Аюрведа UA

@ayurvedaua


Перший україномовний канал про здоровий спосіб життя за допомогою Аюрведи та інших східних медичних систем. Найбільш відбірна та корисна, цікава та актуальна інформація для набуття досконалого здоров'я.

Аюрведа UA

22 Oct, 14:57


ПРАВИЛА ВЖИВАННЯ МОЛОКА
🥛Молоко дуже важливий і корисний продукт у нашому житті. Воно дає сили, зміцнює розум, живить та підтримує організм, заспокоює розум. Більше того, вважається, що коров'яче молоко – найкраще (стосовно інших видів молока), оскільки є найкращою омолоджуючою, відновлюючою, що збільшує тривалість життя субстанцією (расаяна-драв'я), а також сильніше за інші види молока збільшує оджас (основу імунітету).

🤔На жаль, останнім часом з'явилося багато думок про те, що коров'яче молоко шкідливе для здоров'я.

‼️ЦЕ НЕ ТАК
Аюрведа говорить про те, що коров'яче молоко є одним з найкращих продуктів, але... треба знати правила його вживання!

Отже, докладно розберемо цю тему.

Молоко слід пити парним, відразу після доїння: у цьому випадку, при правильному вживанні, воно принесе велику користь організму.
Остигле після доїння молоко стає важким і слизоутворюючим, і для вживання його слід зробити «подібним до парного» — три рази підігріти і сім разів перелити з посудини в інший, полегшуючи його властивості, і пити з придатними спеціями — корицею, куркумою, кардамоном, шафраном , мускатом та іншими.
Молоко, що залишилося після приготування, знову гріти не можна.
Молоко, випите холодним, збільшує Капху, спричиняючи скупчення слизу.
Молоко не можна поєднувати з сіллю (це також відноситься до молочних каш та соусів), з кислим смаком, з рибою, м'ясом, грибами, зі свіжими фруктами, особливо бананами, з будь-якими гарбузовими (дині, гарбузи, кабачки, огірки, кавуни), а також зі свіжою зеленню та зеленими листовими овочами, з будь-якими проростками, з машем (грін-грим, мунг-дал), з виробами з тіста (хліб, випічка та інше), з макухою кунжуту або лляного насіння (і з оліями з них ), з коричневим цукром (він має кислий смак), з алкоголем та з будь-якими кисломолочними продуктами.
Молоко, випите безпосередньо перед сном, згідно з Аюрведичними текстами, вкорочує життя, тому його треба пити не пізніше 1 години до сну.
Молоко, яке почало підкисати, але ще не стало кислим молоком, виводить усі три Доші з рівноваги.
Ліки, що мають кислий смак (наприклад, Тріфала), також не повинні запиватись молоком.

Всі ці правила важливо враховувати, інакше тривале вживання молока з несумісними продуктами призведе до хвороб. накопичувального ефекту, що виливається в такі хвороби, як анемія, ураження шкіри (псоріаз та інші), лихоманка та мальабсорбція.

❗️І, навпаки, правильне вживання молока зміцнює організм і лікує багато хвороб.

З любов'ю, ваша Наталія Мінченко🙏🏻❤️

Аюрведа UA

22 Oct, 05:06


4 ЦІЛІ АЮРВЕДИ

Головна мета Аюрведи зрозуміти, у чому наше призначення. Перша мета може бути наближена, і тоді ми можемо досягти решти. Правило полягає в тому, що якщо ми не можемо досягти хоча б цієї мети, наблизитись до неї, то решту реалізувати не вдасться. Більшість людей прагнуть до другої і третьої мети, не пройшовши першу.

Ніхто не хоче реалізовувати призначення, всі хочуть отримати одразу задоволення.

Отже, друга мета. Друга мета звучить на санскриті, як артха – благополуччя, матеріальне благополуччя. Воно може виражатися у різних речах. Це може бути фінансове благополуччя, соціальне благополуччя, благополуччя у відносинах.

Благополуччя – благо. Раніше словом «благо» позначалося здоров'я у тому числі.

Якщо ми реалізуємо цю мету, досягаємо її — ми можемо досягти третьої мети. Третя мета звучить на санскриті як кама, і це термін має кілька значень, й у контексті він означає задоволення почуттів.

Задоволення почуттів – тобто ми можемо просто насолодитись цим життям. Це наше гідне право, чому б і ні.

Отже, четверта мета. Коли ми задовольняємо почуття у цьому матеріальному світі, ми незмінно починаємо розуміти, що це ще не все. І тоді приходить усвідомлення четвертої мети. Четверта мета звучить на санскриті як мокша. Мокша на санскриті перекладається як визволення.

Мокша – це звільнення від того, що нам не потрібне. Це звільнення від невігластва. Звільнення від того, що приносить нам страждання. Це визволення від ворогів розуму.

Отже, чотири цілі – дхарма, артха, кама, мокша.

🔅Зрозуміти призначення.
🔅Досягнути благополуччя.
🔅Задовольнити свої почуття.
🔅І зрозуміти, що необхідно позбутися невігластва.

