Вікторія Гриб

@victoriagryb


Народна депутатка України, Голова Підкомітету з питань енергетичної безпеки

🇺🇦

Вікторія Гриб

22 Oct, 07:59


Система ЖКГ в Україні потребує радикальних змін, а війна лише підкреслила її застарілість та неефективність. Сучасні будівельні стандарти диктують необхідність перегляду та оновлення усіх об'єктів, зведених за радянськими проектами. На ньому наголосила в межах панельної дискусії на XVIIІ муніципальному форумі, організованому Асоціацією міст України.

➡️ Майбутнє ЖКГ залежить від інновацій, кваліфікованих кадрів у галузі та залучення інвестицій. Поєднання енергоефективних рішень та демонополізації ринку дозволить створити сучасну систему комунальних послуг. І це потрібно робити негайно, не чекаючи на закінчення війни.

Кожен споживач, у тому числі і мешканець багатоквартирного будинку, повинен мати право обирати постачальника послуг ЖКГ. Конкуренція на цьому ринку – запорука справедливих тарифів та високої якості обслуговування.

Водночас надання якісних послуг мешканцям залежить насамперед від ефективної роботи муніципалітетів та комунальних підприємств. Їхня підтримка є вкрай важливою. Відтак пріоритетними завданнями сьогодні є посилення спроможностей кожної громади та надійний захист працівників галузі комунальної сфери.

💬 Кожен крок у цьому напрямку – це наша інвестиція у сталий розвиток. Глибоко вдячна Асоціації міст України, зокрема її виконавчому директору Олександру Слобожану за відстоювання інтересів громад та місцевого самоврядування. Енергоефективність та модернізація галузі ЖКГ є не лише важливими для економії ресурсів, але й ключовими факторами для забезпечення нашої стійкості.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

21 Oct, 12:54


🇸🇪🇺🇦 Швеція продовжує демонструвати свою відданість підтримці України, зокрема в енергетичній сфері. Про посилення допомоги сьогодні говорили з парламентською делегацією Риксдагу Швеції на чолі з Головою Комітету Риксдагу з питань промисловості і торгівлі Тобіасом Андерссоном. Саме його Комітет відповідає за енергетику.

➡️ Розповіла швецьким колегам про виклики, які постали перед проходженням опалювального сезону. Особливо наголосила на важливості підтримки теплової генерації та вугільного сектору.

➡️ Наголосила на значній кількості переселенців, зокрема енергетиків, які були змушені покинути прифронтові території та переїхати до Павлограду і Першотравенська. Порушила питання щодо можливості надання підтримки громадам західного Донбасу для створення належних умов проживання для ВПО. Будемо продовжувати обговорення цього питання з послом Швеції в Україні для пошуку потенційних шляхів надання подібної допомоги.

➡️ Голова Комітету Риксдагу Тобіас Андерссон наголосив на виділенні парламентом Швеції 1 млрд. євро на підтримку інфраструктури України та висловив сподівання на подальшу економічну співпрацю, в тому числі і в енергетичній сфері.

🔵 Нагадаю, що лише вересні Уряд Швеції схвалив виділення додаткових 500 млн шведських крон — близько 43,9 млн євро – на підтримку тепло- та електропостачання в Україні. За підрахунками Світового банку, ця підтримка може допомогти забезпечити електроенергією 185 тис. споживачів.

Це критично важливо для України напередодні третього опалювального сезону в умовах повномасштабної війни.

Фінансова підтримка від Швеції дозволяє Україні не лише зберегти поточні енергетичні потреби, але й розпочати відновлення пошкодженої інфраструктури. Я захоплена продуктивною роботою Комітету Риксдагу з питань промисловості і торгівлі, а також вражена активною позицією Посольства Швеції в Україні. Підтримка Стокгольму – це не лише гуманітарна чи фінансова допомога, вона має стратегічне значення для зміцнення енергетичної безпеки України та нашої здатності протистояти зовнішнім загрозам.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

18 Oct, 21:40


🇺🇦 95 наших героїв повернулися додому з полону! Серед них захисники Маріуполя і «Азовсталі», оборонці Донеччини, Луганщини, Харківщини, Київщини, Чернігівщини та Херсонщини.

Молимося за кожного, хто боронить державу на фронті, хто в нестерпних умовах перебуває в полоні.

Рано чи пізно всі наші герої повернуться додому.

