Той самий Бабіч

@toisamyibabich


Усі дописи в цьому каналі є особистою думкою Бабіча і не підкріплені жодним фаховим висновком чи досвідом, окрім аксіоми «Бабіч завжди правий»
Секретний чат: t.me/+mLy06f6L6yBiOWU6
Бабіч: @babich_ss
Правила співпраці — https://t.me/toisamyibabich/1136

Той самий Бабіч

22 Oct, 16:32


Як й обіціяли, анонсуємо етер.

Купляйте смаколики та смачні напої для цього четвергу. Адже буде QA ПЕРЕДАЧА, формат, де Олекса спілкується не тільки з тестувальниками. А точніше, поки як раз НЕ з тестувальниками.

В гостях буде Сергій Бабіч, Senior Frontend Developer, і саме він відповість на всі ваші питання про веброзробку.

➡️Але спочатку залиште будь-які питання до Сергія ось в цій формі, щоб Олекса обговорив їх на етері.

👀П.С. А ось тут можете подивитися (в кінці) як Сергій оцінює якість проведення співбесіди на Senior General QA (кандидат Попелюха)

💎QA Україна Клуб 🎞 Youtube 📕 QA Україна ED

Той самий Бабіч

20 Oct, 10:33


Довезе мене додому блискавично
Прудкий потяг укрзалізничний

Той самий Бабіч

18 Oct, 05:52


Доброго ранку, котики, сьогодні п'ятниця, а отже пора знову вам нагадати про Незамовлений Гепі Міл. Раніше у нас в сім'ї була традиція щоп'ятниці замовляти нашим дітям по Гепі Мілу, після чого ми сідали поряд та дивилися разом кіно чи мультик. І так відбувалося щотижня. До 24.02.22. Сьогодні ми уже знову можемо замовляти Гепі Міли, проте понад 500 дітей, що загинули від рук російських загарбників, уже не матимуть такої можливости ніколи. Ми ж з вами можемо вшанувати їхню пам'ять, допомігши тим дітям, що потребують допомоги тут і зараз.

За минулий тиждень ми разом з вами зібрали 4 060 гривень, згуртувавши таким чином 29 добродіїв, а від початку року ми разом з вами зібрали та передали уже 313 040 гривень!

Зібрані протягом тижня кошти я передаю до чернівецького дитячого центру "Мрія Марти" (Місто Добра).

Дякую вам, котики.

💖 Подарували Гепі Міл? Поставте серденько та поширте сей допис.

***
#НезамовленийГепіМіл — це один внесок від однієї людини. 140 гривень — це вартість одного Гепі Мілу. Не 200, не 500, не 10000. Рівно 140.

🔗 Банка "Незамовлений Гепі Міл"
💳 5375411204247873

шось підписників стає усе більше, а добродіїв усе менше. так, спостереження

Той самий Бабіч

18 Oct, 04:12


Вагон метро мене привіз
На Володимирський узвіз.

Доброго ранку, котики )

Той самий Бабіч

17 Oct, 20:15


До Києва мене везе
Вагон УЗ.

До зустрічі на fwdays ;)

Той самий Бабіч

17 Oct, 18:30


Чекаю на ваші коментарі під відео, вже можна

Той самий Бабіч

17 Oct, 15:54


5 хвилин до початку! Вмощуйтеся зручніше!

https://youtube.com/live/AXCQxsBiJ_Y

Той самий Бабіч

17 Oct, 06:01


Доброго ранку, котики!

Сьогодні четвер, а значить — #день_кукухи на каналі, день, коли ми говоримо про все, що з нами сталося хорошого, поганого, сумного та веселого, шукаємо підтримки та підтримуємо один одного.

Останнім часом мені в цю рубрику й писати особливо нічого, і, відверто кажучи, це уже здобуток, та ще й немалий. Тому просто поділюся нецікавими для вас фактами й спостереженнями за цей тиждень.