Магазин ROSA | Youtube | Портал Роса ТБ | Консультація доктора Аюрведи

Аюрведа UA

21 Oct, 14:16


БАНАНИ: АЮРВЕДИЧНІ ХАРЕКТЕРИСТИКИ
Згідно Аюрведі, банани є смачною і поживною їжею, яка втамовує спрагу і сприяє росту м'язових тканин тіла.
Зрілі банани солодкі, мають охолоджуючий ефект і кислий віпак (віпак - властивість, яка проявляється в організмі після перетравлення їжі - природа смаку). Збільшують життєву силу, допомагають справлятися з нервовими розладами. Вони знижують Вату і збільшують Пітту та Капху.

Банани посилюють статевий потяг і дають енергію до м'язової, жирової, нервової та репродуктивної тканин.
Незрілі банани мають в'яжучий смак, охолоджуючу дію і гострий віпак. Вони збільшують Вату і зменшують Пітту та Капху.

Банан містить у собі велику кількість калорій, вітамінів А та С, а також безліч мінеральних солей. На 75% банан складається з води, до його складу також входять вуглеводи, трохи білків, зовсім небагато жиру, а також кальцій, фосфор, залізо, тіамін, рибофлавін, ніацин, магній, мідь, сірка та калій.

Найкращий вибір не лише для смакових якостей, а й для здоров'я – стиглі банани. У будь-якому випадку враховуйте ваш тип конституції та аюрведичні властивості плодів різного ступеня зрілості.

🍌🍌🍌 Для людей худорлявих банани - ідеальна їжа. Щоб позбутися надмірної худорлявості, таким людям слід протягом кількох місяців щоразу після їжі з'їдати по два банани, це допоможе їм набрати вагу, не накопичуючи жир, і набути здорового та свіжого вигляду. Банани також дуже корисні тим, хто страждає від діабету або частого сечовипускання. Солодкий смак бананів стимулює вироблення сперми, тим самим збільшуючи силу, витривалість, тривалість життя та статеву потенцію. Як лікувальний засіб банани рекомендують їсти при дизентерії, хронічному нетравленні, а також при слабкому травленні.

Аюрведа UA

21 Oct, 05:30


АЮРВЕДА ТА ЗАХІДНА МЕДИЦИНА

Аюрведа відрізняється від Західної медицини у підході до розпізнавання хвороби. Аюрведа розпізнає 6 ступенів розвитку хвороби із самого початку і дозволяє спостерігати за найменшими змінами до того, як хвороба розвинулася. Західна медицина розглядає лише 2 останні з цих 6-ти ступенів – коли хвороба-вже “цвіте пишним кольором” і вибору залишилося небагато – або щось відрізати або спостерігати.

Традиційна медицина наголошує на класифікацію хвороби, а Аюрведа намагається зрозуміти - які життєві сили рухають хворобу і працює з цим. При величезній повазі до традиційної медицини, героям-лікарям, які витягують людей з “того світу”, мало хто одужав завдяки лікарям. Більшість їх одужала “всупереч”. Є два підходи до одужання – повністю покластися на лікарів та сидіти пасивно чекати, або найактивніше включаться до цього процесу.

Так чим же відрізняється підхід Аюрведи та Західної медицини до хвороби? Аюрведичний практик ніколи не каже "Я лікую, а ти все приймаєш без обговорення". Навпаки, він показує шлях до зцілення та допомагає зробити перші кроки.

Аюрведа розпізнає 6 ступенів розвитку хвороби, а Західна медицина бере до уваги лише 2 останніх стадії.

👉 1-й ступінь Накопичення

👉 2-й ступінь Погіршення

👉 3-й ступінь Поширення

👉 4-й ступінь Пересування та локалізація збудженої Доші

👉 5-й ступінь Прояв хвороби

👉 6-й ступінь Хронічні ускладнення

У цій останній стадії розвитку хвороби симптоми стають настільки ясними, що можна точно поставити діагноз.

В Аюрведі лікується не “хвороба”, а балансуються Доші, що її утворюють. І "хвороба" йде сама.

Встановивши це, Аюрведичний спеціаліст порадить дієту відповідно до вашої аюрведичної конституції, вправи Хатхі-Йоги (Асани), Пранайаму (дихальні вправи для впорядкування високої Доші), режим дня, стиль життя та багато іншого.

🙏Читайте всю статтю за посиланням

Магазин ROSA | Youtube | Портал Роса ТБ | Консультація доктора Аюрведи

Аюрведа UA

20 Oct, 14:39


РЕЦЕПТИ ІНДІЙСЬКОЇ КУХНІ. АЛУ ГОБІ

Страва є пряним овочевим каррі з томатним соусом з додаванням цибулі, часнику, імбиру, кмину і насіння гірчиці. Вдало поєднується з хлібними коржиками наан.

Необхідні інгредієнти:

1 качан цвітної капусти
2 картоплини
2 ст. л. гірчичної олії
1 ч. л. насіння кмину
1 цибулина
2 зубчики часнику
200 г консервованих томатів
1 ст. л. тертого імбиру
1 ч. л. куркуми
1 перець чилі
1 ч. л. сушеного листя фенугрека (пажитника)
1 ч. л. гарам масалу
Жменя подрібненої кінзи
14. 1 ч. л. солі

Покрокове приготування:

Крок 1. Всі овочі помийте та обсушіть. Розділіть капусту на суцвіття.

