Тарас Батенко @batenko_official Channel on Telegram

Тарас Батенко

@batenko_official


Народний депутат України🇺🇦

Політолог, історик

Тарас Батенко (Ukrainian)

Тарас Батенко - це офіційний канал народного депутата України, політолога і історика. Тут ви знайдете актуальні новини з політичного та історичного життя України, а також аналізи від самого Тараса Батенко. За допомогою цього каналу ви будете ближче до подій, які відбуваються в країні, а також матимете можливість почути про них з першої уст. Приєднуйтесь до каналу @"batenko_official" і станьте частиною інформаційної спільноти, яка стежить за розвитком України. 🇺🇦

Тарас Батенко

12 Jan, 15:55


Радник Трампа Майк Волтц дав великий брифінг, присвячений ситуації в Україні

Головні заяви:

▪️США готові запровадити енергетичні санкції проти РФ для посилення позицій України, а також готові зняти обмеження на далекобійну зброю Україні, щоб посадити Путіна за стіл переговорів;

▪️ Триває підготовка до зустрічі Трампа та Путіна . Трамп вважає, що "договореність" щодо України неможлива без діалогу з РФ;

Телефонна розмова між Трампом та Путіним може відбутися "найближчими днями або тижнями";

▪️Нереалістично говорити, що Україна може вигнати ЗС РФ із Криму;

▪️Київ стикається з серйозними проблемами людських ресурсів. Якщо українці закликають увесь світ підтримати демократію «ва-банк», то й вони мають діяти відповідно;

▪️
Важливо стабілізувати лінію фронту, перед тим як починати якесь врегулювання.

@batenko_official

Тарас Батенко

10 Jan, 16:40


США змусили ЗСУ дозволити спокійно відступити з Херсону 30-ти тисячному угрупуванню рф — Боб Вудворд після спілкування з чиновниками США у книзі «Війна».

Автор книги пише, що коли українська армія звільняла Херсон, американська розвідка попередила, що ризик ядерного удару підвищиться, якщо росіяни втратять основні сили при відступі з міста.

Згідно з планом української армії, ЗСУ мали переслідувати відступаючих росіян і завдати масованих ударів, але цього не сталося — росіяни відступили без значних втрат.

Виявилося, що перед відходом російського ворога американці попередили Байдена, що обстріл ЗСУ по рф може призвести до 50% ймовірності ядерного удару з боку путіна.

Американці зателефонували Герасімову, який пообіцяв Мілі, що при великих втратах під час відступу з Херсону буде застосовано ядерну зброю.

Після цього росіяни отримали свого роду гарантію безпеки і вийшли на лівий беріг, переправивши всю свою техніку та особовий склад.

Страх американців перед ядерною зброєю змусив ЗСУ утриматися від атак, внаслідок чого росіяни спокійно відійшли, зберігши 30 тисяч солдатів і техніку.

Автор книги стверджує, що страх американців перед ядерною зброєю змусив ЗСУ просто чекати, що дозволило рф зберегти сили, перегрупуватися та захоплювати великі території України.

@batenko_official

Тарас Батенко

10 Jan, 14:04


🗳У світі лише шість країн, у яких немає загального виборчого права. У трьох взагалі немає жодних виборів

🇻🇦У Ватикані обирають лише папу і лише кардинали. Це теократична монархія – світських виборів там немає, хоч є президент.

🇸🇦Саудівська Аравія також немає загального виборчого права. Як і національних виборів із партіями. Вибирати дозволили лише муніципальних депутатів, а з 2015 року – навіть жінкам.

🇪🇷Еритрея в 1993 році здобула незалежність після 30 років війни з Ефіопією і з того часу за 30 років жодного разу не провела вибори. Президент править з 1991 року, Конституція заморожена з 1997.

🇧🇳 Бруней - єдина абсолютна монархія Східної Азії, мусульманська країна. Вибори там проводили востаннє 1962 року. Потім султан запровадив надзвичайний стан і продовжує його кожні два роки. На відміну від злиденної Еритреї, Бруней непогано живе за рахунок нафти і газу на острові Борнео. Жителі в сусідній Малайзії часто називають Брунею "ідеальною країною".

🇦🇪В ОАЕ обмежена форма виборчого права існує з 2006 року. Голосує, як на американських виборах колегія виборців. Критерії для відбору виборців є непрозорими, але близько половини – жінки. Чисельність колегії зросла з 7 тисяч до 400 тисяч за 20 років.

🇶🇦Катар у 2021 спробував у парламентські вибори, але невдало. Два місяці тому країна повернулася до закритої системи – всіх призначає емір.

@batenko_official

Тарас Батенко

10 Jan, 13:07


Станом на кінець 2024 року державний борг України становить 92% від ВВП країни. Такі дані наводить 9 січня 2025 року Forbes Ukraine з посиланням на дані свого аналітичного відділу.

У грошах видання оцінює державний борг України в майже 7 трлн грн.

Forbes Ukraine зазначає, що йдеться про сукупний державний борг, який містить і пряму заборгованість України (96%), і борги, гарантовані державою (4%).

Згідно з аналізом, 2021 року держборг України становив 2,67 трлн грн, тобто 49% ВВП, проте після повномасштабного вторгнення Росії Україна збільшила запозичення для фінансування "бюджету воєнного часу".

2023 року державний борг України становив 5,5 трлн грн, або 84% ВВП.

@batenko_official

Тарас Батенко

09 Jan, 11:51


Сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12076 «Про військовий обов’язок і службу»

Закон, зокрема, передбачає:

З 2025 року строкову службу буде скасовано, а натомість запроваджено базову загальновійськову підготовку.

Базова підготовка стартує 1 вересня 2025 року й проходитиме для студентів закладів вищої освіти та для громадян, які вперше планують вступити на державну службу, службу в органах місцевого самоврядування чи прокуратуру, а також для всіх охочих.

Юнаки, яким виповнюється 17 років, можуть стати на облік призовників, не приїжджаючи в Україну – за допомогою електронного кабінету призовника;

Жінки, які бажають пройти базову військову підготовку, беруться на військовий облік призовників за власним бажанням. Проте жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, зобовʼязані стати на облік.

@batenko_official

Тарас Батенко

09 Jan, 10:35


🇺🇸 Спеціальний представник з питань України та РФ Кіт Келлог заявив, що його метою є спроба знайти рішення для завершення війни протягом перших 100 днів після інавгурації Трампа.

Людям потрібно розуміти: Трамп не намагається щось дати Путіну чи росіянами, він насправді намагається врятувати суверенітет України та гарантувати. І він гарантуватиме, що це справедливо і чесно.

Келлог підкреслив, що і Трамп, і він сам усвідомлюють: у них "мало часу" для пошуку вирішення війни.

@batenko_official

Тарас Батенко

06 Jan, 10:11


Видання Politico назвало, які «чорні лебеді» – непередбачувані події – можуть змінити світ у 2025 році.

1. «Чорним лебедем» в Україні може стати «поразка Росії на полі бою». Такий результат може поставити під загрозу влада Путіна, а за ним і Лукашенко, створивши умови для повалення президента Білорусі.

2. У 2025 році може статися найбільша кібератака в історії, яка виведе з ладу значну частину світової інфраструктури.

3. Секретна угода США та Росії щодо Ірану.

4. Сепаратистські рухи у США.

5. Спалах інфекційного захворювання.

6. Альянс Трампа та Сі Цзіньпіна.

7. Рішення про дві держави між Ізраїлем та Палестиною.

8. Крах фінансових ринків, спричинений дезінформацією.

9. Дії боротьби зі зміною клімату продовжаться, незважаючи на прихід до влади Трампа, який виражає скепсис з цього питання.

10. Раптова поява штучного суперінтелекту та квантових обчислень може сприяти зростанню продуктивності в Африці, Індії та на Близькому Сході. Що призведе до значних змін у глобальних альянсах та економічних відносинах.

11. Ядерна програма Південної Кореї.

