PRO-TeamLead

@pro_teamlead


13 років в маркетингу.
Рекомендую як/що робити.
З досвіду: менеджмент, команди, людяність, результат

PRO-TeamLead

28 Sep, 21:30


Негативний кейс щодо найму: Linkbuilder Specialist

Хочу поділитися цікавим і нестандартним кейсом, на якому етапі ми перестали працювати з людиною. Довго думав, чи писати про це, але потім згадав, що вже раніше писав про негативні кейси, тож було б добре продовжити — для того, щоб ділитися нашим досвідом з іншими.

З часом зроблю окремий пост, який буду доповнювати такими кейсами. Чим більше прикладів — тим менше ви будете дивуватися, коли у вас трапиться щось подібне, а можливо, зробите корисні висновки.

Завершення випробувального періоду.

У нас в команді достатньо ретельний процес рекрутингу та відбору кандидатів, ми витрачаємо на це багато часу й уваги.

На позицію лінкбілдера вийшла людина і почала працювати. Щомісяця я стандартно збирав зворотний зв’язок від команди та керівника щодо якості роботи й загальної комунікації. Результати радували, один місяць навіть були найкращими у відділі.

І ось, по завершенню трьох місяців (це стандартний термін ВТ), за день до завершення випробувального, я спілкуюся з керівником — ухвалюємо одностайне рішення про те, що без сумнівів закриваємо цей період і піднімаємо ставку спеціалісту. Наступного дня під час розмови ця людина озвучує наступне: "Я прийняв/ла рішення більше не працювати і взагалі наступні пів року не виходити на роботу".

Аргументів, як таких, озвучено не було. Я ні в якому разі не засуджую рішення людини, це її право і її життя. Але був дуже здивований 🙂 Відразу згадав себе в 25 років, коли працював, як "кінь", недосипав ночі, брався за максимум роботи, яку міг фізично потягнути… і навіть не міг собі дозволити подумати, що можна не працювати тривалий період. Це не добре і не погано — просто факт.

Висновки.

1. Чи можна щось підкреслити, проаналізувавши процес найму й роботи з цією людиною? Ні.
2. Чи можна щось покращити, щоб відфільтрувати такі кейси? Теж ні.

Це випадок, який не підпадає під статистику. Тому продовжуємо працювати далі, розуміючи, що подібне може трапитися.

P.S. А у вас були подібні ситуації?

PRO-TeamLead

23 Sep, 20:17


Рецензія на книгу "Як я про$рав банк"

За останній місяць прочитав книгу Андрія Оністрата — "Як я про$рав банк". Читається легко, всього 282 сторінки українською мовою. Це автобіографія з елементами, присвяченими бізнесу, сім’ї, взаємовідносинами з партнерами та про спорт.

Оцінюю її на 8 з 10 — рекомендую. Персонаж неоднозначний, але цікаво розповідає про біг, одяг, тренування, дієти та мотивацію. Це одна з тих книг, яку варто прочитати, щоб взяти щось корисне для себе.

Мені її порекомендували переважно як матеріал для ознайомлення з людиною, яка професійно займається бігом.

Цікаво, що в попередньому пості з тих, хто проголосував, майже рівна кількість людей - тих, хто бігає, і тих, хто ні. Я і сам почав тепер звертати увагу на те, як багато людей займаються бігом. Можливо, не половина, але дуже багато - 30%+ точно.

І це зрозуміло, тому що біг - це дуже зручний вид спорту. Все, що тобі потрібно, це зручне взуття та одяг. Ти можеш бігати майже цілий рік, у будь-якому місці та за будь-якої погоди, і це безкоштовно.

P.S. Фраза в кінці книги: Ironman (3,8 км плавання, 180 км на велосипеді і 42 км бігу) — це персональна битва, здобувши перемогу в якій, ти вже ніколи не будеш таким, як раніше.

P.P.S. Спортувати - це круто! 😎

PRO-TeamLead

13 Sep, 07:33


Відновити постинг у канал?

Останнім часом все частіше чую від знайомих і друзів запитання: "Чому ти перестав писати пости у свій канал?"

Задумався й проаналізував. З початком війни в рідній Україні бажання, часу, сил і енергії на це просто не було. В принципі, більшу частину основного контенту про менеджмент та бізнес-процеси я вже написав.

Раніше писав регулярно: по 3-4 пости на місяць, а за останній рік — лише 5...

Про що писати?

Один знайомий запропонував цікаву ідею: генеруй нові теми для постів на основі реальних запитів від людей. Давай консультації та вибирай найважливіші питання, які й описуватимеш у наступних постах.

