Естетичний інтелект

@culturology2022


Телеграм культурологині. Тут побачите актуалізацію української культури як натхнення, як силу, як енергію! Також знайдете новини про арт-події, виставки, фестивалі, книги. Інстаграм "Естетичний інтелект" https://instagram.com/esthetic.intelligence?igshid=

Естетичний інтелект

22 Oct, 06:29


🟧 24 жовтня о 18.00 відбудеться відкриття виставки Олега Тістола "Телебачення. Актуальний антикваріат" в галереї Лавра.

🟧 Виставка є сучасним продовженням серії "Телебачення" 2004-2006 року.

🟧 Уперше будуть представлені фотографії, частина з яких у свій час стала основою живописних робіт, та скульптура Олега Тістола.

🟧 Проєкт про живопис, про те, як актуальний художник за допомогою більш нових медіа може перетворити "антикварний" жанр мистецтва в надсучасне висловлювання, яке вже увійшло в історію українського арту.

🟧 Вартість квитка - 100 грн.

Естетичний інтелект

21 Oct, 07:11


🟧 24 жовтня о 18:30 відбудеться відкриття персональної виставки Олени Турянської "Агапе. Абсолютна любов" в моєму рідному Мистецькому Арсеналі.

🟧 Одне з головних послань проєкту - "Помирають люди, а не любов". Поняттям «агапе» давні греки позначали найвищу форму любові — безумовну та всеохопну. Саме про неї розповідає Олена, поєднуючи власну памʼять, спогади знайомих і переживання воєнного часу.

🟧 Більшість робіт на виставці створені Оленою у 2023-2024 році. У 5-ти залах Старого арсеналу художниця намагається говорити про новий досвід — страх, утому, втрати й травми, не забуваючи при цьому про памʼять, любов і життя.

🟧 Виставка триватиме до 2 лютого 2025 року.

🟧 Детальніше

🟧 Вхід - 120/60 грн. В день відкриття виставки вхід вільний.

Естетичний інтелект

19 Oct, 14:41


🟧 Важливий матеріал від "Загін Кіноманів" за підтримки фонду "Відродження"👇
https://youtu.be/ESaxdAGbaQs?si=z3zKKtfpDaaCYoUq

Естетичний інтелект

19 Oct, 08:15


🟧 19 жовтня о 18.00 відбудеться відкриття персональної виставки київської художниці Molly Route "Колись усі ми помремо" в Draft gallery.

🟧 На виставці буде графіка та живопис, що є неочікувано.

🟧 Цей проєкт - це рефлексія на тему незворотності смерті, неможливості уникнути втрати і, як наслідок, нашої постійної одинокості в цьому світі приречених істот та предметів. З властивою їй щирістю та простотою, авторка розкаже про свій досвід прийняття смертності за допомогою малювання картинок.

🟧 Адреса: вул. Олеся Гончара 37а

Естетичний інтелект

18 Oct, 18:56


🟧 19 жовтня о 16.00 відбудеться відкриття виставки "МИСТЕЦТВО – ВИЩА ФОРМА НАДІЇ" в галереї Триптих Арт.

🟧 Наша культурна ідентичність у всі часи, на жаль, формувалась під тиском загарбника. Але українські музи не мовчать, тому що саме творчість надає поняттю «вища надія» конкретного змісту і матеріального втілення. Вона проникає в паузи між тривогами, ракетними обстрілами і відключеннями світла…

🟧 Учасники проекту з різних куточків України - Одеси, Харкова, Сум, Миколаєва, Києва, а саме - Олексій Литвиненко, Андрій Гуренко, Максим Мамсіков , Андрій Цой, Олена Дудніченко. Куратор: Тетяна Савченко

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

16 Oct, 09:17


🟧 17 жовтня о 18.00 відбудеться відкриття виставки "Моя кімната. Зі мною і без" Руслана Тремби в "Я Галерея" в Києві.

🟧 Монохромним та нарочито пишним Трембу здебільшого бачить його глядач. Однак цього разу в двох залах імітованого особистого простору Руслана Тремби ми відкриємо художника у різних іпостасях.

