Одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються медичні сестри під час взяття крові, — неможливість набрати кров у пробірку.
Головне в такій ситуації — зберігати спокій та зосередитися на пацієнті. Якщо медична сестра поводиться спокійно, у пацієнта немає причин хвилюватися. Відомо, що хвилювання та страх, особливо у дітей, можуть призвести до звуження кровоносних судин і, як наслідок, до ускладнення при наборі крові в пробірку.
Переконайтеся, що ваш джгут накладено правильно. Хорошим тестом для цього є можливість просунути один або два пальці між шкірою пацієнта та джгутом без відчуття ослаблення.
Джгут не повинен бути надто тугим, щоб не обмежувати потік крові, але має бути досить щільним для концентрації крові у місці венепункції.
Важливо впевнитися, що голка введена у вену зрізом догори. Деякі виробники навіть створюють спеціальні візуальні мітки на голках, що допомагають швидко визначити правильне положення зрізу.
Також перевірте, чи голка не введена занадто глибоко у вену або не прилягає надто близько до стінки судини.
Дії медичної сестри повинні залежати від стану вен та особливостей їх розташування у кожного пацієнта.
Пам’ятайте, що для оптимального положення голки потрібен дуже невеликий кут входження у вену (10-30°). У разі необхідності можна обережно трохи відтягнути голку назад, а потім знову просунути вперед, щоб змінити її положення та уникнути будь-яких ривків, що можуть завдати болю пацієнту.
Іноді медсестра може почути “шипіння”. Цей звук виникає, якщо повітря всмоктується ззовні через недостатнє проникнення голки у вену, тож варто відрегулювати її положення. У крайньому випадку, можливо, доведеться утилізувати пробірку та взяти нову, оскільки вакуум було втрачено.
Зважайте на те, щоб усі коригувальні заходи не тривали більше однієї хвилини. ⏰
ТРИВАЛА БЛОКАДА ВЕНИ
особливо впливає на цінність білка, кількість клітин, ліпідів та інших речовин, пов’язаних з білками. Крім того, тривала закупорка вени може призвести до гемолізу і, відповідно, змінити показники еритроцитів.
Пам’ятайте, що джгут не слід тримати накладеним довше цього часу. ❗️
Іноді може знадобитися голка меншого калібру, наприклад 23G.
Якщо вжиті заходи не призвели до заповнення пробірки кров’ю, зніміть джгут, зачекайте 2 хвилини й повторіть 🔄процедуру.
Якщо друга спроба венепункції не вдалася, вам може знадобитися допомога більш досвідчених колег.
Також може бути корисно підтримувати дружню бесіду з пацієнтом, щоб зменшити його напруження, уникаючи при цьому будь-яких коментарів щодо вен пацієнта або поточної процедури.
‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Думка фахівця:
Чітке, позитивне спілкування з пацієнтом має вирішальне значення. Будьте професіоналом, створюйте основу для довіри, співчуття та взаємної поваги.
Завжди майте при собі достатню кількість витратних матеріалів, включно з різними варіантами голок і пробірок на випадок необхідності заміни.
Для написання статті використовувалися такі джерела:
1. https://www.gbo.com/en-int/safe-blood-collection/safety-blog/article/why-isnt-blood-flowing-into-my-tube-during-a-blood-draw?utm_campaign=Safety%20Campaign&utm_medium=email&_hsenc=p2ANqtz–SYdISY8t0BWK7dFcnUDkBUw1HihsPbEeImTruLZR4Ie_63636ijeIW35LTO-YJ hsmi=79638145&utm_content=79638145&utm_source=hs_automation
2. Applied Phlebotomy, Ernst, Dennis J. Lippincott Williams and Wilkins; 1st edition (1 May 2005)
💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
Компанія “Діамеб Київ” — це не просто постачальник лабораторного обладнання.
Щодня ми вдосконалюємо наші знання та знання наших клієнтів, знаходимо відповіді й рішення технічних питань, створюємо інструкції й алгоритми для допомоги нашим клієнтам.
Ми не припиняємо нашої взаємодії просто постачанням товару.
💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
❤️Якщо ця стаття була корисною, не забудьте поділитися нею з колегами!