Загалом задумка цікава й логічна, але у мене немає часу, щоб проводити консультації, та, в принципі, я ніколи цим цілеспрямовано не займався.

На це я отримав пораду: "Ти ж можеш виділити всього 1-2 консультації на місяць по 1 годині? Це не буде обтяжливо. Оціни свій час і поділися своїм досвідом, він у тебе дійсно цікавий, та й у карму плюс піде 🙂".

Після цієї розмови і зʼявився цей пост.

Моя консультація.

Якщо вам цікаво проконсультуватися зі мною на такі теми:
- побудова команд/компаній;
- партнерства;
- менеджмент;
- бізнес-процеси;
- affiliate marketing;
- SEO;
- remote work.

Пишіть мені в LinkedIn або Facebook. Не обіцяю взятися за всі запити, але відповідь надам точно.

P.S. Я вже записав кілька нових тем для постів, тому постараюся, щоб вони тепер зʼявлялися частіше 🙂

P.P.S. Поставте реакцію, якщо вам цікаво, щоб я писав частіше!

PRO-TeamLead

09 Sep, 13:48


Біг

Ніколи в житті не міг подумати, що почну бігати.

Люблю спорт, в моєму житті він завжди був поруч: греко-римська боротьба, велоспорт, тренажерний зал. Подобалось все, окрім бігу. Навіть в залі вправи на ноги - ну найбільш нелюбима штука.

А тепер вже пішов 7-й місяць, як я регулярно бігаю зранку, по 3-4 рази на тиждень… Відстань невелика: 3,5 - 5 км, кожен раз по ~25 хв. Ціль одна - здоровʼя.

Навіть не памʼятаю чому я почав, але це був кінець лютого, зранку бувало -2 градуси. А потім, впродовж декількох місяців, мені донька з дружиною подарували: окуляри для бігу, футболку, кепку, чехол на руку для телефону і затягнуло 🙂

Згодом, мій друг дав мені почитати книгу Андрія Оністрата “Як я просрав банк”, а він це той самий “Бігущий банкір”, думаю про нього багато хто чув. Далі декілька відео на його youtube каналі, після чого почав читати статті на тему: правильне спортивне взуття, тренування, сайт з актуальним списоком по графіку всіх марафонів в світі - ahotu.com.

І зловив себе на думці - якщо я вже і так бігаю, то, можливо, поставити перед собою якісь цілі?

Перша 10-ка.

Сьогодні вранці пробіг свої перші 10 км, по часу вийшло 56 хв. Якщо чесно - думав, що буде важче. Мої спостереження такі:

1. Перші 6 км без проблем, тому що це майже моя “стандартна дистанція”.
2. На 7 км темп почав спадати, був то швидше, то повільніше.
3. Після 8-го км прийшлось підключати трошки силу волі.
4. Останній кілометр не був складним, просто легенько “трусився” до фінішу.

По відчуттям - нормально, можна сказати сподобалось. Виходить майже 5,5 хв на кілометр, непогано як для першого разу.

Ефект від бігу.

Бігаю завжди зранку, така собі медитація. Організм швиденько “прокидається”, розганяє кров, роблю невелике планування на день, про щось думаю, слухаю музику. Мені подобається…

Цікаво як довго я буду бігати, бо кажуть, що затягує.
- 10 км
- половинка (21 км)
- марафон (42 км)
- ironman 😎

P.S. Цікаво, а чи є серед моїх підписників люди, які регулярно бігають? Ставте реакції, бо дуже цікаво 🙂

PRO-TeamLead

20 Aug, 21:39


Soft skills

Почну з невеликої предісторії. Колись у далекому 2009 році (мені було 19) я пішов в інтернет заробляти гроші, і одним з ключових моментів був - це можливість якнайменше спілкуватися з іншими людьми. Був закритий, не вмів і не хотів розвиватися в цьому.

Як же я сильно тоді помилявся 🙂 Так, зараз це звучить смішно і можу з впевненістю сказати, що така думка прирівнює шанси стати в чомусь успішним майже до нуля.

Йшли роки, влаштовувався на роботи, зʼявлялися клієнти, виступи на конференціях, росли команди, більше і більше партнерів… Вміння комунікувати з людьми, слухати і задавати правильні питання, будувати здорові відносини - це, мабуть, один із основних напрямів в нашому житті над яким потрібно працювати.

Сюди відноситься і побудова вашого “нетворку” - це інструмент, який допомагає вирішувати різні задачі швидше і ефективніше.

