USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

@usaid_agro_ukraine


Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад в Україні.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:26


🇺🇦 Україна є невід’ємним гравцем продовольчої безпеки світу. Українські компанії продовжують активно підкорювати міжнародні ринки. Одним з маркетингових інструментів для представлення продукції на міжнародній арені є спеціалізовані виставки.

Цьогоріч, на найбільшій у світі виставці харчових інновацій SIAL Paris, яка відбувається 19–23 жовтня у Парижі, компанія ВІЛІЯ, в межах маркетингової ініціативи AgriSales, що впроваджується Програмою USAID АГРО, вперше презентувала оновлену лінійку чотирьох видів борошна, що виготовляється на сучасному заводі у місті Луцьк.

Пишаємося нашими партнерами та віримо, що участь українських виробників на такій масштабній події, яка об’єднала 7500 учасників із 130 різних країн світу, відкриє нові можливості для виходу українських компаній на зовнішні ринки та сприятиме розвитку харчової промисловості України загалом.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:26


📅23 жовтня, з 10:00 до 12:00, KSE Агроцентр, за підтримки Програми USAID АГРО, у межах проєкту «Земля незламності» проведе круглий стіл: «Як збільшити надходження до бюджетів від сільгоспземель?»

🌐 Формат: онлайн (Zoom)
Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/409babz

Під час заходу експерти та фахівці галузі поділяться своїм баченням щодо підвищення бюджетних надходжень від сільгоспземель. А також обговорять перші підсумки роботи проєкту «Земельний банк», можливості прозорої оренди через Prozorro.Продажі та проблему безоплатної приватизації і захист реформи земельної децентралізації.

Серед спікерів:
🔸 Роман Нейтер – експерт KSE Агроцентру;
🔸 Сергій Біленко – експерт із земельного права, співробітник Комітету з питань аграрної та земельної політики ВРУ;
🔸 Сергій Кубах – керівник напряму земельної реформи у програмі USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО);
🔸 Андрій Мартин – доктор економічних наук, старший проєктний менеджер з питань земельної реформи Офісу відновлення та реформ КМУ;
🔸 Дмитро Макаренко – в.о. голови Держгеокадастру;
🔸 Ярослав Ярославський – керівник Державного земельного банку;
🔸 Володимир Нагорний – керівник відділу земельних і майнових відносин «Миронівський хлібопродукт», керівник проєкту Volodar;
🔸 Сергій Замідра – перший заступник Голови Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ);
🔸 Марія Черненко – начальник Роганської селищної військової адміністрації;
🔸 Микола Різник – Опішнянський селищний голова.

Долучайтеся!

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:26


🌱Завершилася видача добрива Нітроамофоска (НПК) від Програми USAID АГРО. 9500 малих агровиробників з 16 областей України отримали по 1 тонні добрив НПК для підживлення врожаю 2025 року. Дякуємо партнерам – СОК Зерновий, за організацію видачі добрив.

Також нагадуємо, для участі в подальших програмах підтримки, усім отримувачам добрива за програмами USAID АГРО потрібно відзвітувати за допомогу. Як це зробити можна переглянути за посиланням

Бажаємо всім аграріям гарних врожаїв і дякуємо, що не зупиняєтеся і продовжуєте роботу в полях попри всі перешкоди.

Розкажіть нам вашу думку про отримання добрив, а також поділіться своїм фото з отриманими добривами чи з роботи в полях у коментарях.

Також на початку вересня також завершилася роздача добрив Карбамід від Програма USAID АГРО для 3 577 фермерів з 7 прифронтових областей, які отримали 6 600 тонн добрив. Загалом, за підсумками всіх програм роздачі, близько 19 000 агровиробників в Україні отримали від Програми USAID АГРО 48 400 тонн добрив.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:25


Триває 971 день повномасштабного російського вторгнення. Щоб оцінити як українські агропідприємства працюють, адаптуються та долають виклики в умовах війни, Програма USAID АГРО вже втретє проводить дослідження впливу війни на аграрні ринки України. Дослідження провела компанія «Про-Консалтінг», використовуючи методологію аналізу ринкових систем у надзвичайних ситуаціях (Emergency Market Systems Mapping & Analysis, EMSMA), розроблену Інститутом Vikāra.

За даними проведеного дослідження, серед основних факторів, які вплинули на аграрний сектор - нестабільність електропостачання, нестача трудових ресурсів, погодні умови, зниження споживчого попиту, прямі та непрямі втрати галузі внаслідок бойових дій, знищення або пошкодження майна. Також існують труднощі у сфері логістики, зберігання продукції та забруднення ґрунтів внаслідок бойових дій.