Крок 2. Розжарте в сотейнику (індуси використовують котел карахи) рослинну олію, наситивши її спеціями: по черзі додавайте насіння гірчиці, після закипання висипте насіння кмину.

Крок 3. Зменште вогонь і викладіть подрібнені цибулю та часник, томіть до м’якості.

Крок 4. Додайте подрібнений чилі, імбир, фенугрек, куркуму та консервовані помідори. Посоліть та готуйте на середньому вогні.

Крок 5. Готуйте овочеву масу зі спеціями до утворення густої пасти масала.

Крок 6. Картоплю очистить і наріжте великими кубиками. Перекладіть на сковороду і перемішайте, шматочки повинні вкритися соусом. Готуйте на повільному вогні під кришкою 10 хвилин, періодично помішуйте вміст.

Крок 7. Перекладіть капустяні суцвіття на сковороду, перемішайте і тушкуйте 25-30 хвилин до готовності. Обережно перемішуйте овочі, щоб вони не перетворилися на кашу.

Крок 8. Подавайте Алу Гобі теплим, посипавши рубаною кінзою та гарам масала.

Смачного!

Аюрведа UA

20 Oct, 06:38


❗️Чому так важливо підтримувати вогонь травлення?

🔸Вогонь травлення (агні) безпосередньо пов'язаний зі станом здоров'я. Агні можна назвати елементом розуму на клітинному рівні, адже саме агні визначає, які речовини потрапляють в клітини, а які виводяться як відходи. Ослаблений агні лежить в основі всіх дисбалансів і хвороб, а за згасанням «вогню життя» слідує смерть.

🔸Аюрведа виділяє близько 40 підтипів агні, за кожним з яких закріплена конкретна фізіологічна функція та розташування в тілі. Найголовніший вогонь — джатхар агні, центральний травний вогонь, керуючий перетравленням і засвоєнням їжі.

🔸Незважаючи на це розмаїття, важливо розуміти, що агні володіє однаковими якостями скрізь, де він присутній. Агні гарячий, гострий, легкий, проникливий, тонкий і яскравий. Погане харчування, неправильний спосіб життя та заблоковані емоції легко можуть порушити агні, ослабивши будь-яку з цих якостей по всьому організму. І навпаки, підтримання якостей агні покращує його стан.

🔥Агні керує найрізноманітнішими процесами:

Травлення, всмоктування
Створення ферментів травлення
Вся метаболічна активність
Життєва сила
Харчування тканин
Формування оджаса, теджаса, прани
Стан шкіри, колір обличчя
Підтримання температури тіла
Ясність розуму, інтелект, логіка
Сенсорне сприйняття (особливо зір)
Ентузіазм, сміливість і впевненість
Радість та задоволення

🔹Розуміння функцій агні спонукає більше цінувати силу цієї енергії. Тому догляд за станом агні є найрозумнішою інвестицією, яку людина може зробити для свого здоров'я та благополуччя.
🔥🔥🔥

Магазин ROSA | Youtube | Портал Роса ТБ | Консультація доктора Аюрведи

Аюрведа UA

19 Oct, 14:48


ТРАВИ В АЮРВЕДІ - ТОП ПОПУЛЯРНИХ РОСЛИН 🌿🔝

🔸Амалакі або Амла

Індійський агрус. Високо цінується і популярна рослина в аюрведі. Міцний антиоксидант. В одному плоді амли міститься у шість разів більше вітаміну С, ніж в одному лимоні. Має сильний омолоджувальний ефект, живить і підтримує тіло. 🍋💪🌱

🔸Арджуна

Аюрведичний препарат від серцевих хвороб. В Індії кажуть, що арджуна може вилікувати майже будь-яке кардіологічне захворювання. Вона живить серце, покращує коронарний кровообіг та обмінні процеси в міокарді, розріджує кров, стабілізує стан після інфаркту. 💓🌿🩺

🔸Ашвагандха

Цю рослину називають індійським женьшенем. Живлення тіла (особливо для ослаблених людей), м'язова сила, вплив на репродуктивні органи (особливо у чоловіків), заспокоєння центральної нервової системи. 💪💖🧘‍♀️

🔸Брамі

Брамі, в першу чергу, впливає на центральну нервову систему. Покращує сон, пам'ять, інтелект, позитивно впливає на всі органи чуття. Чудово впливає на кровообіг в мозку, його живлення. 🧠💤🌿

🔸Гуггул (мирра, бальзамове дерево)

Гуггул - смола з дерева. Найсильніший абсорбент. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, гуггул не всмоктується, вбирає в себе всі шкідливі шлаки і виводить їх природним шляхом. 🌳💊🔥

🔸Куркума

Найбільш доступна і ефективна рослина. Призначається для поліпшення травлення, роботи печінки та якості крові, для зупинки кровотеч, ефективного жовчовиділення та розрідження крові. Покращує стан шкіри. 🍛💊🌻

🔸Нім

Розріджує кров, позитивно впливає на печінку, загоює рани, використовується як протизапальний і жарознижувальний засіб, застосовується при грипі та простудах. Найсильніша кровоочищаюча лікарська рослина. Він дуже добре впливає на шкіру. 🍃💊💚

🔸Шатаварі

Найпопулярніша трава для жіночого здоров'я в аюрведі. Лікує більшу частину гінекологічних проблем. Чудово впливає на репродуктивне здоров'я жінки, підвищує здатність до зачаття та виношування дитини. Цю рослину часто називають "женьшенем для жінок". 👩💕🌱

👉 Придбайте препарати з цих трав на нашому сайті 🛍💊🌿

Аюрведа UA

19 Oct, 06:47


Зелений кардамон🌿
Ця спеція впливає на органи зліва (серце, підшлункову залозу), зміцнює судини, нормалізує діяльність нервової системи. Надає характеру м'якість та ніжність. Можна додавати в їжу будь-який час доби.