Раніше не хотів спілкуватися з людьми, а тепер шукаю з ким би по темі поговорити 😀

Ввійшло у звичку: коли переді мною зʼявляється задача, яку я розумію, що не можу швидко виконати сам (або моя команда) - перше, що спрацьовує в голові, це подумати над людьми, які у мене є серед знайомих, щоб взяти консультацію або через них вийти на потрібний контакт, хто знає/може це зробити. Згадав про пост, де я описував для чого консультації.

Висновок
Фундаментально важливо розвивати свої soft skills. Це допоможе абсолютно у всіх напрямах життя: робота/бізнес, сімʼя, дружні відносини.

І особливо хочу звернути увагу, що це є “обовʼязковою вимогою” для людей, котрі планують рости по карьєрі: ставати тімлідами, керівниками відділів, менеджерами і вище. Здорова комунікація, вміння ладнати з людьми, бути коректними, вихованими і вміти вирішувати конфліктні ситуації - must have!

PRO-TeamLead

30 Jul, 20:44


Mini MBA in Marketing

Останні 3 місяці проходив навчання по курсу від Mark Ritson - Mini MBA in Marketing.

Це новий “achievement” для мене, кладу на поличку .

Ділюсь своїми враженнями: це навчання було самим якісним за все моє життя. Я думав як описати одним реченням ефект від курсу і придумав - “за 13 років у маркетингу я знайшов всі деталі до машини, а тепер я її зібрав”. Моє розуміння маркетингу точно перейшло на новий рівень.

Звідки дізнався про курси?
Десь два роки як я почав задумуватися про необхідність підвищити свій рівень по декільком напрямам: маркетинг і менеджмент. Інструментом для вирішення цих задач обрав навчання MBA. Але не добрався до цього по двум причинам: на це потрібно виділити багато часу і бути присутнім оффлайн. В даний момент - я на це не готовий.

І на початку весни спілкуючись з одним моїм хорошим другом - почув від нього про цей курс (ти точно це читаєш, привіт тобі). А йому порекомендував це інший ТОП-менеджер однієї з відомих компаній. Рішення було прийнято швидко 🙂

Аудиторія курсу
Після оплати курсу вас додають в закриту групу на Linkedin, де можна подивитися всіх учасників курсів, які вже проходили його. Звісно я приділив 10 хв і з цікавості промоніторив людей. Серед них в основному: CMO, PR і Brand менеджери, маркетологи і не так багато, але власники бізнесів. Саме цікаве, що це в основному вищі керівні посади по цим напрямам + вони працюють в таких компаніях, як: BMW, Coca-Cola, IKEA и т.п.

Я можу ще багато розповідати, але думаю цього вже достатньо. Всі інші деталі можна почитати на сайті, лінк на який я вказав на початку цього поста.

P.S. Сміливо раджу подивитися на ці курси і якщо ви думали про щось схоже, вам точно сюди.
P.S.S. Навчатися і розвиватися круто!

PRO-TeamLead

16 Feb, 14:43


Стратегії просування Affiliate проектів

В минулому пості я описав на що звертати увагу при створенні проектів, наступним кроком йде - стратегія, де підключаємо комплексний маркетинг. І знову таки повертаємось до “продуктового підходу”, вивчаємо ВСІ можливі методи маркетингу і тестуємо, які з них можна використовувати для ваших проектів (тому що в різних нішах є своя специфіка і обмеження).

На що, я б звернув увагу:

1. Retention.
Назвав би це одним із основних напрямів для роботи над постійним трафіком, плюс він самий лояльний і буде також працювати на прокачку Brand awareness. Сюди можна віднести:
- e-mail розсилки;
- особисті кабінети на проектах;
- gamification на проекті;
- акції, знижки, бонуси і т.п.

Одним словом - потрібно використовувати все, що може повертати ваш трафік на проект повторно і регулярно.

2. Корисний функціонал.
Можна створити (або купити) інші суміжні вашій ніші продукти, інструменти або сервіси. Які будуть корисні вашій аудиторії і вона ними буде користуватися. А також використовувати їх для:
- додаткового маркетингу вашого основного проекту;
- знову ж таки це робота над Direct трафіком;
- тут можна задіяти вже всі платні методи залучення трафіку (PPC, Social і т.п.).

Особлив це актуально і може добре працювати в “складних” нішах, де для класичного маркетингу є обмеження. 🤔

3. Social Media
Тут все залежить від вашої індустрії і потрібно розуміти де знаходиться ваша ЦА. Останнім часом добре працює TikTok - алгоритми там відносно прості і зрозумілі (поки що), трафіку там дуже багато.

