допомогу, яка вкрай необхідна в умовах складних випробувань. Ваша невтомна праця допомагає родинам знайти відповіді на важливі питання та підтримує їх у найважчі миті. Ваш внесок у спільну перемогу безцінний.
🤝Дякуємо за вашу працю!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

08 Dec, 11:20


Вчора був у Президента Макрона в Єлисейському палаці. Була хороша зустріч із Президентом Трампом. Ми обговорили важливі речі на полі бою в Україні та у глобальній ситуації – від нашого фронту до Північної Кореї.

Я сказав, що нам потрібен справедливий і сильний мир, який росіяни не зруйнують за кілька років, як вони це вже робили. Це зрозуміло не тільки для нашої країни й регіону. Ми бачимо, як зараз Росія намагається підкорити Грузію після кількох війн проти цієї країни. Росія досі не відпускає Молдову. Зараз росіяни втікають із Сирії, але це не значить, що вони не спробують знов сіяти смерть там. Російська військова присутність є навіть в Африці, і саме з метою дестабілізації.

Тому, коли ми говоримо про дієвий мир з Росією, ми повинні говорити передусім про дієві гарантії миру. Українці більше за всіх хочуть миру. Росія принесла війну на нашу землю. І саме Росія більше за всіх хоче зірвати можливість миру.

Оновлені дані про російські втрати перевищують 750 тисяч їхніх людей. Це 198 тисяч убитих росіян та більше 550 тисяч поранених.

Наші люди ціною своїх життів захищають свій дім, і кожне життя наших воїнів і наших цивільних цінне для нас. Від початку повномасштабної війни Україна втратила 43 тисячі воїнів, які загинули на полі бою. 370 тисяч випадків надання допомоги пораненим, і це з урахуванням, що в нашій армії приблизно 50 відсотків поранених повертаються у стрій, і фіксуються всі поранення, зокрема легкі й повторні. Одна з ключових відмінностей між російською армією й Силами оборони України – це рівень розвитку фронтової медицини, який у нашій армії значно вищий. Ми в Україні вдячні за це кожному й кожній, хто допомагає розвивати медицину в нашій армії та рятує наших поранених, здійснює реабілітацію.

Із вересня цього року Росія втрачає на полі бою людей у співвідношенні 5 і навіть 6 проти 1 у нас. Так вони хочуть захопити більше землі, перш ніж тиск світу на них може посилитись до нестерпного.

Окрім того, не забуваємо про наших людей у російському полоні – це тисячі людей, військових та цивільних, і частина з них у полоні ще з 2014-го, коли почалась окупація. За час від 24 лютого 2022 року нам уже вдалося повернути з Росії 3935 наших людей: 3767 воїнів та 168 цивільних. Ми повинні повернути всіх, і це ще значна робота. І ми повинні встановити правду про всіх безвісти зниклих наших людей.

Не забуваємо і про депортованих Росією з української землі дітей: росіяни самі говорять, що таких украдених дітей сотні тисяч, і Росія розпорошує їх по своїй території. Повертати їх – найскладніше. На окупованій території України залишаються щонайменше кілька мільйонів людей.

Ось що таке ця війна. Це не закінчити просто папірцем і кількома підписами. А припинений вогонь без гарантій може бути розпалений знову в будь-який момент, як Путін це вже робив. Щоб гарантувати, що втрат українців і українок більше не буде, треба гарантувати надійність миру й не заплющувати очі на окупацію.

Ми всі знаємо Путіна дуже добре – він хворий на війни. Він почав свою кар’єру жорстокою війною проти Чечні та постійно розпалює інші війни. Його можна зупинити тільки силою, силою лідерів світу, які можуть стати лідерами миру. Розраховуємо на Америку та увесь світ для зупинки Путіна. Єдине, чого він боїться, – це Америка та єдність світу.

Саме про мир завдяки силі ми говоримо з усіма нашими партнерами – про реальний мир і про кроки та гарантії, які для цього потрібні людям і державі, на яку напала Росія.

Війна не має бути безкінечною, тільки мир має бути постійним та надійним.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

06 Dec, 15:35


‼️З ініціативи громадської організації «Спілка сімей військовополонених 501» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 501-го окремого батальйону морської піхоти, що входить до складу 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

На запитання родичів полонених морських піхотинців відповідав представник Коордштабу. Він розповів про взаємодію між різними структурами, що залучені до процесів пошуку й повернення зниклих безвісти та полонених Оборонців, зокрема в питаннях обміну інформацією.

➡️Серед іншого, обговорили можливі механізми визволення з полону важкохворих Захисників та тих, стосовно кого порушені “кримінальні справи” або винесені “вироки судів” як у російській федерації, так і на тимчасово окупованих територіях України.

Також звернули увагу на особливості несення служби після звільнення з полону, реабілітаційні та реінтеграційні заходи, передбачені для визволених військовослужбовців.

☝️Окремі питання стосувалися можливих механізмів комунікації полонених Захисників з їхніми родичами, зокрема передачі посилок в місця утримання.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

06 Dec, 13:58


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 11-го окремого батальйону Національної гвардії України (в/ч 3051).

Із учасниками заходу спілкувалися представники Коордштабу та Головного управління НГУ.

➡️Присутніх цікавило, як діяти, коли відсутня комунікація зі слідчими Нацполіції, в які терміни можна очікувати результатів ДНК-експертизи та наскільки ефективною є портретна експертиза, з якими державними інституціями, міжнародними та громадськими організаціями краще взаємодіяти, розшукуючи своїх рідних.

Секретар Координаційного штабу, бригадний генерал Дмитро Усов зокрема зазначив, що наразі триває робота над тим, щоби в Особистому кабінеті були вказані відомості про слідчого, який веде кримінальне провадження та його контакти, що спростить комунікацію з ним для родичів особи, яку розшукують.