🟧 Це цикл графічних еротичних робіт — про те, що багато хто з нас не готовий винести на публіку. Головне питання, яке піднімає в експозиційних залах художник: якими є межі нашого сприйняття? Та яка з двох кімнат імпонує нам більше: відвертого наодинці з собою чи монохромного прийнятного для суспільства

🟧 Виставка триватиме до 15 грудня.

🟧 Адреса: вул. Хорива 49Б

🟧 Вартість: 100 гривень.

Естетичний інтелект

15 Oct, 19:53


🧡 Питання-відповіді

🟧 Де я можу зустріти музейного гіда?
💛 Пінчукартцентр.

🟧 Де я можу відчути тактильні відчуття від мистецтва?
💛 Музей темряви у Львові.

🟧 Де я можу випити кави та споглядати за мистецтвом?
💛 Літній дворик в музеї Ханенків.

🟧 Де я можу по-хорошому "загубитися"?
💛 Музей Корсаків у Луцьку.

🟧 Де можна купити стікери робіт, які можна побачити вживу?
💛 Центрі сучасного мистецтва "Білий світ" в Києві.

🟧 У якій галереї найкращий краєвид?
💛 Галерея "Портал 11" вигляд на Михайлівський золотоверхий собор.

🟧 В якому музеї можна побачити народну культуру по-сучасному?
💛 Музей Гончара в Києві.

🟧 Де є затишний дворик в галереї?
💛 "Я-галерея" в Києві.

(Не треба писати - а ви забули про ".."). Можете просто написати свої варіанти Питання-відповіді)

Естетичний інтелект

14 Oct, 17:37


#знижки
🤩Що таке краса та що робить речі красивими? Як люди сприймають та оцінюють красу? Які у мистецтва межі і чи кожен витвір може бути названий мистецьким?  

🎥Відеокурс «Естетика: як ми відчуваємо красу» присвячений основним питанням естетики як філософської дисципліни, яка намагається знайти підстави та пояснити чуттєве пізнання людини. 

Лектор: Михайло Кольцов, філософ, викладач. 

📌Впродовж тижня на курс діє знижка – 1500 замість 1900 грн.

Естетичний інтелект

14 Oct, 15:42


🟧 Триває виставка Лізи Обуховської "Зв'язок" в Kirisenko Art Gallery.

🟧 Ліза не лише акцентує увагу на силі жіночих зв’язків, але й провокує до переосмислення ролі жінок у сучасному суспільстві. Сповнені історичних і культурних алюзій, її роботи також здійснюють данину поваги видатним українським жінкам, чиї досягнення протягом певного часу залишались "в тіні".

🟧 Роботи Лізи – це злиття різних медіа: живопис, скульптура та текстиль сплітаються у візуальну мову, яка віддзеркалює красу, силу та витривалість жіночого духу.

🟧 Адреса: вул. Золотоустівська, 25 (територія ЖК "Шевченківський").

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

13 Oct, 14:13


💚 Сьогодні про зелений колір!

🟧 Дослідження показують, що у час кам’яного віку система кольорів людей складалася з трьох кольорів: червоного, чорного та білого. Але ми ж розвиваємося)) 😂 У стародавніх мовах Японії, Китаю та В’єтнаму синій і зелений певний час лінгвістично не розрізнялися. Така ж ситуація в текстах Стародавньої Греції — слова для позначення дерев і морів однакові.

🟩 Зелений - це "міст" між двома протилежними кольорами веселкового спектру – гарячим червоним та жовтим і холодним синім.

🟧 Зелений колір - це колір весни, природи. Він уособлює стабільність і прогрес, рівновагу й гармонію. Він викликає почуття спокою і надії.

🟩 Що ж до мистецтва? Кілька прикладів наведу (але їх в сто разів більше):
🔶 Ваш Гог "Рожеві троянди"
🔶 Анрі Матісса "Лауретт у зеленій мантії"
🔶 Ян Ван Ейк "Портрет Арнольфіні".

💚 Більше в англомовній статті
"Плодючість, свіжість, гармонія та жадібність — зелений колір"

Естетичний інтелект

13 Oct, 08:03


🟧 Як і чому з'явилися статуї без голови чи без рук? Раніше скульптурні роботи були виключно цілісними. І образ "людини по частинах" - віщував про біду. Тому митці таким не займалися.