Ще один з хороших прикладів Pinterest. У одного мого знайомого був проект під wedding нішу (плаття і т.п.), основне джерело трафіку для них декілька років підряд був цей сервіс, хоча найбільший акцент вони робили на SEO.

Мій основний посил, що потрібно думати як отримувати якомога більше direct трафіку і трафіку, який йде не тільки з Google. Чим більше різноманітних джерел - тим краще проекти ростуть і переживають апдейти у пошукових системах.

P.S. Можна писати ще багато чого, але сподіваюсь, що комусь дав парочку ідей над чим подумати 😉

PRO-TeamLead

11 Jan, 14:09


Рекомендація на книгу “The Real-Life MBA” by Jack Welch

Недавно прочитав цю книгу і можу сміливо її рекомендувати для керівників, менеджерів і власників компаній. Сам автор Jack Welch займав пост СЕО в General Electric протягом 20 років - думаю цього достатньо для розуміння його досвіду 😎

В самій книзі написано багато про розвиток компаній, людей; про менеджмент, описані конкретні кейси.

Для себе зробив декілька заміток:

1. “Doing business smarter. Doing it right.
Doing it so it’s really fun. Doing it so it’s growing, and peoples lives are getting better. Doing it with a team. As in, not alone.

Business is the ultimate team sport.”

2. “The best leaders actually care more about their people then themselves. It’s about the Team: truth and trust”

3. “Don't Deliver. Overdeliver”

4. “Work it’s great. It’s life. It’s what we do. Every day better.”

P.S. Рекомендую, книга достойна вашого часу 😉

PRO-TeamLead

13 Dec, 12:59


Як будувати проекти в Afiiliate Marketing

Для тих підписників могу каналу, які мають досвід роботи в продуктових компаніх (а таких більшість) - цей пост буде просто цікавим. Але для людей, які працюють в afiiliate marketing - я вважаю він буде дуже корисним.

Мій основний посил - що тепер потрібно підходити до створення і просування affiliate проектів, як до повноцінних продуктів.

Буду говорити про сайти в iGaming ніші, у яких основний канал трафіку - SEO. Одразу підкреслю, що інформація буде про проекти в висококонкурентних GEO (Tier-1), які мають стабільні високі фінансові показники. Звісно, ще до цього часу є ніші, в яких працюють примітивні підходи: створити класичний review сайт, написати контент і закупити посилань, але сьогодні не про них.

Ключові пункти успішного проекту:

Бренд
Підготовка і створення бренду - це найголовніше, з чого потрібно починати. І потім “завертати” весь маркетинг навколо цього. Потрібно розуміти, що гра буде вдовгу.

Позиціонування
Проект має чітко відрізнятися від інших, мати свою специфіку і працювати на конкретну аудиторію.

Продуктова складова
Дуже, дуже важливий пункт! Потрібно будувати проекти з “корисним” функціоналом, який буде вирішувати ту чи іншу задачу користувачів. Без цього - неможливо побудувати комплексний маркетинг і зробити якісний retention.

Стратегія
Тільки після всіх пунктів вище - створити стратегію по розвитку проекту і залучити всі можливі канали трафіку (навіть якщо основний трафік SEO). Ось про цей пункт я детально напишу наступний пост.

Декілька успішних прикладів аффіліат проектів, які підпадають під ці критерії:
1. AskGamblers - бренд, функціонал complaints (одні з перших почали це робити), потім ще форум.
2. Gambling.com - класний бренд :), розділ news, особистий кабінет
3. Covers.com - бренд, своє комьюніті, особистий кабінет

Ось такі проекти зараз ростуть при кожному апдейті, кому цікаво - можна проаналізувати їх більш детально.

P.S. Висновок простий - робимо фокус на продуктовий підхід і комплексний маркетинг 😎

PRO-TeamLead

11 Dec, 13:39


Онлайн-конференція Nazahid 24

Вже цієї пʼятниці - 15 грудня о 09:00 почнеться онлайн-конференція Nazahid! Будуть підняті дуже цікаві теми, які більше всього стосуються SEO просування сайтів в 2024 році.

На вас чекають 11 доповідей від ТОП-ових спікерів, із основногу:
- вплив AI на SEO;
- як робити сайти;
- про контент;
- про лінкбілдинг;
- платний трафік;
- про iGaming.

