Артем Бородатюк @artemborodatiuk Channel on Telegram

Артем Бородатюк

@artemborodatiuk


На зв’язку Артем — засновник 25 компаній Netpeak Group. Пишу про бізнес і те, що мене надихає та змінює світ.

III > I

🇺🇦

https://www.instagram.com/ice_scream/

Артем Бородатюк (Ukrainian)

Артем Бородатюк - це канал, де знаходиться засновник 24 компаній Netpeak Group. Тут ви зможете знайти цікаві публікації про бізнес та те, що вражає та змінює світ в очах Артема. Він є досвідченим підприємцем, який готовий ділитися своїми знаннями та досвідом з читачами. На каналі ви знайдете корисні поради та інсайти зі світу бізнесу, які допоможуть вам розвинути свої проекти та досягти успіху. Приєднуйтеся до каналу Артема Бородатюка і станьте частиною активної спільноти успішних підприємців!

III > I

🇺🇦

Долучайтеся до каналу та дізнавайтесь більше за посиланням: https://gtd.
etpeak.group/

Артем Бородатюк

17 Jan, 09:12


Ви коли-небудь задумувались, що живучи між минулим і майбутнім, ми не встигаємо відчути момент, який є тут і зараз?! Таке питання виникло у креативного директора I AM IDEA Ігоря Фінашкіна, який за сумісництвом є моїм заступником у Міністерстві каламбурів (в нас навіть сайт є). Оскільки ми тут, щоб змінити там, то спільно придумали рішення – створити застосунок для емоційної підтримки українців.

Якщо ви подумали, що це жарт, то ні! Креативна агенція I AM IDEA, стартап-студія мобільних продуктів Kiss My Apps на замовлення Міністерства каламбурів (більш відомого, як Мінкал) та за підтримки Міністерства цифрової трансформації (більш відомого, як Мінцифри) розробили застосунок, який надсилає сповіщення про необхідність зупинитися, вдихнути та зосередитися на поточному моменті. Основна мета — допомогти людині не загубитися в щоденних турботах та не втрачати зв’язок із собою.

«Зараз» — це найцінніше, що у нас є.

Застосунок доступний в App Store та Google Play.

✍🏻 follow: Instagram • YouTube • Facebook • TikTok

Артем Бородатюк

15 Jan, 07:47


Як розвивати лідерство через відповідальність та особисту продуктивність. Лекція для дітей🧑🏻‍🎓🧑🏻‍💻

Нещодавно я мав нагоду провести лекцію для дітей, що навчаються в GoITeens, де поділився своїм досвідом і роздумами про лідерство. Щораз сприймаю як виклик такі запрошення, бо діти потребують більшої підготовки, аби донести їм складні речі простими словами.

Лідерство — це не посада, а набір якостей. Це про здатність впливати на людей, надихати їх і вести за собою до спільних цілей. Хороший лідер не просто керує, він слухає, виявляє емпатію, приймає рішення і завжди показує приклад.

Головні якості лідера:

📌Здатність приймати відповідальність за результати.
📌Чітке бачення майбутнього.
📌Вміння мотивувати і вести команду вперед.

Самопізнання, робота над своїми сильними сторонами та подолання слабкостей — це перший крок до того, щоб вести за собою інших, бо лідерство починається з себе. Як казав Боб Андерсен, справжній лідер зосереджений на бажаному майбутньому, натхненний цим баченням і здатний взаємодіяти з іншими, щоб втілювати спільні ідеї.

💬 Також у лекції ви почуєте про те, як можна «прокачати» лідерські навички. Так, лідерство — це м’яка навичка, яку може розвинути кожен. Наприклад, навчитися чути інших, працювати над своєю продуктивністю та брати відповідальність за свої дії.

📖 Один із алгоритмічних та ефективних підходів до розвитку лідерства — модель Leadership Circle. Вона допомагає усвідомити свої реактивні тенденції, що обмежують нас, і замінити їх проактивними компетенціями. Це шлях до зрілого, ефективного стилю лідерства.

🔑 Чому я обрав цю тему для лекції?
Бо впевнений, що майбутнє залежить від людей, які готові брати відповідальність за себе та свою команду, які мають сміливість діяти і розвиватися.

Сьогоднішні школярі — це майбутні підприємці, інноватори та лідери, які змінюватимуть світ.

У лекції я поділився практичними порадами для розвитку лідерства та інструментами, які підвищують персональну та командну продуктивність.

Дякую GoITeens за можливість поділитися своїми ідеями та докластись до просвіти юної IT-спільноти. За підсумками лекції є дві версії уроку – коротка та довша, тож обирайте, що вам чи вашій дитині підходить більше та діліться своїм фідбеком.

✍🏻 follow: Instagram • YouTube • Facebook • TikTok

Артем Бородатюк

11 Jan, 15:47


На моєму першому Business Stand Up (який відбувся ще у 2021 році) я на прикладі власного досвіду розбирався, чому так складно будувати бізнес, які етапи я проходив і чому у нас, українських підприємців, зрештою все вийде.

І ось, після трьох років, я зробив другий підхід і у своєму новому стендапі ділився головними інсайтами підприємництва в Україні, а також розповідав про труднощі ведення бізнесу під час війни. Ось що з цього вийшло. Сподіваюся, буде корисно, а якщо пощастить, то навіть смішно.

Гумор — важлива складова Netpeak Group. У нас навіть є спеціальний функціонал — мемогенератор, щоб співробітники могли створювати меми один для одного. Вважаю, що жарти — це спосіб підтримувати здоровий глузд у абсурдних реаліях сьогодення.

А старе відео (воно російською мовою) можна переглянути за посиланням.

І ще — у мене є телеграм-канал з мемами :) Підписуйтесь!

✍🏻 follow: Instagram • YouTube • Facebook • TikTok

Артем Бородатюк

09 Jan, 10:03


Упевнений, що ви зустрічали десятки списків рекомендованих до читання бізнес-книг. Розумних праць справді чимало, але я вирішив зробити максимально коротку добірку для партнерів, клієнтів, менеджерів і співробітників, які керують проєктами, людьми чи компаніями.

Ключова ідея: сформувати перелік з тих книг, що засвідчили свою прикладну користь, бо якість в пріоритеті.

III > I

✍🏻 follow: Instagram • YouTube • Facebook • TikTok

Артем Бородатюк

06 Jan, 08:40


Чи живемо ми всі в симуляції? Проєкт OpenWorm вже працює над створенням червяка через симуляцію його нейронів і клітин – а чи могло щось подібне трапитись з нами?

Black Mirror – мій улюблений серіал, тож я не міг пройти повз концепцію, яка дуже перегукується з Чорним дзеркалом.

✍🏻 TL;DR: науковці майже зробили повну комп'ютерну модель червяка. Я заглибився у тему і коротко перекажу вам суть.

В межах міжнародного наукового проєкту OpenWorm науковці намагаються створити повну комп'ютерну модель нематоди Caenorhabditis elegans – мікроскопічного черв'яка, що має лише 959 клітин, з яких 302 — нейрони.

Цей проєкт стартував у 2011 році і став першим у своєму роді. Його мета — створити повну цифрову модель організму, включаючи нейрони, м'язи, тканини і навіть шкіру. Тобто OpenWorm працює над тим, щоб хробак поводився так само, як його живий аналог.

Ідея виглядає простою, однак глобально це перший крок до розуміння набагато складніших організмів, зокрема людини. Уявіть собі: одного дня вчені зможуть змоделювати наш мозок з його 86 мільярдами нейронів (чи мозок росіянина – там думаю має бути десь 322 нейрона, трошки більше, ніж у хробака😁), а це може змінити уявлення про природу свідомості та реальності.

👨🏻‍🔬Хто автор ідеї OpenWorm?
Проєкт започаткував Стівено Д. Ларсон — біолог та дослідник, який бачить у симуляції організмів майбутнє медицини та науки. До його команди приєднались вчені зі США, Європи та Китаю.

🧬 Як працює технологія?
OpenWorm використовує сучасні біологічні, математичні та програмні підходи для створення точної моделі хробака. Ключовий момент — це цифровий опис нервової системи з її 302 нейронів, які взаємодіють між собою та генерують поведінку. Результати роботи доступні у відкритому коді, щоб інші дослідники могли їх використовувати.

🔬Чому це важливо?
Моделювання організму — це новий спосіб вивчати біологію. OpenWorm дозволяє тестувати гіпотези без експериментів на живих істотах, відкриваючи нові можливості для розуміння нейробіології та лікування хвороб. До того ж, проєкт змушує задуматись про філософські питання, як-от: чи ми самі не є частиною симуляції?

🔖На якій стадії розробка?

Результати роботи команди станом на 2024 рік:

1. Розроблено фізичний рушій Sibernetic для моделювання руху черв'яка.
2. Створено моделі нейронного конектому та м'язових клітин у форматі NeuroML.
3. Доступний 3D-анатомічний атлас черв'яка через веб-браузер.
4. Розвивається платформа Geppetto для багатомасштабного моделювання біологічних систем.

🔖Наразі повна симуляція всіх 959 клітин C. elegans ще не завершена. Проєкт продовжує активно розвиватися, залучаючи міжнародну спільноту науковців та інженерів.

👩🏻‍🔬👨🏻‍🔬Думки "за" і "проти"
Прихильники OpenWorm вважають, що це прорив у науці. Відкриті дані сприяють глобальній співпраці, а моделювання організмів стане основою для досліджень складніших систем, таких як мозок людини.

Критиків цікавить, чи зможемо ми перевірити, що модель справді працює, як жива істота? І звісно всіх цікавить етична сторона – чи може людина створювати цифровий організм. Однак з розвитком технологій та AI я думаю, це питання невдовзі зникне.

🤔 Для мене OpenWorm — це ще один доказ, що ми з вами, можливо вже живемо в симуляції. Якщо ми, людство, майже створити "штучного" червяка, який буде впевнений, що він реальний, то чому хтось (навіть ми в майбутньому) не зробили імітацію нас самих?

Цей проєкт є цікавим прикладом того, як наука поєднує реальність із фантастикою.

