МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

@visitukraine_today


Україна - велика туристична країна💙💛

Подорожі по нашій державі, а також цікаві факти та історичні місця нашого краю🇺🇦.


Посилання для друзів:
https://t.me/+Em8c1ZPzShg4MGQy

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

21 Jan, 00:25


The owner of this channel has been inactive for the last 11 months. If they remain inactive for the next 30 days, they may lose their account and admin rights in this channel. The contents of the channel will remain accessible for all users.

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:50


Садиба Рея

У невеликому селі Приозерне, що на Прикарпатті, є двоповерхова садиба Рая.
Цей маєток належав графині Вільгельміні Рей. Автором проєкту був відомий львівський архітектор Юліан Захаревич.
На початку Другої світової війни власники емігрували за кордон, а садиба Реїв в Приозерному пустувала. Будова дивом уціліла: за радянських часів будівлю використовували для господарських потреб, потім тут знаходилась психіатрична лікарня і жили студенти Рогатинського ветеринарного комплексу. У роки незалежності України в садибі існував жіночий монастир, після цього будівля була передана в руки УПЦ Київського патріархату.

Колись в маєтку був чудовий парк з водоймами, але з часом вся ця краса зникла, та від колишньої розкоші залишилися тільки вікові дерева..

📍Локація: Івано-Франківська обл. , с. Приозерне

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:48


Парк «Острів сакури»

На території парку висаджено близько 3,5 тисяч різноманітних дерев, кущів і квітів. Звичайно тут багато сакур. Це дерево неймовірно красиве в період свого цвітіння, але впіймати момент краси напрочуд важко. Сакура цвіте дуже швидко і кожного року в різний час, в залежності від погодних умов.

В парку окрім живих сакур є також штучні. Тобто, коли б ви не приїхали, ви завжди зможете побачите як виглядає сакура в період свого цвітіння.

📍Локація: Київська обл. , вул. Дружби, смт. Володарка

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:47


Острів «Фантазія»

Острів має довжину близько 180 м, ширина – 42 м, площа близько 0,5 га. Піщаний острів. Для запобігання розмиву з боку течії на острові викладені камені. Влітку на острові багато відпочиваючих та рибалок. В останні роки острів сильно заріс деревами та кущами. На острові є кілька природних пляжів, що збереглися від часів заростання озера. Острів межує з набережною Кременчука та його сусідом – островом Зеленим.

📍Локація: м.Кременчук, Полтавська область

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:45


Крижаний

“Крижаний” каньйон – це незвичне явище природи, яке можна спостерігати взимку під час сильних морозів.

Це унікальне природне утворення на р. Прутець-Чемегівський (права притока р. Прут). Уздовж річки утворився глибокий кам’яний каньйон посеред лісу, який простягається на багато кілометрів і вражає своєю красою. Рухаючись уздовж нього, можна побачити унікальні геологічні відслонення, надзвичайно багату рослинність, яка немов вросла в його кам’яні стіни. А взимку він зачаровує свою льодовою красою.

Втім потрібно бути обережними, оскільки схили каньйону дуже круті, та і лід на річці тонкий і припорошений снігом – тому важко зорієнтуватися, де берег, а де річка.

📍Локація: с. Микуличин Івано-Франківської обл.

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:44


Палац Вишневецьких

Колишня резиденція останнього представника князівського роду Вишневецьких, Михайла Сервація – стоїть на місці колишнього оборонного замку, збудованого ще в 1395 році для захисту від турецько-татарських набігів.

Оноре де Бальзак назвав Вишнівецький палац «малим Версалем», і хто-хто, а французький письменник точно знав, що говорив! Схожість з відомою паризької пам'яткою не дивує, адже над створенням Вишнівецького палацу працювали французькі архітектори.

📍Локація: Замок-палац князів Вишневецьких, м. Вишнівець, Тернопільська обл.

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:42


Міська Цитадель

Вона має досить тривалу та цікаву історію. Це комплекс фортифікаційних укріплень XIX століття, який зберігся до наших днів та розташований у Галицькому районі міста.

Оборонний комплекс у Львові збудували за Австро-Угорщини у 1850–1856 роках. До нього входили дві квадратні і чотири круглі фортифікаційні вежі, а ще будівлі-казарми.

80 років тому, під час німецької окупації, на цьому місці розташовувався концентраційний табір для
військовополонених «Шталаг-328», в якому перебували і загинули представники різних національностей.