Державна та міжнародна підтримка – є одним з важливих інструментів, який агропідприємства використовують для продовження роботи в умовах небачених раніше викликів. В межах дослідження також проаналізували актуальні програми підтримки аграрного сектору. Ділимося з вами такою підбіркою.

Державні програми підтримки:
🔸«єРобота»
Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного, хто бажає створити чи розвивати власний бізнес за напрямами «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень». Докладно

🔸Кредити 5-7-9
13 вересня уряд затвердив зміни до програми підтримки бізнесу, що включає програми "Доступні кредити 5-7-9%", "Доступний лізинг 5-7-9%" та "Доступний факторинг". Вони передбачають зниження процентної ставки для бізнесу через поєднання державної підтримки з програмами банків; покращення механізму надання гарантій банкам через Фонд розвитку підприємництва. Докладно

🔸Програма компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки
Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 44 українських виробників. В оновлений перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено 2 289 номенклатурних позицій продукції 44 виробників. На реалізацію програми в бюджет закладено 1 млрд грн. Очікується, що підтримкою від держави зможуть скористатись близько 4 000 аграріїв. Дедлайн – 31 жовтня 2024 року. Докладно

Міжнародні програми підтримки:

🔸Співфінансування для впровадження сервісних послуг для агро ММСП
Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації проєктів, спрямованих на впровадження сервісних послуг для агро ММСП: https://shorturl.at/bIQBn Кінцевий термін подачі заявок для розгляду в першому раунді – 18:00 25 жовтня 2024 р. Прийом концепцій субгрантових проєктів триватиме до 18:00 28 лютого 2025 року або до моменту вичерпання коштів.

🔸Співфінансування для розвитку переробки сільськогосподарської продукції
Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації 40 проєктів для розвитку переробки сільськогосподарської продукції: https://shorturl.at/Ie7Td 30 жовтня 2024 року з 11:00 до 13:00 АГРО проведе додатковий передзаявочний онлайн-семінар. Для участі необхідно до 21 жовтня 2024 року зареєструватися за посиланням: https://shorturl.at/EexIc Кінцевий термін подачі заявок для розгляду в другому раунді – до 18:00 20 листопада 2024 р.

Також для допомоги з організацією осінньої посівної 2024 року Програма USAID АГРО ініціювала партнерство з сімома компаніями-постачальниками:
🔹Адама Україна: www.adama.com/ukraine/ua/credit_corridor
🔹Ukravit: www.ukravit.ua/usaid/
🔹Агро Арена: www.agro-arena.com.ua/farmer-e-credit
🔹Хімагромаркетинг: www.himagro.com.ua/usaid
🔹Agroresurs.ua: http://www.agro.kr.ua/uk
🔹Makosh: www.makosh-usaid-agro.com/
🔹ТОВ "Захід Агробізнес": www.zahidagro.biz

Ці компанії нададуть товарні кредити щонайменше 1700 мікро-, малим і середнім підприємствам на загальну суму понад $ 42 млн. Серед ресурсів, які можна отримати в межах цього кредитування: насіння, засоби захисту

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:25


рослин, мікродобрива, біопрепарати, ад'юванти, стимулятори росту, інокулянти та пальне (кожен постачальник пропонує свою продукцію).

🔸Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps за сприяння Фонду Говарда Г. Баффета розпочала Програму підтримки сільського господарства України. Мета цієї програми – це допомога у відновленні сільськогосподарської діяльності та подоланні наслідків війни постраждалим місцевим родинам та тим, що вимушено перемістилися через війну, а також фермерам та бізнесам, що тісно пов’язані з сільським господарством. Докладно

🔸Bayer. Агровиробники, які мають в обробітку від 200 до 1000 га, можуть протягом 2 років безкоштовно отримати від компанії Bayer один із 300 комплектів обладнання FieldView YieldKit та доступ до платформи цифрового землеробства Climate FieldView за програмою Digital4UA. Заявки на участь у програмі Digital4UA прийматимуть через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 30 січня 2025 року або до вичерпання комплектів обладнання, виділених для реалізації проєкту. Докладно

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:24


🔔23 жовтня об 11:00, за підтримки Програми USAID АГРО, ЕСКА Капітал проведе вебінар на тему "Як аграріям отримати техніку на спеціальних умовах, таких як агророзстрочка"

Під час вебінару учасники дізнаються як отримати техніку, сплативши лише частину її вартості за ініціативою "Цифровий лізинг у 3 кліки за 3 дні", що реалізується за підтримки Програми USAID АГРО.