✍🏻 follow: Instagram • YouTube • Facebook • TikTok

Артем Бородатюк

01 Jan, 13:35


Для зручності текст уроку розміщений в картинках, а тут я залишаю посилання на всі приклади, шаблони та додаткові матеріали, про які йдеться в уроці:

1. Шаблон чекінгу задач на оперативній сесії.
2. Шаблон проведення щоквартальних бордів у Netpeak Group.
3. Навчальна програма Board Direction від Ukrainian Corporate Governance Academy.
4. Книга про проведення бордів, яку порадив мій партнер та засновник RadASO і Saldo Apps Радомір Новкович.
5. Шаблон агенди.
6. Урок про те, що таке actionable follow-up і як його писати.
7. Шаблон із фінальним списком задач.
8. Таблиця впровадження фреймворку LAC.

✍🏻 follow:
Instagram • YouTube • Facebook • TikTok

Артем Бородатюк

01 Jan, 13:33


Як проводити тактичну сесію в компанії? (скорочена версія уроку з курсу «Для менеджерів»)

Цей пост – ще одна скорочена текстова версія одного з уроків мого внутрішнього закритого курсу «Для менеджерів».

У пабліку доступні також і інші уроки:
1. Як знайти Product-Market Fit (PMF) і що воно таке? (частина 1, частина 2)
2. Як знаходити натхнення та звідки черпати позитивну енергію, щоб підзаряджати себе та свою команду? (частина 1, частина 2)

В усіх бізнесах є такий корисний ритуал (а у кого його немає, то варто запустити), як проведення стратегічних сесій. Але, з мого досвіду, ці сесії правильно називати не стратегічними, а тактичними. Тому в цьому уроці я розкажу, як правильно проводити тактичні сесії, які ще сесії бувають та яка між ними різниця.

У цьому уроці буде не лише про те, як проводити тактичну сесію, а й про оперативну, стратегічну, vision-сесію і board (по бордам буде конкретно досвід Netpeak Group, тому що проводити їх можна по-різному).

✍🏻 follow: Instagram • YouTube • Facebook • TikTok

Артем Бородатюк

24 Dec, 13:36


Платформа Ringostat (входить в Netpeak Group) розробила продукт з AI, що аналізує діалоги менеджерів з клієнтами. І не просто розробила, а й провела масштабне дослідження, щоб виявити які помилки найчастіше допускають менеджери з продажів у спілкуванні з клієнтами.

Основу дослідження склала вибірка 50 000 розмов з понад 1 млн дзвінків. Майже всі розмови є першим дзвінком, що тривав не менше хвилини.

УТП українських бізнесів завжди була в тому, що попри будь-які виклики ми стараємось на максимум використовувати всі можливості. Висновки цього дослідження підсвітили певні проблеми, які відчутно впливають на продажі. Пропоную кожному менеджеру чи акціонеру компанії взяти результати ресерчу і впевнитись, що у вашому бізнесі немає цих «дірок».

Яких помилок припускаються менеджери на кожному етапі телефонної розмови:

1️⃣ Представлення

1.1. У 38% випадків менеджери не називали своє ім’я.
1.2. У 31% – не називали компанію яку представляють.
1.3. У 20% – не запитали, чи зручно клієнту розмовляти.
1.4. В 11% – не привітались належним чином.

2️⃣ З’ясування потреб клієнтів

2.1. У 57% випадків менеджер не підсумував отриману інформацію.

Наприклад, варто було б сказати: «Отже, якщо я правильно зрозумів, ви шукаєте рішення, яке дозволить [ключова потреба клієнта], і вам важливо, щоб це було [додаткові деталі чи критерії]. Чи правильно я розумію?».

2.2. В 38% випадків менеджери збирали інформацію лише частково. При цьому вони пропускали важливі аспекти потреб клієнту або розпитували покупців хаотично, чи перемикалися на іншу тему.

2.3. В 5% випадків працівники взагалі не розпитували клієнтів про потреби та обставини покупки.

3️⃣ Презентація продукту чи послуги

3.1. В 46% випадків менеджер не надав інформацію про продукт. Хоча це є головне в бесіді з покупцем.
3.2. У 26% випадків не презентував компанію, розповівши про її сильні сторони.
3.3. В 24% – презентації взагалі не було: ані про продукт чи послугу, ані про компанію.

4️⃣ Закриття розмови

4.1. У 80% випадків працівники не підбивали підсумки розмови. Тобто не проговорювали, про що йшлося. Наприклад «Отже, вам потрібні онлайн-уроки англійської для програмістів, які проводилися б ввечері вівторка та п’ятниці. Ми вам запропонували…».
4.2. В 17% випадків менеджери не озвучували наступні кроки, які мають зробити вони або клієнти. Хоча це є вкрай важливим, інакше замовник не зрозуміє, яких домовленостей ви досягли.
4.3. В 3% – менеджер описав наступні кроки, але абстрактно. Наприклад, сказав, що надішле комерційну пропозицію, але не сказав коли та куди.

📑 Загальні помилки, яких припускаються менеджери

▪️52% — недостатня підготовка менеджера до розмови. Співробітник не володіє базовою інформацією про клієнта або продукт, через що розмова виглядає непрофесійною.
▪️18% — відсутність конструктивної комунікації, монолог замість діалогу.
▪️7% — надмірна формальність і слідування скрипту без врахування потреб клієнта.
▪️7% — ігнорування важливих питань клієнта або поверхневі відповіді.
▪️7% — порушення етикету: грубість чи перебивання.
▪️5% — заплутані або суперечливі пояснення.
▪️4% — надмірно складні технічні терміни, незрозумілі клієнту.
▪️2% — відсутність емпатії та інтересу до клієнта.

Як показало дослідження, чимало діалогів бізнесу містять суттєві та очевидні помилки. Якщо контролем займається людина, помітити їх всі просто неможливо. В цьому плані переваги AI для бізнесу очевидні. Завдяки ж AI розмови не треба слухати — штучний інтелект їх транскрибує та фіксує стислий сенс діалогу. З нього можна одразу зрозуміти, які дзвінки справді варто проаналізувати.

Я з великим інтересом спостерігаю за тим, як AI полегшує роботу людям та вивільняє час високорівневих фахівців. Рекомендую скористатись мовною аналітикою Ringostat з AI або створити власний інструмент для цього, бо виявлення недоліків дозволяє підвищити не тільки якість обслуговування, а й продажі — буквально «на рівному місці».

✍🏻 follow: Instagram • YouTube • Facebook • TikTok

Артем Бородатюк

20 Dec, 09:30


Сьогодні на Netpeak Pulse: Balance український виконавець та продюсер електронної музики Cepasa, який відомий своїм треком Київ та альбом «Ніби Чайки», представить новий мініальбом Netpeak Group. Два треки з чотирьох – Aspiration та III > I – ми створювали з Павлом спільно.

Мініальбом містить чотири треки:

1. Aspiration – легкий, позитивний, в чомусь морський та літній трек, який налаштовує на бадьорість. До треку додали синтезатор, який створює відчуття подорожі – нескінченного процесу відкриття нового.

2. III > I – головний трек мініальбому, відображення місії Netpeak Group: «перейти з третього світу в перший економічно та ментально в рамках одного покоління». Цю місію ми сформулювали в 2013 році – вона об’єднує 1500+ співробітників у 25 компаніях групи. Цей трек має надавати енергію на шляху, який не завжди буде простим. В мене асоціація з музикою, яку ти слухаєш, коли біжиш на межі можливостей і не маєш сил, але музика допомагає тобі не зупинитись, не впасти, не здатись перед викликом. Це трек про боротьбу, яку зараз веде кожен українець.

3. Fractals – трек про фрактали, які є частиною ідеології Netpeak Group. Фрактали – структури з постійним розвитком, де народжується щось нове. В новому завжди можно побачити щось старе, тобто, є наслідування. І всі ці різні елементи розвиваються без кінця. Саме так працює Netpeak Group: кожен напрям (компанія, департамент чи команда) розвивається автономно, але всі разом створюють єдину систему зі спільними елементами.

4. Curiosity – трек про допитливість, яка є однією з чотирьох ключових цінностей Netpeak Group разом з захопленістю, самостійністю і орієнтуванням на результат. Це трек в мене асоціюється з космосом.

Музика завжди була невід’ємною частиною історії Netpeak Group. Усе почалося у 2005 році з ком’юніті Relax Music у Livejournal – спільноти прихильників електронної музики, яку ми заснували, як ком’юніті і розвивали настільки, що довелось навчитись просувати сайти – так і народилась агенція Netpeak (про це я більше розповідав тут). Після 18 років історія зв'язку Netpeak Group з музикою продовжується в тому, що знаходить нове втілення у мініальбомі Netpeak Group.

Ці треки увійдуть до альбому Cepasa «Серце», реліз якого запланований на весну 2025 року – тоді ж надійде у продаж лімітований тираж вінілових платівок з чотирма треками мініальбому.

Гості Netpeak Group Pulse почують цю музику наживо вже сьогодні, а для інших – треки вже доступні до прослуховування на Spotify, Apple Music, YouTube-music та Deezer.

III > I

Артем Бородатюк

19 Dec, 12:22


🧑🏻‍🎓Як юному поколінню стати затребуваними спеціалістами?

Нещодавно співвласник компанії «Агро Регіон» і колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус розповів мені про статтю, у якій йшлося, що естонські випускники технічних спеціальностей не можуть знайти роботу у сфері IT. Мовляв, думка про нескінченний попит на IT-фахівців виявилась хибною.

На фоні цього він запитав: що б я порадив 16-річним підліткам, які обирають професію: чим керуватися і куди рухатися, аби бути затребуваним і добре заробляти?

Оскільки я не можу поверхнево формулювати думку, то вийшла ціла стаття. Публікую своє бачення та чекатиму ваших коментарів, щоб допилити цю «статтю» на базі «краудсінкінга».

P.S. Це був пост про майбутнє в перспективі 5–15 років. Якщо ж питання про «зараз», то ось моє давнє відео про те, як почати кар’єру в IT – за змістом воно досі актуальне.

Instagram|YouTube|Facebook|TikTok

Артем Бородатюк

13 Dec, 15:38


На початку повномасштабного вторгнення бізнесмен Всеволод Кожемяко об'єднав небайдужих людей для захисту Харкова та його околиць. Нині ми знаємо їх як 13-ту бригаду оперативного призначення «Хартія». За 1000 днів існування @khartiia_brygada стала фронтиром, на території якого зароджується нове знання та нові традиції військової справи.