Я також буду приймати участь в круглому столі, де ми обговоримо: останні апдейти Google, нову видачу, AI і як тепер працювати далі.

Якщо у вас є запитання - заповнюйте форму і ми обовʼязково дамо відповіді!

P.S. Буде дійсно потужний склад спікерів, не пропустіть 😎

PRO-TeamLead

28 Nov, 09:26


Перспективи розвитку Affiliate Marketing 2024-2025

Останній рік спілкуюся з колегами «по професії» і бачу як відбувається багато змін в плані розвитку компаній, які працюють в affiliate marketing. Якщо говорити коротко, то зараз повним ходом йде «консолідація» в iGaming індустрії (і не тільки).

Все йде циклічно:
1. Ще до 2019 року точно можна було працювати «соло» або мати міні-команду і генерувати великі цифри.
2. В період з 2020 по 2022 - можна було робити результат командою в 10-15 людей.
3. В наступні 2 роки припускаю, що результат можна буде робити компанією в декілька десятків спеціалістів і більше.

Конкуренція сильно росте, Google змінюється. Підходи які працювали раніше - потребують змін і більш професійних стратегій, кращого маркетингу, цікавіших проектів. А це автоматично впливає на підвищення бюджетів і залучення кращих команд.

Одним із важливих моментів є об‘єднання зусиль та ресурсів, тому відбуваються M&A і партнерства. Останні хороші 2 приклади:
- Better Collective купив Playmaker за 176 млн євро
- GIG купив Kafe Roks за 35 млн євро

Більші стають більшими, планка піднімається.

Також одним із прикладів є створення асоціації аффіліатів - Responsible Gambling Affiliate Association (RGAA). В яку війшли “великі гравці” - Catena Media, Better Collective, GIG, Gambling.com, XLMedia, oddschecker і Spotlight Sports Group. Цілі які вони будуть досягати, думаю зрозумілі 🙂

Саме цікаве, що такі речі відбуваються також і у продуктових компаніях. Значить зміни йдуть по всім напрямам. І загалом це дуже добре, тому що для споживачів це означає - кращий продукт, сервіс і якість. Конкуренція породжує прогрес.

P.S. В наступних постах подивимось на стратегії і формат проектів, які ростуть при таких умовах.

PRO-TeamLead

08 Nov, 15:09


Affiliate Marketing

Я вже багато інформації написав раніше про побудову бізнес-процесів і команд. Щось дійсно цікаве і нове зʼявляється дуже рідко. Тому я задумався над тим, щоб додати в мій канал більше інформації і про affiliate marketing також.

Останній рік відбуваються цікаві фундаментальні зміни в підходах, стратегіях і загалом в форматі роботи. Особливо це стосується проектів, які працюють з SEO трафіком. Це обумовлено декількома факторами:

- змінюється Google;
- підвищується рівень конкуренції.

В звʼязку з цим мають бути і “якісні” зміни в стратегіях, по яким працюють affiliate команди. Вже чітко видно в яку сторону треба дивитися і негайно підлаштовуватися під нові реалії. Це дуже цікаво - тому що в перспективі 2 років, думаю можуть вижити не всі. Просто зробити “середній сайт” і запустити стандартну “SEO-шку” може не спрацювати. Я тут маю на увазі дійсно “довгі” і стабільні фінансові показники.

Для себе виділив декілька основних тем, які хотів би розкрити в наступних постах:
1. Як будувати проекти (позиціонування).
2. Комплексний маркетинг (стратегії просування).
3. Перспективи розвитку affiliate marketing.

Буду наводити конкретні приклади і цифри.

P.S. Проголосуйте - чи цікаво вам це? Якщо так, нові пости будуть дуже скоро 🙂

PRO-TeamLead

01 Nov, 15:22


SIGMA Conference in Malta 2023!

Одна з найбільших конференцій в індустрії iGaming, яка пройде 13-17 листопада на Мальті - link.

В цьому році буде нова, по словам організаторів - супер крута і велика локація. Знову на цей івент прилетять більше 25 000 професіоналів. Просто Must Have конференція для компаній, які працюють в iGaming сфері!

Ми з частиною команди SETAFF також будемо присутні, тому якщо ви працюєте в нашій ніші і вам цікаво обсудити нашу потенційну співпрацю або просто познайомитись - переходьте в наш Linkedin, де в останньому пості зазначений контакт нашого Sales Manager - Wladyslaw.

А також підписуйтесь на соц. мережі SETAFF, тому що буде багато цікавого контенту з самої конференції і не тільки. Не пропустіть!