Аударья Дхама дас

Аюрведа UA

19 Oct, 06:47


ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЕЦІЙ

Кориця🌿
Кориця несе енергію благостного Марса. Має гарячу природу, добре зігріває у вологому кліматі. Є каталізатором для всіх лікарських зборів, оскільки підвищує їхню енергію. Є хорошим імуностимулятором і незамінна при аутоімунних процесах. Взимку для профілактики простудних захворювань корисний сніданок: сметана+сухофрукти+мед+кориця.
Ранкова спеція, оскільки має виражену тонізуючу дію. Вранці можна заварювати разом із кардамоном та фенхелем. Такий напій легко тонізує та відкриває канали. При високій температурі відвар кориці діє подібно до аспірину і знімає жар. Добре показана при слабкості печінки, що супроводжується фізичною та психічною слабкістю, зниженням апетиту, при скупченні вати (енергії повітря) у нирках (ниркова колька), при опущенні та млявості матки (ванни з корицею), при скупченні капхи (слизу) у грудях. Протипоказана при вагітності, оскільки підвищує тонус матки.

Імбир🌿
Імбир впливає на всі прани (життєві енергії). Сухий імбир найбільше впливає на саману (енергія вогню), а свіжий — на в'яну (енергія, що пронизує все фізичне тіло, як захисна оболонка). Його можна використовувати при застуді (розганяє капху, виводить аму особливо з голови). Для зниження температури і як потогінний, використовуються пов'язки: 1 ч. л. сушеного імбиру + 2 ч. л. кориці на праву руку и ногу. Імбир підвищує тонус шлунка, печінки, позбавляє газів, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, стимулює імунітет, покращує пам'ять, можна додавати в їжу при інтенсивній розумовій роботі.

Кунжут🌿
Кунжут несе енергію чистої Венери, що знімає згубну дію Сатурна. Має м'яку, зігрівальну дію, добре відновлює тканини: олію або відвар використовують при лікуванні трофічних хронічних виразок, сухості, тріщин слизових, у тому числі і прямої кишки, опіків (прикладати до опіків насіння). Відваром насіння кунжуту добре полоскати волосся: прибирає лупу, посилює ріст волосся та пом'якшує його. Кунжутна олія зміцнює коріння волосся. Суміш кунжутної та розової олій добре лікує мігрень. Протипоказаний при вагітності, оскільки може спровокувати викидень.

Жовта гірчиця🌿
Жовта гірчиця має гарячу, суху природу. Застосовується при лікуванні простудних та вірусних захворювань: суху гірчицю можна насипати у шкарпетки на ніч. При зубному болю та отитах добре полоскати рот відваром гірчиці. Добре виводить капху та аму (токсини) з голови та грудей (гірчичники). При високій температурі використовується у пов'язках на праву руку та ногу самостійно або в індивідуально підібраних зборах.

Шафран🌿
Шафран несе енергію благостного Сонця. Впливає на наді, покращує енергетичну провідність тканин, викликає дуже потужний підйом енергії (тому протипоказаний при гіпертонії, мігрені, підвищеному внутрішньочерепному тиску), але водночас знижує збудження, утихомирює і є потужною расаяною, заспокоює та врівноважує всі три доші; покращує гормональні функції.

Асафетида🌿
Асафетида несе у собі блаженну силу Кету (100%). Збільшує статеві функції без появи хтивості. Зупиняє та прибирає погану вату (стихія повітря в організмі) та пітту (стихія вогню), особливо при головних болях.
Сильно підвищує вогонь травлення, тому можна їсти в обід (взимку) та у невеликих кількостях.

Фенхель🌿
Фенхель зігріває всередині та охолоджує зовні, відкриває канали наді. Добре лікує запальні хвороби шлунка (гастрити, ерозії, виразки), вологі бронхіти, запалення сечового міхура та нирок, має сечогінну дію. При тривалому підвищенні температури та нудоті жувати фенхель з холодною водою. Відвар фенхелю використовується для промивання гайморових пазух при гаймориті.

Барбарис🌿
Барбарис - дуже сприятлива спеція, має охолодну природу. Лікує запалення печінки, гастрити, виразкові коліти (особливо з кровотечами), нормалізує мозковий кровообіг, роботу серця. Входить до складу расаян для ослаблених та виснажених хворих. Покращує імунітет, пам'ять, дає оптимізм, тому є засобом лікування депресій.

Аюрведа UA

18 Oct, 15:11


Діагностика, профілактика та містичні аспекти Тибетської медицини.

Лекція кандидата медичних наук, лікаря - терапевта, дослідника тибетської медицини Андрія Поліщука.