Командир бригади Ігор Оболєнський з позивним «Корнет» каже, що управління компанією і підрозділом потребує однакових підходів: якісне планування, розумне управління ресурсами, бережне ставлення до особового складу та всебічний розвиток кожного бійця та бійчині. На полі бою везіння є важливим фактором, але на нього не можна покладатись. Саме тому «Хартія» акцентує увагу на якісній підготовці особового складу.

Нині «Хартія» залишається одним з небагатьох підрозділів, який рухається вперед і не лише зупиняє, а й витісняє росіян з території Харківщини.

За законами ефективності (тобто, за бізнес-логікою) прокладати асфальт треба там, де вже протоптана стежка. Саме тому ми в Netpeak Group активно підтримуємо «Хартію», бо бачимо як ці гроші конвертуються у ліквідацію ворога.

Компанії групи (Kiss my Apps та Tonti Laguna Mobile Group) вже задонатили на «Хартію» 2,5 млн гривень, а ще 500 000 гривень — це донати з аукціону Netpeak Group Pulse.

Навіщо я пишу цей допис?

Сьогодні «Хартія» відкриває збір на 13 мільйонів гривень з нагоди 1000 днів з моменту створення бригади.

Я захоплююсь тим, як розвивається і зростає «Хартія». Вважаю, що ми маємо помічати і масштабувати такі позитивні тенденції. Армія – це великий механізм, який неможливо глобально оновити в короткотривалій перспективі, але «Хартія» є гарним прикладом того, як з 0 можна побудувати ефективну систему локально й наполегливо змінювати глобальну.

Підтримуйте тих, хто формує осередок нового українського війська.

III > I

Артем Бородатюк

04 Dec, 11:09


В Україні є інструмент штучного інтелекту, за допомогою якого можна не тільки контролювати відділ продажів, але й знаходити втрачених лідів. Це розробка однієї з компаній Netpeak Group – Ringostat (AI-платформи телефонії, колтрекінгу та аналітики дзвінків).

Розповім, як Ringostat AI Супервайзер допоміг іншій компанії групи – Serpstat – знаходити втрачених лідів. Частина клієнтів та потенційних партнерів звертається до Serpstat через чат, що вказаний на сайті. Діалоги з чатів завдяки Webhook передавалися до Ringostat AI Супервайзер.

Рішення налаштували спеціально для Serpstat:

1️⃣ Надали AI скрипти типових розмов, щоб він краще розумів контекст;
2️⃣ Описали, з якими питаннями можуть звертатися клієнти;
3️⃣ Відповідно до цього, на які категорії ділити їхні розмови;
4️⃣ Вказали, які аспекти важливо враховувати при оцінці кожного дзвінка: емпатію, технічну грамотність, проактивність тощо.

Завдяки цьому AI аналізував кожен діалог, ставив оцінку за нього, визначав категорію розмови та робив її стислий підсумок. Також AI ставив помітку, чи потребує діалог перевірки людиною. CОO (Chief Operating Officer) компанії Олексію Даніліну вистачило 10 хвилин, щоб перевірити якість роботи команди. Він відфільтровував дзвінки за найважливішими категоріями — умовно, щодо повідомлень про баги. Дивився, які діалоги отримали менше 6 балів, та читав стислий підсумок розмови, який робив штучний інтелект. Завдяки цьому можна було легко зрозуміти, що пішло не так.

Таким чином, Serpstat змогли знайти близько 5 лідів, які були втрачені через помилки в комунікації. Наприклад, в одному випадку користувач запитав, чи є у платформи інтеграція з Salesforce. Менеджер помилково відповів, що такої опції немає і клієнт пішов. Така ситуація була б особливо збиткова для компанії — адже користувачі з запитом на інтеграцію з Salesforce зазвичай мають високий чек. Але CCO вчасно помітив таку ситуацію завдяки аналізу AI, а менеджер відповідно встиг повернути ліда, який зрештою став клієнтом Serpstat.

Також дані AI навели операційного директора на думку, що варто покращити у процесах команди. Наприклад, виявилося, що при натисканні на деякі кнопки на сайті в діалог автоматично підставлявся шаблон запиту від клієнта. Припустимо, «Я хочу більше дізнатися про модуль…». Раніше техпідтримка надсилала на це готову відповідь. Помітивши це, Serpstat додали більше інформації на сайт про конкретні функції. Таким чином, компанія заощадила і час клієнтів, і час техпідтримки.

На фото до допису ви бачите фрагмент аналізу діалогу, здійснений Ringostat AI Супервайзер.

P.S. Ось так потрохи інструменти AI автоматизують кожен бізнес-процес. Я радий, що компанії групи і роблять такі інструменти, і використовують їх. А я можу розповідати про них в рамках місії Netpeak Group III > I, щоб більше бізнесів юзали сучасні можливості.

Instagram|YouTube|Facebook|TikTok

Артем Бородатюк

02 Dec, 10:05


Як знаходити натхнення та звідки черпати позитивну енергію, щоб підзаряджати себе та свою команду? (скорочена версія уроку з курсу «Для менеджерів») – частина 2

3️⃣ Практична табличка для наближення до work life harmony
картинка


Вважаю, що енергія працює так само як і гроші: є доходи та витрати, ми їх фіксуємо. Ідея цієї таблички – це усвідомити те, що дає вам енергію, що її забирає і зафіксувати це.

Ми у Netpeak Group вже назвали це PnL (profit and loss – прибуток та збитки) енергії.

Наприклад, ви пішли в спортивний зал і витратили фізичні сили, час і гроші на тренування – це пишемо у витрати. В доходах у вас буде ваше самопочуття під час і після тренування. Ось вам і ваш PnL.

Як працювати з табличкою?

1. У першому стовпчику ви пишете «що надає та забирає енергію?» (можливі варіанти: холодний душ, біг, позитивний фідбек мого виступу на конференції, навчився в експертів новим фішкам, тривалі мітинги, чати сусідів, прильоти). Тобто тут ви маєте вписати все те, від чого ви кайфуєте і від чого заряджаєтеся енергією та навпаки – що вас дратує та емоційно виснажує.

2. У другому стовпчику вказуєте «з якої це сфери життя?» – бізнес, особисте життя, саморозвиток, інше.

3. У третьому стовпчику ви маєте позначити «у якій перспективі це дає/забирає енергію?» – довгостроково, короткостроково, середньостроково.

4. У четвертому стовпчику потрібно позначити «1» зеленим – якщо це було в цьому місяці, «0» червоним – якщо не було.

Я заповнив таку таблицю. І знаєте, що зрозумів? По-перше, речей, які в мене забирають енергію, ну дуже прям багато. По-друге, речі, які мені дають енергію, їх з'ясувалося, що немало, але вони дуже короткострокові. Тобто мало є речей, які мені дають середньострокову та довгострокову енергію. Таким чином я почав аналізувати та намагатися додавати те, що може мені дати «довгу» енергію.

4️⃣ Як дбати про себе та підзаряджати свою «батарейку»?

Головний проєкт у вашому житті – це ви самі. Ви самі маєте берегти себе, ви самі маєте підзаряджати вашу батарейку.

Якщо у вас «сіла внутрішня батарейка» – це нормально. Це можна вирулити. Це теж проблема, яку можна перетворити в таску. Але звісно, краще, щоб ви до цього не доводили. Я бачив багато профі й вони ніколи не доводять себе до такого стану. Вони заздалегідь розуміють, коли «батарейка сяде» і відразу її «підзаряджають». Думаю, що це теж скіл, якому потрібно навчитись.

Бізнесово-менеджерські інструменти підзарядки батарейки:

1. Відпустка (навіть якщо вам здається, що вона вам не потрібна).
2. Тімбілдинг. Проведіть час із колегами без спілкування про роботу.
3. Нові проєкти, оновлення команди: може треба звільнити «токсиків», взяти більше людей, щоб вигрібати навантаження, чи, навпаки, щоб вигрібати – звільнити тих, хто тягне вниз.
4. Визнання: винагороди, потрапляння в престижні рейтинги, виступи на конференціях.
5. Сабатікал. Сабатікал – це тривала перерва в роботі, можливість вийти з повсякденної рутини, зосередитись на своєму благоустрої або професійному розвитку, подорожувати або пізнавати себе.
6. Зміна сфер відповідальності: взяти інші проєкти, інші команди в менеджмент.

Загальні інструменти підзарядки внутрішньої батарейки:

1. Фізична активність.
2. Здорове харчування.
3. Якісний сон.
4. Хобі та інтереси.
5. Соціальні зв’язки.
6. Організація свого часу та комфортного побуту.

Таким чином, ви маєте поради, які допоможуть вам самому про себе подбати й підзарядити свою батарейку.

Instagram|YouTube|Facebook|TikTok

Артем Бородатюк

02 Dec, 10:05


Як знаходити натхнення та звідки черпати позитивну енергію, щоб підзаряджати себе та свою команду? (скорочена версія уроку з курсу «Для менеджерів») – частина 1

Ми у Netpeak Group часто шукаємо прискіпливих, аналітичних людей зі структурним і критичним мисленням. Такі люди легко вміють бачити недоліки, вміють прораховувати кроки у випадку негативних сценаріїв.

Але вони ж схильні страждати від «синдрому самозванця» та «паралічу перфекціоніста». В якийсь момент це може призвести до того, що у людини зникає натхнення, енергія та мотивація щось робити.

1️⃣ Прийміть, що проблеми – це нормально

Щоб вибратися із пастки самокритики, перше, що треба зробити – усвідомити, що проблеми – це нормально.

Прийміть, що:

➡️ 1. Shit happens. Проблеми з'являються теж у всіх, а не тільки у вас.
➡️ 2. Будь-яку проблему треба вирішувати максимально автономно та самостійно.
➡️ 3. Потрібно одразу пропонувати рішення. Тобто якщо ви йдете до когось з проблемою, то одразу пропонуйте рішення. І те ж саме вимагайте від інших – від ваших колег, від ваших співробітників.

2️⃣ Робіть фокус на позитиві

Більш щасливими почувають себе ті люди, які вміють бачити позитив та грамотно реагувати на негатив. І навпаки – ті, хто фокусується на негативі, зазвичай менш щасливі.