Спікери розкажуть про основні інструменти: агророзстрочку, фінансовий лізинг із сезонним графіком платежів та кредит, про їх переваги і можливості. Зокрема, агророзстрочка дозволяє отримати техніку зараз і сплачувати за неї поступово, згідно з вашим графіком (3, 6, 9 або 12 місяців і більше). Це зручно для аграріїв, які можуть зосередитися на вирощуванні врожаю без додаткових витрат на техніку. Також під час заходу учасникам презентують спеціальну пропозицію для аграріїв, доступну тільки для учасників вебінару.

Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши форму: https://forms.gle/HRnUEyQDXRuMVJxc6

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:20


🔔До 18:00 25 жовтня 2024 року триває прийом заявок у межах 1-го етапу на співфінансування проєктів для впровадження сервісних послуг для агро ММСП.

Програма USAID АГРО планує підтримати до 8 проєктів із надання сервісних послуг для підтримки аграрного виробництва та переробки у таких ланцюгах доданої вартості: зернові та олійні культури, плодоовочівництво, аквакультура, виготовлення кондитерської та крафтової продукції, м’ясомолочної продукції.

📍Важливо, зверніть увагу: змінились пункти 11 та 12 у «Формі Заявки на одержання субгранту» (ДОДАТОК A).

Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за виключенням фізичних осіб – підприємців), які мають досвід у наданні сервісних послуг для ММСП, відповідну кваліфікацію, розроблені та задокументовані процедури надання таких сервісних послуг.

Завантажити повний опис технічного завдання зі змінами можна за посиланням

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:19


Розвиватися сьогодні, не чекати кращих часів – під таким загальним мотивом відбувся NEW FOOD SUMMIT 2024, щорічна подія про технології, людей та бізнеси, які змінюють ринок їжі. Учасники поділилися досвідом та уроками роботи під час війни, баченням майбутнього та можливостей для розвитку.

А щоб сприяти такому розвитку та реалізації ідей, в межах конференції Програма USAID АГРО організувала інвестиційну нетворкінг зону. Підприємства аграрного та харчового сектору провели понад 30 зустрічей-перемовин з потенційними партнерами, зокрема щодо пошуку інвестицій від різних інституцій для розвитку власного бізнесу. Також провели пітчинг сесію, в якій взяли участь 5 виробників та представник інвестиційної компанії.

В межах нетворкінг зони учасники також могли ознайомитися з проектами, які впроваджують підприємства харчового сектору за підтримки Програми USAID АГРО, а також додатковими можливостями щодо розвитку переробки (bit.ly/489uaZs), доступу до послуг та фінансування (bit.ly/3NtYB32) за підтримки Програми.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:19


📣Увага, внесено зміни до Річного програмного запиту (РПЗ) № 11. Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації 40 проєктів для розвитку переробки сільськогосподарської продукції.

В межах проєктів увага надаватиметься відновленню та посиленню переробних потужностей для виробництва продукції з доданою вартістю з такої сировини:

овочі та коренеплоди;
фрукти;
ягоди;
зелень;
м’ясо;
молоко;
мед;
зернові, олійні, бобові для продовольчих, промислових і кормових цілей;

В межах даної ініціативи не підтримуються проекти, спрямовані на зберігання зернових, олійних та бобових, що включає приймання, очищення, сушіння, зберігання, відвантаження зерна на залізницю та автотранспорт; горіхових культур та грибів; виготовлення алкогольних напоїв.

Повний та оновлений опис технічного завдання дивіться за посиланням

Інформація для подання заявки
📍до 21 жовтня 2024 року – зареєструватися на передзаявочний семінар, заповнивши форму за посиланням.

📍30 жовтня 2024 року з 11:00 до 13:00 години Програма USAID АГРО проведе додатковий передзаявочний онлайн-семінар

📍до 18:00, 28 жовтня 2024 р. – надіслати всі запитання щодо участі в конкурсі на електронну адресу: [email protected]

📍до 18:00, 20 листопада 2024 р. – кінцевий термін подачі заявок для розгляду в другому раунді. Програма АГРО продовжуватиме приймати концепції субгрантових проектів до 18:00 за Київським часом 30 червня 2025 року або до моменту вичерпання коштів.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:18


🌾Сьогодні, 16 жовтня, відзначають Всесвітній день продовольства. За даними звіту ООН про стан продовольчої безпеки та харчування у світі у минулому році близько 733 мільйонів людей у світі стикалися з голодом.