📍Локація: Галицький р.н. , м.Львів, між вулицями Коперника, Стефаника, Драгоманова і Дмитра Вітовського.

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:41


Стир

Село Збруї розташоване у Бродівському районі Львівщини. Тут знаходиться крихітний острівець з будиночком, який став окрасою мисливських угідь державного підприємства "Мисливське господарство "Стир".

Про це місце, до речі, знають не так багато людей. Тут зазвичай організовують фотосесії. Інколи можуть приїхати і туристи, які хочуть відпочити від міської метушні і побути в гармонії із природою.

📍Локація: с.Збруї, Львівська обл. ,

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:40


Добропарк

Приватний дендрологічний парк в Україні, площею 300 га, що розташований у с. Мотижин за 29 км від Києва. Парк вперше був відкритий у 2020 році

📍Локація: с. Мотижин, Київська область

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:38


Легендарний літак Ту-104 — особлива родзинка міста Житомир.

Знаходиться в парку культури та відпочинку імені Гагаріна. Наразі закритий до входу всередину, потребує реставрації, щоб продовжити відповідати статусу "родзинки".

ТУ-104 - перший один із кращих реактивних літаків в світі. У період з 1956 по 1958 рік ТУ-104 був на той момент єдиним реактивним авіалайнером в світі.

📍Локація: м. Житомир

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:37


Замок Берегвар

Романтична резиденція графів Шенборнів. Сьогодні вона використовується в якості санаторія.

Будівля замку має своєрідну родзинку: її побудовано за астрономічнім принципом. Це означає, що кожний елемент споруди не тільки виконує свою практичну функцію, але й має символічне значення. Так, кількість вікон становить 365 — за кількістю днів року. Ще одне віконце замуроване на випадок високосного року. Димоходів у палаці — 52, стільки ж, скільки у році тижнів. Входів 12 — за числом місяців, а кути замку прикрашають 4 вежі, що відповідають 4 порам року.

📍Локація: Палац графів Шенборнів, м. Карпати

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:35


Віадук у Ворохті

Віадук у Ворохті - залізничний кам'яний арковий міст через річку Прут на Івано-Франківщині у селищі Ворохта.

Збудували його у кінці дев'ятнадцятого століття, коли прокладали залізничну колію з Франківська до Рахова. Ця гілка залізниці була частиною грандіозного проєкту австрійського уряду - будівництва карпатської магістралі, яка мала з'єднати Відень з Одесою через Гуцульщину.

Щоб зберегти пам'ятку історії, у 2000 році біля історичного було зведено ще один залізничий міст, тому старий Австрійський зараз не функціонує. Через мальовничий вигін русла річки у цьому місці створюється чудова панорама мосту.

📍Локація: Івано-Франківська область, вул. Височана, с. Ворохта

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:34


Костел Святої Марії Магдалини

Так виглядає ехо війни.
Дивлячись на цей костел, важко повірити, що йому і 100 років немає. Запроєктований у 1924 році, збудований у 1929, він дуже постраждав під час Другої світової війни.

Багато чого було пошкоджено під час артилерійських обстрілів, а внаслідок попадання бомби зруйнована плебанія - двір священника.
На останньому фото можна побачити сліди куль.

Чому храм не був відновлений? Добре питання.. Певно тому, що було "не на часі".
У селищі Вовків, де розташована ця архітектурна пам'ятка, після війни відбувалися процеси переселення. До 1946 року у Вовкові мешкало більшість польських родин, які були депортовані під час операції «Вісла» - знаної етнічної чистки. Так само з територій Польщі були депортовані українці. Очевидно, вимушеним переселенцям було не до відновлення храмів. Тим паче, що радянська влада в 1948 перетворила його на колгоспний склад, де зберігали мінеральні добрива.

📍Локація: вулиця Степана Бандери, 8, м. Львів

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:32


Водоспад Бурбун

Його назва походить від слів «бубонить» та «буркотить». Бурбунова вода дуже чиста і прозора, а глибина озерця, в яку він впадає, досить глибока. Химерний водоспад навіює думки про українську міфологію, а також викликає бажання залишитися тут на кілька днів.

📍Локація: Хмельницька обл. , Кам'янець-Подільський р.н., біля с. Лисець

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:31


Костел та монастир бернардинів

Монастир нині вже не функціонує, у його приміщенні відкрито державний історичний архів. Проте збереглася його прикраса – церква Андрія Первозванного, збудована як базиліка у 17 столітті. Сьогодні це діючий греко-католицький храм, який вражає кожного своїм багатим інтер'єром, давніми розписами та іконами.