Помічати позитив – це теж скіл. І цей скіл можна і треба прокачувати.
Будь-який менеджер постійно працює над вирішенням якихось проблем. В цьому оточенні проблем іноді складно помічати позитив. Тому я вважаю скіл навчитися помічати позитив важливим.

Як прокачати скіл «фокусуватися на позитиві»?

➡️ 1. Створюйте чати з гарними новинами.

Позитив на роботі важливо бачити будь-якому співробітнику, а не тільки фаундеру, керівнику чи топменеджеру, як іноді здається.

Для цього створіть чат у месенджері в якому ви спілкуєтеся по роботі (наприклад, у нас це Telegram). Назвіть його Good News/позитивні новини/помічати позитив або якось по-іншому, але щоб із назви було зрозуміло, що тут будуть гарні новини. Додайте в цей чат всіх співробітників компанії/департаменту/відділу і дайте їм можливість створювати там публікації.

Ось приклади повідомлень, які співробітники наших компаній надсилають у ці чати:
Приклад 1
Приклад 2

➡️ 2. Робіть раз на квартал пост з гарними новинами в соціальних мережах.

➡️ 3. Ведіть щоденник позитиву.

Ідея в тому, щоб просто ручкою, в блокноті писати, що класного відбулося за день: що позитивного ви бачили, що класного було, що вам сподобалось. Наприклад, ви бачили, який класний був захід сонця, як кльово ви погралися з якоюсь домашньою твариною, прикольно провели час з другом, познайомились з цікавою людиною, здобули якісь нові результати на роботі, знайшли прикольну пісню. Тобто це про все.

Мій друг Влад, який порадив вести щоденник позитиву, сказав влучну фразу: «Ти почни писати все позитивне, що відбулось, і в якийсь момент помітиш, що вже шукаєш позитив, ти будеш його шукати». Основна ідея – щоб навчити мозок шукати позитив.

➡️ 4. Зробіть так, щоб дашборди вашого відділу/департаменту/бізнесу допомагали помічати позитив.

Наприклад, у нас є шаблон дашборду за роками з різними показниками: ревеню, витрати, профіт. Тут видно, що в розрізі років відбуваються великі позитивні зміни, хоча раніше ми цього могли не помітити.

(продовження в наступному пості)

Instagram|YouTube|Facebook|TikTok

Артем Бородатюк

29 Nov, 11:24


Хочу розповісти вам про свого бізнес-парнера Андрія Чумаченка, з яким ми з 2007 року розвиваємо маркетингову агенцію Netpeak.

Андрій останні декілька років консультує клієнтів агенції по маркетингу, бізнесу та побудові процесів, а ще ділиться корисними знаннями у своєму каналі.

Серед моїх фаворитів його дописи про:

1️⃣ Маркетинг — цілі, плани, репорти.
2️⃣ 10 кроків до ідеального ТЗ.
3️⃣ Чотири поради з економії часу.
4️⃣ Якісний client service.
5️⃣ Фреймворк Discovery → Strategy → Action.

Також рекомендую подкаст "Це по роботі" (у відео та аудіо форматах), де Андрій разом з Ромою Єфременко, керівником маркетингу в агенції Netpeak, щопонеділка розбирають найважливіші новини та події в галузі IT. Ось наприклад випуск про те, що відбувається з ринком праці в Україні.

Instagram|YouTube|Facebook|TikTok

Артем Бородатюк

27 Nov, 09:00


У п'ятницю на конференції Grand Board говорили про масштабування бізнесу — дискусія вийшла доволі цікавою, тож я виокремив для вас сім головних порад, які повсюдно втілюю у своїй роботі.

Корисні посилання зі слайдів:

1. Курс з вивчення інструментів AI
2. Відео з мого курсу про те, як правильно писати actionable follow-up

Instagram| YouTube| Facebook| TikTok

Артем Бородатюк

19 Nov, 15:36


1. Рада з питань підтримки підприємництва

26 січня 2024 року я увійшов до Ради з питань підтримки підприємництва. Це дорадчий орган при президентові, що має покращувати бізнес-клімат в Україні. Рада за цей час взяла на розгляд 11 звернень від бізнесу, який скаржився на тиск — чотири справи вдалось вирішити.

Також ми з Олегом Гороховським, відповідаючи за трек диджиталізації, реалізували два проєкти:

➡️ «Пульс» – онлайн платформа для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою. Запустили в роботу 29 липня 2024 року.
➡️ Дашборд з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо справ проти бізнесу. Презентація проєкту відбулася 31 липня, тоді ж стартував бета-тест.

Окремо вдалось диджиталізувати процедуру продовження граничних строків валютних розрахунків. У цей процес я був залучений на прохання віцепрем’єрки Юлії Свириденко.

2. Найм для адміністрації держави

Коли ми консультували Мінекономіки в процесі створення «Пульсу», то побачили, що в міністерстві не вистачає профільного заступника – CDTO. Відтак я запропонував його знайти, так само як і Product Manager в Офіс ефективного регулювання BRDO. По суті це ті люди, які опікуються «Пульсом».

Пошуком менеджерів займається рекрутингова агенція Netpeak Talent, а їхню роботу оплачує компанія групи Kiss My Apps. Тобто держава на це не витрачає абсолютно нічого. Ми взяли у роботу 7 топ-вакансій:

COO в проєктний офіс в команду віцепрем'єра України Михайло Федоров.
Два заступники віцепрем’єрки Юлія Свириденко о роботі з інвестиціями.
СEO в ДП Міноборони.
Head фонду «Зроблено в Україні».
CDTO в Мінекономіки, ним став Олександр Циборт.
Product Manager в BRDO.

3. Донати

Від 24 лютого 2022 року і донині допомога від компаній групи Netpeak Group становила 153 419 597 гривень:

Мілітарний напрямок — 67 650 916 гривень;
Гуманітарні потреби — 64 471 811 гривень;
Підтримка IT-армії — 17 274 686 гривень;
Економічний напрямок — 4 022 184 гривень.

4. Сплачені податки

За три квартали поточного року компанії групи сплатили на 48% більше податків, ніж за аналогічний період попереднього року.

Наш кейс – гарний приклад того, як реінвестування допомагає компаніям зростати і зрештою сплачувати більше податків. Хочеться, щоб Данило Гетманцев та його команда взяли до уваги цей момент і побачили на конкретному прикладі, що податкові надходження можуть збільшуватись не тільки за рахунок підвищення податків, а й при зростанні компаній, які реінвестують кошти.

5. Розвиток підприємництва

Окрім послуг та продуктів, орієнтованих на бізнеси, ми ще займаємось бізнес-просвітою.

5.1. Курс «Для менеджерів»

1️⃣ Від початку року я надав 200 підприємцям доступ до свого внутрішнього курсу для менеджерів.

2️⃣ Отримав неймовірний фідбек на два відео з 38 уроків з курсу, які відкрив для публічного користування – «Мені більше за всіх потрібно» та Аctionable follow up.

3️⃣ Долучився до освітнього проєкту для дітей U Generation та записав відеолекцію про підприємництво. Скоро вийде ще відео для підлітків від GoITeens, де я розповідаю про лідерство та відповідальність.

5.2. Курс з AI

Netpeak Group спільно з Мінцифрою 10 вересня запустили безоплатний курс із використання штучного інтелекту. На курсі вже навчається 20 683 студенти, які отримали 13 171 сертифікат про завершення навчання.

5.3. Q&A сесії

Провів 14 відкритих сесій та дискусійних панелей про бізнес, менеджмент та найм.
На благодійних аукціонах продали три зустрічі зі мною, а також примірники книги «Моє бачення: виклики в перегонах за досконалістю». Загальна сума донатів сягнула півмільйона гривень.

5.4. Diia.City United

Почав роботу у Стратегічній раді бізнес-спілки продуктових технологічних компаній та залучив туди 30 учасників – разом активно працюємо для захисту простору Дія.City, щоб сприяти розвитку IT в Україні. До речі, якщо ви IT-компанія, – долучайтесь до нас.

- - -

Мій експеримент, чи можливо допомагати адміністрації держави не будучи в політиці чи на держпосадах, триває. Буду ділитись новинами та результатами, а поки дякую за підтримку!

III > I

Артем Бородатюк

19 Nov, 15:35


1000 днів назад життя кожного з нас прийшло у точку неповернення – ми більше ніколи не будемо тими, ким були раніше. Нас змінив час, змінили виклики, змінила війна.

Понад 10 років тому росіяни захопили Крим, потім частини Луганської та Донецької областей, пізніше почали повзучу окупацію – аж до великого вторгнення о 3:40 24 лютого 2022 року. Одне речення довжиною у 3 926 днів.

Коли над морем в Одесі світало сонце та пролітали ракети, ми всі відчували певну безпорадність. Але зрештою зуміли зібратись і стати ефективними – кожен на своєму місці. Так почалась моя залученість в інформаційну протидію росіянам на рівні держави, яка зрештою переросла у волонтерську роботу з підтримки держави у непростий час.

Мені закидали політичні амбіції, яких у мене немає і не з’являться, бо Netpeak Group має свій шлях змін, який ми коротко описуємо «III > I». Шакалячий експрес вже потрохи проноситься поруч, але попри цю критику та ризики я роблю свій персональний експеримент — перевіряю, чи можна допомогти адміністрації держави, не займаючи державних посад та не йдучи в політику. Це стало можливим завдяки підтримці партнерів Netpeak Group, які дозволяють мені вкладати час і ресурси в де-факто волонтерську роботу.

Цей пост я готував, як річний звіт по роботі і він мав вийти пізніше, але сьогодні мене запросили на засідання Верховної Ради, де президент вручив мені орден «За заслуги» III ступеня. Це честь! Дякую президенту за довіру.

А тепер до фактів – що вдалось Netpeak Group та мені особисто зробити для держави упродовж року — дивіться й читайте у дописі нижче.

Instagram|YouTube|Facebook|TikTok

Артем Бородатюк

18 Nov, 14:47


CEO компанії Superhuman Рахул Вохра створив ідеальний гайдлайн, як вимірювати PMF. Ось його стаття, яку я вважаю, має прочитати кожен підприємець. Але оскільки всім лінь, то я опишу його шлях у форматі покрокового мануалу:

Крок 1. Проводимо опитування, Рахул ставить клієнтам 4 запитання:

1.1. Як би ви почувалися, якби більше не могли користуватися продуктом/послугою?