Наш Linkedin - link
Наш Instagram - link

P.S. Цікаво чи багато людей з мого каналу будуть присутні на цій конференції? Проголосуйте будь-ласка.

PRO-TeamLead

10 Aug, 14:45


"Внутрішня енергія"

Не зовсім стандартна тема для мого каналу, але, на мою думку, являється однією із складових, що впливає на якість нашого життя і роботи. А конкретно мова піде про “енергію”, власну енергію кожної людини.

Недавно зустрічався з моїм знайомим (дякую за зустріч, ти точно це прочитаєш) і в нашому діалозі ми торкнулися цієї теми, що і надихнуло на цей пост.

Кожна людина індивідуальна і має свій власний запас “палива” (енергії). Тому основна задача - це моніторити свій фізичний і моральний стан. Коли ви в нормі - ви здібні на більше, ви більш ефективні, позитивні і щасливі 🙂 І так, це напряму стосується work-life balance.

Що ж забирає енергію?
- постійний перенагруз на роботі;
- спілкування з негативними людьми;
- любий тип стрессу;
- невирішені проблеми;
- важкі стосунки і т.п.

Як я відновлюю енергію?
- здоровий сон;
- любий відпочинок (книги, фільми, друзі, подорожі);
- більше часу з сімʼєю;
- хоббі;
- спорт;
- ігри на PlayStation і т.п.

Тобто абсолютно все, що перемикає і розгружає вашу голову. Що приносить вам задоволення, від чого ви кайфуєте.

Як це стосується роботи.
Потрібно регулярно “перемикатись” і відновлюватися. Зрозуміти, що ідеального світу не існує, завжди будуть короткі стрибки: реліз нового проекту, відкриття нового відділу і багато інших викликів. Але на довгій дистанції потрібно старатися налаштувати роботу і процеси в компанії так, щоб це було збалансовано. Тоді і працювати будуть всі ефективніше і будуть щасливішими.

Напряму на це впливає важливість побудови вашої команди (про це я писав у минулому пості), потрібні правильні люди. Як сказав мій знайомий - люди, це золото. І ось прям в точку він попав!

Я за створення великих історій, за довгострокові перспективи і основний “інсайт” того вечора - саме в тому, щоб ваші люди в компанії були в балансі.

P.S. Рекомендую звернути увагу і спробувати прислуховуватися до себе, тобто підтримувати ваші “батарейки”. Впевнений, що з часом ви відчуєте результат 😉

PRO-TeamLead

22 Jun, 15:29


Як зібрати "ідеальну команду"

Всі знають, що запорука побудови успішної компанії - це про створення ефективної команди. Як кажуть, один в полі не воїн. І це є найскладнішим завданням!

Всі люди дуже різні, по-своєму унікальні і нестандартні. Але є речі, які обєʼднують. Мені випала нагода, декілька разів за своє життя, запускати команди з нуля і я зрозумів, що “ідеальна команда” має складатися зі спеціалістів, які поділяють ваші цінності і принципи.

Для прикладу в SETAFF деякі пункти такі:
- ми про людей
- ми за системність
- ми за баланс (в роботі і житті)
- ми за командну роботу
- ми за remote work
- ми за розвиток…

Чим більше точок, на які ви дивитесь однаково - тим краще. Ні для кого не секрет, що на роботі ми проводимо більшість свого життя, а це означає, що робота має бути “комфотною”, “не в напряг” і приносити, також, професійне задоволення. А для цього люди в вашій команді мають розуміти один одного і доповнювати. Шанси на це вищі, коли люди “схожі”.

Автоматичні плюси для бізнесу:
- менша плинність людей
- більш згрутована команда
- менше навантаження на HR відділ
- менше стресу для людей

Якщо ви працюєте в компанії і некомфортно себе почуваєте - подумайте чи це дійсно ваше місце? Це - дуже важливо, тому що можна заощадити як ваш, так і роботодавця час.

P.S. Тому потрібно старатися зібрати команду зі “своїх людей” 😉

PRO-TeamLead

15 Jun, 14:01


Мікроменеджмент

За мою довгу кар’єру в IT я дуже часто стикався із поняттям мікроменеджменту. Це питання - особливо гостре для співробітників, але немало важливе і для керівників. В цьому пості я розповім про обидві сторони. Якщо узагальнити, то “мікроменеджмент” - це зла штука, яка руйнує процеси, заважає швидше рухатися компанії і має негативні наслідки для всіх.

