Шо в Китаї?

@whatinchina


Найбільший в Україні канал про Китай, китайські міжнародні відносини, локальні новини і політика.

Пряма мова з Пекіну 🤓

Чат каналу: https://t.me/+MBVVWEv93O4yOWUy

Зворотній зв‘язок: @huangdi_dawang

Шо в Китаї?

22 Oct, 07:01


🤦‍♂️ В китайських інтернетах гуляє фото українського військового зі снарядом, на якому китайський напис «Хайшеньвей це Китай»

🗣 Хайшеньвей — це китайська назва російського міста владівасток. Територія відійшла до росії від Китаю лише після підписання в 1858 році Айгунського договору, одного з нерівноправних договорів з західними силами в 19 столітті.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

19 Oct, 10:01


🇨🇳🐵 Сі Цзіньпін прибуде до росії для участі в 16-й зустрічі лідерів БРІКС

На запрошення путіна президент Сі Цзіньпін відвідає казань для участі в 16-й зустрічі БРІКС, яка відбудеться 22-24 жовтня - йдеться в повідомленні на сайті МЗС КНР

🗣 Ходять чутки, що цей саміт стане відповіддю на існуючі пропозиції завершення російсько-української війни та консолідує позицію країн БРІКС. Звісно, можливі варіанти БРІКС такого "миру" можуть передбачати лише поступки з боку України та нормалізацію російської агресії.

🗣 Нагадаю, що Єгипет, Ефіопія, Іран та ОАЕ стали членами БРІКС 1 січня 2024 року. Крім того, такі країни, як Шрі-Ланка, Куба, Малайзія, Білорусь і Пакистан, висловили бажання або подали заявку на приєднання до БРІКС.

🫠 У вересні, Туреччина, країна-член НАТО, також офіційно попросила приєднатися до групи БРІКС.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

14 Oct, 08:01


🇮🇩 Саміт АСЕАН у Лаосі 2024 року

Саміт АСЕАН 2024 року, який відбувся минулого тижня у В’єнтьяні, Лаос, є ключовою платформою для діалогу між країнами Південно-Східної Азії та великими світовими державами. Під головуванням прем’єр-міністра Лаосу Сонексая Сіфандоне саміт приймав учасників з десяти країн-членів АСЕАН, США, Китаю, Японії та інших ключових гравців.

🗣 Цьогорічний саміт відбувся на тлі значних політичних змін у Вашингтоні та Джакарті. Наближення президентських виборів у США вносить невизначеність; потенційне переобрання Дональда Трампа може посилити протекціоністську політику, ще більше дестабілізуючи регіон. А Камала Гарріс поки що не висловила чіткої позиції стосовно регіональних проблем в ПСА.

🗣 До того ж, інавгурація новообраного президента Індонезії Прабово Субіанто 20 жовтня може змінити фокус АСЕАН. Так, є ознаки того, що Прабово може взяти курс, який буде менш прозахідним, ніж курс його попередника Джоко Відодо. Наприклад, Китай був першим пунктом призначення Прабово після його перемоги на виборах.

🇪🇺 Європейський Союз, представлений Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, також мав значне представництво на саміті.

🇺🇸 Адміністрація Байдена залишається відданою зміцненню зв’язків з АСЕАН, піднявши рівень відносин до Всеосяжного стратегічного партнерства. Основні досягнення включають:

- Продовження Угоди про співробітництво з регіонального розвитку між США та АСЕАН до 2029 року
- Проведення других морських навчань США та АСЕАН у 2025 році
- Формалізація співпраці в галузі охорони здоров'я через діалог міністрів охорони здоров'я, що проводитиметься кожні два роки
- Запуск Центру кліматичних рішень США-АСЕАН для підтримки екологічних ініціатив

🇨🇳 Китай продовжує посилювати свій вплив у Південно-Східній Азії, зокрема в Південно-Китайському морі, де він чинить тиск на Філіппіни та інші країни. На саміті було підкреслено проблеми, з якими стикається АСЕАН у формулюванні єдиної відповіді на дії Китаю, особливо з огляду на різні рівні залучення та підтримки серед держав-членів. Примітно, що Китай представляв прем’єр Лі Цян.

За словами уряду Сінгапуру, також було завершено переговори щодо розширення зони вільної торгівлі між АСЕАН і Китаєм, яка охоплює митні процедури, ланцюжки поставок, конкуренцію та захист споживачів, а також нетарифні бар’єри.

🇮🇩 Як головуюча держава, Лаос прагнув зберегти регіональну єдність і уникнути суперечок, незважаючи на напруженість, що виникла навколо Південно-Китайського моря. Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший, зокрема, не втратив нагоди, щоб звинуватити Пекін у домаганнях у цих спірних водах.