🟧 Але все знову пов'язано з війнами... Статуї з самого початку були цілі, однак, коли проходили різні бойові дії, то коли їх знаходили - були тільки частини статуй. З'єднати в якийсь момент частини стало неможливим (у більшості випадків).

🟧 У 1820 році привезли з грецького острова Мілос до Франції статую Венери Мілоської (мармурова скульптури богині Афродіти у II столітті до н. е.). За однією з версій: під час бійки в порту, руки Венери були відбиті, а потім і зовсім втрачені. Висота Венери Мілоської - 2,02 м. Можливо у лівій руці вона тримала яблуко.

🟧 Ми звикли вважати статуї білими, але майже всі мармурові скульптури часто фарбували у різні кольори. Тому Венера теж була пофарбована.

🟧 Венера була прикрашена ювелірними виробами, у тому числі браслетами, сережками, це свідчить про місця для кріплення на скульптурі.

Естетичний інтелект

12 Oct, 07:54


🟧 Триває виставка робіт 8-ми переможниць та переможців в рамках конкурсу "MYPH PHOTOGRAPHY PRIZE 2024" в Dymchuk Gallery.

🟧 Конкурс було створено для українських фотографів і фотографок з усього світу, які працюють з медіумом фотографії.

🟧 Учасники: Олексій Чистотін, Ірина Кабиш, Айнур Сакішева, Оля Коваль, Георгій Іванченко, Регіна Буквич, Нурлана Удовенко, Вероніка Моль.

🟧 Виставка триватиме до 24 листопада.

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

11 Oct, 18:27


🟧 Я як культурологиня не можу не висвітлити про те, що восени завжди багато наукових конференцій у сфері Культурології (безкоштовно). Я роками брала участь в них і паралельно дізнавалася дуже багато чого. Тож:
🔶 Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв: конференція "Культура і мистецтво: сучасний науковий вимір" 7 листопада 2024 р. Дедлайн подачі заявки та тез - 01 листопада (включно).

🔶 Інститут культурології: конференція "Метастратегії екрану/мистецтв в умовах постглобалізму та постколоніалізм" 31 жовтня 2024 року. Дедлайн подачі - 20 жовтня.

🔶 Інститут проблем сучасного мистецтва: конференція "Проблеми методології сучасного мистецтвознавства та культурології" 13-14 листопада 2024 року. Дедлайн подачі - 01 листопада (включно).

🔶 Львівський національний університет імені Івана Франка: конференція "Ucraina libertatem. Трансформація гуманітарної сфери та культурного простору під впливом війни" 1–2 листопада 2024 року. Дедлайн подачі - 15 жовтня.

Естетичний інтелект

10 Oct, 07:30


🟧 Мій ютуб-канал "Естетичний інтелект" тільки розпочинає своє життя. Він ще супер маленький. По-тихеньку буде наповнюватися по мірі можливостей/часу/відсутностей блекаутів.

🟧 Тож нині я виклала відео з моєї (однієї із) лекції "Тілесність в контексті постмодерну" у вільний доступ.

🟧
Хто не встиг потрапити на офлайн/хто любить все онлайн/хто не знав про мої лекції - все для вас 🧡

🟧
Хочу від вас мінімального фідбеку для розуміння шляху з Ютубом)

🟧 Відео на ютуб

Естетичний інтелект

10 Oct, 05:37


🟧 17 жовтня о 17.00 відбудеться лекція "Чи впливає національна культура на культуру корпоративну?" від Наталії Кривди в рамках проєкту "Культурний проект"

🟧 На лекції розглянуть взаємозв'язок між національною культурою та корпоративною. Розглянемо, як особливості наших культурних традицій, цінностей та норм впливають на організаційні практики.

🟧 Буде розглянуто чи позначається це на корпоративних стратегіях та операційних підходах компаній, щоб усвідомити та рухатися до якісних змін у майбутньому.

🟧 Наталія Кривда - докторка філософських наук, професорка КНУ імені Тараса Шевченка. Голова Українського культурного фонду (УКФ). Академічна директорка Единбурзької бізнес-школи в Україні.

🟧 Реєстрація