ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал

@forestsofukraine


Державне підприємство «Ліси України»

ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал

22 Oct, 10:20


🌳 ДП “Ліси України” відстояло свою земельну ділянку у 2543,77 га.

Два роки тому відбулася масштабна інвентаризація лісогосподарських земель. Колишні держлісгоспи об'єднувались у ДП “Ліси України”.

Проте, під час проведення заходів на Закарпатті, реєстратор майнових прав Колочавської сільської ради вирішив скористатися нагодою, щоб переоформити лісогосподарські землі Соймівського та Пилипецького лісництв Міжгірського лісового господарства на інших лісокористувачів. Площа незаконно відібраних земель склала 2543,77 га.

ДП “Ліси України” подало скаргу до Міністерства юстиції України. Її задовільнили та визнали це рішення протиправним.

Реєстратору майнових прав Колочавської сільської ради вручено підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Прокуратура подала позови щодо витребування земельних ділянок.

Відкрито кримінальне провадження. Триває досудове розслідування.

ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал

21 Oct, 09:58


ДП «Ліси України» відповідає Рахівській районній раді!

Рахівська міська рада звернулася до Кабміну щодо реорганізації структури ДП «Ліси України». На території Рахівського району знаходяться три наші філії — Рахівська, Великобичківська та Ясінянська. Районній раді не подобається, що ми ліквідовуємо ці філії (як і всі інші) та переходимо до більш прозорої, простої та ефективної моделі управління лісництвами.

Звернення починається з критики лісової реформи і централізації управління лісовими господарствами. На їхню думку, це нібито призводить «до значного підвищення корупційних ризиків», «позбавляє місцеві громади будь-якої можливості впливати на розвиток лісової галузі на місцях», а також через відрахування лісгоспами частини доходу на центральний рівень «місцеві громади залишаються без значної частини податків та зборів».

Звернення містить типовий набір штампів та міфів, тому ми не можемо залишити його без відповіді.

1️⃣ Корупція. Рентабельність роботи трьох лісгоспів Рахівського району у 2023 році (після реформи) зросла в 3,5 раза — до 14% (у 2024 році до 17%)! Прибуток збільшився з 18 млн до 55 млн грн. Те, що раніше розкрадалося, після створення ДП почало надходити у бюджет.

2️⃣ Місцеві податки. Рентна плата, яка надходить у місцевий бюджет, зросла з 17 млн грн до 22 млн грн.

3️⃣ Відрахування в центр. Так, частина коштів від реалізації деревини розміщується на центральних рахунках ДП, але саме з центрального рівня сплачується ПДВ, податок на прибуток, дивіденди. Також з центрального рівня здійснюються багатомільйонні інвестиції у філії. Таким чином, сплата місцевих податків не залежить від розподілу коштів між різними рахунками підприємства.

4️⃣ Вплив місцевої влади. За останній рік ми не отримали від Рахівської районної ради жодних пропозицій або ініціатив щодо розвитку лісового господарства району.

5️⃣ Оптимізація штату. Під час реорганізації дійсно відбувається скорочення адміністративного апарату, але це не означає зменшення надходжень до місцевого бюджету від ПДФО. Зарплати працівників, які працюють у лісі, поступово зростають, відкриваються нові посади. Мета — не зменшити кількість працівників, а прибрати дублювання функцій і використовувати персонал більш ефективно.

Ми розуміємо, що директори філій були зручними для місцевих еліт, які через них вирішували свої питання. Тепер цієї ланки не буде. Зникнуть непотрібні посади, на які зазвичай працевлаштовували родичів місцевих чиновників. Це дійсно обурює багатьох, але доведеться звикати до нових реалій❗️

ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал

21 Oct, 09:47


Замість об’ємних журналів чек-листи та карти ідентифікації небезпек: ДП “Ліси України” запровадило пілотні проєкти з безпеки праці.

З початку року Міністерство економіки України затвердило нові Мінімальні вимоги щодо безпеки і здоров’я на роботі працівників лісового господарства та під час виконання робіт із зеленими насадженнями.

Підприємство створило робочу групу з розробки нових внутрішніх нормативних актів з охорони праці. Відділ охорони праці та цивільного захисту, провідні інженери лісових господарств, філій здійснювали виїздні наради та форуми на базі Карпатського та Подільського лісових офісів.

На перших етапах напрацювали пріоритетні напрямки роботи. Запровадили декілька пілотних проєктів.

На місці проведення лісогосподарських робіт вводяться чек-листи. Робочі місця працівників перевірятимуть за критеріями відповідності - укомплектованість бригади, наявність і застосування працівниками засобів індивідуального та колективного захисту, справність інструменту, допоміжних засобів, також укомплектованість медичної аптечки і т.д.

Проєкт запроваджують в філіях «Берегівське лісове господарство», «Ізяславське лісове господарство», «Черкаське лісове господарство» та «Чернівецьке лісове господарство».

Відбуватиметься трирівневий контроль безпеки праці від майстра лісу, лісничого до директора філії. Чек-листи відрізнятимуться в залежності від робочих місць.