Вікторія Гриб

18 Oct, 11:14


🤝 Без підтримки міжнародних партнерів та інституцій, успішна підготовка української енергетики до зими була б неможливою. Саме спільними зусиллями Міненерго, працівників галузі та наших партнерів вдалося створити потрійний запас резервного обладнання, який сьогодні може зіграти критичну роль у разі нових масштабних російських атак. Саме ця синергія забезпечила стійкість української енергетичної системи.

🇺🇦 Але ми не зупиняємося на досягнутому. Днями в межах Комітету ми провели зустріч з делегатами Єврокомісії Green Deal Team of the Ukraine Service of the European Commission (DG NEAR), щоб оцінити прогрес та визначити ключові напрямки на шляху України до членства в ЄС. Особливу увагу приділили оцінці відповідності законодавства, встановленню пріоритетів та розробці дорожньої карти для 4-го кластера (Енергетика).

➡️ Під час нашої попередньої зустрічі, яка відбулася два роки тому, я звернула увагу на критичності підтримки теплової генерації в Україні. В межах короткострокової стратегії відновлення галузі – це питання виживання. Попри загальносвітову тенденцію відходу від вуглецевих джерел енергії, Україні вдалося отримати необхідну допомогу. Мені приємно відзначити, що саме стало можливим саме завдяки наполегливості членів енергетичного комітету Ради.

Співпраця з міжнародними донорами є життєво важливою для України в умовах війни. Попри сумніви та непевність серед наших партнерів, ми повинні посилювати ці зв'язки. Важливо усвідомлювати, що це наш єдиний шлях. Самотужки ми не зможемо протистояти російській агресії.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

17 Oct, 06:47


Рік без тебе, Сергію. Як же бракує твоєї присутності, тієї глибокої мудрості, влучних висловлювань та добрих, витончених жартів, які ти дарував.

Пам'ятаю, як в одній з наших останніх розмов ти із доброю заздрістю згадував про мою поїздку на Донбас – тобі так не вистачало його енергії та сили. Так само і Донбасу не вистачає твоєї енергії та любові. Наш рідний край охоплений війною 😢.

Я ніколи не забуду твоїх розповідей про Донецьк. Ти з таким теплом згадував кожен куточок міста.

Твое серце було сповнене бажанням допомогти тим, хто постраждав від війни. Ти мріяв про мир і до останнього подиху допомагав людям.

Ти, мій друже, був для мене взірцем доброти, інтелекту і людяності. Безмежно вдячна за те, що мені випала честь знати тебе особисто та працювати пліч-о-пліч останні роки твого життя!

Царство тобі небесне, мій Друже!

Впевнена, що ти з небес допомагаєш нам наблизити кінець цієї кривавої війни!

Вікторія Гриб

16 Oct, 18:50


🤝 Надзвичайно насичений та продуктивний день.

➡️ У Раді Володимир Зеленський презентував План Перемоги. Його реалізація вимагатиме значних зусиль, ресурсів та міжнародної підтримки. Це у свою чергу потребуватиме складних переговорів та узгоджень з союзниками.

Наголос Володимира Зеленського – на посиленні роботи з нашими партнерами.

➡️ Одразу після презентації Плану Перемоги в межах енергокомітету мали зустріч з делегацію з Євросоюзу - Green Deal Team of the Ukraine Service of the European Commission (DG NEAR). Говорили про посилення підтримки енергетичного сектору і також залучення ПВО для та захисту об'єктів інфраструктури.

🔄 Під час нашої попередньої зустрічі два роки тому я звернула увагу на критичну важливість підтримки теплової генерації в Україні. Хоча загальна тенденція спрямована на відмову від вуглецевих джерел енергії, Україні вдалося отримати необхідну підтримку. Я пишаюся тим, що саме завдяки нашими з колегами зусиллями вдалося започаткувати співпрацю з європейськими партнерами саме для підтримки теплової генерації.

▫️Опісля, взяла участь у круглому столі, організованому Проєктом USAID “Енергетична безпека”. Говорили про удосконалення законодавства, що регулює дотримання вимог REMIT. Мій ключовий меседж – якщо певні положення законів перешкоджають ефективній діяльності замість того, щоб сприяти їй, необхідно вносити зміни до цих законів з метою забезпечення їх результативного функціонування. Більш детально щодо цієї зустрічі розпишу окремо.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

16 Oct, 11:49


📊 Понад 93% мешканців Луганщини готові відмовитися від права власності на неушкоджене житло, яке перебуває в окупації, на користь держави Україна за умови появи законодавчих підстав для компенсації. Такі цифри наводить Луганська ОДА.