РОСА - ФЕСТ 2024
https://youtu.be/fgMPrUAgyjs?si=ACczTqn38hszIWyt

Аюрведа UA

18 Oct, 05:37


ДОШІ ТА ПОРИ РОКУ

Ступінь впливу, який кожен першоелемент чинить на природу, залежить від географічного положення, пори року, клімату та часу дня.

Вайю (Вітер) викликає рух, поділ та висихання частинок. Його вплив посилюється після 14 годин, восени при сухому вітрі. Він сильно виражене в пустелі і в гористій місцевості - на семи вітрах.

Агні (Вогонь) приносить тепло та трансформацію. Його час - опівдні, коли сонце в зеніті, пора року - літо, місце - тропіки, де все швидко росте і розпадається (згниває).

Яла (Рідина), яка приносить вологу, а також забезпечує плинність і склеювання, посилюється рано-вранці, коли роса осідає на листі рослин, навесні, коли дощ зволожує землю і дає життя рослинам, і в сирих, прохолодних лісах.

Сезон Капхи

Переважання елемента в навколишньому середовищі посилює або зводить до мінімуму вплив Дош на відповідні зони тіла, а також на тіло в цілому. Зовнішні умови дуже впливають на внутрішні.

Коли в довкіллі переважає Яла (Рідина), фізіологічна дія Капхи посилюється. Якщо в атмосфері збільшується вміст води у вигляді снігу чи дощу, більшість людей відбувається збільшення кількості слизових виділень. Занадто сильний вплив води може призвести до дисбалансу та надлишку Капха-доші. В результаті посилення холоду, вологості та тяжкості в природі, які перемагають жар (Пітту), багато хто страждає від застуд, почуття закладеності в носі та в грудях, синуситу, сльозотечі тощо.

Як зберегти здоров'я в холодну погоду, нам нагадує здоровий глузд. Потрібно врівноважити холодні погодні умови теплим одягом, вживання гарячої їжі та напоїв.

Сезон Пітти

Коли довкілля пронизує вплив Агні, у тілі посилюється Пітта. Гарячий клімат джунглів та пустель, висока літня температура вказує на переважання Агні. Якщо нам не вдається взяти Пітту під контроль та врівноважити дію жару, в організмі прискорюються процеси перетворення, викликаючи внутрішнє та зовнішнє відчуття печіння. Виникають запальні процеси, з'являється емоційна «гарячість» у вигляді гніву та дратівливості.

Вміст Пітти в організмі спонтанно зменшується зі зміною пори року і в прохолодному кліматі.

Сезон Вати

Вата бере гору восени, коли погода стає прохолодною, вітряною і, як правило, сухою. У цей час легко виникає надлишок вати. Її вплив починає переважати над розріджуючою дією Капхи і зігріваючою - Пітти. Оскільки Вата управляє рухом і викликає зневоднення, вона зменшує кількість мастила в суглобах і викликає зниження еластичності м'язів, у результаті з'являється відчуття тугорухливості і м'язових болів, як при грипі. Якщо вчасно не врівноважити Вату, це може призвести до інших проблем зі здоров'ям, пов'язаних із сухістю та тугорухливістю, таким як запор, сухість шкіри, мерзлякуватість та безсоння. Вата посилюється також навесні.

Аюрведа UA

17 Oct, 15:29


Золоте молоко.

Завдяки своїм цілющим властивостям цей напій є ідеальним для зміцнення імунітету та зниження запалення.


▫️Молоко (коров'яче, козине або рослинне): 250 мл
▫️куркума (порошок): 1 ч. л.
▫️Свіжий імбир (тертий): 1/2 ч. л.
▫️Чорний перець (милий): на верхівці ножа
▫️Мед або інші натуральні солодощі: 1-2 ч. л. (за бажанням)


🔸В глибокій каструльці прогрійте молоко, але не доводьте до кипіння.
🔸Додайте куркуму, тертий імбир та чорний перець.
🔸Тримайте на невеликому вогні, постійно помішуючи, протягом 5-7 хвилин.
🔸Якщо ви використовуєте мед, додайте його після того, як знімете молоко з вогню, щоб зберегти його корисні властивості.
🔸Процідіть напій через сито.
🔸Перелейте в чашку та насолоджуйтесь!

Золоте молоко можна пити щодня, особливо в холодний час року або коли ви відчуваєте, що ваш імунітет потребує підтримки.

Магазин ROSA | Youtube | Портал Роса ТБ | Консультація доктора Аюрведи

Аюрведа UA

17 Oct, 05:14


ДОШІ ТА ПЕРІОДИ ЖИТТЯ

Період Капхи

Погляньмо на першу фазу людського життя, від народження до підліткового періоду. Її характерні особливості - харчування та зростання, збільшення маси та розмірів тіла. Ця фаза називається «віком Капхи», тому що приростання – одна з основних якостей цієї Доші. Завдяки цій якості діти набирають вагу незалежно від того, що і скільки вони їдять. У них більше жирової тканини, що також характерне для Капхи.

У молодшому віці найчастішими захворюваннями є застуда, риніт, синусит, алергія, респіраторні інфекції та інфекції середнього вуха. Це "хвороби Капхи". Зауважте, що інфекції та хвороби дитячого віку розвиваються, як правило, усередині зони капхи.

