⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

@intelectual_ua


🇺🇦 Прокачай свій інтелект!

💡 Щоденні знання та інтелектуальний гумор - ерудиція на максимум!

Адмін: @maks_maestro13

Реклама: @TeLeAds, @adsell
Купити рекламу: TeLeAds.com.ua/?r=d1hh39ip:120

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

28 Jul, 16:00


Фантастичні хмари-мамматуси ☁️ у Кордові

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

28 Jul, 07:00


Чи загрожує тваринам апендицит?

❗️Апендицит - це запалення апендикса, червоподібного відростка сліпої кишки. Цей відросток є тільки у ссавців, та й то далеко не у всіх. Наприклад, у багатьох хижих тварин, зокрема в домашніх собак і котів, апендикс відсутній.

🦉 Всупереч поширеній думці, апендикса немає в корів та інших жуйних. А якщо немає апендикса, то не може бути й апендициту. У коней апендикс дуже великий і відіграє важливу роль у перетравленні їжі. Однак межа між ним і власне сліпою кишкою ніяк не виражена, тож якщо розвивається запалення, то воно зазвичай охоплює обидві ділянки. Тому у ветеринарії не прийнято виділяти апендицит як самостійну хворобу.

З домашніх тварин апендицит відомий у кроликів і морських свинок. Однак на практиці його діагностувати досить важко. Річ у тім, що діагностика апендициту в людей майже цілком побудована на локалізації больових відчуттів, а тварини не можуть сказати, де болить.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

27 Jul, 16:00


Експерименти показали, що лемури не п'яніють🥃.

У них в організмі виробляється швидка версія ферменту🧪 алкогольдегідрогенази, що нейтралізує алкоголь. У людському тілі цей фермент теж є, але він починає вироблятися тоді, коли сп'яніння 😵‍💫 вже настало

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

27 Jul, 07:00


🌊 Ріо-Сукурі - одна з найчистіших річок на планеті

Свою назву Sucuri - "Анаконда" - вона отримала скоріше за форму. Справжні анаконди тут водяться, але практично не досягають великих розмірів і не небезпечні для людини.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

26 Jul, 16:00


У США🇺🇸 навчилися вирощувати печінку просто всередині пацієнта

Стартап LyGenesis провела перше у світі клінічне випробування👨‍🔬 вирощування органу за допомогою лімфи

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

26 Jul, 07:00


Як пережити джетлаг?

❗️Чотири факти про джетлаг

🕖 Із заходу на схід організму переміщатися складніше, ніж у зворотному напрямку.

🕖 Три доби - мінімальний період, необхідний молодому здоровому організму для адаптації після перетину двох і більше часових поясів.

🕖 Переліт може нагадати про старі хвороби. Не варто дивуватися, якщо раптом на курорті у людини через зниження імунітету проявляється герпес, а після повернення додому загострюються вже заліковані травми. До речі, повернення додому - більш болісний для організму процес, ніж подорож на курорт.

🕖 Таблетки мелатоніну попереджають гострий джетлаг. Плануючи переміщення на відстань понад п'ять часових поясів, слід у день відльоту вжити мелатонін у період, який відповідатиме нічному часу в місці прибуття, радять лікарі. У разі подорожі на відстань понад сім часових поясів приймати мелатонін необхідно за два-три дні до подорожі.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

25 Jul, 16:00


На Землі🌍 існує тільки два створіння, які можуть бачити позаду себе, не повертаючи голови, - це папуга🦜 і кролик🐇.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

25 Jul, 07:00


🐝 Скляний вулик

❤️ Сміливе інтер'єрне рішення!

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

24 Jul, 16:00


Виверження вулкана🌋, вид зверху

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

24 Jul, 07:00


А як ще називають "зуби мудрості"?

❗️Вони з'являються в тому віці, коли мудрістю і не пахне, тому ось більш правдоподібні версії:

🦉 У Південній Кореї, наприклад, "вісімки" називають зубами кохання. І це, набагато ближче до істини. Адже вони прорізаються, як правило, наприкінці підліткового віку - якраз тоді, коли людина вперше може відчути почуття закоханості.

А в Японії для них існує окреме поняття - "ояширацу", яке перекладається як "те, про що не знають батьки". Вважається, що більшість людей, у яких з'являються зуби мудрості, вже починають жити самостійно і не все розповідають батькам.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

23 Jul, 16:00


🐈‍⬛ Серед сучасних ссавців ягуар, мабуть, єдиний великий хижак, для якого тропічний дощовий ліс - "дім рідний".

Відомо 87 видів тварин - від змій до тапірів, - які можуть стати здобиччю ягуара. Надзвичайно потужні щелепи дають йому змогу розгризати панцири броненосців і черепах. Але найулюбленіша дичина - капібари, пекарі і... каймани, яких (навіть великих) він іноді витягує прямо з води.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

23 Jul, 07:00


Чи правда, що шульг не беруть у хірурги?