12. Загроза великої НП в енергетиці США.

13. Перетин ядерної червоної лінії.

@batenko_official

Тарас Батенко

05 Jan, 16:45


Щиро вітаю вас із Щедрим вечором!

Нехай цей вечір принесе щедрість у ваші домівки, здоров’я, злагоду та добробут. Хай вогонь свічки символізує світло надії, а щедрі побажання друзів та рідних стануть пророчими для всіх.

Щастя, миру й радості у кожен дім! Щедрого вечора та смачної куті!

@batenko_official

Тарас Батенко

04 Jan, 17:49


Україна минулого року втрачала по 20 квадратних кілометрів території на день.

Про це заявив волонтер Тарас Чмут.

«Ключова цифра — ми втратили приблизно 3600 км територій у всіх напрямках: Херсонщина, Запоріжжя, Донеччина, Луганщина, Харківщина <…> Але для мене найсумніше в цих цифрах інше — нарощування динаміки наступу росіян. Якщо у червні це було ~100 км²/місяць та 3,4 км²/добу, то у вересні це вже стало ~400 км²/місяць та 13,4 км²/добу! Пік припав на листопад – 610 км/місяць та 20,3 км/добу!

Вдумайтеся, ми втрачаємо 20 кілометрів квадратних кожну добу. Кожен. Нашої власної землі», – пише Чмут.

@batenko_official

Тарас Батенко

04 Jan, 16:36


Росія минулого року запустила Україною близько двох тисяч ракет. Збитих чи відхилених від цілей з допомогою РЕБ – 56%.

Найбільше ракет запускалося у січні, березні, листопаді та грудні.

@batenko_official

Тарас Батенко

04 Jan, 07:58


❗️Україна готується бити по москві власними ракетами «Трембіта», – The Telegraph.

▪️Вартість – близько $10 тис. за одиницю;
▪️Довжина – 2 м, вага – 90 кг;
▪️Розробляють версію, яка може летіти на понад 600 км;
▪️Основна ракета здатна нести 18 кг вибухівки на відстань до 144 км.

@batenko_official

Тарас Батенко

31 Dec, 15:47


Вітаю вас із Новим роком!

Це свято завжди несе надію, адже з кожним новим роком ми стаємо ближчими до нашої спільної мрії – жити у мирній, вільній та процвітаючій Україні.

Минулий рік був для нас випробуванням, але водночас він показав нам, що наша сила у єдності. Ми стали прикладом для всього світу, як народ, що об'єднується у найскладніші часи.

Особлива подяка нашим воїнам – тим, хто захищає нас на передовій. Ви є джерелом нашої свободи, спокою та віри в майбутнє. Завдяки вам ми зустрічаємо це свято з упевненістю, що мир обов’язково буде на наших умовах.

Нехай прийдешній рік принесе мир і добробут у кожну домівку. Нехай ваші серця будуть наповнені теплом і любов’ю, а ваша праця та зусилля наближають нас до щасливого завтра.

Бережімо один одного, підтримуймо тих, хто цього потребує, і пам’ятаймо: разом ми здатні на все!

З Новим роком, Україно!
Слава нашим Героям!


@batenko_official

Тарас Батенко

29 Dec, 21:54


Джеймс Ерл Картер-молодший, 39-й президент Сполучених Штатів Америки, помер 29 грудня 2024 року у віці 100 років.

Його політична кар'єра розпочалася з посади сенатора штату Джорджія, а пізніше він став губернатором цього штату. Картер називав Збігнева Бжезінського, архітектора розвалу СРСР, своїм вчителем. У 1977 році Картер обійняв посаду президента США, досяг значних успіхів, зокрема укладення Кемп-Девідських угод між Ізраїлем та Єгиптом, провів переговори з КНДР.

Після завершення президентського терміну Картер присвятив себе гуманітарній діяльності, заснувавши Центр Картера, який займається просуванням демократії, прав людини та боротьбою з хворобами у країнах, що розвиваються. У 2002 році він був удостоєний Нобелівської премії миру.

@batenko_official

Тарас Батенко

27 Dec, 12:21


Українці вважають, що Трамп наближає мир, який буде більш менш справедливим для України, свідчить опитування КМІС.

45% опитаних заявили, що перемога республіканця наближає мир, 14% вважають навпаки, 22% важко відповісти.

52% вважають, що цей мир у разі досягнення буде частково або цілком справедливим (29% – частково, 23% – цілком справедливим).

31% вважає, що досягнутий Трампом мир буде несправедливим для України.

@batenko_official

Тарас Батенко

27 Dec, 11:08


Не варто сподіватися, що в останні тижні своєї каденції президент Байден надасть Україні запрошення в НАТО. Але ми маємо намір отримати статус стратегічного союзника США поза НАТО, якими є Японія, Південна Корея та Ізраїль.

@batenko_official

Тарас Батенко

27 Dec, 10:06


У 2025 році ми покладаємо сподівання на зусилля нової адміністрації в США щодо завершення війни на справедливих для нас умовах.

Наші ресурси не безмежні, але й ресурси росії вичерпуються, особливо, якщо збільшити санкційний тиск на економіку: банківський сектор і нафтогазову промисловість. І в такій ситуації росії ні Китай, ні Північна Корея не допоможуть.

@batenko_official

Тарас Батенко

24 Dec, 16:39


У цей Святий вечір зберімося з близькими, щоб у теплі та єдності зустріти народження Ісуса Христа. Пам’ятаймо про наших захисників, які боронять нашу землю, даруючи нам спокій і можливість святкувати у незалежній Україні. Нехай Божа благодать оберігає їх, а кожен дім наповнюється світлом, радістю і вірою.

Христос рождається!

@batenko_official

Тарас Батенко

20 Dec, 20:41


«Сміливий» Асад утік до Путіна. Куди втече Путін?

Цьогорічний День прав людини супроводжується жахливими фотографіями сирійських в’язниць і катівень, які були відкриті після втечі Асада. Там людей принижували протягом багатьох років. Чоловіків і жінок. Їх били, катували, ґвалтували. Тисячі й тисячі людей пройшли через цю фабрику насильства.

Режим Асада протягом десятиліть тримався виключно на насильстві. І саме такими є усі режими, які підтримує Путін. Ми бачили такі самі в’язниці, катівні, невимовне насильство, приниження, побиття, тортури, зґвалтування та інші злочини на нашій території в кожному населеному пункті, який був окупований російськими загарбниками.

Росія – це держава-в’язниця, яка може утримувати чужу, вкрадену землю лише завдяки в’язницям і катівням, які вона там розміщує.

З початку російської окупації за танками завжди йдуть репресії й тортури. Вперше ми побачили це на нашій землі в Криму у 2014 році, коли російська окупація призвела до репресій корінного народу, найбільшої мусульманської громади України – кримських татар, а також журналістів і політичних діячів. Потім Росія продовжила свої жахливі порушення прав людини в окупованому Донбасі, включно із сумнозвісною в’язницею «Ізоляція».

З лютого 2022 року Росія поширила ці практики на всі інші окуповані території. Звірства зросли в масштабах і жорстокості.

Ось чому ми, українці, такі зворушені, коли бачимо сирійців, які виходять із в’язниць і катівень Асада.

Асад і Путін – це не просто васал і сюзерен. Вони – співучасники у насильстві. Такі диктатори, як Асад, не можуть вижити без таких диктаторів, як Путін. І Путін намагатиметься помститися за падіння Асада.

Саме тому ми потребуємо єдності й сили, щоб протистояти режимам, які сіють лише приниження та залишають після себе лише страждання, біль і руїни. Допомагаючи Україні боротись проти російської диктатури, міжнародна спільнота допомагає багатьом іншим регіонам світу відновити безпеку та досягти захисту від насильства.

За жахливі звірства й порушення прав людини має бути покарання. Насправді лише Путін і Асад заслуговують опинитися у в’язниці, а не ті невинні люди, яких вони роками ув'язнюють.

