Hetman History

@hetman_history


Hetman History – це історично-політичний проєкт, метою якого є поширення історії України та Світу.

Tik Tok: https://www.tiktok.com/@hetman_history?_t=8hT2C8ijZ9F&_r=1

Власник - @hetman_vasyl
Головний адмін - @BaronDeSirot

Hetman History

30 Sep, 11:05


ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Шановні друзі. Для розвитку українського телеграм-сегменту нами для вас була
створена папка цікавих українських каналів на велику кількість тем.

В даній теці ви знайдете:


🗡Історичні

📓Культурні

☄️Новинні

🧳Політичні

🥷Тематичні

і просто класні українські канали.
https://t.me/addlist/8noXA7gpm2Q4NzBi

Запрошуємо вас підписатись!

Hetman History

24 Aug, 14:31


З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ! 🇺🇦

Посилання на наш Тік Ток👇🏻
https://vm.tiktok.com/ZGegRpNVx/

Hetman History

24 Aug, 09:36


З Днем Незалежності України!

Сьогодні свято нації, із гордістю в серці. Україна, наша країна, продовжує відстоювати свою незалежність і гідність у війні з московією. На фоні цього великого випробування вибухає героїзм та сила духу наших захисників.

Це свято також день пам'яті і вдячності за героїчних воїнів України, які стоять на передовій, бороняючи нашу державу. Вони - справжні образці відваги, і ми пишаємося ними.

Цей день знаменує історичний шлях України, її багатий культурний спадок та вікові боротьби за вільну та незалежну державу. Наша історія надихає нас та нагадує, що ми - народ, здатний подолати будь-які випробування.

Нехай цей День Незалежності принесе нам ще більше рішучості і єдності у боротьбі за мир і незалежність.

Слава Україні! Слава Героям!

Hetman History

23 Aug, 09:09


​​Історія еволюції державного прапора України

Невід’ємним атрибутом будь-якої країни є державний прапор. Національним символом неподільної, унітарної та суверенної України визнано блакитно-жовте полотнище. Однак, наш прапор не завжди мав такий вигляд. Його еволюція відображає багатовікові процеси розвитку України як держави, а українців – нації, що відбулася.

В середньовіччі, під час Київської Русі, прапори були переважно червоного кольору для забезпечення чіткого сигналу під час бою. Ці стяги мали трикутно-клинову форму і використовувались для позначення князівської влади, а князь Володимир Великий мав свій власний герб золотого тризуба на синьому фоні. Чи може це бути прародинами сучасного національного прапора? Історики досліджували це питання, і поєднання синього та жовтого кольорів у сучасному прапорі України відображає цю історичну спадщину.

Згадуючи події 13-го століття, варто відзначити, що синьо-жовті кольори з'явилися у гербі Львова, міста, яке отримало свою назву на честь сина Данила Галицького - Лева. Також ці кольори використовувалися в Грюнвальдській битві 1410 року, коли галичани приєдналися до польської армії в боротьбі проти литовців і смоленців. Поступово синьо-жовти кольори стали символами українських міст, особливо тих, які отримали Магдебурзьке право, в 15-16 століттях.

У козацьку епоху прапори набували форми прямокутника або скошену форму. Типовими для козацьких стягів були блакитні полотнища з золотими чи жовтими зображеннями гербів, небесних світил, зброї, святих і т.д. Лицева сторона полкових і сотенних корогв містила національний символ – зображення козака на золотому чи жовтому щитовому полі на блакитному фоні, а зворотна сторона представляла полкову або сотенну емблему відповідного кольору з встановленим зображенням.

У 1848 році, під час революції в Австрійській імперії, виникла "Весна народів", що сприяла українському національно-визвольному руху. В Львові, у квітні цього року, була утворена Головна Руська Рада, яка відродила використання герба Руського королівства (Галицько-Волинської держави) зі зображенням золотого лева на синьому фоні. Національними прапорами стали синьо-жовтий та жовто-сині біколори (використовувалися обидва варіанти).

Протягом 1918-1920 років, в Українській Народній Республіці (УНР), національний прапор був змінений двічі. Першу зміну вніс Михайло Грушевський, голова Центральної Ради та перший президент України. Як історик, він докладно вивчив історичний матеріал про прапори на території України і прийшов до висновку, що відповідно до наших предків прапор повинен був мати блакитний фон і золотий малюнок на ньому.

Під гетьманом Скоропадським український прапор мав такий вигляд: верхня смуга була блакитною, а нижня - жовтою.

У часи радянської України синьо-жовті кольори прапора були замінені яскраво червоним кольором, що було неприйнятним для більшості українців, оскільки це відбувалося на тлі заборони національних символів та репресій з боку центральної радянської влади, що призводило до пригнічення всього, що було українським.

Організація українських націоналістів, в підпіллі та при проголошенні незалежності у 1941 році у Львові, використовувала український прапор як символ національного єднання та боротьби.

Український прапор знову підняли на вітрі 14 березня 1990 року в Стрию, а потім в інших містах, включаючи Львів, Івано-Франківськ і Житомир. Згодом синьо-жовта символіка патріотизму розповсюдилася до Києва, де в липні 1990 року також підняли легендарний український прапор.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Ця подія пов'язана з Указом Президента України Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України" № 987/2004. На сьогоднішній день цей історичний прапор, як справжня реліквія, урочисто зберігається під склом у музеї Верховної Ради України.