❗️Лівші може бути важко виконувати деякі види робіт. Наприклад, поводитися зі стрілецькою зброєю, якщо вона зроблена з розрахунку на праворуких. Ліворукому вчителю складніше викладати праворуким техніку письма.

🦉 У хірурга-лівші (а такі є) можуть виникати непорозуміння з асистентами, які звикли подавати інструменти під праву руку, але в іншому ніщо не заважає йому якісно виконувати свої обов'язки. Жодних офіційних заборон на професії для шульг не існує.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

22 Jul, 16:00


Найнезвичайніша свиня🐷 - кистовуха річкова свиня з Африки

У неї тіло як у капібари, а вуха як у каракала

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

22 Jul, 07:00


Чи можуть кенгуру бігати?

❗️Біг - це швидке пересування з поперемінною перестановкою кінцівок. А кенгуру навіть при переміщенні на пару кроків переставляє задні ноги одночасно, спираючись на передні.

🦉 Анатомія цих тварин така, що швидко рухатися вони можуть тільки стрибками. При цьому великі види кенгуру здатні розвивати швидкість до 50-60 км/год, що відповідає швидкостям найкращих чотириногих бігунів.

Цікавий факт: 7 метрів - відстань, яку може покрити кенгуру одним стрибком.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

21 Jul, 16:00


Тепер ви знаєте, як їдять морські огірки 🍽

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

21 Jul, 09:00


Чому мертва петля так називається?

❗️Для перших льотчиків вона була смертельна

🦉На зорі авіації вважалося, що неможливо керувати аеропланом, який розташований носом догори. Коли машина опинялася в такому положенні, пілоти втрачали самовладання, не справлялися з виведенням апарата з вертикального крену і внаслідок цього гинули.

Один зі слов'янських льотчиків спочатку теоретично розрахував, що вихід із мертвої петлі можливий. Він же вперше виконав цю фігуру 9 вересня 1913 року, поклавши початок вищому пілотажу.

Сміливо! 👍

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

20 Jul, 16:00


На дорогах Коста-Ріки🇨🇷 можна зустріти банани

Фрукти🍌 "переходять дорогу" для подальшого транспортування.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

20 Jul, 08:32


❗️ Карликовий бегемот

Важить близько 275 кілограмів і досягає в довжину двох метрів. Його висота в холці, порівнянна з такою у найбільших собак, - всього 70 сантиметрів. Бочкоподібне тіло на коротких ніжках, невелика голова з маленькими очима роблять бегемота-карлика схожим на свиню. Загалом, довгий час його і вважали різновидом дикої свині.

🦉 Так, голландський географ Даннар 1668 року повідомляв, що на заході Африки мешкає дика свиня, зуби якої настільки гострі, що можуть розсікти людську плоть, ніби ножі або сокири.

Насправді ж гострі ікла потрібні карликовим бегемотам для з'ясування стосунків між самцями та добування рослинної їжі. За потреби тварина, звісно, використовує їх для самооборони, але сама нападає вкрай рідко. На відміну від свого великого побратима, карликовий бегемот миролюбний і за найменшої загрози поспішає сховатися в густих заростях, а не пірнає у воду.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

27 May, 10:30


Чи правда, що новонароджені бачать світ перевернутим?

❗️Кришталик людського ока, як усяка двоопукла лінза, за законами фізики проектує на сітківку перевернуте зображення. Здатність мозку до виправлення картинки, що передається оком, потребує досвіду.

🦉 Зараз відомо, що в перші тижні життя немовлята не можуть фокусувати зір і виділяти обриси предметів, тож "перевертати" їм, по суті, нічого. Тобто спочатку дитина не розрізняє "верху" і "низу", а потім навчається сприймати верх як напрямок "до чола", а низ - "до рота", незалежно від того, на які частини сітківки падають зображення предметів, які розташовані зверху або знизу від неї.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

⁉️ІНТЕЛЕКТУАЛ🦉

23 May, 16:13


Як робили лід до винаходу холодильника?

❗️Його не робили, а заготовляли!

🦉 Лід для збереження продуктів люди використовували з давніх-давен, звозячи його з льодовиків у горах або, на рівнинній місцевості, вирубуючи взимку на ставших річках і озерах. Крижані брили укладали в теплоізольовані споруди на кшталт льохів, де і зберігали продукти під час літньої спеки.

Перше задокументоване свідчення отримання штучного льоду належить до 1756 року. Зробив це шотландський хімік Вільям Куллен. Відкачавши повітря з посудини з діетиловим ефіром, Куллен піддав останній кип'ятінню. Коли ефір, що випаровувався, конденсувався в сусідній посудині, він поглинав тепло з навколишнього середовища, що призводило до утворення льоду.

👉ІНТЕЛЕКТУАЛ

3,366

subscribers

1,324

photos

215

videos