Психологія стосунків

@yourowndoctor


Освітній канал про здорові стосунки психолога Андрія Трутенко.

Консультація психотерапевта👨‍🏫 @andreytrutenko

https://instagram.com/andrey_trutenko?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Співпраця ➡️ @YuriiNekrasov
Посилання для друзів
https://t.me/+45MpyDONsuszYTcy

Психологія стосунків

26 Mar, 19:11


📌Чотири типи маніпуляції

1. Емоційне маніпулювання:
Це використання емоцій, почуттів та інтимних зв'язків для контролю над іншими. Приклади включають ігнорування, погрози суїцидом, пасивну агресію або емоційні гойдалки.

2. Маніпулювання інформацією:
Це спотворення фактів, приховування інформації або надання неправдивої інформації для отримання бажаного результату. Приклади включають обман, маніпуляцію даними або перекручування слів та подій.

3. Маніпулювання за допомогою погроз.
Це використання погроз або страху для досягнення бажаних цілей. Це може бути загроза розриву стосунків, загроза насильства чи інші загрози, спрямовані на примушення іншої людини підкорятися.

4. Маніпулювання через контроль чи ізоляцію:
Це обмеження свободи дій та зв'язків іншої людини, щоб контролювати її поведінку. Приклади включають контроль над фінансами, ізоляцію від друзів, сім'ї або контроль за соціальними зав’язками.

Психологія стосунків

19 Mar, 17:59


💫Вправа, яка допомагає краще зрозуміти точку зору один одного, побачити ситуацію з різних боків та розвинути емпатію.

1. Оберіть людину:
Оберіть близьку людину, з якою ви хотіли б попрактикувати цю вправу. Це може бути друг, член сім'ї чи кохана людина.

2. Розкажіть про свої переживання:
Спочатку ви розповідаєте про себе і свої переживання, думки і почуття щодо конкретної ситуації або проблеми. Спробуйте робити це відкрито та чесно.

3. Зміна ролей:
Потім ваш партнер бере на себе вашу роль і починає розповідати про ті самі переживання і думки, ставлячи себе на ваше місце. Він намагається відчути ваш емоційний стан і висловити свої думку. Після цього зробіть вправу в зворотній бік.

4. Аналіз та обговорення:
Після того як ви та ваш партнер розповіли про свої враження у ролі один одного, обговоріть їх разом. Поділіться своїми думками про те, наскільки точно ви передали стан один одного, і які висновки ви зробили з цієї вправи.

⭐️Ви можете робити цю вправу самостійно, проговорюючи так само слова, які говорить людина, з якою у вас немає порозуміння, з її інтонацією та посилом, це можуть бути батьки, колеги по роботі або інші важливі люди.

⭐️Почавши краще їх розуміти, ви можете змінити свою реакцію на їх слова та дії, що, якщо не зробить ваші стосунки чудовими, то пом’якшить ваше сприйняття ситуації та покращить ваш емоційний стан.

❗️
Важливо пам’ятати, що будь яка вправа потребує регулярності. А також у стосунках між людьми необхідна зацікавленність в розвитку та покращенні обох сторін.

Психологія стосунків

09 Mar, 14:16


💡5 щоденних вправ, які допоможуть вам почати любити себе таким/ою, як ви є:

1. Позитивні думки про себе: Ми те, що ми про себе думаємо. Спочатку буде важко і буде бажання закинути цю вправу. Щоб зменшити вірогідність цього, ефективно вести щоденник, де ви записуєте позитивні думки про себе. Наприклад: «Я ціную себе», «Я заслуговую на щастя», «Це в мене добре виходить» і т.д.

2. Подяка собі: Щодня згадуйте хоча б одну річ, за яку ви вдячні собі. Це може бути ваша сила, вміння або просто те, як ви ставитеся до інших. Наприклад: «Я дякую собі за те, що дозволив/ла собі бути не ідеальним/ою»

3. Самоприйняття: Практикуйте прийняття себе таким/ою, який ви є, з усіма ваших перевагами та недоліками. Запишіть свої недоліки та проаналізуйте, що корисне вони вам дають? Наприклад: Прискіпливість - бажання розібратися, дійти до суті проблеми.