Тарас Батенко

19 Dec, 17:05


19 грудня 1920 року в селі Юр’ївка на Донеччині народився Микола Данилович Руденко, український письменник (автор науково-фантастичних, філософських та поетичних творів), поет, філософ, політичний та громадський діяч, правозахисник, політв'язень. У роки Другої світової війни служив у Червоній армії, отримав важке поранення, після війни став письменником.

У 1970-х роках Руденко став одним із засновників Української Гельсінської групи, що займалася захистом прав людини. За свої погляди і діяльність неодноразово піддавався переслідуванням. У 1977 році його було заарештовано й засуджено на сім років таборів і п'ять років заслання.

Після звільнення в 1987 році Руденко емігрував до США, де продовжував працювати над популяризацією ідей демократії та незалежності України. У 1990-х роках він повернувся на батьківщину. В 2000 році йому присуджено звання Героя України.

@batenko_official

Тарас Батенко

19 Dec, 14:01


❗️Верховна Рада лквідувала МСЕК (медико-соціальні експертні комісії)

Рішення запускає реформування МСЕК і впроваджує оцінювання повсякденного функціонування. Це важливо, адже вже з 1 січня 2025 року експертні команди лікарів-практиків будуть встановлювати інвалідність.

Стара і корумпована система МСЕК не відповідає сучасним викликам, які постали перед Україною під час війни. Встановлення інвалідності має бути прозорим та швидким процесом. Пацієнти зможуть залучати повноважних представників, які пояснюватимуть їхні справи. Також впроваджуються механізми оскарження рішень комісій.

@batenko_official

Тарас Батенко

19 Dec, 13:08


Вийшло опитування групи «Рейтинг» про образ ветеранів в українському суспільстві.

▪️У 71% українців є родичі чи близькі, які воюють або воювали на війні з росією. З 2022 їхня кількість зросла на 17%.

▪️95% українців довіряє військовим. Водночас військовим, що проходять службу в ТЦК довіряє 29% українців.

▪️Серед основних проблем, з якими можуть стикнутись ветерани після війни, називають: психоемоційну нестабільність, проблеми зі здоровʼям або труднощі з отриманням медичної допомоги, відсутність інклюзивного простору, проблеми з оформленням соціальних пільг.

@batenko_official

Тарас Батенко

19 Dec, 12:41


Україна перемагає в економічній війні з Росією — вперше від початку повномасштабної війни, пише The Economist.

Завдяки рішенням влади та допомозі від Заходу українська економіка перевищує російську за кількома ключовими показниками — це прогноз зростання ВВП, облікова ставка на рівні 13,5% і стабільність гривні.

Однак зараз починається новий етап, коли Київ стикається з найбільшими економічними загрозами. Найгостріші проблеми — нестача електроенергії, грошей та брак людей.

У 2025 році майже весь дефіцит у бюджеті покриє допомога від західних партнерів. Але якщо США відмовляться від участі в цій допомозі, у 2026-му Україна може опинитися у скрутному становищі.

@batenko_official

Тарас Батенко

18 Dec, 07:05


В Україну повернули дев'ять фільмів, деякі з яких вважалися втраченими. Найстаршому - 105 років. Це документальна короткометражка «Більшовицькі злочини 21 серпня 1919 року, або Дні київського терору». Кадр з фільму на фото.

Серед інших стрічок: дитячий фільм, який вважався втраченим, «Вітаю з переходом» (1932) української режисерки Іви Григорович, однієї з небагатьох кінематографісток України 1930-х років, анімація «Чванливе курча» (1936), «Тамілла» (1927) і ще два ігрових і два документальних фільми.

Деякі з цих стрічок збереглися лише у Федеральному архіві Німеччини як унікальні сучасні копії на носіях з целюлозного нітрату.

Наразі фільми передали Довженко-Центру для збереження й аналізу. Згодом вони будуть доступні для перегляду через Цифровий глядацький зал.

@batenko_official

Тарас Батенко

17 Dec, 19:03


У 2023 році середня температура виявилася на 0,2°C вищою за очікування вчених. Називають кілька причин, які сприяли прискоренню глобального потепління:

Ефект El Niño — природне потепління Тихого океану, яке додатково підвищує глобальну температуру.

Зменшення сульфатних аерозолів через:

Міжнародні правила IMO (2020), що обмежили викиди сірки із суднового палива. Менше сульфатів означає менше відбитого сонячного світла.
Очистку повітря в Китаї — зниження викидів сірки від вугільних електростанцій з 2014 року.

Виверження вулкану Хунга-Тонга у 2022 році додало водяної пари (парниковий газ) у стратосферу, але водночас сульфати від нього мали невеликий охолоджувальний ефект.

@batenko_official

Тарас Батенко

17 Dec, 15:44


У Курську українські війська святкують похмуре Різдво - The Economist

Україна вже втратила «приблизно половину» територій, які колись контролювала. Негаразди почалися, коли наприкінці вересня Україна замінила елітні підрозділи на менш загартовані.

Росіяни користуються «величезною» перевагою майже в усьому — в людях, артилерії, машинах — і перетасовують механізовані та піхотні штурми для досягнення потужного ефекту.

Терміновість контратаки Росії, схоже, пов’язана з майбутньою інавгурацією Дональда Трампа. Путін хоче, щоб Курськ був завершеною справою до 20 січня, а не незручною темою для обговорення.

@batenko_official

Тарас Батенко

17 Dec, 12:05


До 2100 року половина дітей у світі народжуватиметься в Африці на південь від Сахари – Lancet

У Африці зараз справжній бебі-бум: до 2050 року населення там подвоїться і досягне 3 мільярдів людей. 55% усіх немовлят на планеті народжуватимуться в Африці.

Що відбувається?

1. Світова народжуваність падає. Якщо в 2000 році жінки в середньому народжували 2,7 дитини (для відтворення населення потрібно хоча б 2,1), то сьогодні цей показник впав до 2,3. У більшості країн, включаючи Китай, народжуваність нижча від рівня відтворення.

2. Світ старіє. Найшвидше – у Східній Азії. Мова не тільки про Японію та Південну Корею. Бразилія, Мексика та Таїланд ось-ось вступлять до клубу старіючих держав.

3. У країнах Африки на південь від Сахари спад народжуваності теж йде, але повільніше, ніж у світі. Це демографічна аномалія.

4. Навіть при зниженні народжуваності в Африці, він все одно залишиться вище рівня відтворення довше, ніж будь-де у світі.

5. Африканський континент молодий: більшість населення все ще в репродуктивному віці.

6. Там досі не трапилося те, що зазвичай припиняє бебі-бум – підвищення рівня життя. Африка залишається дуже бідним регіоном за рідкісним винятком.

7. Лише у 22 столітті, за прогнозами вчених, народжуваність впаде до рівня не відвторення.

8. Сучасна медицина та освіта змінюють правила гри. Сьогодні в Анголі жінки без освіти народжують у середньому 7,8 дитини, а ті, хто здобув освіту – лише 2,3.

9. До 2075 року народжуваність у Африці впаде до 1,82 дитини на жінку – як зараз у Данії.

@batenko_official

Тарас Батенко

17 Dec, 10:50


Foreign Affairs підрахувало, що перемога Росії коштуватиме США в 7 разів дорожче, ніж підтримка України.

Конгрес виділив 112 мільярдів доларів на допомогу Україні з 2022 року, але перемога Росії призведе до додаткових витрат у 808 мільярдів доларів за п'ять років.

У цю суму входить стримування росії, як загрози для усіх країн Центральної та Східної Європи.

@batenko_official

Тарас Батенко

13 Dec, 09:49


Україна має мислити категорією мирного процесу – зупинити війну на гарячій фазі, вибороти реальні та достойні гарантії безпеки, репарації у тому чи іншому вигляді і відновлювати мирне життя.

@batenko_official

Тарас Батенко

12 Dec, 21:17


2025 рік буде дуже складним, якщо ми не вибудуємо реальну стратегію і реально оцінимо наші шанси.