До війни Україна годувала понад 400 мільйонів людей, займаючи провідне місце в експорті соняшникової олії та зерна. Однак постійні обстріли аграрної та портової інфраструктури ускладнили експорт та поставили під загрозу постачання їжі для мільйонів людей по всьому світу.

🌻Та попри всі ризики, українські аграрії продовжують сіяти, вирощувати та збирати врожай. І ми вдячні всім українським аграріям за цю важку щоденну працю. Програма USAID АГРО продовжує їх підтримувати у їхній надважливій місії. Від липня 2022 року понад 15 тисяч українських аграріїв (тобто 34% зареєстрованих сільгоспвиробників країни) отримали насіння, добрива, засоби захисту рослин та зберігання продукції, а також фінансові ресурси для виробництва с/г продукції в межах ініціативи USAID AGRI-Україна. Ця підтримка допомогла зібрати та зберегти понад 5,5 мільйонів тонн зерна, що принесло понад 1 мільярд доларів доходу для української економіки.

Також за підтримки Програми USAID АГРО продовжується впровадження проєктів з розвитку потужностей для зберігання зерна та подальшої переробки:

🔸25 елеваторів-партнерів подвоять потужності зі зберігання зерна, створять можливості для додаткового зберігання понад 1 млн. тонн зерна щорічно, що компенсує близько 15% потужностей, втрачених через війну. Як результат, понад 1000 аграрних ММСП отримають доступ до послуг зі зберігання та доробки зерна.

🔸Програма USAID АГРО реалізує 20 проєктів з переробки зернових, олійних і бобових на продукти харчування, корми і промислову продукцію. В межах проєктів переробники залучать до співпраці понад 1200 агро-ММСП та створять додаткові потужності для переробки понад 1.1 млн тонн сільгосппродукції на рік.

🇺🇦 Віримо у найшвидше закінчення війни та подальший розквіт України і її лідерство на глобальних аграрних ринках. Адже сильна і незалежна Україна – запорука добробуту та стабільності глобальної продовольчої безпеки.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:17


Розпочинається презентація результатів щорічного дослідження “Прояви корупції у земельних відносинах у 2024 році", яке проведене дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення Програми USAID АГРО.

Також сьогодні Програма USAID АГРО спільно з юридичною компанією MORIS оголосять про старт нового проєкту, спрямованого на боротьбу з корупцією у земельних відносинах.

Пряму трансляцію заходу дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/usaid.agro/videos/958528372774667

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:16


👩‍🌾15 жовтня відзначають Всесвітній день сільської жінки.

У мирні часи і сьогодні, під час повномасштабної війни, внесок українських жінок у розвиток місцевих громад та економіки країни в цілому – беззаперечний.

Попри всі виклики та ризики, з якими їм доводиться стикатися через російську агресію, українські жінки з сільської місцевості активно ведуть підприємницьку діяльність, піклуються про добробут власних родин і дбають про односельців.

🌼Добробуту, родинного затишку та тепла вам і вашим сім’ям. Ми високо цінуємо вашу працю, дякуємо всім вам за ваш внесок у побудову мирної та сучасної України.

Користуючись нагодою, хочемо нагадати про надихаючі історії жінок – учасниць Програми USAID АГРО. Дізнайтеся їхні історії з опису під фото у пості на Фейсбук за посиланням

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Jan, 00:16


🥔Стронг Енерджі Захід, за підтримки Програми USAID АГРО, розвиває хаб промислового картоплярства у Львівській області та розширює потужності для переробки картоплі на крохмаль. Зокрема, вже встановили нове сучасне обладнання для очищення картоплі, надане Програмою USAID АГРО. Це обладнання українського виробництва допоможе покращити якість обробки картоплі та підвищить ефективність виробництва.

В межах проєкту підприємство побудувало новий склад для тимчасового зберігання продукції, що подовжить сезон переробки на 1-2 місяці. Це дозволить збільшити обсяги вирощування картоплі для переробки завдяки залученню місцевих фермерів, які працюють на умовах контрактного вирощування. Цього року підприємство очікує 12-13 тисяч тонн картоплі від 20 господарств регіону для переробки картоплі на високоякісний крохмаль і подальшого експорту в ЄС.

ℹ️ Співпраця виробника та переробника за моделлю контрактного вирощування відкриває нові можливості для місцевих фермерів та виробників. Дізнайтеся більше про контрактне вирощування за посиланням: bit.ly/4dkzVnR та bit.ly/3XEaAzI