Що ж таке мікроменеджмент.
Цей термін означає - стиль управління командою, коли керівництво втручається майже в кожну задачу всіх спеціалістів. Іншими словами це - “мікроуправління”, бажання впливати на кожен крок команди і все контролювати, що суперечить всім правилам професійного менеджменту.

Коли так буває:
- Під час швидкого росту компанії (власник просто не знає, що може бути по-іншому і це нормально).
- Некомпетентні керівники, менеджери на своїх посадах.
- Невпевненність у своїй команді.
- Нестача менеджерського досвіду.
- Нерозуміння, що потрібно з цим щось робити.

Як це впливає на співробітників:
- Стресс.
- Демотивація.
- Вигорання.
- Бажання змінити компанію.

Як це впливає на бізнес:
- Сповільнення або недосягнення фінансових результатів.
- Може початися плин кадрів.
- Піднімаються ризики (через пункт вище).
- Негатив для бренду компанії (як роботодавця).
- Нездорова атмосфера в колективі.

Що робити?
1. Підбирати професійних людей на важливі керівні посади (впринципі всіх спеціалістів).
2. Власнику/менеджерам - пройти навчання, взяти консультації.
3. Дивитися на великі компанії і брати з них приклад.

З мого досвіду мікроменеджмент добре працює на обʼємі до 15-20 людей, далі почнуть по-трохи вилазити проблеми.

Завдання власника - наймати професійних менеджерів, керівників і делегувати та контролювати тільки їх роботу, та досягненні результати. А не йти в мікроменеджмент, в результаті чого порушуються всі процеси і починається хаос в роботі, і головах людей, що, напряму, має негативний вплив на команду.

Найголовніше - це стратегія і планування, реалізацію яких на себе вже беруть менеджери і запускають в роботу у свої відділи на спеціалістів (моніторять і контролюють якість виконання).

Звісно, бувають форсмажорні ситуації, коли потрібно зробити все дуже швидко (впав проект, почалась пожежа і т.п.), але в 99% робочого часу має бути все сплановано. Особливо це важливо, коли ви починаєте рости в кількості людей/проектів.

P.S. Рано чи пізно всі менеджери мають це зрозуміти і відійти від мікроменеджменту, якщо ні - шанси на побудову успішних компаній сильно падають.

P.S.S. А ви стикалися з мікроменеджментом? 🙂

PRO-TeamLead

26 May, 08:04


Компанія - SETAFF

Хто не знає, на початку цього року я пішов зі свого минулого робочого місця. Взяв перерву на декілька місяців і нарешті повертаюсь в активний режим 🙂

Це початок нової великої історії під назвою - SETAFF.

Компанія яка спеціалізується на affiliate marketing in iGaming, основний трафік - SEO.

Зараз в мене присутнє особливе натхнення на роботу, тому що в нашій країні складні часи. І це хороший момент, щоб створити нову можливість генерувати гроші і продовжувати донатити! Ціль і мрія у нас то одна 🙂🇺🇦

Підписуйтесь на соц. мережі компанії SETAFF і слідкуйте за нашим розвитком:

Linkedin
Facebook
Instagram
setaff.com

А скільки буде крутих вакансій від нас! Особливо буде цікаво професіоналам з IT/Marketing:
- SEO specialist
- Linkbuilder
- Content Manager
- Writer
- SMM
- Design
- HR

Цілі в нас дуже амбітні, а плани космічні. Ну… полетіли!

P.S. В планах тепер більш активно займатися телеграм каналом, слідкуйте 😎

PRO-TeamLead

15 Feb, 15:10


Мой Instagram

Кто не знает, у меня есть мой Insta аккаунт 😎
Принял решение заниматься его более активным ведением.

Там я больше делюсь такой информацией как:
⁃ мой lifestyle
⁃ больше личного про меня
⁃ путешествия
⁃ хобби
⁃ разные фишки

Если кому-то интересно узнать про меня, больше как про живого человека - подписывайтесь 😉

Мой Instagram - ссылка.

P.S. Я довго думав, міркував і обговорював з великою кількістю людей на тему переходу в моєму ТГ каналі на українську мову. І наступний пост - буде вже українською.

PRO-TeamLead

29 Nov, 12:57


Система бонусов и KPI

Недавно я получил интересный вопрос от хорошего знакомого - “Что делать, когда сотрудники делают ошибки или плохо работают, и как их мотивировать? Другими словами: система поощрений и наказаний”.

Ответить здесь коротко сложно, потому как тема большая. Здесь многое зависит от построения процессов в команде, насколько люди сработанные, их уровень мотивации, удовлетворенность компанией и т.д. Но! Есть система бонусов и KPI, которая как раз и решает большую часть этой задачи.