4. Піклування про себе: Даруйте собі час і увагу, як ви це робите для людей, яких ви любите. Доглядайте за собою, слухайте свої потреби і задовольняйте їх. Наприклад: Подарувати собі щось бажане, або приємну процедуру, масаж тощо.

5. Дозволяйте собі помилятися: Помітьте і приймайте свої помилки як частину процесу самовдосконалення. Ніхто не є ідеальним, і це нормлаьно. Наприклад: Вам не вдається досягти бажаної цілі. Можливо ваші навички ще не досягли потрібного рівня і потрібно більше досвіду. Скільки часу, та які навички потрібні, щоб досягти вашої цілі?

Психологія стосунків

02 Mar, 10:07


Любові в житті забагато не буває❤️

Психологія стосунків

01 Mar, 12:29


☕️#кава_з_психологом

Хамство та побутові конфлікти в транспорті, магазині, на роботі… Чому вони виникають?
Як можно їх використовувати, щоб покращити власне життя?

Психологія стосунків

29 Feb, 18:30


💡Речі, які інколи важко зрозуміти та прийняти, але вони суттєво полегшують життя:

🔹Ми не несемо відповідальність за щастя інших людей.

🔸Коли обираєш себе, це може викликати розчарування та невдоволення інших людей і це нормально.

🔹Якщо в стосунках немає чіткого розуміння бажань та цінностей один одного - «договору», тоді з меншою вірогідністю в них буде відчуття справедливого ставлення до себе.

🔸Фокусуватися на власних потребах і бажаннях не є егоїзмом.

🔹Якщо фрази: «не подобається, то йди!», або «не подобається, тоді знайди собі краще!», замінити на фразу: «не подобається, то поясни чому та що потрібно змінити?», то кількість конфліктів можно суттєво зменшити.

Психологія стосунків

28 Feb, 17:26


💬Притча про те, що найважчій тягар ми несемо в своїй голові.

Поверталися якось старий і молодий монахи до свого храму. Шлях їх перетнула річка, яка через дощі сильно розлилася. На березі стояла жінка, якій також треба було переправитися на інший берег, але вона не могла сама з цим впоратися.

Обітниця монахів суворо забороняла їм торкатися жінки. Молодий монах, побачивши жінку, демонстративно відвернувся від неї, а старий підійшов до неї, взяв на руки і переніс на інший берег.

Весь шлях монахи йшли мовчки і вже біля самого храму молодий монах не витримав і сказав:
Як ти міг торкнутися тієї жінки? Ти ж давав обітницю!

На що старий відповів:
Я переніс її і залишив на тому березі річки, а ти досі її несеш.

Психологія стосунків

27 Feb, 19:32


💡«Краще шкодувати через те, що зробив, аніж те, що не наважився зробити»

Напевно, ми всі чули таку або подібну фразу. З цього приводу в 2010 році вчені провели дослідження, щоб виявити, чи насправді це так?

🔍Вони дійшли висновку, що дії направлені на досягнення мети, самі по собі зменшують відчуття жалю.

🏃Особи, які приймали рішення діяти, менше шкодували через свої дії, ніж ті, хто не наважувався діяти.

👉Також дослідження встановило, що відчуття жалю в тих, хто спробував і отримав невдачу, триває менше, ніж відчуття жалю в тих, хто так і не наважився спробувати.

Психологія стосунків

26 Feb, 17:56


🏅🧗‍♀️9 переваг виходу із зони комфорту

✔️Нейропластичність - здатність мозку до адаптації

✔️Підвищення дофаміну

✔️Підвищення впевненості

✔️Посилення соціальної взаємодії - покращення власного оточення

✔️Відволікання від негативних емоцій

✔️Зменшення стану «завмирання» та бездіяльності

✔️Зниження рівня тривожності

✔️Збільшення концетрації фокусу на цілях

✔️Збільшення когнітивного та емоційного благополуччя

Психологія стосунків

23 Feb, 18:54


📚4 книги з психології самореалізації

🧘‍♀️«Сила моменту тепер: Путівник до духовного пробудження», Екхарт Толле.
Книга про значущість усвідомленого проживання теперішнього моменту для досягнення глибокої самореалізації.