➡️ Орієнтовна вартість вцілілого житла на тимчасово окупованих територіях складає 432 мільярди 14 млн грн. Тоді як орієнтовний розмір завданих збитків внаслідок руйнування житла на тимчасово окупованих територіях з 24 лютого 2022 та територіях бойових дій складає 11 мільярдів 474 млн грн.

🙋За умови, якщо власники відмовляться від права власності на користь держави Україна, з'являється можливість отримати компенсацію в майбутньому за наявності законодавчих підстав та фінансування.

💬 Результати опитування мешканців Луганської області, проведене обласною державною адміністрацією, демонструють значний попит на державну компенсацію за житло, яке залишилося на тимчасово окупованих територіях. Тотальна більшість опитаних готові відмовитися від своєї власності за умови отримання компенсації. Ці дані підкреслюють необхідність розробки ефективних механізмів підтримки таких громадян на державному рівні.

💬 Від себе додам, що реалізація такої програми зважаючи на захмарні суми потребуватиме комплексного підходу та комбінації різних джерел фінансування. Важливо також розробити прозорі механізми розподілу коштів та забезпечити ефективний контроль за їх використанням. Очевидно, що державний бюджет ніколи не “витягне” на собі подібні компенсаторні механізми.

👥 Для фінансування такої масштабної програми компенсацій за житло на окупованих територіях Україні потрібна міжнародна допомога – Залучення фінансової підтримки від міжнародних партнерів, донорів та організацій, зокрема ЄС, США, Світового банку та ООН. А ще – конфісковані російські активи, використання заморожених російських активів за кордоном для відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок агресії. Але все це – навіть не питання часу, адже без політичної волі партнерів справа навряд чи зрушить з місця.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

15 Oct, 13:41


Північна Корея підірвала свою частину доріг, пов'язаних із Південною Кореєю, пообіцявши відрізати шляхи, які вважалися символами міжкорейського співробітництва. Днем раніше очільник Кремля вніс на розгляд до Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю.

🔄 Чи існує взаємозв'язок між цими двома подіями, залишається невідомим. Однак, на тлі загальної дестабілізації світу це принаймні викликає занепокоєння.

➡️ Особливу тривогу викликає заява Володимира Зеленського про пряму участь Північної Кореї у війні проти України. Від постачання зброї до участі у бойових діях – це якісно новий виток протистояння.

💬 Днями Washington Post написала, що північнокорейські солдати підтримують російські війська на полі бою, і деякі з них, можливо, вже загинули і були поранені.

При населенні всього 26 мільйонів осіб, КНДР має одну з найбільших армій у світі – майже 1,3 мільйона військовослужбовців. Це є серйозною загрозою для демократичного світу.

➡️ Очевидно, що якщо КНДР стане повноцінним учасником війни в України, це повністю змінить нинішній баланс сил у протистоянні.

Настав час констатувати – існуюча допомога наших партнерів є недостатньою, необхідні більш рішучі дії. Варто зробити все можливе і неможливе, щоб дипломатичними шляхами досягти справедливого миру, який гарантуватиме збереження незалежності та територіальної цілісності України.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

15 Oct, 11:06


Незважаючи на безпрецедентні виклики, Міненерго успішно підготувало енергетичну галузь до опалювального сезону. Щодня, на рівні антикризового штабу, міністерство координувало цю роботу, оперативно реагуючи на виклики, пов'язані із обстрілами інфраструктури. В результаті – енергосектор, усі енергетичні компанії належним чином підготувалися до зими.

➡️ Склади забезпечені паливом, створено резерви обладнання, виконано ремонтні та відновлювані роботи на енергетичних об’єктах. Усе – відповідно до розробленого та затвердженого графіка.

➡️ Завдяки координованим на рівні міністерства, країна підійшла до опалювального сезону повністю готовою. Цей успіх став результатом синергії органів влади, державного та приватного секторів галузі, а також невтомної праці енергетиків, які день і ніч працювали над відновленням енергосистеми.