A) Дуже засмучений.
B) Дещо засмучений.
C) Не засмучений.

1.2. Який тип людей, отримав би найбільшу користь від продукту?

1.3. Яку основну користь, ви отримуєте від продукту?

1.4. Як ми можемо покращити для вас продукт?

Крок 2. Фокусуємося на тих, хто дуже засмутиться, якщо продукт/послуга буде для них недоступний/-а, і визначаємо з них ICP (Ідеальний портрет клієнта).

➡️ На цьому етапі ви побачили тих, хто не уявляє своє життя без вашого продукту. Знайдіть, що їх об'єднує. Можливо, це власники бізнесу? Або, навпаки, не власники, а CEO? Або це HR, але досвідчені? Або лише HR у компаніях від 500 людей?

➡️ Щоб описати ICP, необхідно взяти від найвідданішої групи відповідь на питання «Який тип людей, отримав би найбільшу користь від Superhuman?». Рахул пересвідчився, що люди в цьому блоці найчастіше детально описують себе – і це саме те, що нам потрібно.

➡️ Так ми отримуємо детальний портрет клієнта, ось що вийшло у Superhuman.

Крок 3. Формуємо УТП/UVP.

➡️ Унікальна торговельна пропозиція (УТП) або UVP (Unique Value Proposition) – це те, що чітко визначає переваги вашого продукту або послуги для потенційних клієнтів.

➡️ Аналізуємо відповіді на питання «Яку основну користь, ви отримуєте від продукту?» – не забувайте, що досліджуємо лиш тих, хто «дуже засмутився». Формуємо хмару ключових слів – що найчастіше згадують найвідданіші користувачі? Рахул отримав таку хмару.

➡️ Вітаю! У вас вже є ICP та UVP.

Крок 4. Виключаємо з опитування тих, хто не підходить під ICP, і формуємо беклог «що зробити для розвитку продукту».

➡️ На наступних етапах слід зосередитися лише на користувачах, які відповідають ICP.

Оскільки ми формували ICP на основі тих, хто був «дуже засмучений», ці користувачі найкраще оцінюють наш продукт.

Коли ми видалимо інші портрети з опитування, очевидно, частка «дуже засмучених» серед тих, що залишилися, зросте. У Рахула спершу було 22% дуже засмучених, а після сегментації їх частка зросла до 32% – ось як це виглядає.

Тобто підхід у тому, щоб перестати працювати з тими, хто не відповідає вашому портрету клієнта. Це доволі складне, але необхідне бізнес-рішення.

➡️ Тепер беремо відповіді на питання «Як ми можемо покращити продукт для вас?» від користувачів, які будуть «дещо засмучені» при закритті продукту. Ідея в тому, що ці користувачі таки користуються продуктом, але щось заважає їм бути повністю відданими вам.

➡️ Саме їхню думку потрібно враховувати, формуючи дорожню карту розробки. Рахул вважає, що запити на функції від користувачів із групи «не засмутяться» потрібно повністю ігнорувати, бо вони просто не наша ЦА.

➡️ У підсумку Рахул отримав таку хмару побажань від визначеної категорії. Аналіз показав, що головною причиною, яка стримує користувачів, є відсутність мобільного застосунку.

🔥 Чому я вважаю цей підхід супер важливим?

Як бачите, Рахул нічого особливого не зробив – він просто перевірив теорію Елліса і, провівши дослідження, виміряв PMF.

Можна роками тупити чи поверхнево розбирати фідбеки, а можна провести такий аналіз та отримати відповіді на основні питання:

1️⃣ Хто ваші клієнти, на кого треба таргетувати маркетинг і продажі?
2️⃣ З ким НЕ працювати і кого НЕ слухати, розширюючи функціонал?
3️⃣ Яке головне UVP?
4️⃣ Як розвивати продукт?
5️⃣ Яку головну метрику ви маєте встановити?
6️⃣ Чи досягли ви PMF?



А який серед усіх ваших клієнтів відсоток тих, хто був би дуже засмучений, якби ваша компанія закрилася чи якби вони більше не могли користуватися вашим продуктом чи послугою? Відповідаючи на це запитання згідно з алгоритмом Рахула, ви отримаєте безліч корисної інформації.

Instagram|YouTube|Facebook|TikTok

Артем Бородатюк

18 Nov, 14:46


Ви не просили – а я все рівно зробив. Розгорнутий допис про те, як знайти Product-Market Fit (PMF) і що воно таке?

Почнемо з визначення. Воно має безліч варіацій, але, на мій погляд, найбільш влучне дав підприємець Марк Андріссен «Клієнти купують продукт так швидко, як ви тільки встигаєте його виготовляти, — або використання зростає настільки стрімко, що вам доводиться постійно додавати нові сервери. Гроші від клієнтів буквально стікаються на ваш рахунок. Ви наймаєте фахівців з продажу та підтримки клієнтів так швидко, наскільки це можливо».

PMF має три складові:

1. Клієнт – ви знаєте, кому потрібен ваш продукт.
2. Проблема, яку ви вирішуєте для клієнта.
3. Рішення, за яке клієнт готовий платити.

Засновник та CEO Weebly Давид Русенко сформував 5 головних порад в пошуку PMF:

1️⃣ Стартапи повинні зосередитися на вирішенні реальних, значущих проблем для своїх клієнтів/користувачів. Пошук PMF починається з глибокого розуміння болючих точок клієнтів і створення продукту, який дійсно вирішує ці проблеми.
2️⃣ Якомога швидший запуск MVP (мінімально життєздатного продукту) дозволяє отримати реальний зворотний зв'язок від користувачів, а відтак виявляти та виправляти проблеми й адаптовувати продукт до потреб ринку.
3️⃣ Досягнення PMF вимагає багатьох ітерацій і постійного вдосконалення продукту.
4️⃣ Важливими метриками для визначення PMF є retention – кількість повернень користувачів до продукту, а також Net Promoter Score (NPS). Високі значення цих метрик вказують на те, що продукт відповідає потребам ринку.
5️⃣ Не варто масштабувати команду і маркетинг, доки ви не знайдете PMF. Зосередьтеся на поліпшенні продукту та його відповідності потребам користувачів.

А тепер перейдемо до найважливішого — засновник GrowthHackers.com Шон Елліс, проаналізувавши майже сотню стартапів, виявив, що компанії, яким важко було знайти зростання, мали менше 40% користувачів, яких би дуже засмутило закриття продукту. Водночас компанії зі стійким розвитком завжди перевищували цей поріг.

За методом Шона Елліса, якщо принаймні 40% респондентів опитування кажуть, що вони були б дуже засмучені, якщо б не могли скористатистися вашим продуктом чи послугою, є велика ймовірність, що ви створили правильний продукт для правильної аудиторії — тобто досягли Product-Market Fit.

❗️ У другій частині цього допису я розповім як CEO компанії Superhuman Рахул Вохра вирішив поміряти цей відсоток у своїй компанії і створив ідеальний гайдлайн з пошуку PMF ⬇️

Instagram|YouTube|Facebook|TikTok

Артем Бородатюк

15 Nov, 16:17


Друзі, а давайте спробуємо краудсінкінг на тему — «що можна зробити впродовж короткого терміну (від 1 дня до 6 місяців), що позитивно вплине на поточну (тобто, під час війни) економіку України?» Які у вас є ідеї, пропозиції, думки?

Тільки, будь ласка, давайте без ідей в стилі звільнення Гетманцева та «розстрілу» когось ще — це політичні штуки, які мені не цікаві.

Цікаві чіткі таски, наприклад:

1️⃣ Дозволити українським виробникам експорт озброєння.
2️⃣ Повна приватизація всіх державних активів, які працюють в мінус.
3️⃣ Зміна того, як держава платить гроші університетам: щоб оплата була не за процес, а за результат (за працевлаштування), що покращить систему вищої освіти.

Деякі речі є очевидні, а деякі ні — от я і хочу почути вашу точку зору. Щоб коментарі були як таски, котрі треба взяти і зробити. Без популізму та політики.

Дуже чекаю!

Артем Бородатюк

13 Nov, 08:27


«Мені більше за всіх потрібно» — саме так називається soft skill, який ми шукаємо в людях, коли відбираємо ефективного операційного менеджера.

Якщо розтлумачити цей soft skill, то йдеться про послідовну, настирливу людину з внутрішнім стержнем, яка вміє організувати себе та стимулювати інших до досягнення визначених цілей. Така людина не просто «пушить» когось по-тупому, а використовує м’яку силу, не конфліктує, а вміє знайти підхід до кожного, бо тільки така комунікація працює. Цій людині важливо докопатись до дрібниць, вона вцілому працює за принципом «хочеш вирішити якесь питання, розберись з ним».

Людина, «якій більше за всіх потрібно», сприймає кожне завдання, як особисту ціль. Результат — надзвичайно висока конверсія з того, про що домовились, у те, що виконано. Ідеальний кандидат — це людина, яка obsessed with having the task completed.

Я вважаю, що якість «мені більше за всіх потрібно» — частина особистості. Наприклад, я з самого дитинства був настирливим і навіть цього не помічав. В школі чи студенстві надокучав викладачам в університеті. Зі сторони це може здаватися навіть нахабною рисою, але завдяки цьому я багато всього доводжу до кінця. Це не пов'язано з тим, що я фаундер чи підприємець, чи СЕО. Це просто бажання доводити до кінця кожну справу, за яку ти взявся.

Якщо у вас є, як мені недавно сказали, «синдром мені більше всього потрібно», то це не тільки дар, але і прокляття, — бо всі навколо роблять вас відповідальним за кожну таску чи процес. Іншими словами, якщо ви – та сама людина, яка організовує тусовку на Новий Рік для своїх друзів, тому що вам здається (чи не здається), що без вас вони це не зроблять, — то у вас точно є цей скіл. І його, як і кожен інший навик, можно прокачувати.