☝️Також Дмитро Усов застеріг учасників заходу від розголошення зайвої інформації про полонених під час листування з інституціями держави-агресорки, оскільки такі відомості активно використовують ворожі спецслужби та надав низку інших важливих порад.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

06 Dec, 12:57


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родин полонених військовослужбовців польового вузла зв'язку 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

З присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувалися представники Координаційного штабу та ВМС ЗС України.

➡️Родичі Оборонців апелювали до незначної кількісті повернених бійців підрозділу з полону. Говорили про складність обміну морпіхів та небажанні агресора повертати Захисників 36-ї бригади. Вони з’ясовували основні етапи підготовки обмінного процесу та критерії формування запитів на ворожу сторону.

Представник Штабу розповів про джерела надходження даних про місця перебування та стан здоров'я Оборонців. Він наголосив, що значну частину відомостей надають визволені з російських застінків бійці. Також обговорили факт переміщення українських воїнів поміж різними колоніями на території держави-агресорки. Слід зазначити, противник постійно працює над ретельним приховуванням інформації про наших Захисників.

☝️Серед іншого розмова тривала довкола інструментів і механізмів, які використовує Україна для залучення міжнародних організацій та третіх країн до переговорного процесу та сприяння визволенню наших громадян з ворожого полону.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

27 Nov, 14:54


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених та зниклих безвісти бійців 21-ої окремої механізованої бригади, що входить до складу Сухопутних військ Збройних сил України.

Із присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувалися представники Коордштабу, оперативного командування «Південь» та військової частини.

➡️Обговорювали процес пошуку низки військовослужбовців, які зникли на конкретних позиціях, можливість доступу до відео-матеріалів, знятих із дронів, через запит слідчого Нацполіції, використання точок геолокації та алгоритм репатріації тіл полеглих Захисників з тимчасово окупованих територій.

☝️Також йшлося про недбале, на думку учасників зустрічі, проведення службових розслідувань та непродуктивні контакти з військовою частиною у питанні документообігу.

💬«Ми зробимо все, щоб налагодити комунікацію об’єднання родин з командуванням бригади та іншими відповідальними особами і виправити ситуацію, яка зараз склалася», – запевнила учасників зустрічі представниця оперативного командування «Південь».

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

27 Nov, 14:29


‼️За ініціативи ГО «Знайти і повернути. 57/34» у Коордштабі відбулася зустріч з рідними бійців 57-ої окремої мотопіхотна бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

На запитання родичів Захисників та тих, хто долучився онлайн відповідали представники Коордштабу, ЦВС ГШ ЗС України та військової частини.

➡️Низка порушених питань стосувалася комунікації родин піхотинців з представниками військової частини. Присутні шукали відповідей на запитання: як пошукові заходи здійснюють підрозділи ЦВС бригади, чи надсилали від командування запити про зниклих бійців у відповідні державні інституції.

Учасники зустрічі цікавилися наявністю у підрозділах відеозаписів дронів з місць бойового протистояння, які могли б допомогти в пошуках Оборонців. Також під час діалогу родичі бійців ініціювали зустріч з командуванням частини найближчим часом.

☝️Представник ЦУ ЦВС Генштабу розповів алгоритми дій з відомостями про втрати особового складу; яким чином визначається облікова категорія кожного Оборонця. Окремо говорили про основні механізми роботи пошукових груп за конкретними координатами на вказаних локаціях.

Серед іншого розмова тривала довкола норм законодавства, які трактують права осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та їхніх родичів.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

27 Nov, 08:58


‼️В межах проєкту "Люди майбутнього" у Києві відбувся ще один захід для дітей Захисників.

➡️Цього разу на дітей чекав святковий концерт, смачні частування та захоплюючі атракціони! Організатори, БО "БФ Олександра Пікалова", зробили все, щоб цей день залишив незабутні враження!

Веселі миті, нові друзі та чудова можливість провести вихідний у гарній компанії!

☝️Висловлюємо вдячність партнерам проєкту - "АВТ Баварія" та "Ineos" за фінансову підтримку та можливість влаштувати цей святковий день для дітей!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

21 Nov, 15:37


‼️Команда Центрального регіонального центру Координаційного штабу провела у місті Чернівці виїзну зустріч з родинами військовослужбовців, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти.

➡️ Представники Штабу розповіли про механізми збору інформації щодо місцезнаходження полонених і зниклих безвісти Захисників. Зокрема, зазначили, що важливі свідчення надають звільнені з полону Оборонці, а також рідні, які передають їх через Особистий кабінет.

Додатково обговорили оформлення необхідних документів, виплати, взаємодію зі слідчими органами та військовими частинами. Також родини отримали роз’яснення щодо зміни облікових категорій Захисників, процедури пошуку тіл загиблих, проведенню ДНК-експертиз, а також відповіді на індивідуальні запитання.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

21 Nov, 14:52


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 115-ої окремої механізованої бригади, що входить до складу Сухопутних військ Збройних сил України.

Участь у заході взяли представники Коордштабу, Центрального управління ЦВС Генштабу ЗСУ та Державної спеціалізованої установи «Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров'я України».

➡️ Під час зустрічі обговорили низку важливих питань, що стосуються обмінів військовополоненими, отримання відомостей про зниклих безвісти бійців, пошуку й повернення тіл полеглих Оборонців. Як зазначив представник ЦВС Генштабу, пошукові дії починаються після деокупації й розмінування конкретних локацій, здійснювати такі заходи в “сірій зоні” чи на тимчасово окупованих територіях можливості немає. Він пояснив, які спеціалізовані технічні засоби, методи й інструменти використовуються під час пошукових заходів.

Також обговорили проблеми, пов’язані зі збереженням тіл полеглих Оборонців після репатріації. Представниця ДСУ “Головне бюро СМЕ МОЗ України” розповіла про особливості роботи судмедекспертів та запевнила, що відповідні установи забезпечені необхідним обладнанням та резервними джерелами живлення на випадок відсутності електроенергії.