Період Пітти

У наступній фазі, початок якої у підлітковому періоді, ми відзначаємо, що потенціал зростання та розвитку тіла раптово стає репродуктивним потенціалом. Темпи збільшення маси та розміру тіла сповільнюються. Тіло починає виявляти статеві ознаки, починається вироблення сперми у чоловіків та яйцеклітин у жінок.

Трансформуючі якості цієї фази продовжують проявлятися і після її завершення, поступово перетікаючи з галузі фізіології в область психології. У роки Пітти «Вогонь», що посилився, наділяє людей амбіціями, хоробрістю, енергією, мотивацією до досягнення мети і подолання перешкод.

У цей час люди хворіють захворюваннями, які в основному пов'язані з Піттою. Це проблеми зі шкірою, харчові алергії, підвищена кислотність та інші проблеми із травленням.

Період Вати

Десь у середньому віці ми відзначаємо незвичайні, дивні, нові явища, що відбуваються з тілом та душею. Натиск молодості поступово починає вичерпуватися. Шкіра сохне та зморщується. Тіло стає тендітнішим. Вага змінюється. М'язи втрачають тонус та еластичність. Волосся рідшає і сивіє. Сила та витривалість поступово зменшуються. Розум втрачає ясність.

Таким чином організм починає відчувати вплив Вати, яка переважає у цій фазі життя. Вата посилює природну тенденцію до зневоднення: тканини висихають та деградують, природні цикли метаболічної активності перериваються.

У цій фазі найчастішими розладами є безсоння, згасання почуттів (погіршення слуху, зору тощо), втрата пам'яті, тривожність, різні дегенеративні та неврологічні проблеми. Це "хвороби Вати". Щоб запобігти виникненню дисбалансу Дош та хвороб, у віці вати доводиться приділяти більше уваги правильному харчуванню та способу життя.

Все живе, без винятку, — рослини, тварини й люди — народжуються, живуть і вмирають у природній зміні фаз — Капха, Пітта, Вата.

Здатність Вати переміщати речовини сприяє накопиченню токсинів у слабких Дхату (тканинах), де ці токсини порушують метаболізм, позбавляючи дхату харчування. Висушуючий вплив вати зневоднює дхату і порушує імунітет. Токсини і відходи можуть накопичуватися протягом усього періодів Капхи і Пітти, але свідчення дегенеративних захворювань зазвичай проявляються з настанням періоду Вати.

Саме в цей час люди усвідомлюють, що мають серйозні проблеми зі здоров'ям.

Хвороби, які в молоді роки було б легко запобігти, у зрілому віці важко піддаються лікуванню. Тепер вони підтримуються безповоротним циклом природи.

Аюрведа UA

16 Oct, 14:38


ВАРУНА - МУДРА

Техніка виконання.

Мізинець правої руки торкається основи великого пальця, який, в свою чергу, покладений на мізинець. Ліва рука обхоплює праву знизу, при цьому великий палець лівої руки з легким натиском розміщується на великому пальці правої.

Ефекти.

Основне призначення цієї мудри - видалення непотрібної слизу та рідини з організму. Вона корисно впливає на організм при запаленнях, що супроводжуються виділенням гною або слизу, при насморку та захворюваннях печінки.

Магазин ROSA | Youtube | Портал Роса ТБ | Консультація доктора Аюрведи

Аюрведа UA

16 Oct, 05:49


ПРИЙОМ ЛІКАРЯ АЮРВЕДИ ДАС ДЖАЯНТА КУМАРА
17 - 22 жовтня у Києві проходитиме прийом лікаря Аюрведи з Індії Дас Джаянта Кумара.
В аюрведі відвідування лікаря, це не тільки ретельна діагностика, рекомендації та препарати - це також і корисні поради щодо дієти, способу життя та інших особливостей організму. Лікар в аюрведі не тільки виписує ліки, він пояснює чому ви захворіли, як швидко одужати і як в майбутньому не хворіти. В аюрведі немає однакових шаблонів у призначеннях, суворо індивідуальний підхід, з урахуванням усіх зовнішніх обставин. Аюроведа - це усунення причин хвороб та прийняття правильного способу життя. Лікар аюрведи допоможе вам багато дізнатися про себе, глибоко пізнати свій організм та особливості психіки.
Аюрведа, це стародавня медична наука, як стати здоровим і щасливим. Під керівництвом досвідченого лікаря до цього прийти буде набагато простіше.

Рекомендуємо всім хоч раз у житті відвідати аюрведичного лікаря, щоб зрозуміти себе та своє тіло. У Роса-фарм найкращі фахівці в Україні. Тільки талановиті, навчені, досконалі та світлі лікарі, чий професіоналізм допоміг уже багатьом тисячам людей.

Дас Джаянта Кумар - лікар Аюрведи в третьому поколінні та лiкар кардіолог. Закінчив Петербурзьку Медичну Академію, Аюрведичний Університет ім. Махатми Ганді в Мумбаї. Лікар - також ліцензований кардіолог в Україні (сертифікат кардіолога від Харківської Медичної Академії Післядіаломної Освіти). У своїй роботі він використовує унікальний досвід, отриманий від багатьох поколінь своїх предків і від найкращих фахівців та знання сучасної медицини. Актуальність його роботи полягає в успішному поєднанні аюрведичної та західної алопатичної медицини для досягнення максимального ефекту оздоровлення з мінімальною побічною дією. З 2019 року живе та працює в Україні.