🕵️«Людина у пошуках справжнього сенсу», Віктор Франкл.
У цій книзі автор ділиться своїми переживаннями в концентраційних таборах і висуває тезу про те, що сенс життя можна знайти навіть у найважчих обставинах.

🏄‍♂️«Потік: Психологія оптимального переживання», Міхай Чіксентміхайї.
Дослідження про те, як досягти оптимального стану психологічного потоку для максимальної самореалізації.

🧩«Сила підсвідомості», Джозеф Мерфі.
Дослідження про те, як використовувати потенціал підсвідомості для самореалізації та досягнення бажаних цілей.

Психологія стосунків

22 Feb, 18:18


📌5 принципів побудови довіри між людьми:

Відкритість і чесність: Це означає бути відвертим і прозорим у своїх намірах, думках та почуттях. Найголовніше - передбачуваність дій однієї людини для іншої.

Повага: Повага до почуттів, думок та кордонів іншої людини - фундамент у побудові довіри. Це означає слухати активно, виявляти інтерес і враховувати думку іншого, навіть якщо вона відрізняється від вашої.

Емпатія: Здатність поставити себе на місце іншої людини і зрозуміти її почуття, переживання та потреби відіграє ключову роль у зміцненні довіри. Вміння зрозуміти страхи або наміри іншої людини, та що буде корисним в конкретній ситуації сама для іншого, а не для вас.

Цілісність: Відповідність слів справам та послідовність у поведінці сприяють встановленню довірчих відносин. Зрозумілість та сталість є важливими елементами для побудови надійності та стабільності.

Обмін: Здоровий та чесний обмін у стосунках збільшує рівень довіри між людьми. Вміння розуміти та відчувати власну цінність і цінність інших людей, а також вміння обмінюватися цією цінністю допомагає вибудовувати зрілі стосунки. Без такого обміну стосунки перетворюються в бажання отримати більше ніж віддати, що призводить до маніпуляцій, обману та підриву довіри.

Психологія стосунків

20 Feb, 17:05


Результати:

1. «Фалопієві труби».

Це зображення символізує нерозкритий потенціал. Ви стоїте на шляху великих звершень, але не можете почати. Ви маєте уявлення про те, яким би ви хотіли бачити своє життя, і воно здається дуже реалістичним, але дійсність не завжди збігається з вашими очікуваннями. Не здавайтеся, рухайтеся вперед, працюйте на повну силу - і зрештою всі ваші мрії збудуться!

2. "Фігура матері".

У вас дуже розвинений материнський інстинкт, навіть якщо ви чоловік. Швидше за все, ви – голос розуму та втіхи серед своїх друзів та близьких.

Ймовірно, вам добре виходить давати поради, але вам важко слідувати їм і вислуховувати поради інших. Незважаючи на це, у вас прихована спокійна сила, яка принесе вам неабиякий успіх у майбутньому.

3. "Скорпіон".

У вас унікальний та дуже точний погляд на життя. Через це ви досить чутливі до критики, навіть конструктивної. Ви можете ненароком образити людину, яка бажає вам всього найкращого. Пам'ятайте: ви досить розумні, щоб не опускатися на рівень натовпу.

4. "Куриця-гриль, вид зверху".

На даний момент ви дуже врівноважені. Це особливо стосується ваших потреб та бажань, а також способів їх досягнення. Проте ви розумієте, що попереду ще багато роботи. Продовжуйте працювати і зосереджуватися на найважливішому, і ви самі не помітите, як досягнете своїх цілей.

5. "Краб".

Краб – символ романтики. Якщо ви знаходитесь у стосунках, можливе загострення. Якщо ні то, можливо, у вашому житті несподівано з'явиться нове кохання.
Якщо ж ви не перебуваєте у відносинах, будьте уважні: вони можуть початися в самий невідповідний момент.

6. "Мультяшний динозавр".