☝️Окремі питання стосувалися шляхів отримання інформації про зниклих безвісти Захисників та механізмів звільнення їх з російського полону. За словами представника Штабу, Україна працює над визволенням з неволі всіх Оборонців – і офіційно підтверджених, і безвісти зниклих, і тих, стосовно кого є інформація з інших джерел.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

21 Nov, 11:54


‼️З ініціативи ГО «Про тих, про кого мовчать» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами Захисників острова Зміїний, які перебувають у полоні.

Із присутніми спілкувалися представники Коордштабу та Державної прикордонної служби України.

➡️ Обговорювали поточний стан перемовин про подальші великі обміни військовополоненими, певну пріоритетність тих, хто мучиться в неволі від перших днів повномасштабного вторгнення та про взаємодію з впливовими міжнародними організаціями.

Також говорили про незадовільний стан здоров’я полонених прикордонників, можливість комунікувати з ними через листи й посилки та відвідування з боку МКЧХ.

☝️Окремо йшлося про участь родин у протестних вуличних акціях, продуктивність яких є украй низькою, а «картинка» використовується спецслужбами країни-агресорки, про психологічну готовність до повернення своїх рідних, особливості реабілітації звільнених та про інші, не менш важливі питання.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

21 Nov, 11:04


🇺🇦З Днем Гідності та Свободи!

▫️21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи.

🔥Згадуємо бурхливі, переможні й визначальні для нашої історії Помаранчеву революцію та Революцію Гідності, їхніх творців — громадян України. Громадян дії, бо жодна ідея у світі не здатна жити, якщо немає людей, здатних боротись за ці ідеали. Нація, яка мріє, але не діє ― зрештою, зникає з лиця Землі.

▫️Обидва рази — і у 2004-му, і у 2013-2014 роках — ми діяли: захищали цінності демократії та свободи, наше право на вільний вибір, майбутнє України.

❗️В обох революціях Майдан протистояв росії: її агентурі, наймитам, маріонетковим політичним проєктам, потужній кремлівській пропаганді. І коли москва, відгодована після розпаду радянського союзу, зазнала фіаско, вона розпочала проти України брутальну війну.

🫡Її вона теж програє. Найкращі сини й доньки української нації — у бою!

🛡Щоб здобути заслужене вільне майбутнє, Україна гуртує усі сили на світі, які здатні чинити спротив російському агресору та його армії зла.

✍️Ми бережемо пам'ять про вікову боротьбу нашого народу за вільне й гідне життя на своїй землі. Маяки наших Революцій випромінюють світло, щоб ми більше ніколи не збилися зі шляху.

Пам’ятаємо й шануємо Героїв Небесної Сотні — сміливих і хоробрих людей, завдяки яким Україна є і буде.

Продовжуємо боротьбу з огидною росією заради Волі й Гідності — базових цінностей української нації, заради добра і любові один до одного, заради любові до України.

🇺🇦Слава майданівцям!
Слава усім борцям за вільну Україну!

@ChiefUkrDIU

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

21 Nov, 09:32


‼️Сьогодні в Україні відзначають День десантно-штурмових військ ЗСУ.

Від початку широкомасштабного вторгнення рф воїни ДШВ демонструють надзвичайну відвагу, б’ються за кожен клаптик рідної землі, стримуючи ворога. Успішні операції Десантно-штурмових військ ЗСУ під час Харківського контрнаступу 2022 року та Курської операції 2024 року увійдуть в історію.

➡️ Сьогодні ми також згадуємо десантників, які опинилися в російському полоні. Їхній героїзм і відданість Україні залишаються непохитними навіть у найважчих умовах. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими докладає максимум зусиль, аби повернути наших воїнів. Ми ведемо перемовини, працюємо з міжнародними організаціями та продовжуємо боротьбу за кожного та кожну, хто потрапив у російську неволю.

☝️ Від щирого серця вітаємо усіх десантників зі святом! Бажаємо незламної мужності, міцного здоров’я та якнайшвидшої Перемоги.

🇺🇦Слава Україні!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

21 Nov, 07:55


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами поневолених військовослужбовців та цивільних осіб.

З родичами полонених бійців та незаконно позбавлених волі цивільних українців спілкувалася представниця Коордштабу.

➡️ Під час зустрічі обговорили шляхи й джерела отримання інформації про поневолених, стан їхнього здоров’я, місця утримання та можливі переміщення між колоніями. Як зазначила представниця Штабу, у разі появи нових відомостей про людину ця інформація з’являється у відповідних полях Особистого кабінету.

Також вона розповіла про можливі механізми визволення з російської неволі військовослужбовців та цивільних осіб, які зазнали кримінального переслідування з боку країни-агресорки.

☝️Серед іншого, звернули увагу на залучення третіх країн та міжнародних організацій, участь яких у переговорному процесі могла би сприяти визволенню наших громадян з російської неволі.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 Nov, 14:34


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з ініціативною групою родин «Наші Найрідніші» та громадської організації «Світячи іншим згораю сам».

На запитання рідних цивільних бранців, яких незаконно утримує країна-агресорка, відповідав Секретар Координаційного штабу бригадний генерал Дмитро Усов.

➡️Діалог тривав довкола перспектив повернення цивільних громадян з ворожої неволі найближчим часом. Присутні дізнавалися чи ведуться перемовини щодо повернення їхніх рідних та яка країна могла б стати ефективним посередником у цьому процесі.

☝️Дмитро Усов детально розповів, як представникам об’єднань родин долучитися до діяльності Громадської ради, що створюється при Координаційному штабі, і наголосив, що ця організація має стати конструктивною, продуктивною та впливовою і функціонувати в усіх регіонах країни.

