Від ідеї до реалізації: підлітки з Харківщини презентували технологічні прототипи на Demo Day
Підлітки з Харківщини взяли участь у Demo Day інкубаційної програми від молодіжних просторів Ko_Laba. Протягом трьох місяців команди працювали над пошуком ідеї та шукали шляхи для її реалізації. На фінальному етапі у Києві 34 команди з Житомирщини, Київщини, Чернігівщини та Харківщини презентували свої проєкти.
Інкубаційна програма — це процес і результат діяльності молодіжних просторів для розкриття потенціалу молоді та їх використання усіх теоретичних знань та досвіду молоді заради імплементації їх у конкретні рішення.
“Ми перенесли досвід типового інкубатора для стартапів в наші 12 громад. Ko_Laba має усі можливості, ресурси, матеріально-технічну базу та надає знання для того, щоб молодь змогла розкрити свій потенціал та реалізувати свої ідеї в реальні проєкти, які надалі зможуть стати їх першим комерційним проєктом, науковим дослідженням. Наша мета – дати кожному підлітку можливість не лише мріяти, але й створювати. Це стане основою технологічного прориву, на якому будуватиметься майбутнє України” , — керівниці ESTEAM-напрямку GoGlobal, Марина Черниш
П’ять команд з Чугуєва представили прототипи:
SMART система керування вуличним освітленням — цей прототип відслідковує стан світлових точок, змінює теплову гаму при наявності опадів або туману, виявляє наявність об’єктів для яких необхідно підсвічувати маршрут, економить більше 50% від споживання електроенергії.
Тримач для геймпаду — моделювання та виготовлення підставки для геймпадів та телефонів у вигляді улюблених персонажів.
Відслідковувач стану повітря створений на платформі Arduino Uno — функціонал відслідковувача дозволяє людині побачити, проаналізувати та покращити стан повітря.
Система збору метрик з навколишнього середовища — система дозволяє збирати та зручно аналізувати інформацію навколишнього середовища: відносну вологість повітря, температуру повітря, тиск у мм рт. ст., яку можна використовувати щоб оцінити плинність отриманих даних детально, таким чином вчасно відреагувати на ту чи іншу ситуацію.
SMART House — мініатюрний будинок в якому реалізовано функції реального будинку, а саме: вмикання світла від хлопка, відчинення дверей через консоль, можливість змінювати кольорову гаму та саунд.
Команда “4Real” та їхній проєкт SMART система вуличним освітленням виграли гран-прі конкурсу, отримавши перемогу у 2 номінаціях — Найкращий прототип та Найкращий інноваційний проєкт. А проєкт “SMART House” став переможцем у номінації “Найкраща командна робота”. Також команди отримали подарунки від партнерів MONO, EPAM Campus, Фонду освітніх ініціатив, Американської ради, МХП, CadCam та Inscience у спеціальних номінаціях.
“Підготовка до цієї події почалася восени, саме тоді ми з командою підлітків розпочали роботу з виготовлення прототипу «SMART системи керування вуличним освітленням»/ Хлопці, щось досліджували, щось порівнювали, виготовляли плати, паяли, моделювали, працювали не покладаючи рук, присвячували цьому багато часу. Це дуже обʼєднувало їх і навіть дало натхнення вже майже перед заходом змоделювати, розробити і виготовити прототип до проєкту «SMART House». Ось тут почалося найцікавіше: перша ніч в просторі, досвід виготовлення плати за допомогою мікрохвильовки, але все ж таки встигли”, — працівниця молодіжного простору Ko_Laba у Чугуєві Вікторія Мірошникова.
Учасник Demo Day Роман Жалковський розповідає, що вже не вперше бере участь у такому заході, аде було дуже хвилююче презентувати таку кількість проєктів, особливо коли побачив кількість учасників та запрошених гостей. Хлопець додає, що такий захід мотивує продовжувати роботу у цьому напрямку.
Ko_Laba — це перший в Україні молодіжний ESTEAM простір, який створений освітньою фундацією GoGlobal за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Це — місце, де молодь може надихатись, навчатись та прототипувати свої ідеї на необхідному для цього обладнанні, як лазерний різак, 3D принтер, плотер, термопрес тощо. Також у просторах є VR-окуляри, настільні ігри та