Сьогодні головне завдання, яке стоїть перед військово-політичним керівництвом – як нам отримати гарантії безпеки у випадку замороження конфлікту і якими вони взагалі будуть. І щодо цього, на жаль, між нашими союзниками немає консенсусу.

@batenko_official

Тарас Батенко

03 Dec, 16:41


Сьогодні парламент підтримав законопроєкт, який водночас є незначним за розміром на папері, проте надзвичайно важливим і критичним для виконання Державного бюджету в наступному році.

Законопроєкт №12232 дозволяє закрити законодавчу прогалину у нашому бюджетному законодавстві та передбачити механізм впровадження в бюджетне поле України коштів, що наші міжнародні партнери готові надати Україні як доходи від заморожених російських активів.

Фактично це позика від G7, яку ми не будемо зобовʼязані виплачувати до тих пір, поки Росія нам не виплатить репарації.

@batenko_official

Тарас Батенко

28 Nov, 15:10


Красномовна обкладинка тижня на The Economist

Основні тези:

🇺🇸Трамп може зупинити війну в Україні, але є ризик, що це буде катастрофічна угода для нас: рф хоче санкцій зняття, демілітаризації України та «денацифікації»

⚔️Найкращий варіант для нас — НАТО, але поки це складно, можливо створити систему двосторонніх «угод» із гарантіями західних держав. Інакше Україна ризикує залишитись сам на сам із рф.

🇪🇺Європі треба змінюватися. путіна зупинить тільки сильна армія, підтримка України у відбудові та прогрес у переговорах щодо вступу до ЄС. Без цього будь-який мир ризикує стати лише паузою перед новою війною.

🇺🇦Завдання для України: використати можливий мир для відновлення, реформ і створення армії, яку путін не наважиться атакувати. Це складно, але можливо.

@batenko_official

Тарас Батенко

26 Nov, 16:08


64% опитаних українців заявили, що підтримують початок переговорів щодо «заморожування бойових дій»

Основним аргументом називають те, що Україна вже зазнала великих втрат. 31% не підтримують.

Такі результати опитування Центру «Соціальний моніторинг».

При цьому 39% респондентів заявили, що перемогою у війні має стати вихід на міжнародно визнані кордони країни 1991 року. Але 56% із цим не згодні.

@batenko_official

Тарас Батенко

26 Nov, 09:56


51% американців висловиились проти передачі Україні військової допомоги.

Про це свідчать дані опитування CBS/YouGov щодо кроків, які повинен вчинити Трамп після обрання президентом.

33% заявиили, що Трампу слід надати цьому високий пріоритет, 36% - середній, решта - низький.

@batenko_official

Тарас Батенко

25 Nov, 14:53


💥23.11.2024 було завдано ракетного удару по ЗРК «С-400» на території н.п. Велике Жирове, Курської області .

⚔️Удару завдано трьома балістичними ракетами ATACMS.

ЗРК перебував у небойовому стані. Велися ремонтні роботи.

Внаслідок удару знищено станцію радіолокації 92Н6Е і дві ПУ. П'ять офіцерів дивізіону загинули (в т.ч. командир та начальник штабу), також смертельні поранення отримали троє співробітників АТ «Алмаз-Антей» .

@batenko_official

Тарас Батенко

25 Nov, 14:22


За майже три роки від початку вторгнення парламент розробив та ухвалив чимало законодавчих актів, що наблизили нас до Європейського Союзу й відкрили двері до вступу в ЄС.

Щодо планів підвищення податків, то це, безумовно, має відбуватися в тісному діалозі з іноземними партнерами, громадянами та бізнесом. Адже стійкість полягає у діалозі й координації спільної роботи.

@batenko_official

Тарас Батенко

25 Nov, 10:38


🇺🇸Влада США нанесла на карту близько 200 російських військових об'єктів, по яких ЗСУ можуть вдарити ракетами ATACMS, — WSJ

За даними видання, наступною метою для удару можуть стати об'єкти у Ростовській області. ЗСУ можуть намагатися вразити кілька військових аеродромів, які розташовані в цьому російському регіоні.

@batenko_official

Тарас Батенко

23 Nov, 14:01


🕯️Сьогодні ми схиляємо голови в пам’ять про мільйони невинних жертв голодоморів — однієї з найжахливіших трагедій в історії нашого народу. Голодомор — це не лише біль, це нагадування про те, якою ціною дається право на свободу і життя.

Сьогодні ми не лише згадуємо минуле, а й зміцнюємо віру в те, що подібне ніколи не повториться. Вогник свічки, запалений у кожному домі, — це символ пам’яті, скорботи і єдності.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Перемагаємо.

@batenko_official

Тарас Батенко

22 Nov, 12:45


Коли у 1962 році США та СРСР опинилися на межі ядерної війни, президент Кеннеді, попри величезні ризики, провів жорстку лінію: блокада Куби та загроза негайного удару по Радянському Союзу стали частиною стратегії залякування. Кеннеді дав зрозуміти, що США готові йти до кінця, щоб захистити свої інтереси та безпеку своїх союзників. Насамперед саме це переконало СРСР відступити й запобігло катастрофі.

Сьогодні ж світ бачить зовсім інший підхід. З перших днів повномасштабної війни Путін перевіряє Захід на міцність, крок за кроком розсовуючи рамки дозволеного. Буча, Маріуполь, удари по цивільній інфраструктурі — це залишалося без адекватної відповіді з боку тих, хто проголошував себе захисниками демократії та свободи.

США, які мали очолити опір агресору, натомість витрачали час на обговорення "червоних ліній". Байден та його адміністрація неодноразово заявляли, що не хочуть провокувати Росію, уникаючи кроків, які могли б призвести до "непередбачуваних наслідків". Ця стратегія, заснована на страху перед ескалацією, показала свою неспроможність. Росія, як і будь-яка диктатура, сприймає стриманість як силу, або як слабкість. Путін підвищує смертельні ставки, дивлячись на обережний Захід із зухвалою бандитською усмішкою. Україна ж сплачує криваву ціну за цю обережність.

Вчорашня атака балістичною ракетою — приклад того, як нерішучість та спроби "не провокувати" лише підштовхують агресора до нових злочинів. Історія Карибської кризи вчить нас, що лише жорсткість та демонстрація готовності йти до кінця здатні утримати супротивника від ескалації. Саме це і врятувало світ у 1962 році. І послужило – парадоксальним чином – справі міжнародної стабільності.

Джерело

Тарас Батенко

22 Nov, 12:03


🔱За даними ГУР, 21 листопада Росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу "Кедр".

‼️Підльотний час цієї російської ракети з моменту запуску в Аастраханській області до влучання в місті Дніпро склав 15 хвилин.

Ракета має шість бойових частин: кожна – оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії – понад 11 Махів (13,585 км/год)

@batenko_official

Тарас Батенко

22 Nov, 11:20


Якщо буде зупинки/заморозка війни, нам безумовно потрібно гарантії від міжнародної спільноти. Будь-який інший варіант лише нашкодить нам.

Які це будуть гарантії, наразі сказати важко, але ми маємо приклад Будапештського меморандуму і точно не хочемо повторити щось схоже.

@batenko_official

Тарас Батенко

21 Nov, 21:49


Те, що сьогодні відбувається у світі, можна назвати Друга Холодна війна, де російсько-українська війна, її гаряча фаза.

Обстріли новими типами ракет, обстріли енергоінфраструктури – це спроба путіна підвищити ставки і свою вагу напередодні переговорів. Ядерні погрози – це останній етап, найвища погроза, яка має змусити до поступок збоку України та наших союзників.

@batenko_official

Тарас Батенко

21 Nov, 20:07


❗️Є загроза удару ракетою по Верховній Раді в Києві найближчими днями. Нас проінформували, — нардеп Тарас Батенко.

«Побачимо: станеться це чи ні, але путін максимально підняв ставки», — коментує він.