Також родичі поневолених українців мали можливість отримати відповіді на індивідуальні запити.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 Nov, 13:31


‼️Влітку 2023 року Україна згідно з Третьою Женевською конвенцією створила змішану медичну комісію. Це орган, до складу якого входять двоє лікарів з нейтральної країни та представник країни, яка утримує військовополонених. Завдання змішаних медичних комісій – інспектувати стан здоров’я полонених та відправляти важкохворих та важкопоранених під опіку третьої країни або репатріювати до країни походження.

Російська сторона як підписант Женевських конвенцій досі не створила своєї змішаної медичної комісії і це вкотре доводить про цинічне ставлення країни-агресорки до людського життя.
https://youtu.be/HgpB1Lcg990

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 Nov, 12:42


‼️Увага! Шахраї створюють нові схеми виманювання коштів у родин полонених та зниклих безвісти.

Злочинці звертаються у приватні повідомлення і пропонують фальшиві витяги нібито «з баз даних» офіційних органів.

➡️Родинам пропонують зв’язуватися з шахраями нібито для внесення прізвища полоненого у список для подальшого обміну. У випадку «позитивного відгуку» пропонується «офіційний рахунок», на який родина має сплатити чималі кошти за начебто допомогу в обміні.

Як свідчення «офіційності» шахраї наводять лінки на сайти реальних організацій, до яких, проте, не мають жодного стосунку.

Зазначимо: це чергова шахрайська схема, розрахована на непростий емоційний стан родичів військовополонених.

☝️Будьте пильними, щоби не стати жертвою аферистів.
Нагадуємо: питанням звільнення військовополонених в Україні займається лише Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Закликаємо ретельно дотримуватися інформаційної гігієни та довіряти лише інформації, розміщеній на офіційних сторінках державних інституцій. Про випадки спроб впливу з боку шахраїв негайно повідомляйте правоохоронні органи.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 Nov, 11:13


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених та зниклих безвісти військовослужбовців 59-ої окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Із присутніми спілкувався представник Коордштабу, який детально розповів, як експерти ДНДЕКЦ працюють з ДНК-зразками, яка доля тіл та залишків, з якими не виявлено жодного збігу, як і хто здійснює портретну експертизу й чому її результати не завжди є коректними, та про те, де можна ознайомитися з геолокаційними даними ймовірного зникнення бійців.

➡️Учасники зустрічі цікавилися, як додавати до Особистого кабінету оновлені відомості, як здобувається достовірна інформація про місця утримання та стан здоров’я військовополонених, чи тривають перемовини про подальші обміни, як готуються для них запити та чи не змінилися пріоритетні категорії, яких пропонують для першочергового звільнення.

☝️Також обговорили особливості діяльності МКЧХ, напрацювання домовленостей про передачу полоненим посилок, листів і надання хоча б мінімальної можливості зателефонувати до рідних, та інші важливі питання.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

14 Nov, 09:58


‼️Секретар Коордштабу Дмитро Усов зустрівся з родинами незаконно позбавлених свободи цивільних українців.

Під головуванням заступниці керівника Офісу Президента України Ірини Верещук відбулася зустріч з громадськими організаціями та родинами цивільних осіб, які незаконно позбавлені волі російською федерацією.

➡️Під час зустрічі обговорили комплексні механізми звільнення цивільних громадян, зокрема функціонування Робочої групи з питань захисту прав і свобод цивільних осіб. Робоча група вже провела три засідання та внесла пропозиції щодо законодавчих змін.

Дмитро Усов ознайомив присутніх з проміжними підсумками роботи Координаційного штабу з визволення цивільних, яких незаконно позбавила волі країна-агресорка. Він повідомив, що в Штабі вже провели адаптацію сайту та інформаційної системи для роботи з родинами поневолених цивільних.

💬Секретар Штабу наголосив на важливості міжнародної співпраці: "Наше завдання — привернути увагу світової спільноти до питання незаконно позбавлених волі цивільних українців. За безпосередньої участі Координаційного штабу був підготовлений документ про поводження з полоненими та цивільними, що отримав одностайну підтримку в ПАРЄ. Ми розраховуємо, що парламенти держав Ради Європи зроблять необхідні кроки для посилення захисту прав наших громадян".

☝️Окремо обговорювали заходи підтримки для родин, зокрема програми психологічної допомоги та ініціативи для дітей, а також системну юридичну допомогу. Учасники зустрічі підкреслили необхідність постійного оновлення нормативно-правової бази для захисту цивільних, які постраждали від збройної агресії російської федерації.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

13 Nov, 09:55


‼️Команда Центрального регіонального центру Координаційного штабу провела у місті Вінниця зустріч з родинами бійців 1-ої окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна.

➡️Основні питання на зустрічі стосувалися перебігу перемовин, пошуку інформації про полонених та зниклих безвісти Захисників, а також комунікації з військовою частиною та отримання від неї витягів, зокрема щодо обставин зникнення військовослужбовців.

☝️Також родини дізналися про порядок пошуку та репатріації тіл полеглих Захисників, про те, як відбувається ДНК-ідентифікація, про роботу Особистого кабінету.

Представники Коордштабу надали родинам індивідуальні консультації.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

13 Nov, 08:17


‼️У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців реактивного артилерійського дивізіону 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

З родичами полонених артилеристів спілкувався представник Коордштабу.

➡️Аналізували закономірності та спонтанність звільнення морських піхотинців під час минулих обмінів, зокрема і ув’язнених за рішеннями фейкових судів країни-агресорки, небажання ворожої сторони повертати наших Захисників масово та перспективи перелому ситуації, що склалася на сьогодні.

Обговорювали роботу над удосконаленням законодавчої бази, яка регламентуватиме реабілітацію звільнених із полону військових, збереження грошового забезпечення і додаткових виплат та обрахування часу перебування у ворожій неволі за пільговим принципом «три місяці за один».

☝️Також йшлося про майбутню діяльність Громадської ради, про взаємодію КШ з міжнародними організаціями та державними структурами, про оновлення відомостей в Особистому кабінеті та інші актуальні питання.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

13 Nov, 06:42


‼️Два роки тому запрацювало перше регіональне представництво Координаційного штабу в Південному регіоні у м. Миколаєві.