Для тих трьох людей, кому хоч трохи цікава моя історія з проходженням Асасинів — вчора закінчив основний сюжет Unity, тож переходжу до DLC Dead Kind і вйо до Syndicate. А ще вчора я зібрав усі 100 пірʼїн в AC2! Хто знає, той знає, хто не знає — луччє вам і не знать. Воно навіть з ґайдом нерви вимотало на всі гроші.

Майже закінчив слайди до доповіді на fwdays. Величезна проблема тривалий час була в тому, що я не до кінця бачив її структуру, тобто абсолютно чітко знав, що я хочу донести, а от як — бачення не було. Але таки зʼявилось, і все уклалось в чітку послідовність. Тож завтра лишиться лише додати трохи мемів і цитат Митця, і з чистою совістю можна буде пити пиво перед виступом. На якому дуже сподіваюсь багатьох із вас побачити. І сфоткатись.

Ще останні дні малював дизайни до сьогоднішнього лайвкодингу, тому якшо не прийдете дивитися, то ви знаєте, яка неприємна доля чекатиме вночі на ваші лобіки. Дивіться мені.

Тож якось так. Вкотре переконуюсь, шо як кукуху чимось постійно займати, то їй нема коли паятись. Що вкотре раджу й вам.

Цьом вам у лобіка,
Ваш дід.

Той самий Бабіч

16 Oct, 11:40


Це шо таке? Ну от шо це таке? Це як розуміть?

1. Бігом переходьте на https://www.youtube.com/watch?v=AXCQxsBiJ_Y
2. Ставте вподобайку
3. Натискайте дзвоник, аби не пропустити початку

Ще раз — буде 100 вподобайок до початку етеру, буде для вас шось класне. Не буде — залишу собі.

Той самий Бабіч

15 Oct, 16:23


#анонс
Так, котики, ви вгадали — цього четверга буде лайвкодинг! Знову зміна формату, після роботи над помилками та довгих безсонних ночей. Цього разу усе буде тепло, лампово, по домашньому — разом з моїм гостем будем щось там кодити, а я буду розказувати та підказувати йому різні цікаві штуки.

То хто ж це буде? У мене в гостях фронтендщик звичайний, але що вперто намагається бути фулстекером — Микита Гаврилюк! Випускник славно звісного Mate academy. Микита увірвався до дивовижного світу веб-розробки у 2022 і відтоді докладає усіх зусиль аби стати його поважним громадянином, а не просто фреймворк-бібізяною.

Тож, як і завжди — зустрічаємось рвіно о 19:00 цього четверга, 17 жовтня, на каналі "Сергій Бабіч та Дивовижний світ веброзробки"!

⚡️ Кодимо з джуном! HTML, CSS, JS

А ще, якщо ви поставите на ютубі щонайменше 100 вподобайок до початку етеру, то на вас чекатиме дуже крутий сюрприз, бо…

… бо партнер цього випуску — мережа книгарень Readeat, неймовірно атмосферний простір з величезним різноманіттям книжок, кав’ярнею, а також івент-зоною для книжкових читань, творчих вечорів та інших заходів.

Мають 2 книгарні-кав'ярні в Києві: на Антоновича, 50 (метро Олімпійська) та на Березневій, 12 (ЖК "Комфорт Таун")

Місія Readeat — закохати в читання усіх українців: від найменших до вже дорослих. Зробити книгу в руках частиною образу сучасної людини, одним із головних брендів нашої країни.

Ще раз — 100 вподобайок на ютубі! Що за це буде? Дізнаєтесь під час трансляції ;) Всім цьом у лобіка!