Другий пілотний проєкт - карти ідентифікації небезпек та оцінки професійних ризиків.

Проєкт впроваджують у філіях “Болехівське лісове господарство”, “Жмеринське лісове господарство” та “Івано-Франківське лісове господарство”.

Проєкт надасть можливість оцінити професійні ризики та небезпеки працівників лісової галузі. Карти ризиків визначатимуть їх прийнятність та дозволяють вчасно вживати необхідні заходи.

Пілотні проєкти запровадили на три місяці. При успішній реалізації, вони запрацюють по всім лісовим господарствам ДП “Ліси України”.

ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал

19 Oct, 15:51


💪🏻🌳Спортсмени Олімпійської збірної України та лісівники висадили ліс на Вінниччині

У рамках програми Президента "Зелена країна" лісівники щороку висаджують мільйони нових дерев. Заліснюємо ділянки суцільних зрубів та створюємо нові ліси.

До садіння лісу часто долучаються люди, які прагнуть зробити зеленішою нашу країну.

📍Цього разу у Літинському лісництві Вінницької філії ДП "Ліси України" зібрались ветерани та діючі спортсмени Олімпійської збірної України. Вони виступали на олімпійських іграх раніше та і зараз не стоять осторонь розвитку - тренують сучасних спортсменів.

Ці люди як ніхто знають скільки зусиль, часу і ресурсу необхідно для досягнення мети. У лісівників своя мета - це виростити здорові й сильні насадження.

✔️Сьогодні під керівництвом лісівників олімпійці висадили майже 3 тисячі майбутніх дерев. Тепер тут на 0,5 га зростатиме новий дубово-модриновий ліс.

Дуб звичайний - це основна лісотвірна порода лісів Вінниччини, а модрину називають "хвойним дубом", бо вона відзначається стійкістю до кліматичних змін, нашестя шкідників та хвороб лісу. Ця порода швидкоросла, має міцну, довговічну та цінну деревину.

💬"Ми брали участь та здобували медалі на найважливішій арені - Олімпійських іграх, та кожен з нас сьогодні прагне єдиного - мирного неба і Перемоги України. А щоб наша ненька процвітала ми хочемо внести вклад у здорове майбутнє наших лісів. Це не просто окраса нашої землі, завдяки лісам України ми дихаємо повітрям на повні груди", - кажуть спортсмени.

ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал

18 Oct, 15:03


🎖️🌲Лісівника з Черкащини Олега Несена відзначили нагрудним знаком ДСНС України «За відвагу в надзвичайній ситуації».

📍У вересні цього року на Полтавщині вирувала масштабна лісова пожежа, яку гасили зведені загони лісівників ДП «Ліси України» з різних регіонів та рятувальники ДСНС України. Допомагали волонтери та небайдужі люди.

Ця пожежа принесла багато лиха, горіли приватні будинки, ліси, поля. Загальна площа пожежі склала 2670 га, з них постраждало понад 700 га насаджень держлісфонду Слобожанського лісового офісу.

Сьогодні начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Андрій Хижняк відзначив нагрудним знаком «За відвагу в надзвичайній ситуації» лісівника з Черкащини - водія пожежного автомобіля Дахнівського лісництва Черкаської філії ДП «Ліси України» Олега Несена.

💚З перших днів Олег з колегами цілодобово працював над ліквідацією пожежі. Детальніше про відважні дії нашого лісівника можна прочитати за посиланням: https://www.facebook.com/share/p/2exMDu6Z7YLg5kCp/?mibextid=WC7FNe

💬«Пожежа на Полтавщині наробила лиха, але могло бути гірше, якби не оперативність і злагоджена робота усіх підрозділів, які були залучені. Олеже, від імені Голови ДСНС України Андрія Даника та всіх рятувальників вручаю цей нагрудний знак, у знак вдячності за виявлену відвагу і професіоналізм при гасінні лісової пожежі. У рятувальників кажуть «вірний присязі», а у лісівників - «вірний робочому обовʼязку». Тож дякуємо тобі і бажаємо подальших успіхів!», - каже Андрій Хижняк.

ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал

18 Oct, 08:24


💬 «На пожежу виїжджати не страшно, боїшся не снарядів і вибухів, страшно не загасити вчасно пожежу, страшно не врятувати лісовий масив», - розповідає Роман Гончар, лісничий Красноліського лісництва ДП «Ліси України»

🔥 Через погодні умови у 2024 році сталася чимала кількість пожеж у лісових масивах. Загалом з початку року на території лісництв Філії «Східний лісовий офіс» ДП «Ліси України» відбулося 295 пожеж, вогнем пройдено 487 га. Боротьба із вогнем – сама по собі справа не з безпечних, але під час війни виклики для лісової охорони та небезпеки, з якими вони стикаються, збільшуються у рази. Ліс став місцем підвищеної небезпеки. Окрім пожеж, які ставалися і раніше, тепер лісовим масивам загрожують також ворожі снаряди та безпілотники.