💬 Хочу висловити вдячність Герману Галущенку, чиї зусилля значно посприяли стабілізації ситуації в енергетичній системі у критичний період.

⬇️ Іноземні партнери часто висловлюють своє здивування щодо нашої здатності підтримувати енергетичну стабільність. Я наголошую, що це не диво, а результат системної роботи всіх енергетиків та ефективного менеджменту з боку Міненерго. Іноземні колеги визнають, що подібна ситуація могла б стати нездоланною перешкодою для їхніх країн.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

14 Oct, 10:12


🇺🇦🇨🇦 Сьогодні в Раді мав вельми знаковий виступ спікер парламенту Канади Грег Фергус.

➡️ Він чітко підкреслив – захід робить для України недостатньо.

💬 «Можливо, ми занадто добре спимо. Можливо, настав час прокинутися. Ніхто не вільний, якщо не вільна Україна. І якщо ми робимо недостатньо сьогодні - ми заплатимо за це завтра», - наголосив Груг Фергус.

➡️ І хоча спікер канадського парламенту підкреслив, що це його особиста думка, вже тішить сам факт, що на заході є усвідомлення недостатньої підтримки України.

➡️ Канада, країна з потужною українською діаспорою, доводить свою солідарність з Україною не лише словами, а й діями.

У складний для України період голос Канади важливий для консолідації західної дипломатії на шляху до завершення війни в Україні справедливим миром.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

11 Oct, 14:13


Право власності – це священна корова, аксіома, порушення якої не може бути толерованим у правовій державі. Вірю, що Президент Зеленський накладе вето на закон про вилучення земель у Закарпатті без права на суд. Згідно з цим законом, Закарпатська ОДА отримує право вилучати земельні ділянки у фізичних та юридичних осіб для будівництва базових станцій мобільного зв’язку.

На жаль, сьогодні Верховна Рада провалила усі 11 постанов, які могли б заблокувати впровадження цього небезпечного закону. Абсурд ситуації в тому, що серед авторів цих постанов були люди, які ще влітку голосували за той самий нікчемний закон про вилучення земель у Закарпатті.

Складається враження, що дехто голосує за закони, не маючи жодного уявлення про їхній зміст. Така практика – не анекдот, а реальність нашого парламенту. Але коли ти "сліпо" натискаєш на кнопку, тоді не варто дивуватися, що суспільство ставиться до тебе зі зневагою.

Я вірю, що Президент ветує цей нікчемний закон і зупинить безлад. У нинішньому вигляді законопроект створює загрозу для фундаментального права на приватну власність.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

11 Oct, 13:45


Міносвіти готує фундамент для реформи старшої школи. Сьогодні в Раді міністр Лісовий повідомив про старт громадського обговорення відповідного законопроєкту.

➡️ Ідея Міністерства полягає в тому, щоб “створити ширші можливості для учнів, незалежно від їхнього місця проживання чи соціального статусу”. Реформа запланована на 2027 рік. Вона передбачає, що випускники 9 класів зможуть обирати продовжити навчання в закладах академічного (ліцеї) або професійного спрямувань (коледжі, заклади професійної освіти).

➡️ Учні ліцеїв зможуть обирати профілі навчання та дисципліни, які їх цікавлять, а студенти професійних закладів – спеціалізовані дисципліни, що відповідають їхній майбутній професії.

💬 Реформи не можуть чекати на закінчення війни. Це правда. Але правда також у тому, що вони не повинні шкодити людям. Тому так важливо, щоб громадськість брала активну участь у їхньому формуванні та обговоренні.

💬 Голда Меїр казала: «Зробіть три професії найбільш шанованими та високооплачуваними. Це військові, вчителі та лікарі…» Але з цим є проблема, адже будь-які реформи в освіті не можуть бути успішними без справедливої оплати праці. Якщо середня зарплата в Україні більше 20 тисяч, то в освітній галузі – 15 тисяч. Хоча є постанова, яка стверджує, що вона не повинна бути меншою, аніж три мінімальних. Це є порушення законодавства, і такі проблеми потребують невідкладного вирішення.

📎 Детальніше за посиланням на моїй сторінці у 😎 Facebook.

Упродовж всього терміну моїх повноважень у Верховній Раді, моя команда тримала руку на пульсі освітніх проблем. І надалі пильно стежитиме за ходом реформи.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

10 Oct, 11:51


Війна в Україні – це не лише про зруйновані долі, а й про травмовані душі. За оцінками ВООЗ, близько чверті населення України потребує психологічної допомоги – це до 10 мільйонів людей. І це катастрофа.