Саме про це я розповідаю в одному з уроків, який вирішив зробити публічним, тому що занадто часто про це говорю. В якомусь сенсі я намагаюсь зробити популярним розуміння цього скіла і терміну «трекер», який я використовую для визначення такої людини.

У відео я розповідаю про:

🔸15:00 Психологічні особливості людини-трекера.
🔸16:19 Як прокачати скіл «Мені більше за всіх потрібно»?
🔸16:28 Тренуйте «довгу волю» та тримайте фокус уваги на цілі, що б не відбувалось.
🔸27:03 Фрази-відмазки.
🔸30:31 Фіксуйте цілі на матеріальних об'єктах довкола себе.
🔸31:46 Трекайте цілі в Google Docs.
🔸33:02 Робіть трекінг цілей двічі на рік.
🔸37:05 Сприймайте ціль не як зовнішню, а як внутрішню, свою.
🔸39:16 Пам'ятайте, що скіл «мені більше за всіх потрібно» може бути секретом лідера.
🔸40:52 Дієслова, які важливі для людини, якій більше за всіх потрібно.

Це вже друге відео з внутрішнього курсу для менеджерів Netpeak Group, яке я вирішив відкрити у паблік. Перше відео про actionable follow up, ось пост про це, а ось і відео. Таким чином, в пабліку є 2 з 38 записаних уроків.

P.S. В наступному році вийде моя книга «Для менеджерів» — щоб отримати її першими, підпишіться на сповіщення. Ми надішлемо вам лист з посиланням на форму оплати, одразу коли отримаємо видання з типографії.

III > I

Facebook | Instagram | YouTube | TikTok

Артем Бородатюк

11 Nov, 07:40


Як агенція Netpeak вирішує проблему нестачі маркетологів?

За даними Djinni, від початку повномасштабної війни позиція маркетолога стала однією з найпопулярніших вакансій.

Запит зріс, але задовольнити його стає все важче, бо високоякісних фахівців обмаль, а ті, що є – не хочуть змінювати роботу. Наприклад, у Netpeak Talent на закриття вакансії маркетолога йде 3-4 місяці, хоча інші посади команда закриває за 2 місяці, а ось агенція Netpeak вже більше року шукає CMO.

Внаслідку бачимо, як компанії без інхаус-маркетолога нерентабельно розподіляють бюджети, витрачаючи їх на те, що “здається правильним”, а не підкріплене аналітикою, тестуванням гіпотез чи, хоча б, досвідом.

Співзасновник агенції Netpeak Андрій Чумаченко з командою проаналізували цю ситуацію і вирішили запустити послугу – Outsource Marketing Guru.

1️⃣ Як працюватиме аутсорс-маркетолог Netpeak?

Ви замовляєте послугу і маркетолог агенції Netpeak senior-рівня з першого дня працюватиме як ваш штатний спеціаліст. Він підлаштується під ваші бізнес-процеси та розклад, проаналізує поточний стан маркетингу, розробить план на рік під сформовану ціль та керуватиме підрядниками чи внутрішніми спеціалістами.

2️⃣ Як це працює на практиці?


Дано: SaaS, що обслуговує клієнтів по всьому світу. Упродовж кількох років бізнес демонстрував стрімке зростання і мав перспективи для розвитку, але темпи почали сповільнюватися. Маркетолога в компанії не було й не вистачало ідей та гіпотез для подальшого ефективного зростання.

Підхід: Маркетологи Netpeak почали з детального аналізу клієнтів, визначивши, хто приносить найбільший дохід. Виявили кілька ключових сегментів і зібрали статистичні дані завдяки тестуванню на ці сегменти. Під кожен з сегментів створили кастомізовані УТП (унікальні торгові пропозиції), підтвердили їх ефективність за допомогою A/B-тестування та масштабували рекламні кампанії.

Результат:
За 5 місяців аналізів, гіпотез, запусків та тестування команда змогла повернути показники на трек постійного зростання та продовжує роботу в цьому напрямку.

3️⃣ Яку проблему вирішує Outsource Marketing Guru?


Ця послуга усуває проблему тривалого найму та онбордингу нового фахівця, оскільки маркетолог Netpeak починає вирішувати проблеми з першого дня співпраці. Тобто ви економите час на пошук фахівця і гроші, що закладаються на рекрутинг і при цьому збільшуєте дохід за рахунок ефективності роботи маркетолога.

- - -

Стратегія Netpeak Agencies Group — робити маркетинг під ключ. Цю ціль ми визначили 10 років тому і тепер досягли її. Група агенцій робить SEO, РРС, email-marketing, SMM, просування на Amazon, веб-аналітику, SERM, консалтинг, ASO, ASA, просування на маркетплейсах, Telegram Ads, стратегії і не тільки.

Вартість послуги – $2000 на місяць, що є меншим, ніж витрати на інхаус-спеціаліста подібного рівня. Тут презентація послуги, а тут можна залишити заявку.

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

07 Nov, 10:04


Як зручно та легко ділитися своїми контактами на івентах?

Я люблю оптимізувати геть усі процеси, шеринг контактів не став винятком у цьому. Саме тому останні кілька місяців я користуюсь цифровою візиткою — нижче поділюсь алгоритмом, як це працює.

1. vCard — це QR-код, який я поставив на екран блокування телефону. І тепер, щоб залишити свої дані мені достатньо показати телефон, щоб співрозмовник його зісканував (на відео бачите, як це працює). Часто це викликає вау-ефект 😉

2. Як зробити vCard у себе?

Платформ для цього є безліч, я дослідив їх і обрав сервіс QRFY — тут моя асистенка записала відео-інструкцію, як створити свій vCard.

3. Рекомендації:

3.1. Створюючи QR-код, зробіть широкі поля, щоб на екрані блокування його не перекривали віджети або меседжі:

Поганий приклад;
Гарний приклад.

3.2. Пропишіть достатньо ключових слів.

Не обмежуйтесь тільки ім'ям та прізвищем. Впишіть назву компанії, посаду, продублюйте ім'я англійською. Додатково вкажіть посилання на сайт або Linktree.

3.3. Не створюйте занадто складний vCard.

Якщо після сканування, користувача переносить не в телефонну книгу, а на цифрову версію візитівки і тільки потім просить "завантажити" контакт — це погана візитка. Чим менше рухів і чим зрозуміліше, тим краще!

- - -
А ви використовуєте такі способи шерингу контактів? Розкажіть про свій досвід, можливо я почерпну у вас цікавіші ідеї.

P.S. Невдовзі вийде моя книга «Для менеджерів» — щоб отримати її першими, підпишіться на сповіщення. Ми надішлемо вам лист з посиланням на форму оплати, одразу коли отримаємо видання з типографії.

Facebook | Instagram | YouTube | TikTok

Артем Бородатюк

05 Nov, 17:11


Мінекономіки спростило процедуру продовження граничних строків валютних розрахунків. За цією новиною стоїть велика робота, до якої я також був залучений, тож хочу описати цей кейс.

1️⃣ Навесні Перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко звернулась до мене, як до члена Ради з питань підтримки підприємництва, за порадою як оптимізувати процес видачі дозволів на продовження термінів повернення валютної виручки.

Суть проблеми така: під час воєнного стану держава встановила обмеження в 180 днів, протягом яких бізнес має виконувати контракт і повертати валюту в Україну. Це питання економічної стійкості під час війни, неприємна для бізнесу, але важлива норма, яка підтримує курс та макроекономічну стабільність.

2️⃣ Ми з командою провели аналітику і виявили, що з січня до березня 2024 року Мінекономіки отримало 368 звернень з проханням продовжити граничні терміни розрахунків, з них 161 – отримали відмову з таких причин:

▫️54 – неповний пакет документів;
▫️66 – неможливо визначити тип операції;
▫️38 – по таких справах терміни не продовжуються;
▫️3 – інші причини.

3️⃣ Спільно з Мінекономіки організували дзвінок з бізнесом, щоб почути їхні кейси – до речі, я вперше бачив такий проактивний діалог, де було більше ста учасників. Зрештою follow up з цієї зустрічі ліг в основу визначення проблем.

4️⃣ Як зрештою вирішили цю проблему

Після перемовин з донорами вирішили, що напрацьоване IT-рішення реалізують в межах глобальної ініціативи цифровізації дозвільних і ліцензійних документів єДозвіл. Так до проєкту долучилась команда Офісу ефективного регулювання BRDO, яка працює з системою єДозвіл.

5️⃣ Тут робота розділилась на два треки:

1. Юридичний – ухвалення постанови КМУ про запуск єДозволу, аби додати туди нову послугу. Розробка змін, які дозволили додати в перелік пріоритетних дозволів з продовження термінів повернення валютної виручки.

2. Технічний
– побудова самого IT-рішення, тобто переведення усього процесу в електронний формат. Тут, окрім BRDO, які взяли на себе основну частину роботи, активно працювало і Міністерство цифрової трансформації.

🏁 Що змінилося?

1. Перевели увесь процес в електронний формат. Це пришвидшує обробку документів і дає змогу виправляти помилки — тобто неправильно відсканована сторінка не буде приводом для відмови.

2. Заявник зможе бачити статус заявки в особистому кабінеті – повна транспарентність, яка демонструє на якому етапі розгляд, і якщо є зауваження, то які саме.

3. Висновки генеруватимуся автоматично, що спрощує роботу для Мінекономіки і прибирає можливість технічних помилок.

4. З'явилась управлінська статистика для керівництва.

5. Покращили процес взаємодії з НБУ та банками, аби вони так само бачили результати розгляду.

- - -

31 жовтня стартував бета-тест послуги — тож долучайтесь, щоб перевірити зміни на собі.

Цей кейс став для мене черговим прикладом непростої, але все ж таки успішної взаємодії бізнесу та держави, що зрештою позитивно впливатиме на економіку країни й допоможе запобігати корупційним ризикам.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

05 Nov, 09:32


CEO Alphabet (це Google по-новому) Сундар Пічаї каже, що більше 25% нового коду в компаніяї створює штучний інтелект. Зрозуміло, що результат його роботи все одно перевіряють інженери .

25%!

А скільки у вас?

p.s. Поки писав, зрозумів, що нарешті знайшов класний KPI, шоб міряти левел використання AI в розробці.

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

01 Nov, 16:40


Як і навіщо писати actionable follow up?