Той самий Бабіч

13 Oct, 16:04


Хлібзавод. ч.2
ч.1
Але не заради цього збиралася Черга, ні. Бо хай би як терпляче не стояли в ній люди, однак усе ж час від часу поглядали на того, хто невільно узяв на себе важливу роль — слідкувати за тим, чи не відкрилися задні двері, чи не почали заносити оті самі деревʼяні піддони, на яких світився Хліб. І тоді вже починали діяти інші правила, і боронь боже було потикнутися тоді без черги. Там можна було б знайти й останній спочинок, мені здається.

І якщо тии займав чергу вчасно, то йшов додому зі справжнім скарбом — золотосяйним, неможливо гарячим, таким, що не можна було й втримати в руках, тому відразу клався він до торби, що нині б назвали еко-сумкою, але тоді це була просто торба, і в жодному разі не осквернявся той хліб пакетом. Навіть BOSSʼом.

І ти простував вулицею, час від часу зупиняючись і хутко, аби не попекти руки, відщипуючи маленькі окрайці та негайно відправляючи їх до рота, аби отримати справжню райську насолоду, а не ту жалюгідну подобу, що її пропонували з телевізора. І не знала ще історія випадків, коли б додому діставалося більше за три чверті буханця "круглого".

А тоді приходив, і починалося справжнє таїнство, бо цей хліб ніколи не доходив до хлібниці, ні, його пасувало зʼїсти до крихти. І тому до того час, як я переступав поріг хати, на плиті уже добулькував смачнющий борщ на кістці, або ж щось екзотичніше, до прикладу, харчо, у тих рідкісних випадках, коли тато вирішував ізнову проявити свої кулінарні здібності. Тоді по вже тарілках парувала, розносячи неймовірні аромати нашою невеличкою кухнею, головна страва, нарізався хліб, що вже на той час мав схолонути, але так само дурманив неймовірним своїм духом, мастився маслом, і ми обідали, заповзято дмухаючи на ложки та відкусуючи хліб величезними шматками, бо можна було узячи ще й ще, аж поки не пустіла тарілка та не щезала та хлібина.

А потому вже можна було піти до себе в кімнату, лягти на ліжко і, закривши на мить очі, продрімати годинку-другу в ніжних обіймах борщу й пухкого хліба, які наповнювали шлунок аж під вершечок, однак ніколи не спричиняли тягучої важкости в шлунку, лише саму приємну сонливість та відчуття наповнености теплом рідної домівки. А прокинувшись, можна було знову "ловити" в програмі передач мультики, зачитатися черговою книжкою з пригодами чи податися нарешті, якщо дозволяла погода, надвір, де разом із ватагою друзів можна було воювати із заростями кропиви, і найголовнішою проблемою тоді було знайти найкрутішу палку.

@toisamyibabich

Той самий Бабіч

13 Oct, 16:03


Хлібзавод. ч.1
Купити хліб біля батьківського дому завжди можна було далеко не в одному місці. Але найбільш відвідуване мною за усе життя — це магазин за квартал від дому, що дуже повільно перетворювався з величезного, але вічно пустого гастроному на розсип окремих та дуже різних магазинчиків. Нині те велике приміщення розділено чи не між чотирма крамницями, а може вже й більше. І продуктовий невеликий магазин, що займає дай бог одну пʼяту від тієї площі, пропонує такий асортимент, що в девʼяностих, про які і йтиме мова, у нас, певно б стався культурний шок.

Другим же "хлібним" місцем став хлібзавод, мабуть, найменш популярний серед усіх інших можливостей придбати запаший буханець, але з причин, зовсім не дотичних ані до якості хліба, ані до яких інших. Річ у тім, що знаходився він за таким собі вододілом, Маленькою Психологічною стіною, моїм особистим Рубіконом — вулицею Шевченка. Усе моє дитинство, особливо, що припало на 90-і, проходило на одному перехресті, і моя особиста Ойкумена закінчувалась на наступному світлофорі.

І хлібзавод знаходився якраз за межами цього світу, за цілих півтора квартали від дому, там, де стояли незвідані будинки і ходили чужі мені люди. Але там був хліб. Хоча ні, не так.

