26 січня 2024 року я увійшов до Ради з питань підтримки підприємництва. Це дорадчий орган при президентові, що має покращувати бізнес-клімат в Україні. Рада за цей час взяла на розгляд 11 звернень від бізнесу, який скаржився на тиск — чотири справи вдалось вирішити.
Також ми з Олегом Гороховським, відповідаючи за трек диджиталізації, реалізували два проєкти:
➡️ «Пульс» – онлайн платформа для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою. Запустили в роботу 29 липня 2024 року.
➡️ Дашборд з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо справ проти бізнесу. Презентація проєкту відбулася 31 липня, тоді ж стартував бета-тест.
✅ Окремо вдалось диджиталізувати процедуру продовження граничних строків валютних розрахунків. У цей процес я був залучений на прохання віцепрем’єрки Юлії Свириденко.
2. Найм для адміністрації держави
Коли ми консультували Мінекономіки в процесі створення «Пульсу», то побачили, що в міністерстві не вистачає профільного заступника – CDTO. Відтак я запропонував його знайти, так само як і Product Manager в Офіс ефективного регулювання BRDO. По суті це ті люди, які опікуються «Пульсом».
Пошуком менеджерів займається рекрутингова агенція Netpeak Talent, а їхню роботу оплачує компанія групи Kiss My Apps. Тобто держава на це не витрачає абсолютно нічого. Ми взяли у роботу 7 топ-вакансій:
⏩ COO в проєктний офіс в команду віцепрем'єра України Михайло Федоров.
⏩ Два заступники віцепрем’єрки Юлія Свириденко о роботі з інвестиціями.
⏩ СEO в ДП Міноборони.
⏩ Head фонду «Зроблено в Україні».
⏩ CDTO в Мінекономіки, ним став Олександр Циборт.
⏩ Product Manager в BRDO.
3. Донати
Від 24 лютого 2022 року і донині допомога від компаній групи Netpeak Group становила 153 419 597 гривень:
✅ Мілітарний напрямок — 67 650 916 гривень;
✅ Гуманітарні потреби — 64 471 811 гривень;
✅ Підтримка IT-армії — 17 274 686 гривень;
✅ Економічний напрямок — 4 022 184 гривень.
4. Сплачені податки
За три квартали поточного року компанії групи сплатили на 48% більше податків, ніж за аналогічний період попереднього року.
Наш кейс – гарний приклад того, як реінвестування допомагає компаніям зростати і зрештою сплачувати більше податків. Хочеться, щоб Данило Гетманцев та його команда взяли до уваги цей момент і побачили на конкретному прикладі, що податкові надходження можуть збільшуватись не тільки за рахунок підвищення податків, а й при зростанні компаній, які реінвестують кошти.
5. Розвиток підприємництва
Окрім послуг та продуктів, орієнтованих на бізнеси, ми ще займаємось бізнес-просвітою.
5.1. Курс «Для менеджерів»
1️⃣ Від початку року я надав 200 підприємцям доступ до свого внутрішнього курсу для менеджерів.
2️⃣ Отримав неймовірний фідбек на два відео з 38 уроків з курсу, які відкрив для публічного користування – «Мені більше за всіх потрібно» та Аctionable follow up.
3️⃣ Долучився до освітнього проєкту для дітей U Generation та записав відеолекцію про підприємництво. Скоро вийде ще відео для підлітків від GoITeens, де я розповідаю про лідерство та відповідальність.
5.2. Курс з AI
Netpeak Group спільно з Мінцифрою 10 вересня запустили безоплатний курс із використання штучного інтелекту. На курсі вже навчається 20 683 студенти, які отримали 13 171 сертифікат про завершення навчання.
5.3. Q&A сесії
✅ Провів 14 відкритих сесій та дискусійних панелей про бізнес, менеджмент та найм.
На благодійних аукціонах продали три зустрічі зі мною, а також примірники книги «Моє бачення: виклики в перегонах за досконалістю». Загальна сума донатів сягнула півмільйона гривень.
5.4. Diia.City United
Почав роботу у Стратегічній раді бізнес-спілки продуктових технологічних компаній та залучив туди 30 учасників – разом активно працюємо для захисту простору Дія.City, щоб сприяти розвитку IT в Україні. До речі, якщо ви IT-компанія, – долучайтесь до нас.
- - -
Мій експеримент, чи можливо допомагати адміністрації держави не будучи в політиці чи на держпосадах, триває. Буду ділитись новинами та результатами, а поки дякую за підтримку!
III > I