Times of Ukraine

Тарас Батенко

21 Nov, 12:47


У 2017 році було встановлено дату святкування Дня десантно-штурмових військ - 21 листопада. Тоді ж колір форменого берета змінили на бордовий.

Цей колір використовується у головних уборах десантників майже 60 країн світу, зокрема, це 19 країн НАТО.

Уперше берети темно-бордового кольору почали використовувати британські десантники під час Другої світової війни. Запровадив їх командир 1-ї повітряно-десантної дивізії Фредерік Браунінг у 1942 році. Згодом такий колір закріпився і серед десантників інших країн.

З вашим святом, десантники!

На фото бійці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади

@batenko_official

Тарас Батенко

21 Nov, 08:28


Цей день нагадує нам про силу духу, єдність та незламність українців. Нехай гідність і свобода завжди будуть основою нашого життя, а віра у краще майбутнє надихає на нові перемоги!

@batenko_official

Тарас Батенко

20 Nov, 12:59


🇩🇪 Німеччина передала новий пакет військової допомоги Україні. Ось що в ньому:

🔴боєприпаси для БМП Marder;
🔴47 броньованих авто MRAP;
🔴1 радіолокаційна станція TRML-4D;
🔴4 самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000;
🔴41 тисяча снарядів калібру 155 мм;
🔴20 розвідувальних безпілотників Vector із запчастинами;
🔴12 розвідувальних дронів HORNET XR;
🔴2 дрони-розвідники VT-4 Rochen;
🔴100 дронів-розвідників RQ-35 HEIDRUN;
🔴110 дронів-розвідників SONGBIRD;
🔴2 мостоукладачі BEAVER із запчастинами;
🔴3 машини розмінування WISENT 1 із запчастинами;
🔴8 десантних машин Caracal;
🔴20 авто для патрулювання кордону;
🔴6 великовантажних напівпричепів M1070 Oshkosh;
🔴7 стволів до гаубиці М109;
🔴8 тисяч патронів калібру 40 мм;
🔴340 гвинтівок HLR 338 із боєзапасом;
🔴100 тисяч патронів для вогнепальної зброї.

На фото — TRML-4D.

@babel

Тарас Батенко

20 Nov, 09:30


52% українців хотіли б, щоб Україна якнайшвидше домовилася про припинення війни.

Про це свідчать результати опитування американського інституту Gallup, проведеного в серпні та жовтні 2024 року

38% вважають, що потрібно воювати до перемоги.

@batenko_official

Тарас Батенко

20 Nov, 08:24


Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. 

51% респондентів обрали варіант відповіді "протягом 10 років". В опитуванні 2023 року цей показник був найвищим і сягав майже 70%.

12% респондентів вважають, що Україна зможе вступити у НАТО у перспективі 10-20 років, ще 4% – через більш як два десятиліття.

@batenko_official

Тарас Батенко

19 Nov, 20:34


Три ключові сили, які, за прогнозами The Economist, визначатимуть 2025 рік:

🇺🇸Дональд Трамп і його політика
Різке повернення до протекціонізму та транзакційної дипломатії США може змінити баланс сил у світі. Його дії щодо України, Китаю та Близького Сходу створять геополітичні виклики, зокрема ризики послаблення глобальної довіри до американських обіцянок.

🌐Технології та їхній вплив
Впровадження ШІ та біотехнологій можуть пришвидшити економічний розвиток, але також створять соціальні виклики, зокрема для ринку праці.

⚖️Радикальна невизначеність
Війни, економічна нестабільність, кліматичні зміни й невирішені конфлікти сприятимуть нестабільності. Світ має адаптуватися до нових викликів і готуватися до можливих несподіваних криз.

@batenko_official

Тарас Батенко

17 Nov, 18:16


❗️ Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії американськими далекобійними ракетами, повідомляє The New York Times

🔻підписатися

Тарас Батенко

15 Nov, 19:47


Канцлер Шольц сказав мені, що має намір подзвонити Путіну. Дзвінок Олафа, на мій погляд, це скринька Пандори. Тепер можуть бути інші розмови, інші дзвінки. Просто багато слів. І саме те, що Путін давно хоче: йому вкрай важливо послабити його ізоляцію, ізоляцію Росії та вести звичайні переговори, які не нічим завершуватимуться.

«Мінська-3» не буде.

@batenko_official

Тарас Батенко

15 Nov, 08:12


15 листопада 1967 року відбувся арешт українського громадського діяча, письменника і публіциста В'ячеслава Чорновола. Він був відомий своїми публікаціями на захист дисидентів, став об'єктом переслідування з боку КДБ після того, як видав самвидавний збірник "Лихо з розуму", де подав матеріали про заарештованих року шістдесятників.

Основним звинуваченням проти Чорновола стало "поширення наклепницьких вигадок, що ганьблять радянський лад", за що його було засуджено на три роки ув’язнення в таборах. Арешт і судовий процес викликали широкий резонанс як серед дисидентських кіл України, так і за її межами.

Перебуваючи в ув’язненні, він продовжував писати й підтримувати контакти з іншими дисидентами. Він відбув лише половину терміну, був звільнений за амністією з нагоди 50-річчя радянської влади.

@batenko_official

Тарас Батенко

13 Nov, 16:36


За інформацією джерел ZN.UA основним кандидалом на посаду спецпосланця по Україні для проведення переговорів щодо завершення війни від Дональда Трампа є Брайан Хук.

Хук — американський дипломат, юрист і державний службовець. У 2021 році приєднався до Cerberus Capital Management як віце-голова з глобальних інвестицій. Він є ад'юнкт-професором у Санфордській школі публічної політики Університету Дьюка.

🚀 Приєднатися до ZN.UA

Тарас Батенко

13 Nov, 12:05


Якщо ви стежили за виборами в США, то, напевно, не раз натикалися на поняття "іржавий пояс" – групу штатів, де здебільшого переміг Трамп. Вони й визначили результати виборів.

🇺🇸Іржавий пояс (rust belt)

Регіон на Середньому Заході та східному узбережжі (Огайо, Пенсільванія, Мічиган, Індіана, Іллінойс та інші). Альтернативна назва – фабричний пояс.

🏭Історично — це епіцентр промислової революції у США, який потім перейшов на важку металургію та виробництво автомобілів.
Ці штати були наповнені життям до 1970-х, але під час рецесії виробництво впало. За ним полетів і рівень життя. Заводи та фабрики, які раніше були головним джерелом багатства цих штатів, почали іржавіти. Звідси й назва.

Місцева електоральна культура змінилася за інерцією. Раніше ці штати підтримували демократів – адже вони за профспілки та робітничий клас. З кінця XX століття пояс став вагатися: рейтинги лівих і правих там приблизно однакові - (відносно) бідне населення промислових штатів почергово голосує то за одних, то за інших.

🇫🇷 Діагональ порожнечі (empty diagonal)

У Франції дуже цікавий устрій: на її околицях і особливо на Півночі – вирує життя, а по центру (від Тулузи до Вердена) – нічого. Ні людей (щільність населення – 30 осіб/км2), ні роботи, ні виробництв.
Усе найкраще – Парижу: у 20 столітті туди із сільського центру (і з усього світу) почали стікатися люди. Виробництва зупинились, а життя сповільнилось. Населення постаріло, а їх політичні вподобання змістилися вправо.

Через війну діагональ стала опорою правих. На останніх виборах вони голосували за Ле Пен, якій забракло голосів до перемоги над Макроном.

🇧🇷Північний Схід Бразилії (Nordeste)

Колись – перший колонізований регіон, який зіграв вирішальну роль у розвитку Бразилії. Сьогодні – одне з найбідніших місць країни та ядерний електорат Лівої партії робітників (Partido dos Trabalhadores).
У регіоні сильне безробіття, а 43% місцевих – бідні, що живуть на $2 і менше на день.

Що цікаво, їм і справді вдається просувати своїх кандидатів: 2023 року президентом Бразилії став Лула да Сілва – уродженець Нордесте. Земляки проголосували за нього майже одноголосно, забезпечивши тим самим перевагу в 1% над найближчим конкурентом.