Та був Хліб. Запашний, сяючий, нестерпно гарячий, від шкоринки якого ще парувало, а занурити свої дрібні зубчики в краєчок буханця кортіло лише від самої згадки про нього (так, ви собі навіть уявити не можете, як я хочу це зробити просто зараз).

Так, в магазині теж можна було потрапити на завоз, особливо якщо слідкувати за розкладом, і встигнути урвати гарячий "кірпічік" чи то лискучий "круглий". Але навіть ці пів години, що складали подорож хлібини від хлібзаводу до полиці в магазині, вже накладали свій відбиток, змушуючи ці буханці віддавати своє тепло суворому, набюндученому і байдужому світові.

А на хлібзаводі, в маленькому віконці "торгової точки", що була вмонтована просто в чегляну стіну загорожі, можна було придати хлібину, що залишила піч буквально ось-ось, і навіть долаючи шлях до стійки з деревʼяних піддонів, не стикалася із зовнішнім світом, потрапляючи тобі до руч у всій своїй незайманості та недоторканності.

Звичайно ж, такий хліб був далеко не цілодобово, а купляти вже простиглий, а то й вже "вранішній", можна було й ближче до дому. Тому зустріч з хлібзаводним окрайцем потрібно було планувати, і мало того, проводити цілі спостережні операції, адже найнадійнішою ознакою того, що зараз подадуть нову партію, була черга, що поволі збиралася попід кіоском, починалася під віконцем, струменіла донизу металевими сходами і часто звивалася, залежно від погоди й часу дня, то ховаючись попід цегляним парканом, то чіпляючись за дерева. Вірним знаком того, що це не просто черга, а саме Черга, виступало те, що черга не рухалась, і ніхто з неї не штовхався вперед, а що найдивніше для стороннього глядача — ніхто нічого не купляв. Ба більше, тебе могли чемно й спокійно пропусти до самісінького віконця, якщо сказати таємничий пароль "Я зараз буду брати". Тоді Черга притискалась до стіни і ти міг піти й купити хліб, що вже кілька годин лежав на поличках.

ч.2

@toisamyibabich

Той самий Бабіч

11 Oct, 14:34


Оце аж тільки ввечері учора з жахом зрозумів, шо провтикав написати вам за #день_кукухи, та було вже доволі пізно, або вчора ж і писать. Тому надолужу сьогодні, а заодно поєднаю з пʼятничним офтопом. І доведеться вам зараз читати про мої враження від Assassin's Creed: Unity, бо саме зараз прийшла її черга, а вам уже відомо, що проходження усіх ігор цієї серії стало останнім часом однією з найміцніших опор, на яких моя кукуха й тримається.

І трималась би міцно й далі, якби не Unity. Бо на цій частині та опора хитається, як молочний зуб за десять хвилин до випадіння. Вчора я взагалі був на межі рейджквіту (rage quit), бо вперся в сюжетну місію (!), яку треба типу проходити на повному стелсі, але тебе, курва палять щойно ти витикаєш носа. І вона побудована таким чином, що треба вкрасти отруєне вино, підмінити пляшку, дочекатися доки ціль випʼє того вина, йому похижіє, він ляже на підлогу ригать, тоді дістатися його, зарізати нахєр тим прихованим клинком і по биріку потім ускакать в закат. Після того, як мене раз восьмий спалили на етапі підміни пляшки, я тупо плюнув і пишов спать. Бо це піздєц.

Взагалі, ця частина серії на даний момент одна з найсуперечливіших з того, що я вже пройшов. Неймовірна графіка, особливо на час виходу, величезна свобода руху з отима всіма інтерʼєрами, двориками, поверхами, то взагалі відрив башки, дуже круті структурно місії — і усе це нівелюється "Еціо у нас вдома" в якості протагоніста, абсолютно неробочим стелсом і якоюсь просто дичою складністю, до того ж, яка проявляється флуктуаційно, бо зараз ти можеш десять раз розбивати носа ледь не на початку місії, а потім пройти її просто на похуях всю.