Что нужно сделать.
Для того, чтобы построить свою систему KPI, нужно сначала проанализировать и найти те параметры, которые вы точно можете оценивать в конкретных направлениях. Все так же очень сильно зависит от сферы вашей работы, к примеру: бонусные системы в агентском бизнесе и у компаний, которые работают над своими проектами - будут сильно отличаться. Соотствественно и для разных отделов эти системы должны кардинально отличаться, потому что задачи совсем разные.

За дополнительной информацией вы можете пойти в Google и посмотреть какие уже существуют KPI в других компаниях (про это много написано), в идеале лучше взять консультацию у компании, которая схожа с вашим видом деятельности (плюс, что в этом варианте вы получите рабочую систему).

Наши примеры.
Здесь я просто поделюсь небольшими примерами из нашей компании, чтобы стало более понятно в какую сторону двигаться 🙂

1. Sales отдел - имеют ставку + % от продаж.
2. SEO специалисты - ставка + бонус (может быть за конкретные показатели: трафик, позиции, прибыль)
3. Linkbuilding - бонус (качество работы, выполнения планов, к-ство ссылок, параметры доноров и т.д.)
4. Content отдел - бонус (запуск новых проектов, большие переработки по контенту)
5. HR отдел - бонус за каждую закрытую вакансию.
6. У руководителей высшего звена - может быть % от Netprofit, годовой бонус и т.д.

Штрафы.
Про мотивацию все понятно, к ней теперь нужно еще добавить штрафы. Делаем это по аналогии с параметрами за которые мы можем начислять бонусы. Штрафы могут быть разные, от мелких - за регулярные ошибки в работе/невыполнение планов, до больших - которые могут потенциально нанести вред компании, проектам и т.д. Так же штрафом может быть отмена бонусной системы на какой-то период.

Следить за работой специалистов должен прямой руководитель, head/teamlead отдела. Бонусные системы так же могут быть разбиты на разные периоды, например: начисляться раз в месяц/квартал/год.

P.S. Обязательно нужно тестировать разные подходы и модели бонусных систем, некоторые хорошо отрабатывают сразу и их можно не менять, некоторые приходится корректировать по разным причинам: не выполняет свою задачу, не устраивает команду и т.д.
#менеджмент #мотивация

PRO-TeamLead

08 Nov, 13:46


Испытательный срок

Достаточно часто у меня спрашивают по поводу испытательного срока для новых специалистов. В этом посте опишу этот вопрос для двух сторон: соискателей и компаний.

Работодатель.
После того, как новый сотрудник принял оффер компании - для работодателя начинается один из самых важных периодов, во время которого можно сделать правильную оценку специалиста.

Основные цели:
- Проверить на практике уровень нового сотрудника, понять насколько он действительно “хорош” как профессионал. Соответствует ли он всему тому, что рассказывал на собеседовании.
- Оценить его адекватность, в первую очередь как человека. Получается ли сработаться с командой, уровень коммуникации, конфликтность и многое другое.
- Как быстро вникает в наши процессы.
- Насколько пунктуален, организован, работа с дедлайнами.
- Понять уровень мотивации и желание работать.

Специалист.
Каждому новому сотруднику нужно понимать, что именно во время испытательного срока работодатель особо пристально мониторит его работу. И важно показать себя с самой лучшей стороны на все 200%! После успешного закрытия ИС - ничего не изменится, качество вашей работы будут так же оценивать, но цена совершенной ошибки во время ИС - будет все-таки немного выше.

Основные задачи:
- Быть проактивным, проявлять инициативу, брать на себя задачи.
- Не бояться задавать вопросы, чем быстрее вы “вьедете” в процессы новой компании, тем лучше для всех. Это важно.
- Понять насколько вам комфортно работать в компании: команда, философия, условия. Выполняются ли все договоренности, оправдались ваши ожидания или нет.
- И обязательно обратить внимание на пункты выше, которые я написал для работодателя. Это и есть ваш главный ориентир - на что будет смотреть ваш новый руководитель.

Как и писал в предыдущем посте стандартный период ИС у нас в компании 3 месяца. Для кого-то это может показаться много. Но, по нашему опыту (и коллег по рынку) как раз за это время специалист успевает поработать над всеми основными задачами на проектах и проявить себя. Не редко бывают случаи, когда мы закрываем испыталку и за 2 месяца (когда специалист себя показал в работе очень хорошо).

#менеджмент