@batenko_official

Тарас Батенко

12 Nov, 14:42


На початку 2025 року Франція відправить в Україну 6 багатоцільових винищувачів Mirage 2000-5F. Раніше йшлося про 3 винищувачі.

@batenko_official

Тарас Батенко

12 Nov, 11:08


Більшість українців продовжують виступати проти територіальних поступок Росії.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Між травнем і початком жовтня 2024 року ситуація фактично не змінилася – наразі 32% готові до територіальних поступок. Станом на початок жовтня 2024 року попри всі складні обставини більшість українців – 58% – виступали проти жодних територіальних поступок.

Водночас за умови надання гарантій безпеки/вступу в НАТО 51% готові прийняти втрату усіх окупованих станом на зараз територій. 65% готові з врахування втрати лише Донбасу і також 65% з врахуванням втрати лише Криму.

@batenko_official

Тарас Батенко

09 Nov, 16:12


9 листопада 1976 року в Києві заснували Українську громадську групу сприяння виконанню Гельсінських угод (УГГ), об’єднавши правозахисників під керівництвом поета Миколи Руденка. Створення групи оголосили на прес-конференції в Москві в квартирі журналіста Олександра Гінзбурга.

Передумовою стало підписання «Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі» у 1975 році, що зобов’язав Радянський Союз дотримуватися прав людини. У травні 1976 року в Москві створили Московську Гельсінську групу, яка надихнула на заснування подібної організації в Україні.

УГГ документувала порушення прав людини в Україні, захищала права вірян, євреїв і кримських татар. Члени групи зазнали репресій з боку КДБ; п'ятеро, серед них Олекса Тихий і Василь Стус, загинули у таборах. Після арешту Руденка лідерами стали Олесь Бердник і Оксана Мешко.

У 1987 році оголосили про відновлення діяльності УГГ, яка у 1990 році трансформувалася в Українську Республіканську партію — одну з перших незалежних партій в Україні.

@batenko_official

Тарас Батенко

09 Nov, 13:24


Членство України в НАТО може бути не близьким, проте ми мусимо скористатись шансом стати стратегічним союзником США поза НАТО, так як це роблять Південна Корея, Японія, Ізраїль, Пакистан та інші!

@batenko_official

Тарас Батенко

08 Nov, 09:35


На Валдайському форумі кремлівський упир поговорив і про мир. Уявлення про нього у путіна дуже екзотичні.

У цьому питанні він нагадує вокзального злодія, якого спіймали з вкраденою валізою. Навколо натовп. Але злодій вчепився у валізу і вимагає залишити йому вкрадене, інакше він розіб'є голову об перон і всіх забризкає отруйними мізками. Усім буде гірше.

Саме це є сенс і концепція «переговорів», які пропонує путін.

Джерело

Тарас Батенко

07 Nov, 21:30


На жаль, з кожним днем підтримка України серед країн ЄС слабшає. Таке враження, що кількість союзників меншає, а Європа стає більш роздробленою.

Це критично для України, адже без військової та фінансової підтримки вести війну неможливо.

@batenko_official

Тарас Батенко

07 Nov, 20:30


З приходом Трампа у світі починається нова політична доба і ми вже бачимо, які процеси відбуваються, як-от розпад коаліції в Німеччині. Впевнений, що ще не одна схожа ситуація трапиться у найближчому майбутньому.

Щодо планів Трампа швидко закінчити війну, то потрібно розуміти, що розкидатись політичними гаслами просто, але не просто їх реалізувати. Вважаю, що нам варто дочекатися його офіційної позиції та плану дій, як він бачить варіант розвʼязання війни.

@batenko_official

Тарас Батенко

07 Nov, 17:45


Аналіз супутникових знімків до та після удару по порту Каспійська, 6 листопада 2024 року

Нами проведено аналіз супутникових знімків до та після ураження російського порту Каспійськ, які були опубліковані на Twitter-сторінці Truth Hounds за посиланням.

Знімок до ураження був зроблений 4 листопада, а знімок після – 7 листопада. Встановлено, що на момент удару в порту перебувало угруповання Каспійського флоту РФ у майже повному складі, включно з такими бойовими одиницями:

Сторожові кораблі проекту 11661К «Гепард» – 2 одиниці, ймовірно, «Татарстан» та «Дагестан». Лише «Дагестан» здатен нести до 8 ракет типу «Калібр», що забезпечує залп у 8 ракет.

Малі артилерійські кораблі проекту 21630 «Буян» – 3 одиниці, ймовірно, «Астрахань», «Волгодонськ», «Махачкала». Ці кораблі не здатні нести ракети «Калібр».

Малі ракетні кораблі проекту 21631 «Буян-М» – 3 одиниці, ймовірно, «Град Свияжск», «Углич», «Великий Устюг». Кожен здатен нести до 8 ракет типу «Калібр», загальний залп – 24 ракети.

Ракетний катер проекту 12418 «Молния» – 1 одиниця, ймовірно, «Ступинець». Попередньо був зафіксований в порту на відео з вибухом дрона.

Сумарний залп ракет «Калібр» – 8 (Дагестан) + 24 (Буян-М) = 32 ракети.

Після удару на зображенні всі великі кораблі відсутні в порту, окрім ракентного катера проекту 12418 «Молния» – «Ступинець». Малі ракетні кораблі проекту 22800 «Каракурт» відсутні в порту.

Окрім основних бойових кораблів, у порту перебувало до 20 інших суден меншого класу.

Висновок: Цей удар показав, що відтепер жоден засіб запуску далекобійного озброєння РФ, який був застосований проти України, не є в безпеці та знаходиться під постійною загрозою знищення.

Тарас Батенко

07 Nov, 11:50


‼️Серпень 2024 року виявився найактивнішим місяцем за останні два роки, коли Росія в середньому щодня запускала по Україні 35,8 ракет

З 28 вересня 2022 року по 1 вересня 2024 року Росія запустила загалом 11 466 ракет по території України. У середньому щодня запускалося 23,2 ракети.

Загальний показник перехоплення російських ракет протягом дослідження становить 79,8%.

@batenko_official

Тарас Батенко

07 Nov, 09:18


🇺🇸Підрахунок голосів на виборах в США триває, але з великою імовірністю республіканці здобудуть більшість як в Сенаті, так і в Палаті представників.

Так званий американський варіант «монобільшості» не унікальний в історії цієї країни.

Від часу Лінкольна, коли і президент був республіканцем, і Республіканська партія контролювала обидві палати Конгресу (Сенат і Палату представників), такі періоди траплялися вісім разів:

1️⃣1861-1863: Президент Авраам Лінкольн. Початок Громадянської війни.
2️⃣1865-1875: Після смерті Лінкольна, президентами були Ендрю Джонсон
(хоча він був демократом, обраним разом із Лінкольном) і республіканець Улісс Грант.
3️⃣1895-1897: Під час президентства Вільяма Мак-Кінлі.
4️⃣1899-1911: Президент Вільям Мак-Кінлі (до 1901 року) і Теодор Рузвельт (до
1909 року), а також Вільям Говард Тафт.
5️⃣1921-1931: Президентами були Воррен Гардінг, Калвін Кулідж і Герберт
Гувер.
6️⃣1953-1955: Президент Двайт Ейзенхауер.
7️⃣2003-2007: Президент Джордж Буш-молодший.

І доволі недавній випадок, вже за президентства Дональда Трампа у 2017-2019 роках республіканці контролювали обидві палати.

Загалом, вісім разів республіканці одночасно контролювали і президентський пост, і обидві палати Конгресу.