Ви зосереджені на кар'єрі. Навіть дуже. Не турбуйтеся: все буде добре. Найкраще приділіть увагу особистому благополуччю. Зосередьтеся на догляді за собою: запишіться в спортзал, приготуйте собі корисну страву або знайдіть час, щоб розслабитися і відпочити.

7. «Ведмедик».

Вам на першому місці сім'я. Швидше за все, ви справжній сім'янин, який думає про інших більше, ніж за себе.

Це прекрасно і благородно, але все ж таки не забувайте, що іноді треба подивитися на себе з боку, виділити найважливіше у своєму житті і приділити цьому увагу. Звичайно, це простіше сказати, ніж зробити, але це справді важливо для особистісного розвитку.

8. «Дві фігури, що схилилися».

Може здатися, що ви легко відволікаєтесь, але, можливо, у вас просто інші пріоритети? Тільки ви самі знаєте, що для вас краще, тому не слухайтеся «дурних» порад.
Намагайтеся тримати в голові те, що займає вас зараз, і завжди розрізняти більш і менш важливі справи.

9. "Червоний голуб".

Ви бажаєте вирватися на волю – звільнитися від роботи, справ чи стосунків. Згодом все зміниться на краще. Тільки не розсіюйте увагу і будьте терплячі.

Червоний голуб символізує свободу, багату уяву та бажання змінити те, що іноді неможливо змінити швидко.

10. "Мудра рука".

Ви розумні, сприйнятливі та зосереджені. Це ваш природний дар. Але, можливо, вам варто попрацювати над спілкуванням з іншими. Якщо вас часто не розуміють, спробуйте бути терплячіше і не намагайтеся завжди залишити за собою останнє слово. Якщо у вас цієї проблеми немає, то просто навчитеся краще слухати інших, це завжди допоможе вам у житті.

Психологія стосунків

20 Feb, 17:05


Тест на базі тесту Роршаха, який розкриває наш внутрішній світ.

Можна обрати декілька варіантів.

В мене цього разу відповідає на половину.

Як у вас?

Психологія стосунків

19 Feb, 17:22


📌Чому люди критикують?

👉Люди критикують з різних причин: іноді це може бути через заздрість, незадоволеність собою, бажання підкреслити свою важливість або просто через брак розуміння і терпимості. Критика також може бути конструктивною, якщо вона спрямована на поліпшення ситуації або поведінки.

Конструктивна критика зазвичай зосереджена на конкретних аспектах поведінки чи роботи та містить пропозиції чи поради щодо покращення ситуації. Вона заснована на здоровому балансі між позитивом і негативом, та спрямована на допомогу у зростанні та розвитку.

⛔️ Деструктивна критика часто містить образи, звинувачення та маніпуляції. Така критика спрямована на встановлення або збільшення контролю. Вона може бути направлена на втечу від власних страхів та перекладання відповідальності. Зазвичай така критика не враховує реальні потреби та можливості іншої людини.

Психологія стосунків

16 Feb, 19:17


📌5 основних причин, чому люди роблять компліменти:

1. Вираз вдячності та захоплення: Люди роблять компліменти, щоб висловити свою вдячність та захоплення за щось конкретне, що вразило їх чи залишило позитивне враження. Найчастіше, коли людина розуміє на власному досвіді, яких зусиль та старань це коштувало іншим.

2. Зміцнення відносин: Роблячи компліменти, люди виявляють свою доброзичливість та повагу, що сприяє зміцненню взаємин.

3. Підкреслення якостей та переваг: Компліменти допомагають виділити позитивні якості та досягнення іншої людини, зміцнюючи їхню самооцінку.

4. Створення позитивної атмосфери: Компліменти сприяють створенню приємної та доброзичливої ​​атмосфери у спілкуванні.

5. Підтримка та підняття настрою: Компліменти допомагають підтримати когось та підняти йому настрій, особливо у важких ситуаціях.

Психологія стосунків

12 Feb, 17:10


Згадайте 5 випадків критики у свою адресу та 5 випадків,коли ви отримували компліменти.

Що легше

1,103

subscribers

46

photos

13

videos