Життя в умовах війни – це постійний стрес і важкий тягар, подолати який під силу не кожному. Відтак сьогодні у Всесвітній день ментального здоров’я маємо нагоду нагадати про те, як важливо дбати про своє психологічне благополуччя та підтримувати один одного.

Нещодавно, завдяки ентузіазму мого друга і помічника Віктора Андрієвського, в Україні з'явився фонд, який спрямований на підтримку українців, які пережили ПТСР. І це яскравий приклад того, як одна людина може змінити життя багатьох.
Віктор пропонує інноваційний підхід до реабілітації та повернення до нормального життя українців, які постраждали від війни. Це програми психологічної підтримки (віртуальний EMDR, онлайн-терапія), медичної допомоги (реабілітація після травм) та соціальна адаптація, підтримка у пошуку роботи, житла тощо.

Утім реалізація проекту потребує не тільки ентузіазму, але й фінансових ресурсів. Команда Віктора продовжує шукати партнерів та донорів. Якщо ви поділяєте нашу місію і маєте бажання допомогти, напишіть Віктору – [email protected]. Можливо, це стане першою сходинкою на великому шляху.

Два з половиною роки постійного стресу – це занадто довго, щоб просто сидіти склавши руки і сподіватися на краще.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

10 Oct, 08:37


Рада підтримала законопроєкт про історичне збільшення податків. Я за цей документ не голосувала.

➡️ Щодо військового збору: 1,5% сплачуватимуть лише військові. Усі решта — 5%.

🔵 Встановлюється військовий збір розміром 1% від доходу для ФОП 3 групи; військовий збір для ФОП-платників єдиного податку 1, 2 та 4 груп на рівні 10% мінімальної зарплати; встановлюється ставка податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ на рівні 25% тощо.

➡️ Фінансування армії – це безумовний пріоритет, але існують розумніші способи забезпечити необхідні кошти. Разом зі своїми колегами я пропонувала варіант, який дозволив би оптимізувати бюджет для потреб ЗСУ, не збільшуючи податкове навантаження на громадян. Цей варіант, на жаль, залишився поза увагою.

Як і раніше, вважаю, що збільшення податків вдарить по тим, хто чесно виконує свої податкові зобов'язання. Ті ж, хто працює в тіні, залишаться поза зоною досяжності податкової служби. Підвищення податків може штовхнути бізнес до тіні або призвести до його повного закриття. Це не лише зменшить податкові надходження, але й погіршить економічну ситуацію в країні.

Як це допоможе Збройним Силам?

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

09 Oct, 08:39


Щодо інших перейменувань:

🔵Збереже свою назву Первомайск (Миколаївська область). Пропозиції перейменувати місто на Ольвіополь та Ольвія не набрали достатньої кількості голосів.

🔵Не була підтримана пропозиція перейменувати місто Синельникове (Дніпропетровська область) на Ріднопілля.

🔵Рада перейменувала Южноукраїнськ Миколаївської області на Південноукраїнськ, а Южне Одеської області перейменовано на місто Південне. Щодо Южноукраїнську була альтернативна пропозиція перейменувати місто на Гард, а Южне на Порт-Анненталь.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

Вікторія Гриб

09 Oct, 08:37


⬇️ Павлоград збереже своє ім'я – щойно Рада провалила постанову про перейменування міста.

➡️ Підкреслюю – абсолютна більшість павлоградців висловилися за збереження історичної назви.
➡️ Не існує наукового обґрунтування про імперську назву міста, а відтак пропозиції про перейменування суперечили чинному законодавству України.
➡️ Нагадую, що в самому Павлограді вважають, що місто назване на честь Апостола Павла. Вони навіть День міста святкують на свято Петра і Павла.
➡️ Ба більше – прямо зараз включення Павлограда до списку міст на перейменування оскаржується в суді.

➡️ Таким чином, сьогоднішнє голосування – це перемога здорового глузду та поваги поваги до волі громадян. Сподіваюся, що Раді вистачить розуму більше не повертатися до цієї шкідницької ініціативи.

📩 Підписатися в Телеграм
😎 Facebook
🕊 Instagram
👥 X

1,088

subscribers

881

photos

121

videos