👨‍👩‍👧‍👦 Висловлюємо щиру подяку нашим колегам за невтомну працю та відданість нашій спільній справі – визволенню українських громадян з російського полону.

Завдяки вам родини поневолених українців отримують необхідну інформацію та підтримку в цей складний час. Ви не тільки допомагаєте з юридичними та психологічними питаннями, але й даруєте надію родинам, що їхні близькі будуть повернені додому. Ваша робота — це важлива і незамінна опора для всієї нашої країни.

🇺🇦 Дякуємо вам!

📌 Представництво працює для мешканців Миколаївської, Одеської, Херсонської, Кіровоградської областей.

Телефонна лінія:
☎️ 0 800 200 202
(понеділок-п’ятниця 10:00 – 16:00).
🌐 Адреса Південного регіонального центру: м. Миколаїв, вул. Вадима Благовісного, 37

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

12 Nov, 18:00


‼️Керівник Секретаріату Коордштабу Богдан Охріменко зустрівся з об’єднанням родин бійців 57-ої окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

Участь у заході, що відбувся в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з ініціативи ГО «Знайти і повернути героїв 57 бригади 34 батальйону», також взяли представники українського Омбудсмана, Об’єднаного центру СБУ, Генштабу ЗСУ, Міноборони, МВС, ДНДЕКЦ та НІБ.

➡️Члени сімей Оборонців порушили питання про роботу державних структур із родинами полонених та зниклих безвісти військових, синхронізацію реєстрів між відомствами, необхідні законодавчі зміни для підтримки родин, питання правового та соціального захисту. Також обговорили механізми пошуку й повернення тіл полеглих Захисників, процедуру ДНК-досліджень та сповіщення членів сімей за їхніми результатами.

☝️Богдан Охріменко детально висвітлив основні функції й завдання, які стоять перед Штабом, наголосивши на важливому напрямку – підтримці родин, чиї близькі перебувають у полоні чи зникли безвісти. Він додав, що триває робота над створенням представництв Коордштабу у кожному обласному центрі, що має сприяти продуктивнішій комунікації з родичами Оборонців.

💬“Подібні ініціативи важливі для взаємодії між державою й суспільством, – зазначив керівник Секретаріату Штабу. – Проте основне завдання незмінне – визволити з неволі усіх наших громадян.”

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

12 Nov, 16:46


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.

Із родичами безвісти зниклих безвісти та полонених військових спілкувався Секретар Коордштабу бригадний генерал Дмитро Усов.

➡️ Серед питань, що обговорювались на зустрічі, присутніх цікавило чому їхні рідні не потрапляють до обмінів тривалий проміжок часу. Вони апелювали до тривалого терміну перебування бійців бригади у ворожій неволі.

Розмова тривала довкола періодичності та принципів формування запитів, категорій першочергової пріоритетності на повернення додому українських Захисників.

💬 “Коордштаб працює, щоб з’ясувати долю кожного бійця, - зауважив Дмитро Усов. - Ми вдячні всім рідним, що шукаєте, подаєте і порівнюєте інформацію. Родичі Оборонців є одним із важливих джерел надходження даних”.

☝️Також присутні говорили про зміни до Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”, які набули чинності 18 жовтня 2024 року. Рідні піхотинців дізнавалися, якими саме повноваженнями щодо ведення переговорів для розшуку зниклих безвісти наділений Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

12 Nov, 14:42


‼️Як відбувається пошук полеглих Захисників, як проводиться репатріація тіл і останків загиблих Оборонців та які структури за це відповідають - про це розповів керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.
https://youtu.be/Ucp8TDS4gLw

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

09 Nov, 12:15


‼️ У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родин 15-ої бригади оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади (в/ч 3029).

👨‍👩‍👧‍👦 Із родинами спілкувалися представники Коордштабу, Головного управління Національної гвардії України та військової частини.

Говорили про те, як провадяться службові розслідування, чому з акту надається лише витяг, як підрозділи ЦВС здійснюють пошук безвісти зниклих, де вказується геолокація місця ймовірного зникнення бійця та як відбувається евакуація та репатріація тіл полеглих Героїв. 

Детально висвітлили діяльність МКЧХ, їхні права та можливості контактів з полоненими Захисниками України, взаємодію з іншими міжнародними організаціями та державними інституціями.

📌 Також ішлося про формування запитів для подальших перемовин, участь нейтральних країн у цьому процесі, збір інформації про стан здоров’я наших військових у ворожій неволі та про постійний контроль за оновленням відомостей в Особистому кабінеті.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

09 Nov, 09:21


‼️ У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 23-ої бригади охорони громадського порядку «Хортиця» НГУ (в/ч 3033).

👨‍👩‍👧‍👦 На запитання відповідали представники Коордштабу, Головного управління Національної гвардії України та військової частини.

Серед іншого, обговорили порядок проведення службового розслідування за фактом зникнення військовослужбовця, з’ясування часу, місця й обставин події та отримання членами сімей витягів з відповідних актів. Крім цього, представники ГУ НГУ пояснили, як відбуваються пошукові дії на позиціях, де перебували військовослужбовці під час бою. 

Також звернули увагу на джерела отримання інформації про полонених та зниклих безвісти. Слід зазначити, що цінними свідченнями про полонених побратимів, стан їхнього здоров’я та умови утримання діляться визволені з полону Оборонці.

📌 Окремі питання стосувалися роботи Особистого кабінету та зміни облікової категорії Захисника у разі появи про нього нової інформації.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

08 Nov, 15:24


‼️ До уваги родичів полонених і зниклих безвісти оборонців та цивільних осіб, яких незаконно утримує російська федерація.

Подаючи додаткову інформацію в Особистому кабінеті, намагайтеся надати якнайповніші дані про близьку вам людину.