Вважаю це питання супер важливим у побудові ефективних процесів та боротьбі з хаосом й безвідповідальністю. Саме тому лекція на цю тему є однією з ключових у моєму закритому курсі для менеджерів Netpeak Group.

На запит СEO та держслужбовців я ділюсь цим відео поза курсом, але зараз вирішив відкрити його для всіх.

Аctionable follow up – це нотатки, що ведуть до дій. Ціль – зафіксувати результати зустрічі й встановити, хто і що має зробити за підсумками обговорення. Не плутайте це з протоколом чи стенограмою, яка нотує весь процес обговорення.

Для написання якісного actionable follow-up я розробив власний фреймфорк ARCV:

📍Actions – в actionable фолов-апі мають бути тільки пункти з тим, що потрібно зробити. Всі вони пронумеровані. Кожен окремий пункт – окремий номер.
📍Responsible – має бути відповідальний за кожну дію. На кожну записану дію – людина, яка має це зробити. До призначення відповідального за дію ним є секретар зустрічі.
📍Clearly – кожен пункт має бути чітко та зрозуміло записаний. Кожен, хто бачить цей пункт, має зрозуміти, що саме робити, навіть якщо він не був на зустрічі.
📍Verbs – використання дієслів доконаного виду. Не «Презентація – відповідальний Вася», а «Вася зробить презентацію».

Ключові поінти уроку:

1. Визначення терміну follow up.
2. Що буде, якщо не зробити actionable follow up?
3. Типи follow up.
4. Фреймворк ARCV.
5. Правила зустрічі, на якій записується follow up.
6. Лайфгаки та сервіси
7. Приклади якісних actionable follow up (AFU)
8. Який софт скіл потрібен, щоб писати чіткий actionable follow up?
9. Висновки.

Це простий, але водночас корисний урок у співвідношенні інвестованого часу та профіту.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

30 Oct, 16:10


Netpeak Group спільно з Міністерством цифрової трансформації 10 вересня запустили курс із використання штучного інтелекту. Він безоплатний, має 6 модулів і триває 74 години — це теорія + практичне відпрацювання.

Модуль 1: Вчимо основи
Модуль 2: Зустрічайте помічника
Модуль 3: Творимо разом
Модуль 4: Заглиблюємося в агентів
Модуль 5: Створюємо асистентів
Модуль 6: Донавчаємо ШІ

Ви можете самостійно обрати, з якого рівня складності (модуля) розпочати своє занурення у світ ШІ та на якому рівні завершити, у будь-якому разі після кожного модулю ви отримаєте сертифікат. Курс доступний 24/7, а для старту потрібно тільки пройти тест у чат-боті, який визначить ваш початковий рівень знань і порекомендує з чого найкраще розпочати.

🔥 Від моменту запуску курсу вже маємо 17 365 студентів, яким видали 9 578 сертифікатів про завершення навчання.

Радіємо кожному студентові, а особливо людям, які реєструються на курс у 75, 63 та 52 роки, як от Микола (на картинках його відгук). Ваш фідбек дає зрозуміти, що ми створили курс, який посильний кожному.

За планом уряду, до 2030 року Україна має увійти у трійку країн за рівнем розробки та впровадження рішень, що ґрунтуються на ШІ. І нам приємно, що Мінцифра додала AI-курс у цю стратегію.

Над створенням курсу працювали CAIO Netpeak Group Сергій Саута, компанія-розробник хмарної LMS AcademyОcean, онлайн університет Choice31 та рекрутингова агенція Netpeak Talent.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

25 Oct, 10:24


Допис про виступ на ЛОБ показав, що вам цікаві Q&А сесії з моєю участю, тож ділюсь ще одним записом — цього разу з Young Business Club.

Ось кілька тез з розмови:


1. «Раніше я вкладав свій час у проблемні команди. Це було помилкою. Зараз я вкладаю свій час в крутих співробітників, бо саме вони рухають бізнес, а проблемні — звільняються самі»

2. «Книга «Хто. Як наймати кращих» — це найкращий посібник по рекрутингу. Ми використовуємо 90% алгоритмів з цієї книги у процесі найму Netpeak Group. Працюйте по книзі «Хто...» і нічого не вигадуйте. 4 години на прочитання, 40 годин — на впровадження»

3. «Найкращі співробітники — ті, яким не потрібно ставити задачі. Тільки цілі»

4. «На день має бути 2 години, щоб нічого не робити. В цей час народжуються ідеї»

📚 Також у виступі я рекомендую перелік книг до прочитання — частина 1 та частина 2.

Дивіться, слухайте і пишіть в коментарях, які теми варто розкрити в окремому дописі.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

22 Oct, 16:53


Головні тези з QA в Івано-Франківську:

1️⃣ Приватна власність — запорука розвитку і те, що рухає економіку, країну і вашу компанію. Коли щось комусь належить, тоді і рівень турботи про це "щось" є значно вищим.

Саме з такою думкою ми створювали, розвивали і масштабували продукт з послуги в окремі компанії групи. Так Netpeak Group став co founder-компанією, з якою можна разом створювати та будувати щось нове.

Наприклад, наш back-office став окремою компанією Netpeak Core (юридична, бухгалтерська, фінансова складова), рекрутинг переріс у Netpeak Talent, а внутрішня система для HRM – у новий SaaS CoreHR і тепер будь-яка компанія може менеджити своїх співробітників на базі наших напрацювань.

Коли зовнішні клієнти працюють з нашими бізнесами, то самі бізнеси покращуються, бо їм потрібно бути конкурентними, ефективними та заробляти гроші. Тому моя ідея в тому, щоб трансформувати послуги у бізнес.

З останніх прикладів – Netpeak Group Event Agency. Спершу ми просто робили корпоративи всередині групи, але набравшись досвіду, експертності та контактів, хочемо масштабувати це в івент-агенцію, яка закриватиме внутрішні потреби й працюватиме на зовнішньому ринку. Власне для цього ми зараз шукаємо CEO для агенції у Києві.

2️⃣ Работа над Product-Market Fit – головний пріоритет
.

PMF – це коли ти знайшов щось настільки потрібне ринку та аудиторії, що у тебе все несеться. Згідно з позицією засновника Baremetrics Джофа Пігфорда, «відповідність продукту ринку означає, що у вас є продукт, який ринок любить і без якого не може обійтися».

Пошук PMF – це не означає формування абсолютно нового ринку. Часто це спроба знайти такий набір умов, який дасть змогу потрапити «в десяточку» і забезпечити зростання бізнесу. Це може бути технологічна чи комунікаційна відмінність, може на ринку всі продукти офігенні, але ніхто про них не знає, і ви зрозумієте, як і кому розповідати про продукт і в цьому буде ваше потрапляння в ціль. А можливо, ви просто зробили все простіше і зрозуміліше, ніж інші. Щоб потрапити в PMF, не обов'язково створювати нову категорію або новий ринок.

Генеральний директор компанії Superhuma Рахул Вохра написав про це чудову статтю – How Superhuman Built an Engine to Find Product Market Fit, обов’язково прочитайте.

3️⃣ Коли я чую «У мене є ідея», то завжди сподіваюсь, що людина має детальний план реалізації. Якщо плану немає, то ідеї для мене теж не існує.

Вважаю, що люди переоцінили роль ідеї – execution важливіше ідеї. Можна запустити проєкт зі слабкою ідеєю, але вирулити на сильній реалізації, якщо використати алгоритми Product-Market Fit. Та і сама ідея буде трансформуватися під керівництвом фахового менеджера і це ок.

Тому, коли хтось починає розмову з тези «У мене є ідея, давай розповім», то я шарахаюсь трошки. Така от профдеформація.

4️⃣ Ставка на execution.

Ми ефективні задроти, які в кризу працюють удвічі продуктивніше, ніж зазвичай. За показниками ревеню у USD Netpeak Group зросла на 18% рік до року у 2022-му, на 50% – у 2023-му і бачимо, що виросте на 76% у 2024-му.

Коли у мене питають, де знайти «кнопку гроші», то я завжди кажу, що секрет у продуктивній та ефективній роботі, коли ви не витрачаєте час на маячню. Бути професійним менеджером — вкрай важливо, саме тому 5 років я присвятив створенню курсу для менеджерів і тепер на його основі написав книгу, яку готую до друку.

5️⃣ Потрібно навчати своїх працівників та давати їм можливість вирішувати проблеми самостійно.

Це довше, ніж просто відповісти на запитання, але в результаті — ефективніше. Тобто я прошу людей не тільки ставити мені питання, а й пропонувати рішення. Якщо кілька разів поспіль, запропоновані рішення співпадають з моїм баченням, тоді я скажу «Більше мене не запитуй. Роби як вважаєш за належне». Таким чином у тебе з’являється час, мотивація і можливість розвитку.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

22 Oct, 16:52


Дев’ять років тому у США на конференції Startup Grind Global я познайомився з Юрком Филюком і відтоді обіцяв йому приїхати в Івано-Франківськ, щоб подивитись на Тепле місто, Urban Space 100, а потім щей Promprylad.Renovation.

Пром – це комерційна історія, де інвестори отримують дивіденди, що робить його еталонним прикладом системного проєкту, у якому виграє і бізнес, і суспільство. Пром не тільки об'єднує бізнеси, а й змінює екосистему міста, що сильно перегукується з нашою місією – III > I.

Впродовж 9 років я розповідав про роботу Юри, спільно з Tonti Laguna Group донатили на його проєкти тисячі доларів, але особисто у Франківську я не був.

І ось восени Юра знову запросив мене подивитись на реновацію та провести QA-сесію – і я вирішив, що саме час погодився. Тим більше в такій хорошій компанії, оскільки панель модерував засновник EdEra Ілля Філіпов.

Розмова вийшла змістовною, тож у наступному дописі публікую п'ять головних тез з QA.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

21 Oct, 07:00


eNPS дослідження від Netpeak Core стало доступним для зовнішніх компаній

HR-команда (People Ops) консалтингового агентства Netpeak Core розробила послугу, яка тепер стала доступною для зовнішніх компаній. Ідеться про дослідження рівня задоволеності та лояльності співробітників через опитування eNPS – Employee Net Promote Score. Тобто через вимірювання «індексу задоволеності персоналу» керівництво розумітиме: яких саме people management або загальних практик не вистачає, щоб співробітники працювали ефективніше і були більш залученими.