💬 У заяві АСЕАН, країни закликали до зміцнення довіри, яка могла б «зменшити напруженість і ризик нещасних випадків, непорозумінь і прорахунків» у Південно-Китайському морі. Блок "з нетерпінням чекає швидкого укладення ефективного та істотного" кодексу поведінки, який "відповідає міжнародному праву", включаючи конвенцію ООН, йдеться в заяві саміту.

🇰🇷 Також цікаво, що Південна Корея та АСЕАН оголосили у В’єнтьяні, що вони встановили всеосяжне стратегічне партнерство, яке сприятиме розвитку співпраці оборонної промисловості та сприятиме зміцненню можливостей АСЕАН у сфері кібербезпеки.

🇲🇲 Примітним є те, що на саміті була представлена ​​правляча хунта М'янми, що викликало критику з боку деяких інших країн АСЕАН. У спільній заяві, країни АСЕАН привітали ініціативу Таїланду провести неформальні переговори щодо М’янми і гуманітарної ситуації в країні пізніше цього року.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

08 Oct, 16:02


8 жовтня 2024 року помічник міністра закордонних справ КНР Лю Бінь зустрівся з послом України в Китаї Павлом Рябікіним.

Лю Бінь зазначив, що Китай і Україна є традиційно дружніми країнами. Китайська сторона готова разом з українською підтримувати взаємовигідне співробітництво в різних галузях та сприяти постійному розвитку китайсько-українських відносин.

Павло Рябікін підкреслив, що українська сторона надає великого значення розвитку відносин з Китаєм і готова активно сприяти взаємодії між країнами на всіх рівнях і у різних сферах.

Сторони також обмінялися думками щодо політичного врегулювання української кризи.

МЗС КНР

Шо в Китаї?

05 Oct, 16:02


✍️ Тут на днях вийшла моя стаття в українському науковому журналі Ukraine Analytica

🗣 UA: Ukraine Analytica — це перший англомовний український науково-аналітичний журнал на теми міжнародних відносин, політики та економіки. Журнал розрахований на експертів, дипломатів, науковців, студентів, які цікавляться міжнародними відносинами та зовнішньою політикою.

Хто мене давно читає, то знають, що я завжди активно підтримувала і підтримую розвиток аналітики міжнародних відносин в Україні саме в науковому, а не публіцистичному плані, який може бути доповненням, але не основою аналізу МВ.

🤓 Тому закликаю і вас також публікуватись, читати українську наукову літ-ру і використовувати саме наукові та перевірені джерела.

🗣 Якщо говорити про саму статтю, то писала про засади світового врядування з точки зору КНР, роль китайського мирного плану на внутрішньополітичному та системному рівнях та "мультиполярний світ" в баченні Пекіна.

Також для ознайомлення прикріплюю статтю або можете прочитати за посиланням тут 🫡

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 19:01


🇨🇳🇺🇸 Антипатія китайців до Сполучених Штатів насамперед спрямована до уряду США, а не до народу.

🗣 Понад 80% респондентів (81,71%) мають нейтральне або прихильне ставлення до американського суспільства
🗣 81,4% респондентів висловили «дещо неприязнь» і «велику неприязнь» до уряду США.

Респондентів, які відчувають неприязнь як до уряду США, так і до звичайних американців, відносно небагато й становлять лише 1,8% від загальної кількості.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 15:01


🗣 Китай повинен покладатись на економічну силу більше, ніж на військову чи культурну для дипломатичних цілей — опитування університету Цінхуа

Загалом групи з річним доходом понад 100 000 юанів, керівники підприємств, професіонали та люди старше 60 років більше вірять в «економічну силу»

💬 Групи з відносно низькими річними доходами, школярі тощо віддають перевагу «культурній силі».

🗣 Варто зазначити, що частка студентів, які обирають «дипломатичну силу» та «культурну силу», є найвищою порівняно з іншими групами, тоді як вони найменше обирають «військову силу».

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 14:01


🗣 Серед різноманітних викликів безпеці, як і минулого року, результати цьогорічного опитування показують, що респонденти найбільше стурбовані проблемами, спричиненими двома факторами:

«втручання міжнародних сил у тайванську проблему»
«напруженість у китайсько-американських відносинах»

Такі питання, як економічна криза, застосування технології штучного інтелекту у військовій сфері та втручання іноземних держав у Південно-Китайському морі також багато згадувались.

🗣 Порівняно з опитуванням 2023 року сприйняття респондентами загрози міжнародної фінансової кризи чи економічної кризи значно зросло, тоді як їхнє сприйняття загроз від проблем біозахисту, таких як пандемії, подібні до епідемії COVID-19, значно знизилося.