Деякі поля не є обов’язковими для заповнення, бо не вся інформація про полоненого чи зниклого безвісти може бути відомою. Але для успішного розшуку й обміну вашого родича, близької людини чи побратима слід ретельно заповнити всі відомі дані.

➡️ Звертаємо увагу на важливі поля – "місце роботи" та "місце проживання". Не зволікайте, внесіть зміни та доповнення відразу, як ця інформація стане вам відомою.

Можливо, саме ці відомості виявляться ключовими для визволення близької вам людини з ворожої неволі.

Кожен факт є цінним.

👨‍👩‍👧‍👦 Координаційний штаб у взаємодії з родичами та дотичними структурами працюють щодня, щоби наблизити майбутні обміни і повернути всіх поневолених додому.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

08 Nov, 12:33


‼️ За результатами репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 563 полеглих Оборонців.

Зокрема вдалося репатріювати 320 тіл Захисників, що загинули на Донецькому напрямку та 89 полеглих воїнів із Запорізького напрямку. Також вдалося повернути 154 тіла з моргів на території рф.

Полеглих Захисників повернули завдяки взаємодії співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими з Об’єднаним центром СБУ, МВС України, Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріатом уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ЗС України (ЦУ ЦВС), ГУ ДСНС України, іншими представниками структур Сектору безпеки та оборони України.

Окрема подяка за сприяння Міжнародному комітету Червоного Хреста.

Збройні Сили України перевезуть репатрійовані тіла та останки до визначених державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

05 Nov, 11:01


‼️ У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родинам військовослужбовців, які захищали Чорнобильську атомну електростанцію (в/ч 3041).

👨‍👩‍👧‍👦 На запитання родичів полонених нацгвардійців відповідали представники Коордштабу, Головного управління Національної гвардії України та військової частини.

Представник Штабу окреслив актуальну ситуацію, що стосується переговорного процесу, та розповів про механізми, які використовує Україна, щоб повернути з полону наших громадян. Також він звернув увагу на інформаційні операції країни-агресорки, спрямовані, зокрема, на родини військовополонених.  

Члени сімей полонених Захисників акцентували на тому, що їхні близькі несли службу на ЧАЕС, а враховуючи тривалий термін перебування в полоні, неналежні умови утримання й відсутність медичної допомоги – це вкрай негативно вплинуло на стан їхнього здоров’я.

📌 Серед іншого, обговорили проблеми, пов’язані з процесами реабілітації та реінтеграції визволених з полону Оборонців.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

05 Nov, 10:06


‼️ За ініціативи ГО "Волю захисникам Маріуполя!" за підтримки Координаційного штабу в Медіацентрі Україна відбулася прес-конференція «Відсутність змішаної медичної комісії та порушення ІІІ Женевської конвенції про поводження з військовополоненими»

Захід був присвячений проблемі звільнення та репатріації важкохворих та важкопоранених українських Оборонців, які перебувають у полоні.

Як зазначив у вступному слові речник Координаційного штабу Петро Яценко, змішані медичні комісії передбачені ІІІ Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими і мають складатися з двох лікарів з нейтральної країни і одного – з країни, яка утримує полонених.

💬 "Такі комісії повинні отримати повний доступ до місць утримання полонених, – зазначив Петро Яценко. – Проте через понад рік після створення ЗМК Україною російська сторона не зробила у цьому напрямку жодного кроку".

👨‍👩‍👧‍👦 За словами військового лікаря, начальника військово-медичного управління НГУ Всеволода Стеблюка, військовослужбовці повинні отримувати кваліфіковане і вчасне лікування отриманих травм та поранень. Відсутність медичного догляду у полоні може призвести до важких наслідків.

📌У заході також взяли участь представники офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Тетяна Шелест, Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова, ГО "Волю захисникам Маріуполя" Лариса Салаєва, спільноти "Голос Героя" Світлана Солонська, представниці родин полонених Захисників.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

04 Nov, 15:15


‼️ За ініціативи ГО “Полігон” у Координаційному штабі відбулася зустріч із родинами бійців 67-ої окремої механізованої бригади, що входить до складу Сухопутних військ Збройних сил України.

👨‍👩‍👧‍👦 На численні запитання присутніх відповідали представники Коордштабу та ЦУ ЦВС ГШ ЗС України.

Учасники зустрічі отримали інформацію про алгоритм підтвердження статусу «полон», як відбувається пошук тіл полеглих Захисників по обидва боки фронту, процес їхньої репатріації, передавання до органів слідства та лабораторій ДНДЕКЦ, час і послідовність проведення первинних та порівняльних ДНК-експертиз.

Окремо родичів піхотинців цікавило питання переведення зниклих безвісти та полонених військовослужбовців поза штат.

📌 Також представник Коордштабу відповів на численні поточні запитання, які стосувалися конкретних локацій та випадків.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

04 Nov, 14:20


‼️ У рамках проєкту Координаційного штабу "Люди майбутнього" відбулася оздоровчо-рекреаційна поїздка до Азербайджану для 30 дітей з родин поневолених, а також зниклих безвісти та полеглих у бою через російське вторгнення.

👨‍👩‍👧‍👦 Під час поїздки діти пройшли обстеження, курс лікувальної фізкультури, соціально-психологічну реабілітацію, отримали психологічну підтримку, спортивну та трудову терапію, їздили на екскурсії та проводили культурні заходи.

Поїздка відбулася за сприяння Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Азербайджанській Республіці.

🙏 Подяка Товариству Червоного Хреста України та ГО "Серце Азовсталі" за підтримку у покритті логістичних витрат.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 Oct, 18:35


‼️Представник Координаційного штабу взяв участь в мирній акції на підтримку цивільних українців, яких країна-агресорка незаконно позбавила особистої свободи. Організаторами заходу виступила громадська організація "Цивільні в полоні".