З Днем Державного Прапора України!


Джерело: www.ukrinform.ua

Hetman History

19 Aug, 18:16


19-е Серпня

День Серпневого Путчу, коли в потрісканому СРСР була спроба Державного Перевороту та усунення від Влади Михайла Горбачова, та День, коли Провід УНА в Силу Грандіозних Подій прийшов до рішення створити Військове Крило, назва якого Гриміла по всьому Пострадянському Просторі, а то й за його межами- УНСО.

Слава Нації!

Hetman History

Hetman History

13 Aug, 16:44


Дуже крутий захід в Києві.

Яна Матвійчук - наш посол здорового глузду в США. Дуже багато роботи проробила як приватна особа для політичної підтримки України. І робила це за рахунок власної голови та коштів.

Лекція буде цікава. Академічне викорчовування лівацтва в економіці.

Всі зібрані кошти - на ЗСУ.

Раджу прийти!

👇👇👇

https://cult.center/events/economika-2/

Hetman History

12 Aug, 21:04


Матеріальної допомоги на лікування та реабілітацію дуже потребує волонтерка, правозахисниця, Братчанка Бугаєвська Наталя Олександрівна 2003 року народження. Діагноз – компенсаційний переломом хребта L2. Попереду операція!
Хто може – проявіть милосердя і перерахуйте можливу для вас суму на рахунок:
Матеріальноі допомоги на лікування та реабілітацію дуже потребує волонтерка, правозахисниця, Братчанка Бугаєвська Наталя Олександрівна 2003 року народження. Діагноз – компенсаційний переломом хребта L2. Попереду операція!
Хто може – проявіть милосердя і перерахуйте можливу для вас суму на рахунок:
IBAN
UA39 3348 5100 0002 6202 1170 5056 4

💳 5169155129200091
(БУГАЄВСЬКА НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА)

Hetman History

04 Aug, 09:04


Ян Матейко "Богдан Хмельницький з Тугай-беєм під Львовом", 1885 рік.

Hetman History

Hetman History

30 Jul, 11:58


🖼️ Рідкісне фото Павла Петровича Скоропадського, на той момент Гетьмана всієї України, із князем Іларіоном Васильчиковим у дворі гетьманської резиденції. Київ, 1918 рік.

#Світлина #Скоропадський
🧭Шляхетська управа

Hetman History

21 Jul, 14:11


Сьогодні День Народження Анатолія Лупиніса!
Дитинство його припало на Часи Правління сталіна та Другу Світову. Неодноразово засуджений та увʼязнений за «Антирадянську Агітацію» став Лідером Дисидентського Руху, ще в часи Радянської Окупації робив все для України. Вже в часи розпаду СРСР став Ініціатором Створення УМА(Української Міжпартійна Асамблеї) і в подальшому Переформування її в Українську Національну Асамблею - Українську Народну Самооборону. Став практично самим впливовим Українцем на Пострадянському Просторі, мав звʼязки по всьому Світу, від Моджахедів та ІРА до Ультраправих в США.
Помер 5-го Лютого, 2000-го на 63-у Році Життя. Похований поряд з Побратимами з УНСО.

Hetman History

Hetman History

16 Jul, 07:05


Іван Мазепа - Герой чи зрадник?

Іван Мазепа, один з найвидатніших діячів української історії, який часто несправедливо сприймається як зрадник. Проте, чи це дійсно так? Розглянемо кілька важливих фактів.

Наказ Петра І про застосування тактики "спаленої землі" був спрямований на те, щоб позбавити шведські війська продовольства. Він супроводжувався примусовим переселенням людей у глибину російської території. Мазепа не виконав цей наказ, відмовившись спалювати українські села та виганяти людей з домівок. Він вірив, що справжнім зрадництвом було б завдавати шкоди своєму народу, виконуючи жорстокий наказ царя.

Крім того, Мазепа не надав допомогу Петру І під час війни в Україні, прикидаючись хворим. Насправді він вів таємні переговори з шведським королем Карлом XII, шукаючи кращий вихід для України. Це було стратегічним кроком для захисту інтересів українського народу.

Справжніми зрадниками були такі особи, як Іван Нос, який впустив війська Меншикова до Батурина, що спричинило жахливу різанину та втрату важливого опорного пункту. Значна частина гармат, використаних у Полтавській битві, була захоплена саме в Батурині. Василь Кочубей та Іван Іскра також виявилися зрадниками, пишучи доноси на Мазепу, які здебільшого були вигадками. Петро І спочатку наказав їх стратити, а згодом зробив героями.

Російські універсали брехливо стверджували, що Мазепа перейшов на бік Швеції та Польщі, аби поневолити Україну і відновити кріпацтво. Насправді, у договорі з Карлом XII було зазначено, що Гетьманщина стає протекторатом Швеції, а всі українські землі будуть віддані Україні. Мазепа прагнув забезпечити незалежність та добробут свого народу.

Таким чином, Іван Мазепа був справжнім патріотом, який боровся за свободу та незалежність України, а не зрадником, яким його намагалися представити російські пропагандисти.

Hetman History