ЩО ТАКЕ АЙВІ ЛІГА АБО ЯК МЕНІ ЛІТНЯ ШКОЛА ВІД YALE UNIVERSITY
Більше тижня тому закінчилася моя літня програма, а лише зараз зібралася з думками щоб написати відгук.
НАЙКРАЩІ ДВА ТИЖНІ МОГО ЖИТТЯ
І це без перебільшень. Найбільше мені зайшло комьюніті, мабуть, тому в останній день я капеееець як плакала, коли довелося з усіма прощатися. Мало того, що я знайшла неймовірних друзів з якими ми підтримуємо звʼязок, щодня переписуємося, зідзвонюємося тощо, так ще й просто познайомилася з кількома сотнями чудових людей. Diversity там, ну мама рідна, всі такі різні, з різними бекграундами, мисленнями, культурами, але це такий кайф! I’ve said it before, and I’ll say it again - ліга плюща це про комьюніті, ніяк не про навчання, так само, як і Америка загалом; знання ви і в Європі можете отримати, але такий нетворкінг і такі люди - лише в штатах.
ТИ ОЧІКУЄШ БІЛЬШОГО ВІД ЄЛЮ
В академічному плані так точно. Окей, мейбі це просто я, адже для себе помітила три типи людей там: ті хто вчаться, ті хто соціалізуються, ті хто знайшли свою компанію і просто чілять. Я належала до другого типу - мені важливіше було піти на ланч у місто з новими знайомими, ніж читати матеріали до мого семінару. Чи пошкодувала я про це? Absolutely not. Я була на курсі literature, philosophy and culture, але чи знаю я щось про філософію зараз - ні, знаю лише, що точно не вивчатиму її в університеті. Знову ж таки, це просто літня школа, по ній ми не судитимемо цілий навчальний заклад, але коли ти їдеш в Єль, то академічно ти очікуєш більшого.
З МІНУСІВ
Відсутність кондиціонерів у дормах, але зате їх наявність у бейсменті, всіх навчальних кімнатах тощо. Загалом, не так погано, бо в кімнаті я лише спала, але перші дні було дуууже складно, навіть враховуючи те, що вентилятор працював безперервно, спека була жахлива. Безхатьки в Нью Хевені - не те, щоб це було суттєвим мінусом, але повертаючись з вечірніх активностей ти справді не почуваєшся безпечно, ще й якщо ідеш сам.
OVERALL 10/10?
Так, без зайвих роздумів. Для мене навіть 12/10. Так, я не отримала specific knowledge з теми філософії за якими їхала з самого початку, але я отримала дещо в рази цінніше - людей. По-перше, як людина я сама дуже змінилася в Америці і мені це надзвичайно імпонує, а по-друге, я щодня згадую своїх друзів, наших викладачів й локальні меми вигадані нами, мільйон спогадів і так далі. Воно того вартувало, а самостійна поїздка в Америку тим паче!
Відсоток прийому на цю літню школу - 20%, що я вважала доволі високим, бо мене приймали й селективніші програми. Проте, коли я подивилася на свій бекграунд: не 4.0 gpa, public school, no sports or achievements, з маленького міста. А тоді на те, що 98% мого оточення було з private schools з AP courses або IB program - я зрозуміла, що такі кейси, як мій, не входять в категорію 20%, для мене відсоток прийому був значно нижчим. І попри те все, мене прийняли, профінансували, а все завдяки вмінню правильно заповнювати заявку і показувати себе з найкращого боку🤌🏻
Окремо напишу допис про мої вступницькі інсайти після Єльського університету й спілкування з людьми там. А ще розповім про те, як мені Америка і як я туди добиралася сама в 16 років. Жартую тепер, що по моїх декількох днях в Нью-Йорку хоч книжку пиши, але це вже інша історія. Дайте знати, якщо чекаєте🤍
Допис про те, як мене прийняли, а тут фотокартки з Єлю.
xoxo.