Як ця послуга працює у Netpeak Group:

З 2020 роки команда взяла фокус на покращення умов роботи співробітників і впровадила регулярні опитування в середині групи. Зрештою цифри показали зміну eNPS – за останній рік він зріс на 17 відсоткових пунктів (з 46% до 63%). Очевидно, це відбувається не тільки завдяки збору даних, але й через реалізацію запропонованих змін. Ось наприклад скриншот зведених даних по eNPS Netpeak Group та динаміка основних показників за 2020-2024.

Це не просто опитування «Чи готові ви рекомендувати компанію як потенційне місце роботи?», а більш глибинне дослідження конкретних факторів:

1. Appreciation – рівень визнання результатів роботи співробітників.
2. Work & Life Balance – рівень завантаженості та дотримання балансу між роботою й особистим життям.
3. Growth – професійний та кар'єрний розвиток у компанії.
4. Working Conditions – загальні умови роботи в компанії.
5. My Manager & Me – взаємодія з керівником.
6. Feedback & Communication – комфорт надання й отримання фідбеку, обмін інформацією.

На яких основах побудоване eNPS від People Ops (HR) Netpeak Core:

1️⃣Перевірена ефективність. Проєкт тестувався впродовж чотирьох років у компаніях Netpeak Group, які сумарно налічують 1400+ співробітників.

2️⃣Чіткість аналізу. Закриті питання аналізують за чіткою методикою, а відкриті – кластирезують, щоб виокремити найважливіше. Наприклад, з понад 1500 коментарів команда виділяє 20 кластерів та 25 підкластерів. На основі цього формують висновки та рекомендації по зонах розвитку.

3️⃣Кастомні пропозиції залежно від запиту. У наявності є три пакети з різним типом наповнення, тож кожна компанія може обрати найбільш релевантний для себе. Детальний опис пакетів та вартість тут.

Як думаєте, чи повʼязаний показник плинності персоналу з показником eNPS? Через те, що ми схиблені на аналітиці, то, очевидно, що порахували й це.

Показник eNPS у 2024 збільшився на 17%, при цьому загальний показник плинності команди знизився на 16% відносно 2023 року.

Тобто ми відстежуємо зв'язок показника eNPS та загальної змінності персоналу. І ця тенденція підтверджується у 19 з 22 компаній групи.

Завдяки eNPS та змінам, втіленим на його основі, ви не тільки залучаєте нових співробітників, але й утримуєте вже наявних.

Якщо у вас є питання чи бажання ближче ознайомитись з послугою, пишіть напряму People Ops Director Анна-Марія Сабов.

III > I

Артем Бородатюк

18 Oct, 15:03


Наприкінці вересня робив Q&A сесії на найбільшому для мене (було більше 2000 глядачів) онлайн заході Лабораторія Онлайн Бізнесу, яку організовує команда Genius Space. Отримав безліч позитивного фідбеку, тож вирішив поділитися цим відео у паблік.

З конкретики показую/розказую:

1. Власні таблички про те, що дає мені енергію/що забирає, як я рахую та оптимізую свій час?
2. Як керувати собою і розвиватися паралельно з побудовою великого бізнесу?
3. Як менеджити ризики і зрозуміти, що бізнес треба масштабувати, закривати чи дати йому другий шанс?

Під відео в YouTube пишіть, чи для вас є корисним такий контент — якщо так, то ділитимусь й іншими Q&A, які я проводжу щомісяця, щоб шерити досвід про менеджмент і бізнес.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

14 Oct, 07:55


Життя після смерті.

Натрапив на цікавий німецький стартап Tomorrow Bio і не зміг пройти повз, тож розібрався сам і розкажу вам. Якщо коротко, то компанія пропонує заморожувати тіла померлих людей для можливого відродження в майбутньому.

Це перший подібний стартап у Європі, його започаткували у 2019 році і він непогано розвивається і досі – 650 клієнтів зайвий тому доказ. Tomorrow Bio обіцяє зберегти тіло до моменту, коли медицина буде здатна вилікувати хворобу, через яку жива істота померла. Кажу саме “жива істота”, бо заморожують вони не тільки людей, а й домашніх тварин. Вартість цієї послуги становить $200 000, але можна й дешевше зберегти тільки мозок – $81 тисяча.

Цікаво спостерігати як зухвалі ідеї та віра в науковий прогрес змінюють уявлення про майбутнє і нашу реальність загалом.

1. Хто автор ідеї?

За Tomorrow Bio стоять Еміль Кендзьорра та Фернандо Азеведо.

Доктор Кендзьорра має медичну освіту та починав свою кар'єру як дослідник у галузі онкології, проте залишив академічну сферу, бо вважав її надто повільною для свого темпераменту. До заснування Tomorrow Bio, Кендзьорра запустив три компанії, дві з яких успішно продав (Medlanes та Sofatutor). Свій останній стартап він вважає життєвою справою і бачить у кріопрезервації можливість дати людям другий шанс на життя.

Фернандо Азеведо має інженерну освіту і працював у різних технологічних компаніях. В Tomorrow Bio він відповідає за операційні аспекти компанії і займається питаннями розвитку та стратегічного планування.

2. Як працює технологія Tomorrow Bio?

Кріогенне замороження тіл померлих або лише мозку з надією на те, що в майбутньому медичний прогрес дозволить їх оживити та вилікувати хворобу, яка призвела до смерті. Ця послуга базується на ідеї, що при надзвичайно низьких температурах всі біологічні процеси, зокрема розкладання, зупиняються, тобто відбувається пауза життя.

Тіло охолоджують до -196°C за допомогою рідкого азоту, а зберігають у спеціальних сховищах у Швейцарії. Більше 650 клієнтів уже уклали контракт, зокрема ті кого вже заморозили – 6 людей і 5 домашніх тварин. Деталей про клієнтів не розголошують, але відомо, що більшість з них молоді люди орієнтовно 36-річні.
Кріопрезервація, до речі, вважається формою наукового донорства тіла – тобто є законною практикою. У багатьох європейських країнах дарування тіла науці є настільки популярним, що університети навіть обмежують кількість таких донорів і стягують плату за цю послугу (Німеччина, Франція, Велика Британія).

Думки “проти”

Критики Tomorrow Bio та кріопрезервації загалом не вірять у можливість відновлення кріоконсервованих тіл, мовляв це може викликати значні пошкодження клітин і тканин. Також вони вважають неетичним підтримку тіла в стані паузи, коли не існує гарантій про можливість його відновлення.

Думки “за”

Натомість прихильники вірять в те, що розвиток науки не підведе і тіло таки вдастся оживити. Вони називають це підготовкою до технологічного прогресу.

Ну що? Я вже доручив асистентці заключити договір. Не знаю як вам, а мені з вами весело, тож хочу продовжити це :)

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

11 Oct, 09:14


Як думаєте, скільки українських компаній все ще використовують російські CRM? 17%, а ще 14% взагалі прагнуть встановити ворожу CRM з нуля. Це результати дослідження, проведеного Ringostat (входить до Netpeak Group).

Через актуальність цієї проблеми Ringostat зробили безоплатну конференцію, яка пройде онлайн 17 жовтня. Це 3 години обміну досвідом від 9 експертів на ринку CRM в Україні. Вони розкажуть, як підготуватися до «переїзду» та допоможуть обрати рішення під конкретну нішу та бізнес-завдання.

На конференції ви дізнаєтеся про:

1. Ризики використання російських CRM.
2. Блокери та страхи переходу на нові системи.
3. Підготовка бізнесу до вибору нової CRM: покроковий чекліст.
4. Огляд CRM-альтернатив для різних ніш.
5. Кейс-стаді: як легко перенести дані й процеси.
6. Оптимізація витрат на підтримку CRM.
7. Типові помилки під час міграції та як їх уникнути.

❗️Подивитись подію у записі можна за посиланням.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

09 Oct, 06:03


🚀 Netpeak Group запустила нову HRMS-систему CoreHR, побудовану на базі штучного інтелекту (AI).

Система автоматизує всі ключові HR-процеси, використовуючи досвід Netpeak Group в управлінні персоналом.

Основні можливості CoreHR:

1. Аналіз особистості за допомогою AI — аналізує характеристики співробітників для кращого розуміння та взаємодії.

2. Кадровий облік — зберігає всю інформацію про співробітників у єдиній базі.

3. Менеджмент відсутності — керування відпустками та робочими статусами.

4. Облік робочого часу – автоматизоване відстеження часу роботи.

5. Адмін панель – гнучке налаштування політик та організаційних структур.

Наразі триває бета-тест, до якого ви також можете долучитись і отримати низку переваг:

1. Безкоштовний доступ до кінця 2024 року.

2. Після тестування учасники отримують 50% знижки на два роки використання системи.

3. Повний доступ до всіх функцій системи.

Як працює HRMS-система CoreHR можна подивитись тут.

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

07 Oct, 06:12


Netpeak Talent шукає СЕО державного підприємства «Цифрова Армія» для Міноборони України.

Якщо в цьому описі ви бачите портрет своїх знайомих чи свій власний, переходьте за лінком в коментарях та рекомендуйте кандидата рекрутерці Аніті.

За успішну рекомендацію платимо бонус $1000 – це гроші не з державного бюджету, а винагорода від Netpeak Talent.

Ми pro bono шукаємо для держави CEO, тож прошу вас так само pro bono пошерити допис, щоб якомога раніше знайти найкращого кандидата, бо фахівець потрібен «ще на вчора»

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok

Артем Бородатюк

04 Oct, 11:25


Платформа Ringostat, що входить до Netpeak Group, презентувала першу українську кросплатформову телефонію. Ringostat Smart Phone — це єдиний додаток, розроблений в нашій країні, що працює на iOS, Android, Windows та macOS. На слайдах розписано, що це означає для бізнесу.

Якщо ви використовували інші подібні рішення для смартфонів, то вже розумієте, наскільки це «небо та земля». Так само буде відрізнятися й ефективність вашого відділу продажів. Підключіть рішення за посиланням, щоб ваша команда була ефективною, де б вона не працювала — https://bit.ly/3N8TkOf

III > I

Facebook | Instagram | Linkedin | TikTok