📍Локація: Соборна площа, 1, м. Львів

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:29


Руїни безіменного костелу в селі Скварява

Храм споруджували своїм коштом, серед найбільших жертводавців були родини Яворських, Обертинських, Шнельових, Шибальських, а також сестри милосердя. Завершили, в основному, будівництво костелу 1911 року, а наступного, 1912 року його освятив архієпископ Львівський Йосиф Більчевський. Богослужіння у цьому храмі спочатку звершувалось лише двічі на місяць, а пізніше - щонеділі. Наприкінці 30-х років кількість вірян у Скваряві майже сягнула восьми сотень.

📍Локація: Львівська обл., Золочівський р-н, с. Скварява

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:28


Хотинська фортеця

Хотинська фортеця в 2007 році увійшла до списку 7 чудес України і вважається однією з фортець, яка найкраще збереглася на території України. Знаходиться вона на березі річки Дністер в місті Хотин, Чернівецької області. Це місце було важливим транзитним і торговельним пунктом. Тому вже в X столітті тут знаходився форт, на зміну якому завдяки королю Данилу Галицькому через три століття прийшла кам'яна фортеця.

Протягом століть вона пережила безліч битв і постійно переходила під управління різних державах. Але жодним завойовникам не вдалося заволодіти замком з першого штурму, тільки після тривалої облоги.

📍Локація: Чернівецька область, м. Хотин,вул. Незалежності, 32

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:27


Грот Прийма

Грот Прийма знаходиться посеред лісу недалеко від міста Стрий у Львівській області. Грот доволі мало відомий серед туристів, але насправді це дуже визначна пам’ятка археології європейського значення. Цій печері понад 45 тисяч років, археологи знайшли тут сліди поселення та артефакти, що належали неандертальцям.

📍Локація: Львівська область

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:25


Манявський водоспад

Манявский водоспад – один з найвищих водоспадів Українських Карпат, гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення.
Водоспад розташований на річці Манявка в мальовничій ущелині, серед стрімких гір. Площа території, що охороняється 1 га. Близько 200 м річки тече в каньйоні з висотою скель у 18-20 м, а далі за водоспадом на річці є декілька порогів висотою до 2 м.

📍Локація: Івано-Франківська область, Богородчанський район, с. Манява

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:24


Костел всіх святих

Краса, що дуже швидко вмирає.
Рука не підіймається написати "повільно" як
зазвичай прийнято в таких випадках, бо ще у 1974
р. храм був цілий.
Тобто ось ці руїни утворились за 50 років!

Костел Всіх Святих знаходиться у селі Годовиця,
збудований у 1751-1758 роках. Це - барокове
творіння відомого архітектора Бернарда Меретина та геніального скульптора Йогана Георга Пінзеля. Інтер'єр церкви увесь вкритий ілюзіоністськими розписами авторство яких приписують художнику Олександру Ролінському.
Просто збірка геніїв! Уявляєте, яким цей костел був у кращі свої роки? Як грали ті кольори
та форми! Це щось нереальне
Фото інтер'єру не передають всієї краси розпису, то треба бачити на власні очі, тож щиро радимо відчути цю ілюзію, що створив художник, поки то все остаточно не зникло через відсутність даху.

📍Локація: с. Годовиця, Львівська обл.

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

20 Jan, 16:22


Хабловський задній маяк

Майже на межі Херсонської та Миколаївської областей серед південного степу стоїть маяк. Дивує його розташування – навколо лише поля. Подібних споруд в Україні немає.

Якщо піднятися на маяк, можна побачити лиман. Проте туристам це зробити неможливо. Маяком можна милуватися лише із землі.

Хабловський задній маяк – це частина комплексу із трьох покажчиків. Ще є середній та передній маяки. Названо їх на честь господаря хутора, колись розташованого неподалік.

Вперше про цю споруду стало відомо у 1866 році. Оскільки Дніпро-Бузький лиман є мілководним, то для забезпечення безпечного плавання суден було збудовано канал та зведено мережу маяків. Вони показували шлях морякам. Зазначимо, що об'єкти навігації можуть працювати лише разом, шляхом поєднання вогнів, завдяки чому лоцман судна отримує можливість обрати правильний та оптимальний напрям судна.

📍Локація: Херсонська обл.

МОЯ УКРАЇНА 🇺🇦

2,519

subscribers

1,549

photos

69

videos