Які небезпеки зустрічаються в лісі під час пожежі, добре знає Роман Гончар. В лісництві чоловік вже 22 роки, 9 з них обіймає посаду лісничого Красноліського лісництва ДП «Ліси України». Для Романа – ліс це його життя, а робота зі збереження та відновлення лісових масивів – цілодобова праця. Не один раз лісничому доводилося гасити пожежі, поки навкруги розривалися снаряди.

Згадує, бувало різне, поки гасили пожежу. Бувало, повз пролітали снаряди, лунали вибухи. Тож окрім небезпеки від самого вогню постраждати можна і від боєприпасів, які потрапляють у ліс. Проте лісничий найбільше боїться не вибухів, а того, що не вдасться вчасно загасити полум’я і пожежа охопить весь лісовий масив.

💬 «Коли горить ліс – думаєш не про власну безпеку, а про те, як розставити правильно людей, куди послати техніку, як діяти, аби якнайшвидше загасити вогонь, щоб він не розповсюдився і не переріс у велику пожежу», - ділиться Роман Гончар, лісничий Красноліського лісництва філії «Східний лісовий офіс» ДП «Ліси України».

Додає, героїчного в своїй роботі вже нічого не бачить. Коли в таких умовах гасив перші пожежі, пишався собою. Зараз же для нього це просто буденність, а небезпека – невід’ємна частина його роботи.

ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал

18 Oct, 07:53


🔝 Продовжуємо знайомити вас з лідерками ДП «Ліси України». Сьогодні наша героїня — Анна Маляренко, помічниця лісничого Добрянського лісництва. Свій шлях у лісовій галузі дівчина почала ще у підлітковому віці, коли вона відвідувала шкільне лісництво.

Анна - це справжній приклад дії програми залучення молоді у лісову галузь, із цією метою ДП "Ліси України" і розвиває напрям шкільних лісництв.

Шкільне захоплення дівчини поступово перетворилося на справу життя, адже Анна не роздумуючи подала документи у лісотехнічний коледж.

💬 «У 16 років я вперше взяла участь у посадці лісу, це і стало тим ключовим моментом, що направив мене у майбутню професію. Після школи я вступила до Лубенського лісотехнічного коледжу. Виробничу практику проходила в уже добре знайомому мені з дитинства Добрянському лісовому господарстві. Лісничий, який був моїм наставником, одразу відчув, що я стану частиною їхньої команди. Спочатку колегам-чоловікам було важко до мене звикнути, але не через стать, а через відсутність досвіду, — ділиться лісівничка, — та мене це не зупинило. Я навчалася у майстрів лісу, намагаючись набратися досвіду й знань, і у мене все вийшло! Під кінець практики колеги сперечалися, з ким я поїду на завдання, бо знали, що я дуже відповідально ставлюся до роботи».

У 2016 році Анна почала свою професійну кар'єру на посаді майстра лісу. Паралельно з роботою вона здобула вищу освіту в НУБіП України, а завдяки наполегливості, прогресивності та професіоналізму швидко піднялася кар’єрними сходами, ставши помічницею лісничого. Саме в лісництві вона зустріла свого майбутнього чоловіка Володимира, майстра лісу. Любов до лісу та робота в лісництві об’єднали їх, і ось уже 8 років вони працюють разом, пліч-о-пліч, підтримуючи один одного в улюбленій справі.

💬 «Як зрозуміло з назви моєї посади, я допомагаю лісничому в управлінні лісництвом. Щороку ми висаджуємо нові площі лісу. Наприклад, цього року ми висадили 35,2 га лісу — це приблизно 200 тисяч саджанців. Робота з деревами має свої нюанси — на перший погляд може здаватися, що садити ліс просто, але насправді це складний процес. Під час посадки важливо не пошкодити кореневу систему сіянців, а після цього необхідний постійний догляд за культурами. Без належного догляду успіху не буде. Окрім роботи на природі, я також займаюся документацією — через мене проходять всі папери, пов'язані з відводом лісосік. Я обожнюю працювати в лісі, але й паперова робота мене не лякає, адже люблю детально розбиратись у найдрібніших питаннях», — розповідає Анна.

Лісівничку дуже тішить розвиток лісової галузі в регіоні. Завдяки ДП «Ліси України» лісництво отримує нову техніку, наприклад, трактор, з допомогою якого працівники можуть забезпечувати більш якісний догляд за лісовими культурами, а головне – ефективніше створювати мінералізовані смуги й боротися з пожежами, що стало особливо важливим у нинішніх умовах війни.

💬 «Наше лісництво розташоване поблизу кордону, тому війна суттєво ускладнює нашу роботу. Проте, попри всі виклики, ми залишаємося єдиною командою. Ми підтримуємо наших колег, які зараз стоять на захисті країни, допомагаємо пораненим і тим, хто вже повернувся з війни. ДП "Ліси України" розробило потужну програму підтримки мобілізованих і демобілізованих лісівників, навіть була створена Спілка воїнів-лісівників України», — розповідає Анна. «Моя найбільша мрія, як і у всіх зараз, — це мир. Я щиро чекаю на нього, щоб мати змогу реалізувати усі свої плани й разом з командою розвивати лісництво».

3,086

subscribers

3,574

photos

104

videos