І це мене засмучує, бо потенціал саме цієї частини просто неймовірний. Я недарма згадав про шикарну структуру місій, бо вони вибудувані тут (в більшості своїй, не всі, на жаль) дуже круто і захопливо. Сюжетні вбивства поставлені дійсно якісно, бо є декілька шляхів проникнення, декілька способів вбити ціль, декілька шляхів і способів відходу — усе це дозволяє отримати дійсно різне проходження.

Щодо бойової системи я ще не визначився, бо вона тут доволі непогана в принципі, і відчувається як перехід від класичної до RPG-шної системи "легендарної" трилогії. І стрільців тут реально бздиш, бо виносять за один-два постріли в сраку (це реально така анімація є, коли Арно застрелюють ззаду, і він, вмираючи, хапається в падінні за дупу).

В цілому ця частина поки тримає за рахунок дуже крутого оточення, тут дійсно в прикол просто бігати Парижем, шикарними побічними co-op місіями (чого не скажеш про всякі Paris stories) і доволі непоганим основним сюжетом. Хоча сам Арно, як я вже натякнув раніше — спроба повторити успіх Еціо Авдиторе, але річ в тому, що Еціо нам показували повним розпиздяєм тільки на початку гри, а Арно такий — весь час. Хоча в порівнянні з вічним підлітком Коннором з третьої частини Арно просто зразок живого й яскравого персонажа.

Зі стелсом біда навіть через те, що свистіння випіляли повністю, а ті петарди, вважай, не працюють, бо кинув раз — ворог такий "напевно, вітер", робе до тебе два кроки і стоїть собі як прутень в споднях; кинув два — він такий "єбать там шото є!", але стоїть далі; кинув три — всьо, пізда, спалився, на тобі сокирою по їбалу. Бісить. У мене є підозра, що це результат того, що тупо не встигли доробити гру, і воно все мало працювати по іншому, але усе ж таки.

Але в загальному Unity справляє… …нормальне враження. Тобто нічого такого прямо "вау!", але й ригать від неї, як від третьої, не хочеться (про це розповім окремо, якшо насипете вподобайок). Вона красива, деякі її складові дуже потужні і інноваційні для серії, але разом воно якось просто не складається. Я пройду сюжетну частину, а до усіх побічних активностей повернуся лише аби закрити ачівки і то, хтозна коли, на відміну від тієї ж Black Flag, де я точно очищу всю карту. Але про це теж іншим разом.

Ну якось так ) А що проходите зараз ви, котики, з якою грою у вас зараз love-hate стосунки?

Той самий Бабіч

11 Oct, 05:50


Доброго ранку, котики, сьогодні п'ятниця, а отже пора знову вам нагадати про Незамовлений Гепі Міл. Раніше у нас в сім'ї була традиція щоп'ятниці замовляти нашим дітям по Гепі Мілу, після чого ми сідали поряд та дивилися разом кіно чи мультик. І так відбувалося щотижня. До 24.02.22. Сьогодні ми уже знову можемо замовляти Гепі Міли, проте понад 500 дітей, що загинули від рук російських загарбників, уже не матимуть такої можливости ніколи. Ми ж з вами можемо вшанувати їхню пам'ять, допомігши тим дітям, що потребують допомоги тут і зараз.

За минулий тиждень ми разом з вами зібрали 4 480 гривень, згуртувавши таким чином 32 добродії, а від початку року ми разом з вами зібрали та передали уже 308 980 гривень!

Зібрані протягом тижня кошти я передаю до чернівецького дитячого центру "Мрія Марти" (Місто Добра).

Дякую вам, котики.

💖 Подарували Гепі Міл? Поставте серденько та поширте сей допис.