🇺🇦 російсько-українська війна, разом з конфліктами на Близькому Сході, ядерною війною та тероризмом найменш сприймаються як такі, що можуть загрожувати Китаю.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 13:31


🇺🇦🚬 Опитування університету Цінхуа 清华 також дослідило ставлення пересічних китайців до російсько-української війни

Понад 40% респондентів (42,41%) вважають, що основну відповідальність за російсько-українську війну мають нести «інші треті сторони», тобто не росія чи Україна
Понад 30% респондентів (35,57%) стверджують, що обидві сторони (росія та Україна) однаково винні
Близько 16% респондентів вважають, що за війну нести відповідальність має Україна
Лише 5,94% респондентів вважають, що винна у війні росія 🤡

До речі, як і опитування 2023 року, опитування 2024 року все ще показує, що китайці мають найбільшу прихильність до росії та найменшу до Японії та Сполучених Штатів.

🐵 66,34% респондентів мають «дуже схвальну» або «дещо схвальну думку» про росію, а 75,92% і 80,24% респондентів «дещо несхвальну» або «дуже несхвальну» думку про США і Японію відповідно.

ноу коментс 🤡

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 13:01


🗣 Літні респонденти, респонденти чоловічої статі та респонденти з вищою освітою більш песимістично оцінюють ситуацію з міжнародною безпекою Китаю

Близько 70% респондентів вважають, що ситуація з безпекою в Китаї покращилася порівняно з п’ятирічним періодом (приблизно 2019) (68,18%).

Понад 70% респондентів також вважають, що Китай буде мати «трохи безпечніше» або «набагато безпечніше» становище на міжнародній арені протягом наступних п’яти років (71,98%).

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 12:15


30 вересня вийшло дослідження університету Цінхуа 清华 про погляд китайців на безпекову сферу у світі.

🗣 Сьогодні трішки поговоримо про результати

Загалом, 44% китайців вважають сучасний світ не дуже безпечним
45.7% — досить безпечним
7.1% — небезпечним
3.2%
— безпечним

💬 Порівняно з дослідженням 2023 року більше китайців вважають світ небезпечним. Також, групою, що найбільше переживає за безпеку сучасного світу є люди старші за 60 років.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

04 Oct, 10:13


https://t.me/UkrainianSinologists/10855

хаххаха "поворот на Схід", казали вони
будемо "незалежні від Заходу", казали вони

🐵🐵🐵

Шо в Китаї?

02 Oct, 12:01


🇨🇳 Оборонний бюджет КНР цього року стане рекордним і досягне 1,666 трлн юанів.

Причому на відміну від вестернів, для китайців, 666 має значення 六六六 — тобто "круто" 😈

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

02 Oct, 10:11


🇨🇳 Перервали свої святкування МЗС КНР і раптово випустили прес-реліз по загостренні ситуації між Ліваном та Ізраїлем.

Журналіст: 1 жовтня Ізраїль розпочав наземну військову операцію на півдні Лівану. Рано вранці 2 числа Іран завдав військового удару по території Ізраїлю. Як прокоментує це Китай?

Речниця МЗС КНР: Китай глибоко стурбований безладдям на Близькому Сході та виступає проти порушень суверенітету, безпеки та територіальної цілісності Лівану, а також проти загострення суперечок та поширення конфліктів. Китай закликає міжнародне співтовариство, особливо впливові держави, відігравати конструктивну роль, щоб уникнути подальшої нестабільності. Китай вважає, що нездатність досягти припинення вогню в Газі є основною причиною цього раунду заворушень на Близькому Сході.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

02 Oct, 10:09


Підтримка Китаєм Росії повинна мати наслідки, - новий глава НАТО

Новий Генеральний секретар НАТО Марк Рютте привернув увагу до ролі Китаю як важливого чинника, що сприяє триваючій війні Росії в Україні. Виступаючи в Брюсселі 1 жовтня, Рютте підкреслив, що подальша підтримка Китаєм Росії повинна мати наслідки для його власних інтересів і репутації. Він також підкреслив, що фінансові витрати на підтримку України є набагато меншими, ніж потенційні наслідки перемоги президента Росії Володимира Путіна.

Така позиція відповідає зростаючому міжнародному занепокоєнню щодо непрямої участі Китаю в конфлікті, особливо через економічну та матеріальну підтримку Росії.

https://www.reuters.com/world/chinas-support-russia-should-have-implications-new-nato-chief-says-2024-10-01/

Шо в Китаї?

01 Oct, 18:01


🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Шо в Китаї?

01 Oct, 12:05


🇺🇦🇨🇳 Заступник міністра закордонних справ, Євген Перебийніс від імені українського уряду та українських гостей тепло привітав Китайську Народну Республіку з 75-ю річницею її заснування, привітав китайський народ зі значними досягненнями у розбудові економіки, науки і техніки, культури та в інших сферах, високо оцінив постійний розвиток китайсько-українських відносин та висловив сподівання, що Китай відіграватиме активну роль у сприянні досягненню справедливого, тривалого та стабільного миру.

🇨🇳 Шо в Китаї?

Шо в Китаї?

01 Oct, 12:01


🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

десь під Варшавою в Києві

🇨🇳 Шо в Китаї?

1,495

subscribers

583

photos

231

videos