Під час прийому лікар визначить вашу конституцію, проведе діагностику стану здоров'я, дасть рекомендації, спрямовані на врівноваження дош в організмі, призначить індивідуальний курс лікування аюрведичними препаратами, підбере відповідну дієту та режим дня.

📞 Записатися на прийом до лікаря аюрведи можна за тел. 0671800108
Вартість первинної консультації – 1000 грн
Вартість повторної консультації – 800 грн
Вартість сімейної консультації 2 особи - 1800 грн
Вартість повторної сімейної консультації 2 особи - 1600 грн

Прийом відбудеться у м. Києві за адресою вул. Михайлівська 24 А, Бутік Аюрведи ROSA

Аюрведа UA

15 Oct, 15:55


ЗНИЖКА 20% НА АЮРВЕДИЧНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я КИШКІВНИКА
Май Колон Хелс (My Colon Health, Holistic Herbalist)
Май Колон Хелс – трав’яна аюрведична добавка для здоров’я товстої кишки. Забезпечує підтримку при запальних захворюваннях кішківника.

Як забезпечити природну підтримку здоров’я товстої кишки при ЗЗК (запальне захворювання кішківника, виразковий коліт, хвороба Крона) і СПК (синдром подразненого кішківника) з використанням найкращих трав з аюрведи?
Компанія-виробник Холістік Хербаліст представляє препарат Май Колон Хелс (My Colon Health) – трав’яну добавку для природного здоров’я і благополуччя товстої кишки. Цей препарат допомагає товстій кишці стати більш здоровою шляхом адекватної детоксикації, а також регуляції кишкових рухів.

Ця аюрведична добавка не є звичайним засобом для очищення товстої кишки, яке призначене для плавного спорожнення кішківника за допомогою проносних трав. Препарат, у першу чергу, діє як природна підтримка при ЗЗК (запальне захворювання кішківника, виразковий коліт, хвороба Крона).

Які проблеми виникають, коли порушується здоров’я товстої кишки?
Коли здоров’я товстої кишки порушено, існує можливість чотирьох типів розладів:
🔅Функціональні порушення, при яких порушується тільки деяка функція, наприклад, випорожнення, а інфекція або запалення відсутні;
🔅Структурні проблеми включають у себе деякі пошкодження або зростання, які можна розпізнати або візуально побачити за допомогою колоноскопії або під мікроскопом;
🔅 Інфекційні захворювання товстої кишки;
🔅Запальні захворювання кішківника.

Функціональні розлади товстої кишки зустрічаються досить часто. Запор є найбільш поширеним з них. Синдром роздратованого кішківника є ще одним. Це також відомо як “нервова кишка”. Ці проблеми здоров’я товстої кишки можна легко вирішити за допомогою дієти, способу життя та трав.
Структурні захворювання товстої кишки включають поліпи і вимагають медичного і хірургічного втручання.
Інфекційні розлади товстої кишки – різні види інфекцій – амебні, вірусні та бактеріальні поширені в травному тракті що включають товсту кишку разом з тонкою кишкою.
Запальне захворювання кішківника – виразковий коліт і хвороба Крона вражають більше 0,1% населення світу.

Показання до застосування:
Запальне захворювання кішківника, виразковий коліт, хвороба Крона, і СПК (синдром подразненого кішківника).

Спосіб застосування та дози травня Колон Хелс:
Приймати внутрішньо по 1-2 таблетці 2-3 рази на день відразу після прийому їжі.
Розширений спосіб застосування – приймати по 2-4 таблетки в день: по 1 таблетці після сніданку, по 1-2 таблетки після обіду, по 1 таблетці після вечері.

Склад препарату Май Колон Хелс:
Кожна таблетка по 1000 мг містить 690 мг стандартизованих рослинних екстрактів (Boswellia, Turmeric, Cyperus, Bael Fruit, Aloe vera, Tinsopora and Holarrhena) і 310 мг трав’яних порошків (Messua, Ginger and Long Pepper)
Придбати препарат можна за посиланням
https://rosa-pharm.com/shop/holistic-herbalist-my-colon-health/

Аюрведа UA

15 Oct, 05:42


НАВІЩО СУЧАСНІЙ ЛЮДИНІ ЗНАННЯ АЮРВЕДИ
Знання аюрведи може бути корисним для сучасної людини з кількох причин, оскільки цей давній підхід до медицини та здоров'я пропонує цілісне бачення людини та її взаємодії з навколишнім світом. Аюрведа надає особливого значення профілактиці захворювань і гармонії між тілом, розумом і духом, що є актуальним і сьогодні. Ось кілька основних аспектів, чому знання аюрведи може бути корисним:

1. Цілісний підхід до здоров'я
Аюрведа розглядає людину як єдність тіла, розуму та духу. Вона пропонує не лише лікування симптомів хвороб, але й зосереджується на гармонії між фізичним і психічним здоров'ям. Сучасна людина часто стикається зі стресом, емоційним вигоранням, неправильним харчуванням і малорухливим способом життя. Аюрведа пропонує підходи, які допомагають досягти балансу і попередити негативні наслідки таких умов.

