Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

@denys_smyhal


Офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України

Facebook: https://bit.ly/2wZwswN
Twitter: https://twitter.com/Denys_Shmyhal
Instagram: https://www.instagram.com/shmyhal_official/

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 10:49


🇪🇺 Європейський парламент підтримав надання Україні виняткової макрофінансової допомоги розміром до €35 млрд.

Це важливий внесок ЄС у межах $50 млрд кредиту G7 з використанням прибутків від заморожених російських активів, який допоможе покрити нагальні фінансові потреби України.

🇬🇧 Крім того, £2.26 млрд у межах цього ж кредиту G7 надасть Велика Британія.

Така бюджетна підтримка дозволить забезпечити військові витрати, зокрема на протиповітряну оборону, артилерію та необхідне обладнання.

Вдячні нашим партнерам з ЄС та Великої Британії за беззаперечну підтримку України в боротьбі проти російської агресії.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 10:39


Сьогодні на засіданні Уряду ухвалили два важливих рішення:

➡️ залучаємо від ЄІБ понад 17 млн євро за проєктом розвитку міського транспорту в Україні. Схвалили відповідний проєкт розпорядження Президента. Кошти підуть громадам на фінансування виплат з оновлення комунальних автопарків.

➡️ створюємо індустріальний парк в Чернівцях, що згенерує близько 750 нових робочих місць у сфері переробної промисловості.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 10:24


У Харківській області буде реалізований пілотний проєкт із пріоритизації гуманітарного розмінування. Про це домовилися з Великою Британією та Швейцарією під час Конференції з протимінної діяльності в Лозанні.

Мета проєкту — напрацювати ефективний алгоритм, що дозволить очистити передусім ті землі, яких потребують люди та економіка.

Ми вже повернули в експлуатацію 35 тис. квадратних кілометрів наших земель. Прагнемо в рази пришвидшити темпи робіт. Наша амбітна мета — до 2033 року обстежити абсолютну більшість потенційно замінованої території.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 10:12


Близько 70 млн доларів допомоги та нова розмінувальна техніка від Швейцарії для піротехнічних підрозділів ДСНС. Такі результати Конференції з питань протимінної діяльності, яка відбулася минулого тижня в Лозанні.

Перша спеціалізована машина GCS200 була передана під час конференції. Також за підсумками заходу отримали додаткову оголошену допомогу від Канади, Нідерландів, Норвегії, Люксембургу, Латвії та інших наших партнерів.

Вдячні їм за важливу підтримку у звільненні України від російського мінного сміття.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

22 Oct, 09:09


В Україні вже розпочинається опалювальний сезон. До тепла підключаються об’єкти соціальної інфраструктури. Насамперед лікарні, школи, садочки.

Конкретні дати подачі тепла визначаються погодними умовами, відповідно до яких влада громад ухвалює свої рішення.

Працюють усі 9 енергоблоків українських АЕС, покриваючи основні потреби в генерації. Отримуємо нове генераційне обладнання.

Банки кредитують бізнес у межах урядових енергетичних програм. Схвалено заявок на 7,9 млрд грн, фактично видано понад 2 млрд грн кредитних коштів. Для населення схвалено кредитних коштів на понад 204 млн грн.

Робимо все, щоб узимку всі українці мали вдома світло і тепло, а підприємства працювали безперебійно.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

21 Oct, 17:17


Сьогодні провів і важливі наради з Головкомом Сирським, начальником Генштабу Баргилевичем, міністром оборони України Умєровим. Детально обговорили ситуацію на фронтових напрямках – Торецький, Покровський, Курахівський, Харківський та всі інші. Доповіді були не лише щодо обставин зараз і наших дій зараз, але й на перспективу. Відповідно – забезпечення та озброєння, комплектування наших бригад. 

Окремо обговорили Курську операцію – ми тримаємо там наші позиції, я дякую кожному воїну за хоробрість. Ми маємо пам’ятати, що Курська операція забезпечує стратегічну мету. Війна має повертатись на території, звідки вона прийшла. Це справедливо, коли буферна зона створена на території агресора. І також Курська операція дозволила Україні зробити більш активною роботу щодо обмінів – повертати наших воїнів із російського полону. Кожен це бачить. 

Дякую всім бойовим бригадам, кожному підрозділу, які б’ються на передовій!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

20 Oct, 17:47


За цей тиждень у нас є підтримка від партнерів за Планом перемоги – дякую Франції, Литві, нашим партнерам, нордикам і багатьом союзникам у Євросоюзі. Є дуже хороші сигнали від Сполучених Штатів – ми чуємо риторику, її зміни. Очікуємо на приїзд команди з Вашингтона, щоб на всіх робочих рівнях працювати по пунктах Плану перемоги. Домовилися щодо кількох нових пакетів підтримки – і оборонної підтримки, і енергетичної підтримки. І це дається дуже непросто. Але по-іншому ворога не перемогти. І я дякую всім, хто допомагає. І нам треба працювати тільки разом і тільки в єдності. Щоб для нас усіх був результат – для всієї України.

Але поки це відбувається, на жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог. Те, що відбувається з МСЕК – медико-соціальними експертними комісіями – та нахабством людей, зокрема прокурорів, які скористалися своїми зв’язками із МСЕК та пооформлювали собі фальшиві інвалідності. Я чекаю від правоохоронців, зокрема передусім СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких жорстких рішень. Призначив РНБО.