➡️Акція під назвою “За гратами байдужості” відбулася на Контрактовій площі у Києві та зібрала близько 150 учасників. Люди тримали в руках плакати з фотографіями та інформацією про рідних та близьких цивільних бранців, що перебувають у російській неволі. Учасники акції закликали громадськість та міжнародне співтовариство не забувати про поневолених українців.

Особливо зворушливим став виступ Олени Ягупової, яка особисто пережила пекло російської неволі. На підтримку родин виступили творчі студентські колективи та музичний гурт Е.К.А. – Катерина та Максим Бойко.

☝️Представник Координаційного штабу виступив зі словами підтримки родин цивільних бранців кремля та надав індивідуальні консультації учасникам акції.

📷ГО «Цивільні в полоні»

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 Oct, 17:24


‼️29 жовтня 2024 року о 17-30 у Женеві на Площі Націй, громадська організація "Вояцький Визвіл" та інші об'єднання родин військовополонених та зниклих безвісти Захисників, проведуть мирну акцію «Врятуйте українських полонених. Знайдіть зниклих» та публічно звернуться до МКЧХ.

➡️З 28 по 31 жовтня у Женеві пройде 34-а Міжнародна конференція Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, що регулярно відбувається раз на 4 роки. На такому зібранні, делегати світового Червонохресного Руху мали б обговорювати як свої успіхи, так і проблеми, що заважають ефективній роботі організації.

Однак оргкомітет Міжнародної конференції ЧХ і ЧП відмовились виносити на обговорення кричущу проблему відсутності доступу МКЧХ до незаконних тюрем росії, де утримуються українські військовополонені і цивільні.

Організатори акції неодноразово зверталися до Центрального офісу МКЧХ з пропозицією обговорити цю проблему. Ситуація відсутності доступу до місць утримання полонених не тільки суперечить Женевським конвенціям та порушує права людей, це є небезпекою для життів бранців.

Така ситуація створює для росії умови для її тотальної безкарності, що призводить до систематичних тортур, знущань, вбивств українських полонених, військових та цивільних, а також до приховування їх, або їхніх тіл.

☝️На жаль, всі ці звернення були проігноровані. Тому, подолавши 2,5 тисячі кілометрів, родини українських військовополонених та зниклих безвісти захисників України мають намір безпосередньо в Женеві звернутися безпосередньо до учасників 34-ї Міжнародної конференції Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, аби привернути їх увагу до катастрофічного стану українців в російській неволі.

Запрошуємо всіх небайдужих стати поруч у боротьбі за життя!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 Oct, 12:17


‼️Повернення військовополонених і підтримка родин

➡️Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими активно працює над поверненням наших Захисників додому та надає юридичну й психологічну підтримку родинам полонених і зниклих безвісти.

☝️28 жовтня у Женеві Україна організовує захід, на якому міжнародні партнери отримають детальну інформацію про дотримання міжнародного права щодо військовополонених.

Детальніше: https://youtu.be/e0jOsyVOf_I?si=rvHLM0-bQOSy2zl3

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 Oct, 08:06


‼️Голова Координаційного штабу Кирило Буданов та Президент Світового Конґресу Українців Павло Ґрод підписали Меморандум про співпрацю.

➡️Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими спільно зі Світовим Конґресом Українців (СКУ) працюватимуть разом заради підтримки військовополонених та їхніх родин. Підписаний Меморандум визначає умови партнерства задля захисту прав українських Захисників та Захисниць, які перебувають у ворожому полоні, а також їхніх родин.

Крім того документ декларує підтримку всіх інших українців, які постраждали внаслідок російської агресії.

У межах цієї співпраці запланована спільна діяльність Коордштабу та Конґресу, спрямована на захист постраждалих від російської агресії, передусім тих українців, яких ворог примусово утримує в ізоляції на своїй території.

☝️Основними напрямками взаємодії підписантів є:
- гуманітарна допомога, соціально-правовий захист, волонтерство;
- медична допомога, психологічна та фізична реабілітація;
- національна ідентичність, культура та просвіта;
- міжнародна адвокація, дипломатичний вплив на безпекові виклики.

Кирило Буданов висловив вдячність українській діаспорі за докладені зусилля, спрямовані на захист України у війні з Росією.

💬 “Для нас важлива підтримка небайдужих українців у будь-якій країні світу, – зазначив голова Коордштабу. – Лише спільними зусиллями ми зможемо досягнути поставленої мети – визволити й повернути з російської неволі всіх наших громадян.”

Світовий Конґрес Українців є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. До світової мережі СКУ входять українські діаспорні організації з понад 80 країн світу.

Працюємо разом заради визволення з неволі всіх наших громадян!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

25 Oct, 14:14


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч із родинами бійців 68-ої окремої єгерської бригади ім.Олекси Довбуша, що входить до складу Сухопутних військ ЗСУ.

На запитання родичів полонених та зниклих безвісти Захисників відповідали представники Коордштабу, командування Сухопутних військ та військової частини.

➡️Низка питань, порушених під час зустрічі, стосувалася комунікації членів сімей Оборонців з військовою частиною та отримання від витягів з актів службового розслідування, зробивши попередньо запит через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Представник командування Сухопутних військ ЗСУ докладно пояснив порядок проведення службового розслідування, фіксацію інформації про місце, час та обставини зникнення військовослужбовця, зміну його облікової категорії та надання певних відомостей родичам Захисника за умови, що ці відомості не мають обмеження в доступі.

☝️Також обговорили процедуру пошуку й повернення тіл полеглих бійців, проведення ДНК-експертизи, комунікацію зі слідчими Національної поліції. Слід зазначити, що пошукові дії починаються лише після деокупації та розмінування конкретних локацій.

Представник Штабу пояснив механізми пошуку інформації про зниклих безвісти й полонених Оборонців та розповів про основні інструменти, які використовує Україна для визволення наших громадян з російського полону.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

24 Oct, 15:01


‼️Зустріч з родинами полонених та безвісти зниклих військовослужбовців 12-ої бригади спеціального призначення «Азов» за ініціативи "Асоціації родин захисників Азовсталі" провів голова Координаційного штабу, начальник ГУР МО України Кирило Буданов.