2. Профілактика хвороб
Аюрведа особливо підкреслює важливість профілактики. Замість того, щоб лікувати хворобу, коли вона вже виникла, аюрведичні принципи спрямовані на збереження здоров'я через правильний спосіб життя, дієту, очищення тіла та підтримку балансу внутрішніх енергій (дош). Це допомагає зменшити ризик хронічних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, діабет або ожиріння.

3. Індивідуалізований підхід
Аюрведа вчить, що кожна людина унікальна, і те, що підходить одній людині, може не підходити іншій. Вона класифікує людей за трьома основними конституціями (дошами): Вата, Пітта і Капха. Знання своєї доші допомагає людині вибирати оптимальні для себе продукти, режим дня та фізичні вправи, що сприяє підтриманню балансу і доброго самопочуття.

4. Правильне харчування
Аюрведа надає великого значення харчуванню. Замість універсальних дієт, які можуть не підходити всім, аюрведа рекомендує харчування, яке відповідає індивідуальним потребам кожної людини, враховуючи її конституцію, сезонні зміни та стан здоров'я. Це допомагає уникнути неправильного харчування, яке може призводити до багатьох проблем зі здоров'ям.

5. Зменшення стресу і турбота про психічне здоров’я
Сучасне життя часто пов’язане зі стресом, тривожністю та емоційним виснаженням. Аюрведа пропонує практики для заспокоєння розуму, зменшення стресу та поліпшення якості життя. Це включає медитацію, йогу, дихальні вправи (пранаяму) і масажі, які допомагають зберегти психічний баланс і підтримувати емоційний стан.

6. Очищення організму
Аюрведичні практики очищення, такі як панчакарма, спрямовані на детоксикацію організму від шкідливих речовин. Це допомагає підтримувати чистоту тіла і підвищує його здатність протистояти захворюванням. У сучасному світі, де люди постійно стикаються з токсинами з навколишнього середовища і продуктів харчування, такі практики можуть мати значні переваги для здоров'я.

7. Збалансоване використання природних засобів**
Аюрведа використовує трави, спеції та інші природні засоби для підтримки здоров'я та лікування різних недуг. Це може бути корисно для тих, хто шукає природні альтернативи хімічним лікам або хоче зменшити залежність від них. Багато аюрведичних трав, таких як ашваганда, тулсі, куркума та інші, відомі своїми цілющими властивостями.

8. Покращення якості життя
Аюрведичний підхід до життя спрямований на покращення загального самопочуття та довголіття. Аюрведа вчить, як жити в гармонії з природними циклами, дотримуватися здорового режиму сну, харчування і відпочинку, що допомагає зберігати енергію і життєву силу.

Висновок:
Сучасній людині знання аюрведи може допомогти не лише у покращенні фізичного здоров'я, але й у досягненні психічного і духовного балансу. Аюрведа пропонує комплексні та індивідуалізовані підходи до здоров'я, що робить її цінною для тих, хто прагне вести здоровий і гармонійний спосіб життя в умовах постійних стресів і викликів сучасного світу.

Аюрведа UA

14 Oct, 14:35


🍀Бутик Аюрведи і східної медицини “РОСА” – це унікальний магазин, в якому представлені різноманітні аюрведичні засоби і препарати, масажні і ефірні олії, спеції і прянощі, пахощі, аюрведична косметика і засоби догляду за тілом, вегетаріанські продукти харчування, а також супутні товари.

📣 Запрошуємо на презентацію продукції Бутика Rosa @rosa_veda_beautylife на виставці «Здоров'я та Довголіття – 2024»!

📈 Місце проведення: Будинок КІНО, м. Київ, вул. Саксаганського, 6
📅 Дати: 18, 19, 20 ЖОВТНЯ 2024

Детальна програма заходів: https://expo.agroc.com.ua/pro-vystavku/work-program

📩Отримати безкоштовне запрошення на виставку https://expo.agroc.com.ua/

💛💙До зустрічі на виставці «Здоров'я і Довголіття – 2024»!

Аюрведа UA

14 Oct, 05:59


Як зробити свій день хорошим:

🔸Виключіть ті думки, які порушують ваш спокій.

🔸Будьте милосердні до себе.

🔸Укріплюйте свої межі.

🔸Радійте за інших.

🔸Сприймайте неприємності зі співчуттям до себе і з цікавістю, чому це може вас навчити.

🔸Щодня намагайтеся замінювати одну вашу звичну негативну думку на позитивну.

🔸Перестаньте порівнювати.

🔸Навчіться сприймати невідоме без страху, але з інтересом.

🔸Сприймайте свої недоліки з повагою до своєї цілісності.

🔸Прийміть свої сильні сторони.

🔸Зробіть ментальне і фізичне здоров'я пріоритетом.

🔸Дотримуйтеся балансу роботи і відпочинку.

🔸Не сприймайте всі слова і настрої оточуючих людей на свій рахунок.
🌈🙏

Магазин ROSA | Youtube | Портал Роса ТБ | Консультація доктора Аюрведи