@batenko_official

Тарас Батенко

03 Nov, 19:23


3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох (РФ, Карелія) було розстріляно багатьох українських культурних діячів, чия творчість і смерть увійшли в історію як трагедія Розстріляного Відродження. Ось деякі з тих, кого стратили в той день працівники НКВС:

• Микола Зеров - поет
• Валер’ян Підмогильний - письменник
• Микола Куліш - письменник, драматург
• Лесь Курбас - театральний режисер і актор
• Мирослав Ірчан - поет і прозаїк
• Марко Вороний - поет
• Михайло Козоріс - прозаїк і поет
• Михайло Качанюк - письменник
• Василь Атаманюк-Яблуненко - поет, письменник
• Михайло Яловий - поет, прозаїк, драматург
• Валер'ян Поліщук - поет, прозаїк
• Григорій Епік - письменник
• Володимир Штангей - письменник
• Борис Пилипенко - етнограф, художник
• Павло Филипович - поет

На фото - Козацький Хрест в урочищі Сандармох

@batenko_official

Тарас Батенко

02 Nov, 11:36


🇪🇺Європейські країни близькі до угоди про постачання природного газу з Азербайджану, після закінчення транзитної угоди між Росією та Україною наприкінці року.

Мова про постачання 12-14 мільярдів кубометрів газу на рік для Словаччини та Угорщини, які проходитимуть через газотранспортну систему України.

Щоправда, не всі об'єми газу будуть виключно з Азербайджану, частину обсягу покриватимуть поставки з Росії. За умовами угоди, державна енергетична компанія Азербайджану Socar доставлятиме газ до Суджі на російсько-українському кордоні, а угорська MVM Zrt. і словацька Slovensky Plynarensky Priemysel AS продовжать транспортування газу до Європи.

Для України ця домовленість означає збереження транзитних платежів, які щорічно приносять країні близько $800 мільйонів.

@batenko_official

Тарас Батенко

01 Nov, 08:33


1 листопада — день народження легендарного командира та провідника Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла 🐺🐺🐺

Тарас Батенко

31 Oct, 09:00


Парламент розпочав розгляд Бюджету на 2025 рік. Головним завданням є прийняти такий проєкт Держбюджету, який би не створював відчуття крайньої спустошеності та відчуття покинутості серед українців.

Цьому могло б сприяти, наприклад, врахування пропозиції нашої депутатської групи «Партія «За майбутнє» щодо незначного, але збільшення в наступному році мінімальних соціальних стандартів.

«Втрати» бюджету від такого збільшення будуть з лишком перекриті надходженнями від збільшеного військового збору, але це дозволить зберегти віру в суспільстві у те, що держава розуміє своїх громадян, в першу чергу тих, чий добробут з різних причин залежить від мінімальних соціальних стандартів, встановлених у Держбюджеті.

@batenko_official

Тарас Батенко

30 Oct, 18:18


Україна може стати членом ЄС до 2029 року, заявив єврокомісар із розширення Євросоюзу Олівер Вархейї.

Ми створили додаткові інструменти для країн Західних Балкан, Молдови та України, щоб допомогти їм прискорити проведення реформ. Ці інструменти називаються «План зростання», «План України» залежно від країни. І за допомогою цього плану ми уможливили для Західних Балкан, Молдови, а також для України завершити реформи, щоб вони могли все підготувати та стати членами ЄС до кінця наступного мандату Єврокомісії», - сказав він.

@batenko_official

Тарас Батенко

30 Oct, 14:20


🇺🇦Важливі рішення парламенту за 30 жовтня

В другому читанні ухвалили зп №10044-д Про реформу Рахункової палати. З ключового:

▪️скорочення кількості членів палати з 13 до 11;
▪️конкурс з правом вето від міжнародних експертів;
▪️надання повноважень на аудит комунальних підприємств, ОМС, грантових фондів та інших;

Прийняття закону – шлях до отримання $2 млрд від США та МВФ.

Також парламент скасував заплановане у Бюджеті на 2025 рік підвищення зарплат прокурорам й утворив ТСК з питань розслідування ситуації із формуванням цін і тарифів на енергоресурси та комунальні послуги.

🧑🏻‍🦽‍➡️Ще один актуальний в нинішніх умовах законопроєкт №9485 - введення терміну «адаптивний спорт». Передбачає сприяння залучення осіб з інвалідністю чи осіб з обмеженнями повсякденного функціонування до занять фізичною культурою і спортом.

@batenko_official

Тарас Батенко

29 Oct, 19:44


Якщо НАТО, ЄС та наші союзники не будуть належним чином реагувати на залучення північнокорейських військ на стороні росії, то це може сильно вплинути на можливості України в обороні і загалом на безпеку Європи.

Тому справедливо сьогодні ставити перед нашими союзниками питання про залучення іноземних військових контингентів, щоб завершити цю війну на справедливих для України умовах.

@batenko_official

Тарас Батенко

29 Oct, 19:31


Корупція розʼїдає країну зсередини. Те, що ми бачили минулого тижня про корупцію в МСЕК та інвалідність в прокуратурі аж ніяк не мотивує громадян в умовах, коли нам важливо зберігати єдність та брати відповідальність за власний суверенітет.

@batenko_official

Тарас Батенко

29 Oct, 11:35


❗️Пакет «пакет неядерного стримування» в секретній частині Плану Перемоги передбачає передачу Україні американських крилатих ракет Tomahawk.

Про це пише The New York Times.

Втім неназваний американський посадовець називає передачу цих ракет «абсолютно нездійсненим запитом».

Tomahawk є стратегічною і тактичною ракетою великої дальності, що долає шлях на гранично малих висотах з оминанням рельєфу місцевості. Дальність ракети перевищує 1500 км, а ціна становить - $2 млн.

@batenko_official

Тарас Батенко

28 Oct, 20:38


Справжня демократія

@batenko_official

Тарас Батенко

28 Oct, 16:17


🇭🇷Хорватія отримає сучасні ОБТ Leopard 2A8, а Німеччина компенсує частину витрат. Натомість Хорватія поставить Україні 30 ОБТ М-84 і 30 БМП М-80!

Це буде другий договір обміну, укладений цього року. Раніше Німеччина і Чехія підписали угоду, яка компенсує передачу Україні чеської військової техніки.

@batenko_official

Тарас Батенко

28 Oct, 12:35


Також у цьому опитуванні є цікаві дані щодо міграційних настроїв

91% з опитаних не планують переїзд в країни ЄС у найближчі кілька років, при цьому 7% розглядають таку можливість.

🔍На жаль, якщо поглянути на статистику детальніше, то найбільше міграційні настрої виникають в молоді від 18 до 29 років (15% з цієї категорії планують переїзд), а також у забезпечених та людей середнього статку (сумарно 19%).

Тобто, виїзд планує найбільш економічно активна частина населення. Від'їзд цих людей також погано вплине на і без того катастрофічну демографічну ситуацію.

@batenko_official

Тарас Батенко

28 Oct, 12:28


📲Telegram, YouTube і лише потім телебачення — українці назвали головні джерела отримання інформації для себе.

Про це свідчать дані опитування Рейтингу.

При цьому також вважають, що найбільше дезінформація поширена у соціальних мережах (Фейсбук, Інстаграм, інші), за ними йдуть месенджери (зокрема і Telegram) (35%) і телебачення (32%).

@batenko_official

Тарас Батенко

22 Oct, 18:04


Катрін Деньов на відкритті Каннського кінофестивалю торік зачитала вірш Лесі Українки «Надія»

Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна:
Надія вернутись ще раз на Вкраїну,
Поглянути ще раз на рідну країну,
Поглянути ще раз на синій Дніпро, –
Там жити чи вмерти, мені все одно;
Поглянути ще раз на степ, могилки,
Востаннє згадати палкії гадки…

Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна.

@batenko_official

Тарас Батенко

21 Oct, 19:55


🇰🇷Південна Корея розглядає план відправки в Україну військового та розвідувального персоналу у відповідь на відправку КНДР до Росії своїх солдатів.

Про це пише Newsweek.

Видання повідомляє, що у разі відправки південнокорейські військові в Україні допитуватимуть і допомагатимуть із перекладом, якщо ЗСУ візьмуть у полон північнокорейців. Вони також ділитимуться військовою тактикою та операціями КНДР.