***
#НезамовленийГепіМіл — це один внесок від однієї людини. 140 гривень — це вартість одного Гепі Мілу. Не 200, не 500, не 10000. Рівно 140.

🔗 Банка "Незамовлений Гепі Міл"
💳 5375411204247873

Той самий Бабіч

10 Oct, 16:06


"…на ділі спочатку спрацьовує фаза спуску події, а вже потім — підйому. Тут швидше підійшла би аналогія з, наприклад, Еціо Авдиторе чи Едвардом Кенвеєм, що виконує стрибок віри до своєї жертви, а потім, після виконання завдання, намагається втікти від сторожі назад на вежу…"

Що таке bubbling та capturing можна зрозуміти, а от що з ними можна робити? Про це й розповідаю в новій статті: https://dou.ua/forums/topic/50705

З вас, очевидно, вподобайки, коментарі та максимальне поширення.

Той самий Бабіч

08 Oct, 13:28


Щодо розіграшу від fwdays за таємний код з етеру за 26 вересня.

Переможців визначено, з вами звʼяжуться представники команди fwdays.

Перевірити, чи це раптом не ви, можна отут, ввівши імейл, який вказали при реєстрації відповіді. Воно вам скаже.

Зустрінемось на конференції ;)

Той самий Бабіч

08 Oct, 08:51


До речі.

Той самий Бабіч

08 Oct, 07:24


“А можна HTML сильно не вчити?”

Це таглайн сьогоднішного дописа Сергія Єрьоміна, який нагадав мені одну дуже просту й дуже цинічну думку, з якою я живу уже доволі давно — чим більше ось таких "спеціалістів", тим впевненіше я почуваю себе на ринку праці.

Зараз буде дуже відверто й неприємно, ну та шо ж вдієш, ви самі виявили бажання мене читати.

Колись я на власні очі чув невдоволений вигук одного пана-кандидата на співбесіді "Чого ви мене про той HTML питаєте, я ж JavaScript-розробник!". Вакансія була, відмічу, суто фронтендна, тобто від того HTML нікуди не дітися було. І, очевидно, вислів "яке прикре самогубство" чудово підійшов до цієї ситуації.

На мою думку, бути дуже вузькоспеціалізованим вигідно суто на початку карʼєри, коли вам потрібно увійти до ІТ, наче голочка, і чим гостріші ви будете, тим легше й точніше ви зануритесь у дивовижний світ веброзробки. Але, щойно ви це зробите, вам доведеться з голочки спочатку перетворитись на гарпун, а в ідеалі — пустити густе та різностороннє коріння. Інакше, якщо ви так і лишатимесь голочкою, то вас так само легко буде вийняти і замінити іншою, дешевою голочкою. Бо їх в бабусиній коробці з-під печива ще зо три жмені лежить.

Ну, годі з алегоріями. По суті, моя думка полягає в тому, що хороший фахівець мусить знати свою сферу глибоко й широко. Особливо, якщо він хоче бути найкращим. І чим різноманітніший досвід такого фахівця, чим глибші його знання, тим ширше поле можливостей розкривається перед ним з часом. нікуди ті можливості, звичайно, не дінуться і від вузького спеціаліста, але й поле це буде так само вузьким. А з часом може звузитись до розмірів голкового вушка. А там уже шось про царства і верблюдів, про це іншим разом.

Відповідаючи на заголовне питання — можна. Можна не вчити і CSS. Та й сам JS теж. Можна приректи себе бути вічною фреймворк-абізяною і вирішувати усі проблеми за допомогою Array.map. І це теж нормально. Просто не варто потім дивуватись, що ваш десятилітній досвід з якимось умовним Херактом уже нікому не треба, бо всі раптом стали писати на умовних вебкомпонентах, а ви div від transition відрізнити не можете.

Можете не вчити HTML. Дід буде спокійніше спати, знаючи що завдяки цьому завжди матиме роботу ;)