Слава Україні!

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

20 Oct, 07:01


Посилюємо міжрегіональну співпрацю. Провели зустріч із мером міста Гельсінкі Юганою Вартіайненом.

Подякував за активне співробітництво з містом Дніпро та відзначив активну роль Гельсінкі у реалізації кампанії Європарламенту та Eurocities «Генератори надії». Під час російських обстрілів енергосистеми Гельсінкі одними з перших міст долучились до збору енергетичного обладнання для України, а Фінляндія, загалом, посідає одне з перших місць за кількістю наданого обладнання серед донорів в Європі.

Зацікавлені у досвіді міста Гельсінкі з розвитку зелених технологій, зокрема щодо системи опалення, встановлення сонячних панелей.
Цінними будуть допомога та долучення м. Гельсінкі до коаліції цивільного захисту для побудови сучасних технологічних укриттів, яку започаткували разом з Прем'єр-міністром Фінляндії.

Розвиваємо пряму співпрацю між українськими та фінськими медичними закладами. Наші МОЗ підписали відповідну угоду, а вчора українська делегація ознайомилася з роботою лікарні в Гельсінкі.

Окремо подякував за лікування українських військових. Розраховуємо на розширення співпраці й щодо лікування дітей з України.

Цінуємо всю допомогу, яку фінський народ та кожне фінське місто надає українцям.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Oct, 18:00


Війна росії проти України спричинила масштабні екологічні руйнування, що призвели до безпрецедентного забруднення довкілля. Про це зазначив під час Конференції з обговорення пункту 8 «Екологічна безпека» Формули миру Президента України.

Захід відбувся в Гельсінках за участі Прем’єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, Віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефчовича, керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, а також високопосадовців інших держав.

Нинішні збитки українським екосистемам оцінюються в 65 мільярдів доларів. Третина українських лісів та 20% природоохоронних територій України уже постраждала від війни. Під загрозою опинилося 35% біорізноманіття Європи, яким володіє Україна.

Перед усіма нами стоїть важливе завдання — виробити спільне бачення того, як захистити природу та життя людей. Україна готова розробляти спільне бачення та конкретні кроки на цьому шляху, застосовуючи принцип «ворог повинен заплатити».

Зокрема, озвучив декілька ключових завдань, щодо яких потрібно узгодити спільну стратегію:
відстеження, реєстрації та звітування щодо всіх екологічних наслідків, впливів, втрат і збитків війни російського агресора в Україні;
збір цінних відгуків високого рівня та технічних коментарів від партнерів України;
напрацювання наступних спільних кроків для притягнення російського агресора до відповідальності за всі екологічні злочини, які були здійснені проти України.

Екологічна безпека є передумовою економічного та соціального розвитку. Тому ми маємо знайти рішення та ресурси як найкраще можемо захистити та відновити нашу природу та екологію.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Oct, 17:17


Передусім сьогодні вдячність нашій команді, яка займається обмінами, та всім українським воїнам – кожному підрозділу, – які поповнюють обмінний фонд для нашої держави. Пишаюся всіма вами, дякую вам за допомогу у звільненні наших людей з російського полону.

Важливо це розуміти: не буває нічого, що стається просто так. Завжди треба сильні позиції для України. Завжди треба збільшувати можливості нашої держави. У час війни результат тільки здобувається. Дякую всім, хто це забезпечує.

Нам вдалося повернути з російського полону ще 95 українців. Більшість із них – рядові та сержанти, 26 офіцерів. Захисники Маріуполя, загалом Донеччини, Луганщини, Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Херсонщини. Серед них «азовці». Також Максим Буткевич – український правозахисник, який пішов захищати Україну після початку повномасштабної війни.

Усім, кого повернули, зараз надається необхідна допомога. І ми працюємо далі, щоб звільняти наших людей: військових і цивільних. І це дуже складний процес, але чим більш результативні ми будемо на полі бою та в дипломатії, тим швидше ми зможемо повернути також інших. Ми зʼясовуємо долю кожного й кожної, хто може бути в полоні. Дуже стараємось повернути всіх.

Дякую Збройним Силам, Службі безпеки України, ГУР, Офісу, МВС, омбудсмену, Координаційному штабу – усім, хто залучений, хто допомагає. Також дякую нашим партнерам – тим країнам і лідерам, які посилюють наші позиції в цій роботі. І завжди, коли є така можливість, ми говоримо з лідерами під час візитів про те, що українці мають бути вдома – всі, хто захоплений Росією.

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

19 Oct, 16:39


Разом із Фінляндією започатковуємо коаліцію цивільного захисту для розбудови в Україні системи сучасних укриттів.

Сьогодні в місті Гельсінкі ознайомилися з укриттям цивільного захисту Merihaka.

Загалом у Гельсінкі розташовані приблизно 5500 укриттів, що вміщують 900 тисяч осіб. Тобто місць достатньо не лише для мешканців, але й гостей міста.

Ми прагнемо використати цей досвід для будівництва укриттів в Україні. Спільно з Фінляндією долучатимемо партнерів до реалізації подібних проєктів.

16,655

subscribers

6,019

photos

1,657

videos