@batenko_official

Тарас Батенко

21 Oct, 19:48


В інтерв’ю для ZOLOCHIV.NET поговорили про перспективи вступу України до НАТО та Європейського Союзу в умовах війни.

Обговорили й те, як війна впливає на економіку України, а також стан боротьби з корупцією. Не обійшли стороною питання мобілізації та нових змін у законодавстві, а також можливий вплив виборів у США на подальшу підтримку України.

Детальніше у відео

@batenko_official

Тарас Батенко

18 Oct, 14:34


Країни-лідери за обсягом допомоги Україні

@batenko_official

Тарас Батенко

18 Oct, 11:44


Близько 35% українських біженців у країнах Європи не хочуть повертатися додому в довгостроковій перспективі.

▪️Опитування мюнхенського інституту ifo

4% планують повернутися найближчим часом, незалежно від ситуації з безпекою. Майже 11% вже повернулися в Україну, а ще 25% не визначилися.

Чим довше Росія веде війну в Україні, тим більше біженців можуть уявити собі майбутнє за межами України, зазначили автори дослідження.

@batenko_official

Тарас Батенко

17 Oct, 20:17


Фрагмент дискусії з Романом Безсмертним в сьогоднішньому ефірі Говорить Великий Львів про параноїдальні та шизофренічні схильності путіна

@batenko_official

Тарас Батенко

17 Oct, 20:08


Учора, після представлення Плану Перемоги в парламенті, ми мали закриту зустріч керівників депутатських фракцій та груп з Президентом.

Відкриті частини цієї Стратегії опубліковано і представлено громадськості, закриту ж частину - представлять нашим союзникам, в тому числі кандидатам на посаду президента США.

Сам План складається з трьох пунктів, які важливі для нас, і двох пунктів, що мають зацікавити наших партнерів.

Детальніше у відео

@batenko_official

Тарас Батенко

16 Oct, 14:50


📊83% українців вірять у перемогу України, водночас, 38% з них вбачають її у виведенні російських військ з території України та відновленні кордонів станом на січень 2014 року.

▪️Ще 17,5% вважають перемогою знищення російської армії та сприяння внутрішньому повстанню або розпаду Росії.

▪️17% називають перемогою відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року.

▪️7,5% – вигнання російських військ з усієї території України, за винятком окупованого Криму, а 8% –завершення війни, навіть якщо російська армія залишиться на захоплених після 24 лютого 2022 року територіях.

@batenko_official

Тарас Батенко

16 Oct, 12:53


🇦🇺Австралія передасть Україні 49 танків M1A1 «Абрамс» у рамках нового пакета військової допомоги на суму 245 мільйонів доларів.

Ці списані танки американського виробництва мають посилити обороноздатність України у боротьбі проти російської агресії. Посол України в Австралії Василь Мирошниченко назвав цей внесок значущим і підкреслив, що українські військові вже мають досвід роботи з цими танками.

🪖Міністр оборонної промисловості Австралії Пет Конрой підкреслив, що його країна залишається непохитною у підтримці України. Він додав, що ці танки забезпечать Збройним силам України додаткову вогневу міць і мобільність на полі бою, допомагаючи зміцнити оборонні позиції країни.

@batenko_official

Тарас Батенко

16 Oct, 09:18


❗️Президент Зеленський у Раді представив план перемоги. Основні пункти:

🔹 Запрошення України в НАТО.
За словами Зеленського, це стане «свідченням рішучості» і покаже, як партнери бачать Україну в «архітектурі безпеки».

🔹 Зміцнення оборони.
Пункт включає операції у визначених місцях, щоб не допустити буферних зон на території України; виведення ППО, спільне з партнерами збиття російської авіації, розширення використання українських дронів і ракет та зняття обмеження на використання зброї; доступ до розвідданих партнерів.

🔹 Стримування. Пункт передбачає розміщення комплексного неядерного пакета стримування, який захистить від агресії Росії і звузить її можливості.

🔹 Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій.

🔹 Після закінчення війни українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.

Другий, третій та четвертий пункти мають таємні додатки, які презентували партнерам. Зеленський заявив, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця наступного року.

Тарас Батенко

12 Oct, 14:43


CEO Anthropic (модель ШІ Claude) Даріо Амодеї про майбутнє штучного інтелекту

У своєму есе він окреслив, як може виглядати позитивна сторона застосування ШІ у світі.

Текст великий, але дуже цікавий з погляду майбутнього людства.

@batenko_official

Тарас Батенко

11 Oct, 11:28


🇫🇷Франція передасть Україні наступного року від дванадцяти до двадцяти літаків Mirage 2000-5F, повідомляють французькі ЗМІ

Перша партія має бути поставлена ​​до 30 березня 2025 року.

Однією з основних змін буде здатність нести та запускати крилату ракету SCALP-EG, що вже знаходиться на озброєнні ЗСУ.

@batenko_official

Тарас Батенко

10 Oct, 13:29


Головні рішення парламенту України сьогодні:

▪️11416д - про збільшення податків. Цей законопроект не підтримав, бо основний тягар наповнення бюджету знову лягає на плечі простих людей;

▪️12023 - внесення змін до порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства. Дозволяє іноземцям ставати офіцерами в лавах Сил оборони.

▪️12099 - виключення Дмитрука та Одарченко зі складу Комітетів;

▪️11423 - визначає поняття тактичної догоспітальної допомоги, цивільно-військового співробітництва та врегульовує статус бойових медиків (за основу)

@batenko_official

Тарас Батенко

09 Oct, 14:10


Верховна Рада схвалила в цілому закон 11379-д, який передбачає звільнення від мобілізації українців віком до 25 років.

На жаль, внаслідок юридичної колізії юнаки віком до 25 років, які раніше отримали статус обмежено придатних, могли мобілізовувати. Тепер цього не станеться.

Сьогодні в Україні склалась така ситуація, що кількість чоловіків віком від 18 до 25 років, є найменшою серед інших вікових категорій. Тому, це рішення є важливим для збереження генофонду нашої нації.

@batenko_official

Тарас Батенко

08 Oct, 13:35


Сьогодні парламент прийняв у 2 читанні законопроєкт про основні засади державної кліматичної політики. Він передбачає те, що до 2050 року ми маємо стати кліматично нейтральними та провадити адаптації до зміни клімату.

Це важливий законопроєкт, адже перші два роки війни сприяли викиду вуглекислого газу в атмосферу в обсязі, що перевищує викиди понад 170 країн світу. Ця війна найбільше вплинула на клімат серед усіх воєн, щоб відбулись за останні сотню років. Тобто, втрати для нашої екології є колосальними.

Прийняття законопроєкту також було одним з маяків за Ukraine Facility Plan, програмою фінансової допомоги Україні від ЄС на €50 мільярдів.

@batenko_official

Тарас Батенко

07 Oct, 08:54


"Через два з половиною роки конфлікту думка про те, що ми не дали Україні перемогти, може здатися дивною".

Так пише у своїй колонці для The Atlantic лауреатка Пулітцеровської премії, польсько-американська історикиня Енн Епплбом. І все ж, стверджує вона, це саме те, що робить Захід: не дає Україні перемогти.

Чому? Тому що бракує віри в те, що перемогти Росію можливо. І тому що багато європейців та американців тішать себе ілюзіями, що війну можна зупинити переговорами.

І справді, Зеленського можна вмовити відмовитись від частини територій в обмін, наприклад, на вступ України в складі неокупованих територій до НАТО. Але чи можна вмовити припинити воювати Путіна?

На її думку, це і є ключовим: поки Путін не зрозумів, що Україну не перемогти, її союзи є реальними і міцними, а українці ніколи не здадуться - він хотітиме воювати.

Або - поки в Росії будуть ресурси. Зрештою, вони теж не безмежні.

То як показати Путіну, що він не переможе? Як змусити його припинити воювати? Читайте глибокий аналіз Енн Епплбом