Передусім родичі азовців подякували голові Коордштабу за проведені обміни, адже повернення бійців з ворожого полону вселяє надію, що їхні близькі також повернуться найближчим часом.

➡️Учасників зустрічі турбувало питання визволення Оборонців, які отримали “вироки судів” чи стосовно яких відкриті “кримінальні справи” в російській федерації та на тимчасово окупованих територіях України.

Кирило Буданов розповів про актуальні механізми визволення засуджених українських Оборонців та тих, хто перебуває під слідством. Він навів статистичні дані, які свідчать про позитивну динаміку.

Розмова тривала довкола пріоритетності окремих категорій бійців під час формування запитів на обмін та залучення до переговорного процесу третіх країн і міжнародних організацій.

☝️Начальник ГУР МО України звернув увагу присутніх щодо дотримання інформаційної гігієни. Він закликав не довіряти відомостям, які надходять з неперевірених джерел. Натомість зауважив: “Координаційний штаб є колегіальним органом, який акумулює всю відому інформацію з різних каналів її надходження”.

Серед іншого розмова тривала довкола тем пошуку зниклих безвісти бійців та репатріації тіл полеглих Оборонців.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

24 Oct, 14:19


‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 118-ої та 128-ої окремих бригад Сил територіальної оборони Збройних сил України.

На запитання родичів полонених та зниклих безвісти тероборонців відповідали представники Коордштабу, командування Сил ТрО та військової частини.

➡️Представник Штабу окреслив актуальну ситуацію, що стосується обмінного процесу, та розповів про основні механізми, які використовуються для визволення українських Захисників з ворожого полону.

Члени сімей Оборонців, серед іншого, порушили питання про шляхи й джерела отримання відомостей щодо своїх близьких, які зникли безвісти чи потрапили в полон. Варто зазначити, що російська сторона не надає офіційної інформації про місцезнаходження чи стан здоров’я полонених українських військовослужбовців. Такі дані отримуються в різний спосіб, зокрема від визволених з полону бійців, які діляться цінними свідченнями про своїх побратимів.

☝️Окремі питання стосувалися інформації про обставини, час і місце зникнення військовослужбовця під час виконання бойового завдання. З такими відомостями родичі Оборонців можуть ознайомитися, звернувшись до військової частини і отримавши від неї витяг з акту службового розслідування за умови, що така інформація не має обмеження в доступі.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

24 Oct, 11:24


‼️У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар».

З рідними полонених та зниклих безвісти штурмовиків спілкувалися представники Коордштабу та військової частини.

➡️Говорили про мінімальну медичну допомогу, яку іноді отримують поранені військовополонені, про досвід роботи підрозділу ЦВС на деокупованій території щодо пошуку та вивезення до моргів тіл полеглих Героїв та про створення ворожою стороною структури, аналогічної до ЦВС, яка також буде працювати в межах безпечної зони і, ймовірно, взаємодіяти в питанні дзеркальної репатріації тіл та решток загиблих.

☝️Окремо йшлося про взаємодію з МКЧХ стосовно підтвердження статусу «полон», про політику країни-агресорки, спрямовану на приховування факту перебування наших військових в їхній неволі, що є тотальним нехтуванням нормами Женевських конвенцій.

Також спікери розповіли про формування запитів для подальших обмінів, особливості роботи експертів ДНДЕКЦ та відповіли на запитання, які виникли у процесі діалогу.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

24 Oct, 07:14


‼️Представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими передали тепле взуття та одяг звільненим з полону Захисникам, які зараз проходять реабілітацію у медичному центрі на Вінниччині.

➡️Ця ініціатива є частиною підтримки військовослужбовців, що пройшли через важкі випробування полону та націлена на створення комфортних умов для їх фізичного та психологічного відновлення.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

23 Oct, 16:59


‼️Голова Координаційного штабу, начальник ГУР МО України Кирило Буданов провів зустріч з представниками громадських об'єднань родин військовополонених, громадян позбавлених особистої свободи та осіб зниклих безвісти за особливих обставин.

Участь у заході взяли Секретар Координаційного штабу бригадний генерал Дмитро Усов, представник Уповноваженого в системі органів сектору безпеки й оборони Юрій Ковбаса, а також керівники громадських організацій та ініціативних груп.

➡️Члени громадських організацій виступили з практичними рекомендаціями щодо покращення комунікації представників державних інституцій, командування військових частин з родинами полонених та зниклих безвісти Захисників. Дмитро Усов подякував за зворотній зв'язок та наголосив, що саме такий формат взаємодії родин військовослужбовців і Штабу є прикладом роботи Громадської ради, яка найближчим часом запрацює.

Присутні порушували питання перспективи подальших обмінів. Вони з’ясовували ключові особливості обмінного процесу, періодичність та принципи формування запитів, пріоритетні категорії українських Захисників на повернення в першу чергу.

Родичі Захисників цікавилися перебігом процесу створення змішаних медичних комісій, які могли б стати ключовим інструментом у поверненні важкохворих та поранених бійців.

💬“Українська сторона виконала всі належні заходи, щоб змішані медичні комісії розпочали свою роботу, вирішення цього питання залежить дзеркальних кроків противника,” - зазначив Кирило Буданов.

Також говорили про способи повернення цивільних громадян, які були позбавлені особистої свободи.

💬“Цей кейс дуже складний. Простих шляхів його вирішення немає. Ми працюємо точково, окремо над кожним випадком,” - зауважив начальник ГУР МО України.

☝️Рідні Захисників подякували Голові Коордштабу за повернення їхніх близьких додому та висловили надію, що ця тенденція буде зберігатися.

28,824

subscribers

8,899

photos

246

videos